Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net

Pełna wersja: Dobry ekspres do kawy - jaki macie ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej

Zaczynam poszukiwania
Zależy mi przede wszystkim na prostocie otrzymania kawy typu cappucino, latte, machiatto ...
Żeby nie przekładać filiżanek od jednej dyszy do drugiej, po prostu podstawiam filiżankę i mam
Może zaproponujecie coś co macie i się fajnie obsługuje i robi w dobrą kawę ( wiem pojęcie względne ). A i żeby był do zabudowy, jak się da ...
Generalnie będę wdzięczny i pewno inni poszukujący też za Wasze typy, co macie i co w/g Was warto kupić
z góry dzięki, pozdrawiam,
ja ostatnio kupowałam porządny ekspres do kawy do firmy i trochę przeczesałam ten rynek (koszty mnie niespecjalnie ograniczały, to dodatkowy plus)
zwracałam uwagę na takie sprawy:
-ciśnienie min. 15 bar
- duży pojemnik na wodę (min. 1 litr)
- możliwość używania zarówno kawy mielonej jak i ziarnistej (młynek ceramiczny)
- dysza do mleka na giętkiej długiej rurce
- możliwość wybrania różnych rodzajów kawy "jednym przyciskiem"
- dostępność filtrów, odkamieniaczy i tabletek czyszczących
- wyglad oczywiście też
Ja myślę o zakupie zwykłego przelewowego ekspresu. Nie byłam do niego przekonana, ale ostatnio piłam z takiego kawę i powiem wam, że super, dość, że mocna to jeszcze nie za mocna (a to ważne Uśmiech i naprawdę była dobra. Wiadomo, że zależy jaką się kawę kupi, ale do tej pory myślałam, że połowa sukcesu to ekspres, najlepiej, żeby był taki typowo barowy, żeby kawa była jak z baru, ale widocznie to nie wszystko. Tak czy inaczej ja się przymierzam do zakupu przelewowego, koszta duże nie są, on też dużo miejsca nie zajmuje Uśmiech
Ja mam zwykły ekspres do kawy i wystarczy na moje romanse z kawą Oczko
Ja wolę sam parzyć
Ja mam z Biedronki - ostro zawodzi ;/


firanki panelowe
Moim zdaniem Biedronka to nie jest dobre miejsce do zakupu ekspresu do kawy. To znaczy kupić można ale o zadowoleniu z długiego użytkowania można zapomnieć. Do Biedronki to można iść po ziemniaki, jakieś mleko czy ketchup ale nie po ekspres do kawy:-)
Przekierowanie