Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net

Pełna wersja: Szkoła Nowej Ewangelizacji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Słuchajcie, mam takie oto zapytanko. Jestem teraz na Kursie Filipa ( hehe, czemu nikt mi nie powiedział, że jest AŻ TAK fantastycznie??? :mrgreen: ) i tak się zastanawiam, jak ma się Szkoła Nowej Ewangelizacji do Odnowy na przykład. Bo uczestnicząc w "Filipie" dostrzegam wiele podobieństw... Modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego, proroctwa z Pisma Świętego, itp. Nie słyszałam jednak, by posługiwali się darem języków. Czy w takim razie członkowie SNE wywodzą się z Odnowy, czy po prostu SNE jest podobna "organizacyjnie" do ruchu Odnowy :?: I czy wszędzie na każdym "Filipie" stosują te same "chwyty" :?: :mrgreen:
Ciekawi mnie to Uśmiech
mnie ktos kiedys mowil ze filip to takie REO w pigolce...
Offca Ty jeszcze nigdy nie byłaś na kursie Filip :?: #-o

Kurs "Filip" jest stały raczej. Wiadomo, że moża w nim cos wykozystac a coś odrzucić. Ale najwazniejsze głoszone na nim jest to samo.
Ten kurs zapoczatkował Hose Prado Flores w swojej książece "Idzcie i ewangelizujcie ochrzczonych". Czyli "Kurs Filip".

To czy Odnowa wywodzi sie ze SNE czy SNE z Odnowy nie mam pojęcia. Myslę, ze serie kursów ogólnie zapoczatkował jakoś ruch charyzmatyczny.
Nie Daidoss nie byłam nigdy. Teraz przyszedł czas i dla mnie był to niesłychanie cenny czas... Może nawet bardziej niż na REO. Po prostu bardziej mi się oczy otworzyły.
Z rekolekcjami ogólnie jestem trochę "zacofana". Powoli będę nadrabiać.
No to napisz nam Offca o Twoich przezyciach z kursu "Filip". Oczywiście nie zdradzaj szczegółów aby to mogło zostac dla tych co jeszce nie byli. Ale powiedz co przeżyłaś :?: Co wyniosłaś :?:
Przepraszam, rozpisałam się troszkę (chociaż to i tak nie wszystko Język ). Kto nie chce niech nie czyta :mrgreen:

