Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net

Pełna wersja: Litania Miast
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
ZAPRASZAMY NA LITANIĘ MIAST czyli spotkanie modlitewne, które odbędzie się
1 listopada w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Warszawie, Tczewie, Elblągu, Malborku, Iławie i Krakowie o godzinie 20.00

Po raz jedenasty młodzi ludzie spotkają się przy Pomniku Poległych Stoczniowców
w Gdańsku w Dniu Wszystkich Świętych. Dwa lata temu podobne spotkania zaczęły się odbywać w Sopocie, Gdyni i Elblągu, w zeszłym roku dołączył Tczew i Warszawa, zaś w roku obecnym Litania odbędzie się również Malborku, Iławie i Krakowie.

Więź duchowa miedzy miastami wyrazi się również w łączności radiowej
i telewizyjnej m.in. poprzez transmisję w TVP3 i TV Trwam. Dzięki temu powstanie szczególny rodzaj wspólnoty, w której będą uczestniczyć osoby z kraju i zagranicy.

Litania pozwala ukazać głębszą perspektywę Uroczystości Wszystkich Świętych, będąc odpowiedzią na wezwanie Jana Pawła II do podjęcia dziedzictwa męczenników
i bohaterów jako zasady dojrzałego budowania przyszłości. Wszyscy pamiętamy kwietniowe dni pożegnania z Ojcem Świętym, który ukazując za życia na ziemi powołanie do świętości teraz stał się jej pełnym uczestnikiem. Podczas tych dni również cała Polska ujawniła swoje duchowe bogactwo. Poruszała zwłaszcza dojrzałość ludzi młodych. Pragniemy, by Litania Miast przyczyniła się do pomnożenia tego bogactwa, zaś Jan Paweł II stał się jej duchowym patronem.
Ks.Marek napisał(a):w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Warszawie, Tczewie, Elblągu, Malborku, Iławie i Krakowie
A Olsztyn to gdzie?!
Offca napisał(a):Ks.Marek napisał/a:
w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Warszawie, Tczewie, Elblągu, Malborku, Iławie i Krakowie

A Olsztyn to gdzie?!

Offca jak widzisz to dużo miast nie wymieniono... Ja się zastanawiam dlaczego nie ma Bydgoszczy :roll:
Offca napisał(a):A Olsztyn to gdzie?!
Jak to gdzie? Offieczko, przeciez tam mieszkasz, prawda?
rachel napisał(a):Offca jak widzisz to dużo miast nie wymieniono... Ja się zastanawiam dlaczego nie ma Bydgoszczy
Może tam kiedy indziej, albo o innej niż 20, godzinie :-k
Ks.Marek napisał(a):rachel napisał/a:

Offca jak widzisz to dużo miast nie wymieniono... Ja się zastanawiam dlaczego nie ma Bydgoszczy

Może tam kiedy indziej, albo o innej niż 20, godzinie :-k
zapewne.... :wink:
Ks.Marek napisał(a):Jak to gdzie? Offieczko, przeciez tam mieszkasz, prawda?
No a czy organizatorzy nie wiedzą, gdzie leży Olsztyn? Smutny Nic się nigdy u mnie nie dzieje takiego.
umnie to raczej nic nie zorganizują . za mała wioska Duży uśmiech
rachel napisał(a):umnie to raczej nic nie zorganizują . za mała wioska
Może trzeba uczynic pierwszy krok i zapodać lokalnym władzom temat?
Ks.Marek napisał(a):rachel napisał/a:
umnie to raczej nic nie zorganizują . za mała wioska

Może trzeba uczynic pierwszy krok i zapodać lokalnym władzom temat?

jeżeli by mieli to zorganizować u siebie w mieście , może być wyszlo....

a w wiosce oddalonej o 10km. od miasta gminnego,z małą liczbą mieszkańców oraz leżącego pośród jezior i lasów wątpilwe. jedynie w wakacje gdy są wczasowicze Duży uśmiech
rachel napisał(a):jeżeli by mieli to zorganizować u siebie w mieście , może być wyszlo....

a w wiosce oddalonej o 10km. od miasta gminnego,z małą liczbą mieszkańców oraz leżącego pośród jezior i lasów wątpilwe. jedynie w wakacje gdy są wczasowicze Duży uśmiech
Tylko jest jedno ale

To nie jest jakies tam spotkanie. To spotkanie pamięci modlitewnej ofiar walki o wolnośc i demokrację
Ks.Marek napisał(a):To nie jest jakies tam spotkanie. To spotkanie pamięci modlitewnej ofiar walki o wolnośc i demokrację

wiem .... więc to jest duże ALE
rachel napisał(a):wiem .... więc to jest duże ALE
Chcieć znaczy móc, mawiają niektórzy. Zatem możnaby spróbować w przyszłym roku...
A co roku jest Litania Miast ??
Cytat:A co roku jest Litania Miast ??
Tak. Każdego 1 go Listopada.
Miasta są z góry wybierane czy można zgłaszać co roku nowe...?? Kto o tym decyduje ??
Stron: 1 2
Przekierowanie