Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net

Pełna wersja: piano
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Proszę wybaczyć, że zadaję takie pytanie, ale bardzo mnie to martwi: czy osoba, która popełniła samobójstwo, czy nie ma dla niej Miłosierdzia Bożego? Smutny co można zrobić aby jej pomóc? czy tylko modlitwa i Msza? słyszałam, że warto pomyśleć o Mszy Gregoriańskiej.
Śmierć to śmierć - czy naturalna, czy tragiczna. To koniec zasługiwania dla człowieka. Od tego momentu tylko dobre czyny mogą za nim orędować. Nie ma więc opcji, by mówić o absolutnym przekreśleniu życia wiecznego nawet w wypadku autounicestwienia. Modlitwa jak najbardziej jest zasadna i słuszna, ale również pomnażania dobra, które za życia powołał do istnienia ów zmarły tragicznie (gwałtownie)

Poza tym, nikt zdrowy na umyśle nie popełnia samobójstwa, zatem mówić tu należy o skutku choroby.
Dziękuję za odpowiedź..

Mam następne takie pytanie: czy pójście na nabożeństwo Baptystów (z ciekawości) jest czymś złym? grzechem?
piano napisał(a):Mam następne takie pytanie: czy pójście na nabożeństwo Baptystów (z ciekawości) jest czymś złym? grzechem?
Sorry, że odpowiadam w tym wątku. Ale samo pójście nie jest grzechem. Nie można przyjmować ich Eucharystii. A uczestniczenie w nabożeństwie modlitewnym nie jest złe, tym bardziej, że trwał tydzień o jedność chrześcijan.
Dziękuję Rachel...

Moje następne pytanie: kiedy spowiedź generalna jest potrzebna?
No właśnie wtedy, kiedy ktoś czuję jej potrzebę Uśmiech

Ogólnie to kiedy się chce podsumować jakiś okres życia - np. przed ślubem, albo po nawróceniu.

Niech Jezus Cię błogosławi +
o. Wit, dziękuję serdecznie.

Mam następne pytanie: Zachodzi sytuacja, że skrzywdziłam kogoś słownie, ja tą osobę przepraszam i robię to naprawdę szczerze; niestety osoba nie przyjmuje przeprosin, co wtedy? Smutny ja wtedy odczuwam... ogromny ból... i mi to naprawdę nie daje spokoju Smutny
Wtedy zostaje Ci modlitwa za nią. Ty ze swej strony zrobiłaś wszystko co się dało. To ona teraz jest zamknięta na Ducha Świętego przez swoje nieprzebaczenie. Biblia mówi nam, że o ile to od nas zależy, to mamy żyć ze wszystkimi w zgodzie. O ile to od nas zależy - o tutaj już to nie zależy od Ciebie. Więc tylko oddawaj to Jezusowi i nie martw się - zrobiłaś wszystko.
Dla pogłębienia tego tematu:
http://www.divshare.com/playlist/723687-18b
i http://www.divshare.com/playlist/765931-f6a
Co Kościół Katolicki myśli o kremacji zwłok? czy to nie jest zgodne z nauczaniem Kościoła?
Pokój Ci!

Odpowiedź krótsza - Katechizm Kościoła Katolickiego:
2300 Ciała zmarłych powinny być traktowane z szacunkiem i miłością wypływającą z wiary i nadziei zmartwychwstania. Grzebanie zmarłych jest uczynkiem miłosierdzia względem ciała59; jest uczczeniem dzieci Bożych, będących świątynią Ducha Świętego.

2301 Sekcja zwłok może być moralnie dopuszczalna dla celów dochodzenia sądowego lub badań naukowych. Bezpłatne przekazywanie narządów po śmierci jest dopuszczalne i może zasługiwać na uznanie. Kościół zezwala na kremację zwłok, jeśli nie jest ona przejawem podważania wiary w zmartwychwstanie ciała.


Odpowiedź dłuższa: LINK
Przekierowanie