Jejku, Dyduś nie da się tego po prostu słowami opisać... Coś niesamowitego po prostu. Nie spodziewałam się, że tak mocno to przeżyję. Początkowo jechałam tam z lekką niechęcią. Jakoś tak nie chciało mi się tam siedzieć i w ogóle. Ale skoro każdy tak zachwala, to sobie pomyślałam, że jednak będę cierpliwa i pojadę. Zobaczę. A nóż coś mi pomoże... Miałam ostatnio taki okres pustyni... Kulała trochę moja wiara. Łatwo się do wszystkiego zniechęcałam i w ogóle. I myślę sobie, że skoro Bóg w tej chwili dał mi znać o Kursie Filipa i na dodatek w Olsztynie (nie miałam pojęcia, że jest u mnie Szkoła Nowej Ewangelizacji!), no to nie mam co się zastanawiać.
Pojechałam w piątek. Zaczynało sie wieczorem. Byłam po prostu w szoku jak zaczęli opowiadać o Bożej Miłości. Jak żyję nigdy chyba niczego piękniejszego nie słyszałam! Nigdy też nie słyszałam, żeby ktoś tak pięknie o Bogu opowiadał. Dosłownie otworzyły mi się oczy, kopara w dół Oczko Zaskoczyły mnie również pewne "chwyty" Oczko stosowane przez odpowiedzialnych Kursu. Jak ktoś to mądrze powiedział: "Czego nie ma najpierw w zmyśle, tego nie ma w umyśle" Oczko To właśnie mi się podobało, że podawali tak fajne przykłady używając do tego prostych przedmiotów... Działało bardzo na wyobraźnię no i na serce Uśmiech Zaskoczyli mnie mile też organizatorzy... Wspaniali ludzie!
Drugi dzień był ciężki, bo to było całodzienne praktycznie siedzenie w salce. Czasami nie mogłam się skupić, bo byłam trochę zmęczona. Ale katechezy, świadectwa... Jejku, wrażenie niesamowite. Mówili niby o tym, co do tej pory jakoś tam mniej więcej wiedziałam - oczywiste prawdy. Ale dopiero teraz do mnie dotarły. I te przykłady z Pisma - po prostu niezbite dowody na to wszystko... Osobiście nigdy w taki sposób nie wczytywałam się w Pismo. Extra.
Wielkie wrażenie zrobiło na mnie świadectwo jednego brata-odpowiedzialnego. Opowiadał o tym, jak przez całe życie żył w wielkiej nieczystości, alkoholu... Jezus go uzdrowił właśnie po Filipie. Wiecie, niesamowicie mnie to podbudowało jakoś. Sama mam problem z nieczystością i jak jeszcze usłyszałam te świadectwo... Ciepło mi się w sercu zrobiło... Po takiej dawce opowieści o Bożej Miłości :mrgreen: zaczęłam inaczej na to patrzeć. Że nie jestem fu, jak dotąd sądziłam. Fu jest grzech! Ja jestem po prostu grzesznikiem. Kiedyś starsznie się bałam przyznawać do swojej nieczystości. Ukrywałam to jak mogłam. Ale zaczęłam się coraz bardziej otwierać, kiedy znaleźli się na mojej drodze ludzie z problemem podobnym do mojego. Teraz potrafię o tym mówić, przyznać się. Oczywiście nie trąbię każdemu o tym. Ale jak trzeba, mówię jaka jestem. I jeszcze to świadectwo. Zrobiło na mnie wielkie wrażenie. Uświadomiłam sobie, że Jezus i mnie z tego wyleczy jak przyjdzie czas.
Wieczorem była modlitwa o wylanie darów Ducha. Piękna sprawa. Od razu przypomniało mi się REO. Modliła się nade mną grupka tegoż właśnie odpowiedzialnego który poruszył mnie swoim świadectwem ( nie znaczy to oczywiście, że inne świadectwa mnie nie poruszały, jednak te potrafiłam najbardziej chyba do siebie odnieść). Poszłam tam, prosiłam o nowe życie w Duchu, rozbudzenie darów Ducha i... właśnie o czystość. Ważne to było dla mnie, że poszłam właśnie do tej grupki, mimo, że w zasadzie bez znaczenia do której się idzie po modlitwę. Nie wiem, czułam potrzebę, żeby tam iść. Może to tylko symbolika... On miał problem ten co ja mam teraz... i dlatego. Nie wiem. I w sumie tak się stało, że ta grupka akurat była wolna jak się w końcu po długich wahaniach Oczko zdecydowałam podejść do którejś z grupek. Stali na końcu kościółka, nikt do nich nie przychodził, więc ja poszłam Oczko Zupełnie jakby tam na mnie czekali, bo decydowałam się dość długo Język Po mnie już nad nikim się nie modlili. Dostałam proroctwo z Pisma od tegoż właśnie odpowiedzialnego. I szczerze mówiąc, trochę trudne jest dla mnie. Jeszcze nie bałdzo kumam co mam z niego zrozumieć Smutny
Po modlitwie ogarnęła mnie dosłownie euforia. Wracałam do domu i mi dosłownie ze szczęścia odbijało :mrgreen: Po modlitwie pojawiła się też we mnie taka pewność i radość: kurcze, właśnie dostałam nowe życie Duży uśmiech , właśnie Jezus zabrał moją nieczystość, właśnie zacznie rozbudzać we mnie swoje dary (na ile się otworzę oczywiście). Jakbym nie postąpiła - dostałam to wszystko naprawdę :!: Uwierzyłam, że będę czysta, że będę "nowa" Uśmiech
Kurs Filipa będę jeszcze długo przeżywać i wspominać. Jejku... Cudownie było usłyszeć jak wspaniała i niesamowita jest Miłość Boga. Cudownie było się dowiedzieć tyle prawdy o sobie, o życiu... Tyle wiadomości i doświadczeń w ciągu 3 dni... Końska dawka! :mrgreen: I skończył się Kurs, a ja za nim już tęsknię!!! Strasznie się czułam wracając do normalnej rzeczywistości. Chciałabym z tamtymi wszystkimi ludźmi zostać już na zawsze. Właśnie na takich rekolekcjach widzi się, że Królestwo Boże jest już teraz, w nas, naprawdę... Po prostu Chwała Panu! :mrgreen: Alleluja i do przodu :!: :diabelek:

