Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net

Pełna wersja: Seksualność - przekleństwem?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Pojawiły się tutaj takie komentarze, że grzech nieczystości jest przekleństwem, a ja powiem inaczej - co może kogoś zbulwersuje: seksualność bywa przekleństwem.
aga napisał(a):seksualność bywa przekleństwem.
Jak dar Boży może być przekleństwem?
Ks.Marek napisał(a):
aga napisał(a):seksualność bywa przekleństwem.
Jak dar Boży może być przekleństwem?

Otóż może, zwłaszcza jak jest bezużyteczny, tak jak miesiączka u kobiety, która i tak dzieci nie będzie miała. Czy rozumie Ksiądz, co mam na myśli?
aga napisał(a):seksualność bywa przekleństwem
złe korzystanie z seksualności jest dramatem, a nie przekleństwem...
Absolutnie nie masz racji, miesiączka służy kobiecie nawet niepłodnej, jeśli występuje.
przekleństwo ma inne znaczenie, aga. Rozumiem, że używasz tego w znaczeniu jakie sie chyba przyjęło ostatnio, czyli coś, co się "ciągnie" za kimś i mu sprawia mu jakiś ból
Pewnie, że złe korzystanie z seksualności jest dramatem. Niemożliwość korzystania z seksualności też jest dramatem, jak człowiek musi się męczyć całe życie w samotności (choć i w małżeństwie można też źle korzystać z tego "daru"). Ech, chyba się pogubiłam we własnych wypowiedziach.
Przekleństwo? A może krzyż?
Spróbuj pochylić sie nad problemem z tej strony.
Kyllyan napisał(a):Przekleństwo? A może krzyż?

Aktualnie może już nie tak ciężki. Chyba.

[ Dodano: Pon 07 Kwi, 2008 18:42 ]
Obawiam się, że znowu tu się zrobi długaśny wątek podobny do: "masturbacja - mój problem" i będziemy tu pisać w kółko to samo.
z doświadczenia :twisted: stwierdzam, że chyba starzejąc się (choć nie jestem taki stary) pewne problemy tej natury się zmniejszają.
Mam nadzieje, że nie skończą się zwiotczeniem
To chyba się starzeję Język
Po pierwsze jak coś co otrzymaliśmy od Boga moze być przekleństwem??!
A po drugie czy to właśnie seksualność i płciowość nie są tym co pozwala małżeństwu(!!) na największe zbliżenie i oddanie jakim jest współżycie?
Przecież wtedy potwierdzamy ze to z Tobą chce wychować dzieci chce abyś właśnie Ty był/a ojcem/matką moich dzieci.
Dlatego wydaje mi się że temat jest nieprawdą. Trzeba po prostu umieć z tej seksualności korzystać i być jej świadomym. Najlepiej pomyśleć sobie w ten sposób: "Co by mój przyszły mąż / moja przyszła żona powiedział/a na to co ja w tej chwili robie? Czy chciał(a)bym aby on/a robił/a to co ja w tej chwili robie?".
trzeba się nauczyć ze seksualność jest darem, który powinniśmy trzymać dla tej jednej jedynej osoby, która nam jest przeznaczona.
Ps a jest możliwość, że mogą się tak skończyć? Przytulanie
Całe pęknięcie w dziedzinie seksualności, jak i całym stworzonym świecie pojawiło się w wyniku grzechu pierworodnego. To całe rozdarcie na widok własnej nagości jakie przeżyli ukrywając się Ewa i Adam to wynik zerwania zakazanego owocu. To więc stanowi przekleństwem, które sprowadziło na świat wiele cierpienia i zła. Dlatego seksualność przynosi wiele cierpienia i rozdarcia.
Nie rozumiem Twojej wypowiedzi.
Przekleństwem jest zerwanie owocu przez Adama i Ewę, które sprowadziło zło i cierpienie?
Cytat:Dlatego seksualność przynosi wiele cierpienia i rozdarcia.
a ja nie widzę związku
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie