Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net

Pełna wersja: Modlitwa brewiarzowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hej wszystkim Uśmiech Co myślicie o takiej formie modlitwy :?: Modlitwa brewiarzowa inaczej Liturgii Godzin u osoby świeckiej - i nei tylko: przesada czy przykład godny polecenia :?:

Zachęcam do wypowiedzi wszystkich bez ograniczeń Uśmiech
piękna... naprawdę piękna i głęboka modlitwa... szkoda tylko, że u mnie jest sporadyczna. i mam niestety mało czasu na ową.
uwielbiam śpiewać Jutrznię, modlić się Nieszporem... to głębokie.
No ja jeszcze swojego własnego brewiarza nie posiadam (a dokładniej to Liturgii Godzin dla świeckich :wink: ) Ale uważam tę modlitwę za bardzo piękną i wiem że wiele osób świeckich się nią modli Uśmiech Uważam że jest to przykład godny polecenia Uśmiech A szczególnie jeśli osoba ta upodobała sobie tę modlitwę i naprawdę w niej się zagłębia Uśmiech
modlitwa brewiarzowa podoba mi się - gorzej z konsekwencją w modleniu się, no ale może kiedyś sie uda Uśmiech
ja posiadam własną osobista i prywatna LG w wersji 4 tomowej. kiedys z regularnym odmawianiem było łatwiej, teraz szczególnie kiedy mam ciężki duchowo czas, jest gorzej Smutny
Ja także posiadam Liturgię Godzin Uśmiech dostałem w prezencie od ks . Darka Uśmiech

Niemal co dzień się nia modlę. Jutrznia, Modlitwa w ciagu dnia i Nieszporki.
W najblizszym czasie będę zobowiązany modlić się nia ciagle Duży uśmiech
Jest to szczególna modlitwa, ponieważ prawie 100% to teksty Biblii. Fakt, psalmy są trochę uładzone - przystosowane do śpiewu ale przecież to nie wypacza sensu a łatwiej się śpiewa!

Osobiście to czytam w ciszy. Polecam z prostej przyczyny kontakt ze słowem Bożym oraz modlitwa z całym Kościołem powszechnym. Jest także szczególnie pomocna gdy człowiekowi nie chce się modlić. Nie chodzi mi, że jest gotowy wzór to se odklepie ale to własnie pomoga. Gdy nie umiem sie modlić Bóg przychodzi z pomoca mojej słabości oto w taki sposób :wink:
Ja po raz pierwszy z Jutrznią i nieszporami spotkałem się dopiero na tegorocznym Przystanku Jezus. I szczerze mówiąc "nie uwiódł" mnie ten rodzaj modlitwy. Wiem, że wiele osób korzysta z tej formy modlitwy i doceniam to. Ale mi po prostu ona jakoś nie pasuje.
A ja się spotkałam pierwszy raz na rekolekcjach w Dobrym Mieście. Codziennie się tam rano jutrznię odmawia. Mi się nawet podoba, ale jak jest większa grupa osób, bo samej to trochę smutno no i samej w domu raczej na głos się nie pomodlę... Nie podobał mi się tylko rytm w jakim była ona odśpiewywana, ale chyba jest ich kilka a nie jeden, a my w tym roku mieliśmy taki... hmmm... trochę nieciekawy i smutny.
TAK, nieregularnie

Bardzo fajny sposób na modlitwe oraz na organizacje czasu na nią. Wiadomo,ze Jutrznią nie będę się modlił w nocy a Nieszporami w dzień ;P

Nie lubię tylko wspołnie spiewac ale samemu recytowac owszem Uśmiech :aniol:
Uwielbiam Jutrznię za nieszporami nie przepadam.Ale nie zawsze jest czas na chwilę ciszy rano.
Zdarzyło mi się bodaj kilkakrotnie odmawiać brewiarz. Planuję kupno takowego, lecz na razie z braku funduszy nie mogę sobie na to pozwolić. Lubię jednak tę formę modlitwy i uważam ją za kolejny krok w poznaniu Boga. Brewiarz to nie tylko Jego uwielbienie poprzez śpiewane psalmy, ale również rozmowa z Nim, który patrzy na mnie każdego dnia.
To wspaniała modlitwa całego Kościoła Powszechnego. Szczególnie piękne są teksty Ojców Kościoła z Liturgii Godzin. A jak jeszcze śpiewa się to (psalmy) w Gregoriance, to już miodzio w sercu.[/list]
Ajfen napisał(a):Zdarzyło mi się bodaj kilkakrotnie odmawiać brewiarz. Planuję kupno takowego, lecz na razie z braku funduszy nie mogę sobie na to pozwolić. Lubię jednak tę formę modlitwy i uważam ją za kolejny krok w poznaniu Boga. Brewiarz to nie tylko Jego uwielbienie poprzez śpiewane psalmy, ale również rozmowa z Nim, który patrzy na mnie każdego dnia.

Ja początkowo korzystałam z tekstów w internecie, zawsze są np. na http://www.katolik.pl
Futrzak napisał(a):Ale mi po prostu ona jakoś nie pasuje.
A mi wręcz przeciwnie, bardzo pasuje. :krzywy: Jeśli wszystko będzie OK, to już niedługo powinnam posiadać swój własny brewiarz. :jupi:
Ten rodzaj modlitwy stał mi się szczególnie bliski podczas Przystanku Jezus - to sposób na moje często się ujawniające lenistwo. :wink:
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Przekierowanie