Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net

Pełna wersja: Szansa Spotkania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szansa spotkania to, jak pisza twórcy portalu:
br. Ksawery napisał(a):Na tej stronie można znaleźć zagadnienia związane ze współżyciem seksualnym. Treść jej jest skierowana do małżeństw, które kształtują swoje życie seksualne według nauki Kościoła Katolickiego, a także do tych, których interesuje spojrzenie katolików na miłość małżeńską.

Zebrane materiały ukazują akt seksualny małżonków jako spotkanie, które odbywa się nie tylko między kochającymi się ludźmi, ale także między nimi a Bogiem. Mogą one pomóc małżonkom w dostrzeżeniu niezwykłej wartości tego spotkania. Próbują także dostarczyć małżonkom niezbędnego zasobu pojęciowego, aby mogli dojrzale rozmawiać o swoim doświadczeniu seksualnym.

Chrześcijanie, którzy w swoim małżeństwie odkrywają duchowy wymiar wzajemnego zbliżenia w akcie małżeńskim, podchodzą do niego z radością i nadzieją. Sama przyjemność zmysłowa, którą zbliżający się do siebie małżonkowie spodziewają się osiągnąć, nie wyczerpuje radości, którą Bóg im przygotował. Nie wyczerpuje jej także przeżycie psychologicznej bliskości. Nie jest ono ostateczną miarą ich wewnętrznego zjednoczenia.

Tylko małżonkowie, którzy dzięki wierze dostrzegają obecność Boga w akcie małżeńskim, znają olbrzymią radość duchową, wywołaną wiarą w obecność wśród nich Ducha Świętego. Przeżycia te są pewnego rodzaju tajemnicą nieprzeniknioną dla ludzi oddalonych od Boga.

br. Ksawery Knotz
mam wrażenie że gdzieś ta stronka jest na forum juz umieszczona :-k
rachel napisał(a):mam wrażenie że gdzieś ta stronka jest na forum juz umieszczona :-k
O ile mnie pamięc nie zawodzi, to cytowałem z niej coś w związku z aborcją, albo z małżeństwem.
Ks.Marek napisał(a):O ile mnie pamięc nie zawodzi, to cytowałem z niej coś w związku z aborcją, albo z małżeństwem.
Mozliwe, bo napewno gdzieś na forum widziałam.
A dzis przejżałam linki i napewno nie ma w tym dziale [jedynie że przeoczyłam ].
Przekierowanie