Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net

Pełna wersja: O kursach SNE (wydzielony)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Tak się składa Talmid, że na oba kursy na szczęście wolno pojechać dopiero po zgodzie pasterza (czyli nie samowolnie) a na "Ewangelizacje..." dopiero po "Pawle" - w każdym razie tak jest w mojej diecezji.

Co do REO:

Talmid napisał(a):Jeśli wspólnota jest mało charyzmatyczna i zerowo ewangelizacyjna to nie zrobi REO podobnego do Filipa, na pewno.

Możesz to rozwinąć :?: Co złego w robieniu REO niedublującego konferencji Filipowych :?: Nawet powinno być to "formowo" inaczej zrobione, oczywiście treści powinny mimo wszystko odzwierciedlać kerygmat Oczko

Chętnie podyskutuję z kimś o nieco innych od moich doświadczeniach a jednak podobnych Język (też sporo lat w Odnowie, teraz SNE i również posługa ewangelizacyjno-wstawiennicza)
Oczywiście nic złego. Każda grupa Odnowy robi takie REO jakie uważa za najlepsze. Ja osobiście uczestniczyłem w 3 reo robionych przez 3 różne wspólnoty w tym jedną jezuicką. Jezuici jak zwykle robią wszystko po swojemu.
A sens tego postu przyznam, że dość ukryty i zrozumiały tylko dla mnie był taki, że nie należy jeździć na inne kursy SNE nie mając zrobionego Filipa.
Przykładowo, że nie należy jechać na kurs Pawła bez Filipa.
A są osoby w Odnowie, które uważają, że po reo można jechać na każdy kurs SNE.
A ja mówie na to kompromisowo, że można jeśli reo jest bardzo podobne do Filipa, bo przecież i tak to można zrobić.
Filip jest dosć dobry warsztatowo. Niestety, nie do końca katolicki (prawdziwy) w treści (choć wiele wspólnot robi go po katolicku)
Jak to niekatolicki w treści? Marku, rozwiń, proszę. Prowadziłam już Filipy... Wszystko z Biblii, co w tym niekatolickiego?
Marek MRB napisał(a):nie do końca katolicki (prawdziwy) w treści (choć wiele wspólnot robi go po katolicku)

Spokojnie Marko, forma zachowana nie musi iść w parze z przełożonymi treściami - można skorzystać z dobrego warsztatu pracy z człowiekiem i na ten warsztat położyć już dobre treści - co ma miejsce Oczko
Annnika napisał(a):Spokojnie Marko, forma zachowana nie musi iść w parze z przełożonymi treściami - można skorzystać z dobrego warsztatu pracy z człowiekiem i na ten warsztat położyć już dobre treści - co ma miejsce Oczko
Oczywiście że tak. Stąd mój dopisek w nawiasie iż wiele wspólnot tak robi.
Niestety, wersja "podstawowa" (wynikająca z Idźcie i ewangelizujcie ochrzczonych) a tym bardziej wersja wprowadzona przez Koinonia Jan Chrzciciel) ma poważne wady. Nie tak może wielkie jak "Alfa", ale jednak...

Cytat:Jak to niekatolicki w treści? Marku, rozwiń, proszę. Prowadziłam już Filipy... Wszystko z Biblii, co w tym niekatolickiego?
COś może być niekatolickie także przez NIEDOMIAR a także niewłaściwe AKCENTY. W klasycznym Filipie jednak - mimo cytatów biblijnych - nie wszystko jest także ZGODNE z Biblią.
Ale na ten temat zdaje się że był już tu wątek...

P.S. Ja też prowadziłem Filipy... i nie uważam samej formy za złą. Jednak wymaga wiele korekt
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie