Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net

Pełna wersja: Ewangelizacja w Internecie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
ddv napisał(a):I tak i nie, Andrzeju ...
Część z nas jest potrzebnych na "ateistycznych" forach jednak do tego by tam byc - potrzeba wiedzeć, ze pisząc tam potrzeba naprawdę mocnych nerwów ...Najgorsze zaś jest to, że ostatnio coraz częście nawet i na katolickich forach można zostać oplutym i ponizonym - oczywiście nie tak łatwo jak na forach "zateizowanych".

Tak masz rację. Część z nas jest tam potrzebna i trzeba mieć stalowe nerwy i wielką wiedze. Szyderstwo i oplucie natomiast nie ma granic jeśli chodzi o fora.

ddv napisał(a):Kochani - szanujmy się nawzajem - a buta nigdy niech nie zagości w naszych sercach ...

Mam nadzieje że to określenie "buta" nie było do mnie skierowane. Uśmiech
Myślałam o innej formie ewangelizacji niż wpadanie na forum z krzykiem i rozwinietym sztandarem "Jezus jest Panem".
Zagladam na to forum, do którego podałam linka, od około roku.I to co mnie uderzyło i jednoczesnie kazało wielokrotnie tam wracać to: ogromne zagubienie tych ludzi, poranienie, wymieszanie pojęć i wartości. Ale także dociekanie, próba zrozumienia, szczerość w wymianie pogladów, różnorodność podejmowanych tematów. Nie raz przyznawalam sie do mojej wiary. Nigdy nie zostałam obrazona.Z drugiej jednak strony starałam się nie narzucać swojego punktu widzenia. Szanować to że ktoś mysli inaczej.
I nie zawsze trzeba mówic wprost o Bogu!
Wiele problemów dotyczy uniwersalnych wartości:kłamstwo, zdrada, miłość,czy opłaca sie iść pod prąd, czy warto mieć swoje przekonania itd.
Na tym zaproponowanym forum nie spotkałam sie z przejawami agresji, nietolerancji. Wszyscy przedstawiają swój punkt widzenia. Czasami wywiazuje sie dyskusja, bardzo zadko przekształca sie w kłótnie.

A tu parę tematów ciekawych tematów (do niektórych przydałby sie ktoś z wiedzą teologiczną):
http://www.insomnia.pl/temat165006/o ostatnich słowach Jezusa na krzyzu
http://www.insomnia.pl/temat154109/ co po smierci?
http://www.insomnia.pl/temat156834/kto stworzył Boga?
http://www.insomnia.pl/temat169206/trudne pytania
http://www.insomnia.pl/temat171223/czy Bog igra z nami?
http://www.insomnia.pl/temat167961/po co Bog stworzył swiat?
http://www.insomnia.pl/temat164069/czy szatan jest zły?
http://www.insomnia.pl/temat159869/czy zawarłbys pakt z diabłem

Andrzej,
wydaje mi sie że Ci którzy naprawdę szukają, potrafią dotrzeć na forum katolickie.
Myslałam raczej o tych,którzy sami nie bedą szukać, bo są utwierdzeni w swoich poglądach. Do nich trzeba wyjść. Również o tych których wiara sie chwieje, których ogarnęły wątpliwości,o tych którzy noszą w sobie wiele pytań bez odpowiedzi, może zarzutów.O tych, którzy zrazili sie do Boga albo Koscioła.

Basia

[ Dodano: Nie 23 Paź, 2005 03:23 ]
tym razem prawidlowo wklejone Uśmiech

http://www.insomnia.pl/temat165006/ o ostatnich słowach Jezusa na krzyzu
http://www.insomnia.pl/temat154109/ co po smierci?
http://www.insomnia.pl/temat156834/ kto stworzył Boga?
http://www.insomnia.pl/temat169206/ trudne pytania
http://www.insomnia.pl/temat171223/ czy Bog igra z nami?
http://www.insomnia.pl/temat167961/ po co Bog stworzył swiat?
http://www.insomnia.pl/temat164069/ czy szatan jest zły?
http://www.insomnia.pl/temat159869/ czy zawarłbys pakt z diabłem
Andr2ej napisał(a):Mam nadzieje że to określenie "buta" nie było do mnie skierowane. Uśmiech
Nie - nie do Ciebie Andrzeju Uśmiech
Mam natomiast powazne pretensje do kogoś innego, na innym forum.
ddv napisał(a):mam powazne pretensje do jednego z moderów z Wiary - na tyle mocne, że całkowicie wyłączyłem się z tego forum...

Ewangelizacja w Internecie to również wielka rola moderatorów. A moderacja to poważny problem. Tu na Sulechowie nie spotkałem się jeszcze z złą postawą. Natomiast na katoliku jeden z moderatorów potrafi mnie zaskoczyć negatywnie Smutny ale i pozytywnie Uśmiech . Zresztą to postać bardzo kontrowersyjna ze względu na styl jakim się posługuje rozmawiając z inaczejwierzącymi a tym którzy bronią wiary zamiast pomóc w topiku wytknie to i owo. Wszyscy wiemy o kogo chodzi.

Katolik to jeden wielki offtopik, natomiast w Wierze moderatorzy tak pilnują tematu że bezlitośnie przerywają dyskusje, która już do czegoś prowadziła, coś wyjaśniała.

Zresztą na temat moderacji można by było wiele pisać i narzekać, natomiast jestem daleki od obrażania się na jakieś forum bo modrator napisał mi :
Cytat:Twoje argumenty są śmieszne i prymitywne
bo wiem że napisał to ktoś kto zupełnie mnie nie zna. Smutny Natomiast ważni są ludzie, którzy potrzebują naszej pomocy. Uśmiech
No cóż, każde forum kieruje sie innymi zasadami i po prostu musimy to uszanować Oczko Chociaż IMHO tutejsze forum bardziej służy ewangelizacji niżna katiliku, bo tam to sie dziwnie zrobiło ostatnimi czasy :/
basia napisał(a):I nie zawsze trzeba mówic wprost o Bogu!
Wiele problemów dotyczy uniwersalnych wartości:kłamstwo, zdrada, miłość,czy opłaca sie iść pod prąd, czy warto mieć swoje przekonania itd. A tu parę tematów ciekawych tematów (do niektórych przydałby sie ktoś z wiedzą teologiczną.

Basiu jeśli rozmawiam z kimś na jakiś temat i proponuję mu jakieś postępowanie to zawsze pada pytanie - "dlaczego ?". Poprostu wcześniej czy później trzeba zacząć rozmowe o Bogu. Bo Bóg jest podstawą, bez tej podstawy nie da się niczego sensownie objaśnić ani wytłumaczyć.

Zajżałem do Twoich linków. Niestety są nieaktualne. Rozmowy na te tematy w większości skończyły się pół roku temu. Oczywiście można dać swoją odpowiedź tylko kogo ona zainteresuje ? Widzę sens rozmowy z osobami, które prezentują jakiś problem na bieżąco. Temat musi być świeży bo inaczej cały wysiłek wyjaśniania idzie na marne, nie ma odbiorcy, nie ma z kim rozmawiać.

basia napisał(a):Myslałam raczej o tych,którzy sami nie bedą szukać, bo są utwierdzeni w swoich poglądach. Do nich trzeba wyjść. Również o tych których wiara sie chwieje, których ogarnęły wątpliwości,o tych którzy noszą w sobie wiele pytań bez odpowiedzi, może zarzutów.O tych, którzy zrazili sie do Boga albo Koscioła.

Rozmowa z tymi, którzy są utwierdzeni w swoich poglądach jest niezwykle trudna a dialog prawie niemożliwy. Pycha blokuje jakąkolwiek argumentacje.

Nadzieje na rozmowe jest wśród tych, którzy szczerze poszukują i otwierają się na dyskusje i tu trzeba starać się odpowiadać na ich topiki i posty.

Nie jestem jakimś ekspertem ale zalogowałem się na tamtym forum i w miarę mozliwości służę swoją pomocą. W razie czego wyślij mi PW.

Pzdr. Uśmiech
Andrzeju ...
Obawiam się, że Moderacja na "Wierze" wiele straciła na odejściu jedynego kapłana, jaki ostatnio pilnował Forum ... Smutny
Muszę przyznać, że jego posty były bardzo wartościowe a działania moderacji bardzo skuteczne. Widać było natomiast - do pewnego czasu - każdy brak Saxona na forum Smutny
Teraz, po jego odejściu - przez pewien czas - Moderacja stała na wysokim poziomie (sądzę, że jeszcze to dzieki zasadom, jakie Saxon stosował) - jednak obawiam się, że forum tam zaczyna dążyć w złym kierunku ... Smutny
Boję się, że za niedługo zacznie się tam dziac podobnie jak na "Katoliku" ... Smutny
No cóż - pilnujący Forum Kapłan jest tam niezbędny - a tymczasem wygląda na to, że częśc z moderacji obecność Kapłana tam nie odpowiada .. Smutny
Mam wrażenie, ze to przerost ambicji i przeszacowanie własnych możliwości kilku z moderatorów ...
Zespół Moderów jest tam bardzo wartościowy - potrzebuje jednak odpowiedniego "ukierunkowania" i dopilnowania.
Pozdrawiam !
Na tym forum jedynym moderatorem jest kapłan Uśmiech

http://www.wojciech.gorzow.pl/forum/index.php

Ale ono jest maleńkie Smutny Prawie nie ma tam ludzi , bo jakoś nie potrafią tego rozkręcić.
Andrzej napisał:
Cytat:Basiu jeśli rozmawiam z kimś na jakiś temat i proponuję mu jakieś postępowanie to zawsze pada pytanie - "dlaczego ?". Poprostu wcześniej czy później trzeba zacząć rozmowe o Bogu. Bo Bóg jest podstawą, bez tej podstawy nie da się niczego sensownie objaśnić ani wytłumaczyć.

Oczywiście,że nie ma gotowej recepty na to jak rozmawiac z kims o Bogu. Myslę że trzeba miec po prostu wyczucie. Nie miałam na mysli,żeby Boga ukrywać, mówiąc o wartościach.
Generalnie skłaniam sie do tego, że najlepszym sposobem ewangelizacji jest swiadectwo własnego życia. Dawanie świadectwa.
Ale oczywiscie trudno to zastosować na necie Uśmiech
Zresztą, daleko mi do ewangelizacji....musze zacząć od siebieUśmiech

Cytat:Zajżałem do Twoich linków. Niestety są nieaktualne. Rozmowy na te tematy w większości skończyły się pół roku temu. Oczywiście można dać swoją odpowiedź tylko kogo ona zainteresuje ? Widzę sens rozmowy z osobami, które prezentują jakiś problem na bieżąco. Temat musi być świeży bo inaczej cały wysiłek wyjaśniania idzie na marne, nie ma odbiorcy, nie ma z kim rozmawiać.

zamieszczajac linki, chciałam jedynie pokazać jakie pojawiaja sie pytania/watpliwości.Zgadzam sie ,że odgrzewanie tematów to "musztarda po obiedzie" ;-)


Cytat:tem jakimś ekspertem ale zalogowałem się na tamtym forum i w miarę mozliwości służę swoją pomocą. W razie czego wyślij mi PW.

dzieki Uśmiech
nie miałam mozliwości przez ostatnie miesiące zagladac tam regularnie, a z tego co widzę, jedyna osoba, która sensownie przedstawiała chrześcijańskie wartości, odeszła.

w sumie to sama wymagam ewangelizacji Duży uśmiech

ps. Annnika, dzieki za link Uśmiech
basia napisał(a):najlepszym sposobem ewangelizacji jest swiadectwo własnego życia. Dawanie świadectwa. Ale oczywiscie trudno to zastosować na necie Uśmiech Zresztą, daleko mi do ewangelizacji....musze zacząć od siebieUśmiech

Masz rację najlepszym sposobem jest własne świadectwo ale ja nie widzę żadnych trudności aby czynić to w necie. Opowiadasz swoje życie właściwie w sposób anonimowy.

basia napisał(a):z tego co widzę, jedyna osoba, która sensownie przedstawiała chrześcijańskie wartości, odeszła w sumie

Ja myśle że nie jest tak źle. Znalazłem tam w miarę świeży temat "Czy wierzycie w Boga ?" i dałem (trochę prowokacyjną) odpowiedź. Przede mną pisała f_inka bardzo mądrze i ciekawie, więc chyba forum nie jest wolne od "sensownych" katolików. Poza tym typ forum jest jakiś stary i strasznie toporny. Brakuje mi tam tak wielu opcji do których na Sulechowie jestem przyzwyczajony. Smutny

basia napisał(a):sama wymagam ewangelizacji

Jeżeli podejmujesz próbę ratowania innych to myśle że nie jest z Tobą aż tak źle. :jupi: . Zresztą liczę tam na Twoje wsparcie. Wsparcie naprawdę jest potrzebne, szczególnie gdy jakaś grupka jeden po drugim cię atakuje a nie ma nikogo do pomocy by te ataki odpierać.
Cytat:Ja myśle że nie jest tak źle. Znalazłem tam w miarę świeży temat "Czy wierzycie w Boga ?" i dałem (trochę prowokacyjną) odpowiedź.
czytałam Uśmiech

Cytat:Przede mną pisała f_inka bardzo mądrze i ciekawie, więc chyba forum nie jest wolne od "sensownych" katolików.
miło takie słowa słyszeć :oops: :wink:

Cytat:Poza tym typ forum jest jakiś stary i strasznie toporny. Brakuje mi tam tak wielu opcji do których na Sulechowie jestem przyzwyczajony. Smutny

a ja właśnie je lubie ! za prostote Uśmiech

Cytat:Jeżeli podejmujesz próbę ratowania innych to myśle że nie jest z Tobą aż tak źle. :jupi: . Zresztą liczę tam na Twoje wsparcie. Wsparcie naprawdę jest potrzebne, szczególnie gdy jakaś grupka jeden po drugim cię atakuje a nie ma nikogo do pomocy by te ataki odpierać.

hmmm..tak jak pisałam...z atakami jeszcze sie nie spotkałam, a jakiekolwiek zalążki ucinane były przez moda. Szanuję ich poglady, bo sama kiedyś miałam zupełnie inne niż teraz.
I to nie dzięki ludziom je zmieniłam, ale dzieki Panu.To on nawraca.Słuchałam co mówią ludzie, księża, ale ich NIE SŁYSZAŁAM.
Potem otworzyły mi sie uszy, oczy...ale to inny temat ;-)

Co do forum. Nie bede mieć teraz za dużo czasu aby tam zaglądać...zresztą nie trzeba tam być na okrągło, wystarczy pojawić sie wtedy kiedy trzeba Uśmiech.
basia napisał(a):hmmm..tak jak pisałam...z atakami jeszcze sie nie spotkałam

Nic straconego. Wszystko przed Tobą. Zaloguj się na katoliku a doświadczysz tej "przyjemności".

basia napisał(a):Szanuję ich poglady, bo sama kiedyś miałam zupełnie inne niż teraz. I to nie dzięki ludziom je zmieniłam, ale dzieki Panu.To on nawraca.Słuchałam co mówią ludzie, księża, ale ich NIE SŁYSZAŁAM. Potem otworzyły mi sie uszy, oczy...ale to inny temat


No i wyszło całkiem fajne świadectwo. Jak chcesz możesz się z nami podzielić pełnią opowieści o sobie.Mamy specjalny dział --> KRÓTKIE ŚWIADECTWA

basia napisał(a):Co do forum. Nie bede mieć teraz za dużo czasu aby tam zaglądać...zresztą nie trzeba tam być na okrągło, wystarczy pojawić sie wtedy kiedy trzeba

OK. F_inko (Basiu). Uśmiech Dlaczego kobiety nie potrafią wytrwac przy jednym nicku. Jesteś kolejną która używa różnych nicków. Przecież można się w tym wszystkim pogubić.[Obrazek: icon_krecka_dostal.gif]

____[Obrazek: 50482.jpg]____[Obrazek: 18.jpg]____
co do swiadectwa....jeszcze nie nadszedł czas...
myslę że kiedyś je na pewno będe składać bo wielkie rzeczy mi Pan uczynił
ale wciąż jeszcze trwa walka, wciąż jeszcze przeszłość boli, wciąż jeszcze nie wyobrażam sobie przyszłości

a nick....coż net nauczył mnie ostrożności
ktos kiedyś,niebezpieczny, zwiazany z ruchem new age...gdzie nieświadoma trafiłam, chcąc mnie omotać,zatrzymać, manipulował mną,bo wiedział za dużo z netu...(wygooglowac można wiele) a potem, nie chciał bez problemów wypuścic. Było mało ciekawie i dość niebezpiecznie.
dlatego uważam Uśmiech

pozdrawiam

[ Dodano: Pon 24 Paź, 2005 23:04 ]
a dla usprawiedliwienia:
w każdym jest coś prawdziwego
w jednym moje imie, w drugim moje oko Duży uśmiech
basia napisał(a):co do swiadectwa....jeszcze nie nadszedł czas... myslę że kiedyś je na pewno będe składać

Chyba wiem co czujesz i teraz przeżywasz. Ja nawróciłem sie zaledwie 5 lat temu ale jak sobie przypomnę początki to widzę Ciebie z Twoimi problemami.Też taki byłem. Taki proces jest normalny u każdego nowonawróconego. Boli, ale się opłaca.

basia napisał(a):kiedyś,niebezpieczny, zwiazany z ruchem new age...gdzie nieświadoma trafiłam, chcąc mnie omotać,zatrzymać, manipulował mną,bo wiedział za dużo z netu...(wygooglowac można wiele) a potem, nie chciał bez problemów wypuścic. Było mało ciekawie i dość niebezpiecznie.

No i znowu zrobiło się małe świadectwo. O "New Age" mało wiem - może byś nam coś napisała w dziale "Magia, sekty i wszystko inne" szczególnie o zagrożeniach z nim związanych. Dlaczego jak ktoś chce odejść to się go straszy i prześladuje ?

http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/...e4ce15c112

Pozdrawiam.
pomysle Uśmiech
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie