Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net

Pełna wersja: Pieśni religijne - która podoba wam się najbardziej?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Moze macie jakąś pieśń religijną, która jest dla was najlepsza, najpiękniejsza, którą często sobie nucicie. Może podzielicie się nią z innymi. Zapraszam więc do dzielenia się swoimi ulubionymi pieśniami.


Pozdrawiam
Prawda jest taka, że każdą pieśń lubię tak samo, ponieważ każdą staram się uwielbić Boga, czy po prostu pomodlić się do Niego. Są takie, których nie mogę śpiewać w całości, ponieważ pewnych słów nie jestem w stanie powiedzieć Bogu szczerze, z czystym sercem, a po cóż miałbym Go oszukiwać?
Niektóre podobają mi się szczególniej ze względu na linię melodyczną np. wielkopiątkowa: "Odszedł pasterz nasz", czy "Tyś jak skała, tyś jak wzgórze", ale to tylko dwa przykłady z wielu, których nie chcę wymieniać z powodu braku czasu.
Ja też lubię bardzo wiele pieśni...

To może na początek
"Kiedy cichnie gwar"
"Chlebie najcichszy"

A potem jeszcze dopiszę Uśmiech Bo te mi w tym momencie na myśl przychodzą Uśmiech
Mi także podobaja się bardzo pieśni wymienione przez Annnikę i Ajfena Uśmiech
Oczywiście mam ich także wiele i nuce sobie je w zależności od nastroju Uśmiech
Ostatnio bardzo często nucę sobie pieśń "Jezus najwyższej godzien chwały" jak również "Podnieś mnie Jezu i rowadź do Ojca" i "Hosanna" Uśmiech

to tak w wielkim skrócie jak będą mi chodziły po głowie inne pieśni to też napiszę Uśmiech
"Czekam chwili kiedy we mnie bezie wiecej Ciebie niz mnie,
kiedy nie bede prosic a wszytko bedzie mi dane
czekam chwili kiedy we mnie bezdie wiecej Ciebie niz mnie
kiedy nie bede wielbil a Ty uwielbisz sie we mnie sam...
...Ufac to milczec i czekac cierpliwie az sie spelni,
blogoslawieni ktorzy zaufali Bogu" etc...

Tez inne TGD, WMU, neokatechumenalne
nie chce byc upierdliwy ale pytanien bylo o piesni.................... nie PIOSENKI!
Teraz to mi się po głowie kręcą pieśni z oratorium Duży uśmiech
ja poprostu rozpływam się słuchając i śpiewając
Witaj Pokarmie
Dzięki Ci Panie
Chleb Niebiański
Krzyżu Święty

Wogóle sporo pieśni z "Niepojętej Trójcy" tak na mnie działa, że każdym zmysłem się modle [-o<
Zgadzam się z Voską. Większość pieśni z "Niepojętej Trójcy" jest naprawde piękna
Ja bardzo lubie pieśni tradycyjne takiejak KIEDY RANNE WSTAJĄ ZORZE, CHRYSTUS WODZEM czy ZBLIŻAM SIE W POKORZE
Uwielbiam pieśni dawne np. Kochanowskiego i muzyke polifoniczną
Jednakże dla mnie szczytem piękna muzyki liturgicznej jest chorał, niestety tak żdko teraz stosowany.
Ja też mam kilka ulubionych:
- Król królów, Pan panów
- Rozpięty na ramionach
- Pomódl się Miriam, aby Twój Syn żył we mnie
- Do Ciebie Panie pragnie dusza moja
- Nie płacz, to tylko Krzyż
- Gdy mało nas w codziennym życiu ( zwłaszcza rapowana wersja pielgrzymkowa :mrgreen: )
- Godzinki ;P
- Przybądź Duchu Święty
- Kto stworzył mrugające gwiazdki :mrgreen:

I parę innych, które mi w tej chwili do głowy nie przychodzą.

[ Dodano: Pon 03 Paź, 2005 ]
Acha i lubię na wystawienie Najśw. Sakramentu "Przed tak wielkim Sakramentem..."
Jeszcze "Jezus przechodzi..."

Wersja polska i hiszpańska Uśmiech
Ja także lubię Godzinki oraz Gorzkie żale, są naprawde wspaniałe, bardzo lubię takze pieśni pasyjne, ostatnio bardzo mi się spodobała pieśń "Krzyżu święty nade wszystko...".

Pozdrawiam
Ja bardzo lubię Godzinki, a tak z pieœni œpiewanych, to niektóre psalmy responsoryjne Uśmiech
No dobrze, TGD nie, ale te Wspolnoty Milosci Ukrzyzowanej to rozumiem, ze mozna nazwac piesniami?
Ost.rozkochuje sie w chorale gregorianskim-umiejetnie spiewanym oczywiscie! no-bo ktos przymusil mnie do niego, ale jest superr
MUZYKALNY napisał(a):nie chce byc upierdliwy ale pytanien bylo o piesni.................... nie PIOSENKI!
takie tam szczegóły ;P
Ja nie wiem, które to pieśni, a które piosenki ;P
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Przekierowanie