[ Dodano: Nie 06 Mar 2005 20:00 ]
Hehe, to mój 666 post :mrgreen: Czy z czymś się Wam to kojarzy? :diabelek:
Ale nie pobiłam rekordu? Smutny
Socjotechnika, powiedział jak zwykle b2 swoim cynicznym tonem i wyszedł...
b2 napisał(a):Socjotechnika, powiedział jak zwykle b2 swoim cynicznym tonem i wyszedł...
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
b22, czyli tak zwany "burak"...
zobaczymy jak to będzie jak Ciebie dotknie ta "socjotechnika"... :twisted:

odnośnie SNE:
http://www.tymoteusz.org.pl
http://www.rmissio.pl/

dużo i na temat Język
a ja bylem na Filipie bedac jeszcze w KK nawet raz czy dwa razy w ekipie bylem i na szkole charyzmatow prowadzana przez wspolnote z angli zapomnialem jest nazwy a i jeszcze emaus i animacji modlitwy jak dobrze pamietam zaliczylem
Z tego, co dowiedziałam się na kursie "Paweł", to SNE jest czymś w rodzaju metody dla wszelkich nurtów, które z niego czerpią, nawet Oaza z zaprzyjażnionej parafii formuje sie kursmi SNE. Odnowa rzeczywiście też z nich pełną garścią korzysta Uśmiech
Tak dokładnie SNE nie jest tylko formacją, dla Odnowy. Taki kurs o którym piszesz, czyli kurs Paweł jest bardzo dobry dla osób z innych wspólnot. Ale mógłbym raczej napewno stawić na to, że taki kurs jak Paweł jest dla osób należących do wspólnoty. Jak się mylę to mnie popraw Oczko
Jest dla osób TYLKO ze wspólnoty, bo trzeba mieć opinię i zgodę pasterza. Pozdrawiam.
Kursy ewangelizacyjne takie jak Filip, jan, Paweł, Miriam i wiele innych sąpodstawową formą działalnosć iSzkół Nowej Ewangelizacji. Założycielem pierwszej SNE jest Jose Prado Flores z Meksyku. Na świecie jest setki, jak nie tysiące wspólnot SNE. Są one wspólnotami katolickimi. Każda z nich dziaął za zezwoleniem biskupa danej diecezji i na jej terenie ewangelizuje.

Idea kursów ewangelizacyjnych jest taka:
    - usłyszeć
    - zobaczyć
    - przeżyć
    - przemodlić
    - podjąć decyzję
Jest głoszona Dobra Nowina. Można ją także ujrzeć poprzez plakaty, teatr, pantomimę i inne wizualne środki przekazu. Ważne jest, aby ją osobiście przeżyć. Aby spotkać sie z bogiem. I p[rzemodlić. Osobiście, wspólnotowo, sakramentalnie. Podejmuje się tez wiele osobistych wolnych decyzji - co do mego życiaz Bogiem.

[ Dodano: Pon 05 Wrz, 2005 22:48 ]
Wiele kursów ewangelizacyjnych prowadzonmych jest juz obecnie przez Oazę czy Odnowę. Stopniowo powstajatakze coraz to nowe kursy. Różne sąbowiem potrzeby w różnych cczęściach świata, w róznych krajach. Jest tych kursów ze setka obecnie. U nas w Poznaniu prowadzimy kilkanaście raptem - bo takie jest zapotrzebowanie.

Kurs Filip - podstawowy kurs ewangelizacyjny - poznać Boga który jest miłosćią, zawierzyć mu swe życie i zostać jego przyjacielem
Kurs Paweł - uczy jak ewangelizować
Kurs Miriam - uczy jak wielbic Boga pieśnią, tancem, grą
Kurs Animacji Modlitwy Charyzmartycznej - uczy podstaw modlitwy charyzmartycznej i jej prowadzenia we wspolnocie
Kurs Jana - jak byc uczniem Jezusa
Kurs Wspólnoty - uczy życia we wspólnocie
Czy prowadzicie jeszcze jakieś inne kursy, Aydamusku :?: Interesowałby mnie "Sekret Pawła", bo na "Jana" to chyba dopiero później, chociaż może na ferie się udałoby Uśmiech ( tak nie po polsku Duży uśmiech )
Stron: 1 2
Przekierowanie