Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net

Pełna wersja: Jeho_el
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chciałem zapytać jak to jest z obowiązkiem uczestniczenia we Mszy świętej w niedzielę i święta osoby chorej i niepełnosprawnej.
Pokój Ci Bracie,

Jezus patrzy na serce. Dlatego jeśli nieuczestniczenie we Mszy Świętej nie wynika z lenistwa albo niedbalstwa to nie jest grzechem. Takim typowym przypadkiem jest choroba - jeśli uniemożliwia ona pójście na Eucharystię to zostajemy w domu, oglądamy ją w telewizji, więcej czasu poświęcimy w tą niedzielę na modlitwę, czytanie Słowa Bożego i nie będzie to grzechem. Bo Jezus patrzy na serca.
Gdyby choroba była dłuższa to warto zapisać chorego na odwiedziny chorych. Przeważnie są one raz w miesiącu i można się wtedy i wyspowiadać i przyjąć Jezusa w Komunii Świętej.

niech Jezus Cię błogosławi +
Serdeczne Bóg zapłać za odpowiedź.Mam jeszcze pytanie.
Czy w moim przypadku mogę uczestniczyć we Mszy świętej w sobotę wieczorem zamiast w niedzielę.Chodzi o to,że wtedy jest mniej ludzi,można usiąść itd.?
Drogi Bracie!

Oczywiście, że możesz chodzić w sobotę wieczorem. Szczególnie, że względu na zdrowie łatwiej Ci w niej uczestniczyć. Właśnie po to te sobotnie Eucharystie są.

A tak przy okazji polecam rekolekcje o. Manjackala, jeśli jeszcze ich nie słuchałeś: http://www.divshare.com/download/13852711-17b
Ogromne Bóg zapłać Ojcu!

Niech Pan Bóg błogosławi Ojcu!
Przekierowanie