Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net

Pełna wersja: Odpowiedni czas na dziecko
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Jakos kilka dni po moich 20- tych urodzinach zaczęły przychodzic mi do głowy, dziwne jak dla mnie, mysli o dziecku. Jak uważacie kiedy jest odpowiedni czas na dziecko?
Też chcę być ojcem!
Mnichu, pomimo różnych światopoglądow, to jest kolejna rzecz która nas łaączy.
W moim przypadku to jeszcze jest tak, że w zasadzie nigdy nie miałem normalnej rodziny. Moze to dlatego chcę szybko załozyć swoją?
Aristojos napisał(a):nie miałem normalnej rodziny
Możesz nam, jeżeli chcesz, powiedzieć jaśniej o jakiej 'normalnej rodzinie' mówisz?
Ostatnio dużo napatrzyłem się na małe dzieciaczki, niemowlęta, bobaski... My już tak na poważnie mówimy o dzieciach, które będziemy mieć z moją dziewczyną.
A ono by mówiło: "tata", o jak pięknie
No o rodzinie: tata, mama, dziecko. U mnie raczej tak nie było.

Cytat:Ostatnio dużo napatrzyłem się na małe dzieciaczki, niemowlęta, bobaski... My już tak na poważnie mówimy o dzieciach, które będziemy mieć z moją dziewczyną.

A ja z moja dziewczyną to nawet imiona już wybraliśmy. Uśmiech
Aristojos napisał(a):A ja z moja dziewczyną to nawet imiona już wybraliśmy.
My się spieramy, bo ja chcę chłopca, a ona bliźniaczki. Uśmiech
Ja bym wolał chłopaka, a moja dziewczyna by chciala dziewczynkę Uśmiech Wiadomo solidarność jajników. Ale tak czy tak zawsze dziecko to szczęście.
Racja! Czy to będzie chłopiec, czy dziewczynka to i tak radość z dziecka!
Dziecko to zawsze szczęście. Przynajmniej ja tak uważam.

[ Dodano: Pią 23 Mar, 2007 19:51 ]
Podejrzewam, że poprostu obudził się w nas instynkt ojcowski. Teraz trzeba żeby wypowiedziały sie jakieś dziewczyny Uśmiech
Osobiście bardzo przepadam za dziećmi . Mam 2-letnią siostrzyczkę.Super dziecko. ale nie mam zamiaru zakładać własnej rodziny.
Ale każdy kto jest powołany do stowrzenia własnej rodziny , odkryje w sobie to wielkie pragnienie bycia mamą czy też tata. xD
Odpowiedni czas na dziecko... niekoniecznie zależny od wieku,ale zawsze od dojrzałości przyszłych rodziców. Chciałabym być matką, ale prawdopodobnienie będzie to niemożliwe. Ale wszystkim, którzy mogą, życzę owocnego ojcostwa / macierzyństwa.
rachel napisał(a):ale nie mam zamiaru zakładać własnej rodziny.
Jak to? Czyli co zamierzasz zrobić ze swoim życiem?
Mnichu napisał(a):Jak to? Czyli co zamierzasz zrobić ze swoim życiem?
Oczko przecież nie ma jednej drogi życia - czyli założenie rodziny. Są jeszcze inne opcje do wyboru. A zycie które otrzymałam od Boga rozwijam Duży uśmiech
O jakiej mówisz drodze dla siebie, jeżeli można wiedzieć?
Skoro nie w rodzinie to pozostaje celiabatariat albo zakon Oczko
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie