Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net

Pełna wersja: PUSTYNIA W MIEŚCIE
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od kilku lat istnieje w naszej diecezji bardzo ciekawa wspólnota: Pustynia w mieście. Chyba kiedyś już o niej wspomiałem na FORUM w związku z "Nieszporami za miasto". Może warto wrócić do tego pomysłu.
Więcej informacji o tej wspólnocie znajdziecie pod adresem:
http://www.pustyniawmiescie.pl
ks. Arkadiusz napisał(a):Chyba kiedyś już o niej wspomiałem na FORUM w związku z "Nieszporami za miasto". Może warto wrócić do tego pomysłu.

Jestem zdecydowanie za tym :!: :!: :!: Zaprośmy ich i zróbmy to. Raz uczestniczyłem w takich Nieszporach i powiem jedno: warto to zrobić. Trzeba się spotkać i dogadać co trzeba.... :wink:
mam pytanie czy wiecie gdzie mozna dostac ich plytke
Myślę, że najlepiej będzie Ci wejśc na ich strone i się skontaktować z nimi Oczko
Witam serdecznie
Pozwólcie, że włączę się w dyskusje.
Tak się składa, że jestem członkiem Pustyni w Mieście. Zajmuję się też naszą stroną www.pustyniawmiescie.pl

Niedawno nagraliśmy w studio materiał na płytę. Są na niej wyłącznie utwory autorstwa Marka Domagały - też pustyniaka z Poznania. Materiał jest gotowy a teraz zbieramy kase na wydanie. Cały zysk będzie przeznaczony na utrzymanie naszego domu w Lesznie Dolnym. Kiedy płyta będzie gotowa - a mam nadzieję, że to już niedługo - na pewno umieścimy informację na stronie, skąd będzie można sobie zamówić. Będziemy ja też sprzedawać przy okazji nieszporów. Najblizsze nieszpory (jeszcze chyba bez płyty) odbędą się 7 maja w Gorzowie Wlkp.

Gdybyście mieli jakieś pytania to śmiało Uśmiech

Pozdrawiam
Dzięki, że odpowiedziałeś na moje zaproszenie jeśli sie nie myle. Jakby zebrac tu ekipę może byśmy takie nieszpory zrobili u nas w Sulechowie. To całkiem nie daleko od Zielonej Oczko
Po rozmowie z Daidossem chce napisać co nieco o samych nieszporach za miasto.
Staramy się aby odbywały się one w miarę regularnie, w miarę mozliwości co 2 miesiace. Taka częstotliwość wynika stąd, że wiele się zmieniło w naszej wspólnocie. Wielu z nas ma rodziny, dzieci (najczęściej malutkie) i co za tym idzie coraz mniej czasu. Staramy się dotrzeć do wszystkich parafii, do niektórych nas zapraszają, w innych traktują nas na zasadzie "jak już musicie..." ale to nas nie zniechęca. Modlitwa za miasta w których żyjemy, za miejsca w których pracujemy i za ludzi z którymi się spotykamy na co dzień to nasz charyzmat i chcemy go wypełniać najpełniej jak się da. Ostatnie nieszpory jakie się odbyły rozpoczynały rekolekcje wielkopostne prowadzone przez naszą wspólnotę w parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze. Następnę bedą w Gorzowie 7 maja. W czasie tej modlitwy ma miejsce przede wszystkim adoracja Najświętszego Sakramentu, po kótrej kapłan błogosławi wiernym w kościele przechodząc z Panem Jezusem wśród ławek, prosimy też Ducha Świętego o słowo, które jest odczytane z Pisma Św. i na nim opiera się konferencja Ojca. Jest też tzw. Litania nocy oraz wyświetlane są slajdy ze szczególnymi miejscami naszego miasta (urząd miasta, hospicjum, areszt, urząd pracy, biedne dzielnice, itp) Wszytkie te miejsca polecamy w modlitwie Panu Bogu. No i jest też śpiew, głównie śpiewamy pieśni Marka Domagały - pustyniaka z Poznania. Niektóre są już dość znane (np. Przywołaj mnie Panie) co nas bardzo cieszy, bo wtedy ludzie włączają się w taką formę modlitwy. Staramy się aby wszystkie pieśni i teksty psalmów byly wyświetlane na slajdach, aby wszyscy mogli się modlić. I to chyba tak w skrócie na temat nieszporów. Niestety wielkim problemem jest dla nas zawsze dogranie terminu nieszporów, jest nas dość mało, a kazde nieszpory wiążą się z przygotowaniami, próbami, dojazdami osób z innych miast itp. Mimo to staramy się jak możemy Uśmiech

Pozdrawiam
Broda
Przekierowanie