Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net

Pełna wersja: Pomoc duchowa uwikłanym w alkohol, też pośrednio
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ośrodek Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu:

http://www.oat.com.pl/index.html

prowadzony przez Zakon Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Warszawskiej - to miejsce "odnajdywania drogi do Boga, bądź wprost - Boga... Służą temu dni skupienia i modlitwy AA, Al-Anon, a także rekolekcje dla trzeźwiejących alkoholików oraz dni skupienia dzieci z rodzin dotkniętych alkoholizmem. W roku 2002 po raz pierwszy odbyły się dni skupienia i modlitwy dorosłch dzieci alkokholików" (DDA).

Zadaniem pierwotnym tego Ośrodka jest praca profilaktyczna.
Cieszy mnie, że zagubieni w alkoholu mogą odnaleźć dla siebie rozwiązanie Uśmiech I że działa na nich Bóg Uśmiech A modlitwa i spowiedź to najlepsza pomoc duchowa dla zagubionych ludzi Uśmiech
A ja przypomne o dokumencie Watykanu "Jezus Chrystus Dawcą Wody Żywej", i o New Age'owym pochodzeniu programu 12 kroków.

Szczególnie jedek krok jest wątpliwy "odwolanie się do siły wyższej", no i jak chrześcijanin się odwoła do Jezusa, boddysta do Buddy, a satanista... To jest to wtedy chrzescijańskie?
Dla ciebie to pomoc duchowa, merkaba :?: :shock:
może jakiś szaman to "omodlił" to i duchowo też zadziała :hahaha:
To żadna pomoc duchowa, może bardziej zdrowotna, ale to tez nic pewnego, gdyz na stronach wiele można napisać. Jaka jest rzeczywistość? Ano taka, że wszelka pomoc duchopwa a nawet ta medyczna jest zależna od Boga. On decyduje o naszym życiu, zdrowiu i życiu duchowemu - On bowiem decyduje o tym czy nasza dusza będzie czysta czy też nie, On przebacza nam grzechy. My możemy dążyć tylko do tego, aby nasza dusza nie była obciążona grzechami, aby szukać jedności z Bogiem - takie działanie może prowadzić do tego, że Bóg będzie nam pomagał w utrzymaniu naszej duszy w czystości udzielając swoich łask i błogosławieństwa. Nie warto uzaleźniać stanu swojego życia duchowego od jakiś nowych specyfików, dobrze nie sprawdzonych. Wiele osób wprowadza różne leki, ponoć bardzo dobre, ale czy one rzeczywiście pomagają? Napewno na wszystko pomaga Bóg, Jego łaska, gdyż od Boga człowiek jest zależny, On jest najlepszym lekarzem i może wszystko, nawet cofać nieuleczalne choroby.

A jeśli chodzi o pomoc dla osób uzależnionych to chciałbym przedstawić wam takie krótkie strszczenie świadectwa jakie słyszałem w homili : otóż w pewnej rodzinie, w której było kilkoro dzieci ojciec pił, awanturował się - niszczył siebie i swoją rodzinę. Zona nie wiedzieła co ma juz robić, myślała o odejściu. Jedna z sióstr ze wspólnoty kościelnej zaproponowała żonie aby się zaczeli modlić wspólnie - wraz z dziećmi o nawrócenie taty/męża prosząc tez o łąskę aby przestał pić. Pewnego dnia ojciec przyszedł do domu stanął w przedpokoju i usłyszał jak dzieci sie modlą i proszą o to, aby ich tata już więcej nie pił. Przyszedł do nich, kleknął i zaczął się razem z nimi modlić. Od tej chwili ojciec przestał pić, zrozumiał bowiem co mógł utracić, zrozumiał, że to co robił mogło zniszczyć ten skarb jaki otrzymał.

Pomoc duchowa to pożywienie a tym pozywieniem jest kontakt z Bogiem - po przez modlitwę, sakramenty, uczynki względem bliźniego. To jest droga do wywrawnia się z nałogów a środki farmakologiczne - owszem, pomagają, ale nie w leczeniu naszej duszy, ale ciała i nie zawsze pomagają, moga też uzależniać - koncerny czy też firmy farmaceutyczne maja na tym niezły biznes, więc korzystają na naiwości ludzi pakujac też w różne leki środki, które będą uzależniały tak jak uzależnia amfetamina czy inne leki, mogą tez szkodzić zdrowiu : jeden lek pomaga na jakąś dolegliwosć, ale może szkodzić na inne organy , tak więc warto sie dobrze zastanowić czym chcemy się leczyć i co do czego służy. Napewno na duszę nie są dobre specyfiki lekarskie czy inne środki, tutaj potrzebny jest kontakt z Bogiem po przez modlitwe.
katolik promujący medycynę okultystyczną. :/
Przekierowanie