Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net

Pełna wersja: Spiritus Sancti
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Spiritus Sancti - strona dla obrony wiary katolickiej, przeciw wrogom Kościoła ...

http://www.attract.republika.pl/
ja wole: http://www.apologetyka.katolik.pl/

Nie redukujmy wiary do pobożności... :!:
Jak uważacie?
Hm, jeśli uważa ojciec, że nudny list biskupów zadziała lepiej niż przykłady prawdziwej wiary, to w porządku - jak ojciec uważa, nie każdy tak musi myśleć, ale każdy niech wykonuje swoje powołanie (powołanie do świętości, powołanie do bycia błogosławionym Dzieckiem Boga, powołanie do powszechnego apostolstwa, miłosierdzia ...), wedle talentów jakie otrzymał Oczko

Co do samej strony http://www.attract.republika.pl/ to jest to strona, nie tylko dla celów nawracania niewierzących, ale także samych wierzących (por. cele Odnowy Charyzmatycznej => ciągłe nawracanie się do Boga), znaleźć tam można np. że tak się wyrażę cudowne modlitwy (jak np. Tajemnica Szczęścia, Orędzie Najświętszej Głowy Pana Jezusa, modlitwy z cudownymi obietnicami o Najświętszych Ranach Pana Jezusa, Najdroższej Krwi, Najboleśniejszej Rady, i inne, w których można wg obietnic uprosić wszelkie łaski, oczywiście wszystkie modlitwy pochodzą z orędzi oficjalnie zaaprobowanych czy błogosławionych przez Kościół)

Co do duchownych, to podam, że są tam zamieszczone modlitwy za duchowieństwo i kapłanów, za potrzeby Kościoła Świętego, czy orędzie, które wedle obietnicy dają kapłanom moc kruszenia serc najzatwardzialszych ... OUśmiech

Niestety muszę też dodać, że są tam modlitwy, które jak powiedział Jezus Chrystus:
Cytat:Każdy, kto przyczyni się do rozpowszechnienia tego nabożeństwa, otrzyma tysiąckrotne błogosławieństwo. Ale biada temu, kto je odrzuci albo będzie się sprzeciwiał Mojemu pragnieniu w tym względzie, gdyż w gniewie Moim rozproszę tego rodzaju ludzi i już nie znajdą swojego miejsca. (2 VI 1880).
http://www.attract.republika.pl/page5744...62a14.html

o. Pacyfik napisał(a):Nie redukujmy wiary do pobożności...
Jak uważacie?
hm, Bóg w Piśmie Świętym powiada coś takiego:
"Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący!
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust
"
(Ap 3,15-16)
o. Pacyfik napisał(a):Nie redukujmy wiary do pobożności... :!:
Jak uważacie?
Pobożność to dar Ducha Świętego i zarazem miernik sprawiedliwości. Oczywiście, nie można do niej jedynie redukować rzeczywistości wiary.
Strona zrobiona fatalnie technicznie. Nie na moje stare oczy Oczko
tak, wygląd - niektórzy ludzie tylko na to patrzą ...
...kiedy taka jest prawda. Jasne, że liczy się treść, ale w internetowej formie przekazu nie tylko ona. Również forma jest ważna. Ma być przejrzysta, czytelna, zachęcająca, przykuwająca uwagę i prosta - nie przeładowana męczącymi wzrok i drażniącymi elementami.
Jeśli strona jest źle zrobiona od strony technicznej i wizualnej, to niestety i treść będzie uciekać 'między palcami', a może raczej oczami.
Przekierowanie