Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net

Pełna wersja: Wspólnota Chemin Neuf
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jest to wspólnota, która wyrosła na Odnowie w Duchu Świętym
Chemin Neuf - Nowa Droga
trochę ubogo...
uzupełniając, Chemin Neuf to wspólnota ekumeniczna powstała we Francji jako jedna z wielu wspólnot życia - tzn. w jednym domu żyją razem osoby żyjące w małżeństwie (w rodzinie), osoby z wyboru samotne, celibatariusze, osoby konsekrowane, kapłani, jak i świeccy. Duch wspólnoty opiera się na duchowości ignacjańskiej i charyzmatach odnowy. W Polsce swój dom mają w Warszawie - Wesołej oraz prowadzą akademiki w kilku miastach, np. w Lublinie, Warszawie, Łodzi. ciekawa jest także sieć Net for God... dużo można by pisać, niestety nie mam teraz czasu... Duży uśmiech
Jak znajdziesz chwilkę, proszę - napisz więcej Uśmiech
Wtam
O wspólnocie Chemin Neuf można pisać wiele rozumiem poprzednika wiele czasu trzeba by stracić. Polecam stronę internetową http://www.chemin-neuf.pl która ma wiele podstawowych informacji. Dla osób biegle posługujących się innymi językami niż nasz ojczysty - http://www.chemin-neuf.org - strona generalna z odnośnikami co się dzieje we wszystkich krajch wspólnoty.

Oczywiście zawsze możecie modlić się za Wspólnotę, gdyż z roku na rok czekają ją nowe wyzwania.

Pozdrawiam serdecznie

Remi B (zaangażowany ze wspólnoty).
remiCCNczy byłeś w tym roku w Wolborzu, w lipcu na rekolekcjach?
W tym roku Wspólnota gościła w Wolborzu Małżeństwa (sesja Kana). Byłem tam w ekipie kordynującej opiekę nad dziećmi.

Młodzież w tym roku była zaproszona do Hautecombe (Francja) gdzie również byłem.

Pozdrawiam
Otarłam się trochę o tę wspólnotę, m. in. byłam na sesji Kana - raz jako uczestnik, raz w posłudze. Przez trzy miesiące byłam też na formacji w Czechach - miło wspominam ten czas Uśmiech
Ja przyznam się, że pierwszy raz słyszę o tej wspólnocie :oops:
Nie ma się czego wstydzić, ja też wielu wspólnot nie znam :wink:
Przekierowanie