Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net

Pełna wersja: Zapraszam do modlitwy różańcowej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Ostatnio u nas w Seminarium była konferencja na temat Różańca Świętego. A dokładniej na temat Róż różańcowych.

Ta konferencje była tak zapowiedziana, że w zasadzie nie wiedziałem, że ona będzie. I nie wziąłem żadnych notatek z sobą niestety. Ale ... bardzo mnie pociągnęło to do tego stopnia aby zorganizować taką Różę różańcową u nas na FORUM. Co wy na to :?:

Można by zrobić nową grupę obok muzycznej, rowerowej. Dodać dział wraz z tajemnicami różańcowymi.

Matka Boża objawiając się bł. Alanowi de Rupe dała 15 obietnic tym, którzy odmawiają Różaniec Święty:

Ktokolwiek będzie Mi służył przez odmawianie Różańca otrzyma wyjątkowe łaski. Obiecuję moją specjalną obronę i największe łaski wszystkim tym, którzy będą odmawiać Różaniec. Różaniec stanie się groźną bronią przeciw piekłu, zniszczy, pomniejszy grzechy, zwycięży heretyków. Spowoduje on, że cnoty i dobre dzieła zakwitną otrzyma on od Boga obfite przebaczenie dla dusz, odciągnie serca ludu od umiłowania świata i jego marności, podniesie je do pożądania rzeczy wiecznych. Och, taka dusza uświęci siebie tym sposobem. Dusza, która poleci Mi się przez odmawianie Różańca nie zginie. Ktokolwiek będzie odmawiał Różaniec i odda się rozmyślaniom nad jego świętymi tajemnicami, nigdy nie będzie pokonany przez niepowodzenia. Bóg nie będzie go karał w Swojej sprawiedliwości, nie zginie śmiercią niespodziewaną, jeżeli będzie sprawiedliwym, wytrwałym w łasce Bożej i będzie godnym życia wiecznego. Ktokolwiek będzie miał prawdziwe nabożeństwo do Różańca nie umrze bez sakramentów. Wierni w odmawianiu Różańca będą mieli w życiu i przy śmierci światło Boże i pełnię Jego łaski. Uwolnię z czyśćca tych, którzy mieli nabożeństwo do Różańca. Wierne dzieci Różańca zasłużą na wysoki stopień chwały w niebie. Otrzymacie wszystko o co prosicie prze odmawianie Różańca. Wszystkich, którzy rozpowszechniają Różaniec będę wspomagała w ich przebaczeniach. Otrzymałam od Mojego Boskiego Syna obietnicę, że wszyscy obrońcy Różańca będą mieli za wstawienników cały Dwór Niebieski, w czasie ich życia i w godzinę śmierci. Wszyscy, którzy odmawiają Różaniec są Moimi synami i braćmi Mojego Jedynego Syna, Jezusa Chrystusa. Nabożeństwo do Mojego Różańca jest wielkim znakiem przeznaczenia do Nieba.

Potrzebne by było chyba 20 osób. Każdy co dzień odmawia jedną dziesiątkę, a łaski płynące są takie same jakby odmówiono cały.

Chciałbym także aby zostały podane konkretne intencje jakie maja być omadlane.


Jeśli ktoś wie coś więcej na temat założenia Róż różańcowych to proszę o info bo ja nie za bardzo się w tym orientuję.

Także proszę o zgłaszanie się konkretnych osób. Ja oczywiście także w tym będę.
Jeżeli nie jest potrzebna do tego osobiste uczestnictwo gdzieś tam u was, to ja się zgłaszam.
msg napisał(a):Jeżeli nie jest potrzebna do tego osobiste uczestnictwo gdzieś tam u was, to ja się zgłaszam.
Jasne, że nie to ma być taka róża tylko dla FORUMOWICZÓW i obejmująca swoją modlitwą różne cele.
No to ja bym chciała się włączyć Uśmiech
Ja także się dołaczam do tego,tym bardziej,ze rózaniec jest jedną z najwspanialszych modlitw. Szkoda,ze nie miałem tego uczucia braku modlitwy różańcowej wcześniej, ale teraz się to czuje i potrzebna jest taka modlitwa.

Pozdrawiam
Dla mnie modlitwa różańcowa zawsze była piękną modlitwą mimo wielu wątpliwości, które zdarzały mi się nasuwać...
Ale wolę póki co nie zapisywać się do takiej grupy, bo to zobowiązuje, a ja nie wiem jak bym się wywiązała z tego...
No to jest już nas 4 Uśmiech

Czekam na dalsze zgłoszenia :!:

A czy wiecie dokładnie jak taka róża powinna funkcjonować :?:
Nie mam pojęcia, ani zielonego, ani bordowego, ani żadnego :mrgreen:

Myśłałam, że od Was się dowiem :-)
Ja tez dolaczam sie do modlitwy rozancowej.Modlitwa ta jest stalym moim towarzyszem na tym wygnaniu ziemskim i nie wyobrazam sobie zycia bez tej modlitwy.

Pozdr. Uśmiech
Daidoss napisał(a):Jeśli ktoś wie coś więcej na temat założenia Róż różańcowych to proszę o info...
W sieci znalazłem taki tekst: napisał(a):Każda "Żywa Róża" składa się z 20 osób, a każda z nich odmawia codziennie przynajmniej jedną tajemnicę różańca. Koniecznie jednak tę, która zostaje powierzona do rozważania i odmawiania raz w miesiącu, przy "zmianie tajemnic". Przy tej zmianie, co miesiąc, wszystkim członkom przydziela się nowe tajemnice do odmawiania, w taki jednak sposób, aby w jednej "Żywej Róży" były każdego dnia odmówione wszystkie tajemnice w sumie dwudziestu. Tak więc, nawet, gdy poszczególni członkowie "Żywej Róży" odmawiają dziennie tylko jedną tajemnicę, to w całej Róży rozważany jest cały różaniec, czyli wszystkie części i tajemnice. Przy dokonywaniu zmian uważamy, żeby co miesiąc każdy uczestnik tej modlitwy miał do rozważenia kolejna tajemnicę.
Bardzo istotne jest również to, że wszyscy członkowie Róży modlą się w tej samej intencji, która jest również zmieniana co miesiąc.

Takie zasady obowiązują przy organizowaniu "Żywych Róż" na całym świecie. W naszych różach internetowych łączy nas nie tylko wspólne odmawianie modlitw i jedna intencja, lecz również treść medytacji, które proponujemy naszym Członkom co miesiąc
Witam Was wszystkich. Z radoscia w sercu tez chcialabym sie dolaczc do tej grupy rozancowej.

Pozdawiam Uśmiech
No to już nas 6 osób jeszce 14 Duży uśmiech
Dobra, niech bedzie, też się na to piszę Uśmiech
Daidoss napisał(a):No to już nas 6 osób jeszce 14 Duży uśmiech

Kiedy grupa bedzie w komplecie czy podasz jakis plan modlitwy ?

Pozdrawiam Uśmiech
Wytlumaczcie na czym to polega to ja tez sie dolacze Przytulanie
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Przekierowanie