Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net

Pełna wersja: Odkrywanie własnego charyzmatu :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak w temacie Uśmiech Chciałabym się zapytać osób, które mają już jakieś doświadczenie, w jaki sposób rozeznaje się swój charyzmat? Powiem, może dokładnie o co mi chodzi Ja niedawno przeżywałam REO i modlitwę o wylanie darów Ducha Św. i podczas tej modlitwy prosiłam Boga o dwa charyzmaty, którymi chciałabym posługiwać, oczywiście wiem, że udziela On swoich darów według własnej woli Uśmiech Od pewnego czasu czuję w sercu pragnienie służenia pewną posługą, odebrałam to pragnienie jako zaproszenie od Boga i opowiedziałam na nie tzn powiedziałam Bogu, że jeżeli taka jest jego wola to ja się zgadzam Uśmiech Tylko teraz tak się zastanawiam czy te nasze pragnienia mogą pomóc w rozeznaniu naszych charyzmatów, czy raczej powinno się kierować innymi kryteriami?
Może ktoś kto posługuje charyzmatami, mógłby mi wytłumaczyć w jaki sposób się one ujawniają, nagle czy może to jest proces? Dziękuję z góry za odpowiedzi Uśmiech

Wcześniej napisałam już taki temat, tylko nie w tym dziale co trzeba Uśmiech i z góry przepraszam jeśli już jest gdzieś podobny post do mojego Uśmiech
Hej, odpowiadając być może po części na Twoje pytanie, to myślę że przede wszystkim trzeba pragnąć, bo to jest taki punkt wyjścia. Co z tego że ktoś daje Ci pić jeśli Tobie nie chce się pić. I tu jest podobnie. więc pragnij i proś Ducha Świętego aby wylewał się na Ciebie z mocą ;D
Na pewno charyzmaty rozwijają się głównie we wspólnocie , bo nie są dane dla prywatnego samozadowolenia, tylko, żeby nimi komuś posługiwać Oczko
marysiah, sposoby są różne w zależności od tego jaki charyzmat odkrywasz. zasada pierwsza, żeby zobaczyć czy działa to trzeba się zaangażować w działalność z nim związaną. wspólnota może być bardzo pomocna bo raz, że zwykle daje okazje do służenia nim, a dwa pomoże w rozeznaniu - szczególnie jeśli we wspólnocie posługują takim/podobnym charyzmatem, kapłan prowadzący ma jakieś doświadczenie, żeby pomóc rozpoznać po owocach i nie tylko. teoretycznie dowolnym charyzmatem można posługiwać wszędzie (nie tylko we wspólnocie) tylko rozeznawanie samemu będzie trudniejsze i bardziej narażone na błędy bo człowiek nie jest obiektywny wobec tego co sam robi.
marysiah, jeśli w Twoim sercu zrodziło się pragnienie takich charyzmatów, tzn.,że te na pewno otrzymałaś. Jeśli chodzi o ujawnianie się charyzmatów to zalezy jak u kogo, jedym Pan daje od razu, innym dużo później.On wie kiedy, trzeba wsłuchiwać się w głos własnego serca. U mnie było tak,że po chrzcie w Duchu św.,podczas modl.wstawienniczej czułam,ze powinnam prosić o pewien charyzmat więc poprosiłam i wierzę,że wtedy go otrzymałam. W moim sercu rosło pragnienie posługi nim, choć jeszcze nie wiedziałam w jaki sposób. Później ludzie ze wspólnoty zaczeli nim posługiwać, ja nadal bardzo chciałam, ale czułam,że jeszcze to nie mój czas, dopiero po 7 miesiącach od zakończenia REO po tej modl.wstawienniczej, Pan poprowadził mnie do takiej posługi, wtedy czułam,że to jest ten czas i za to Mu dziękuję :jupi:
Także każdy ma inaczej, najważniejsza jest ta osobista modlitwa w ciszy przed Panem Uśmiech Zaufaj Mu, On Cię poprowadzi.
Przekierowanie