Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Porozmawiajmy o Kościele - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Porozmawiajmy o Kościele (/showthread.php?tid=1775)

Strony: 1 2


Porozmawiajmy o Kościele - Ks.Marek - 08-11-2006 23:55

Gość Niedzielny zamieszcza wyniki ankiety n/t tego, jak dziś Kościół przez ludzi jest postrzegany. Według mnie nie jest tak źle, jak niekiedy się mówi. Okazuje się, iż świadomość misji Kościoła jest zakorzeniona w niemal 2/3 społeczności naszej Ojczyzny.
[Obrazek: gn46s31_tabelaA.jpg]


- Sivis Amariama - 09-11-2006 15:26

*8,7 procent wierzących katolików:
"organizacją wykorzystującą ludzką naiwność"

zabawne :]
i przykre zarazem.
Ale cóż...


- Ela - 10-11-2006 02:52

ciekawa jestem na ile te wyniki tej ankiety sa realne?


- Rachel - 10-11-2006 11:43

również.... :roll: statystyki tego typu uważam tylko za forme propagandy


- Helmutt - 10-11-2006 12:16

Takie sondaże to mnie osobiście śmieszą.
Weź przejdź się na wieś i pytaj po kolei ludzi "Czym jest kościół" - myślę, że głupi wytrzeszcz oczu, albo odpowiedź "Eeeee...dyyyyy..aaa.....No przecie to taki dom do modlenia się" będą az nadto częste...


- Myszkunia - 12-11-2006 20:39

DARTH_HELMUTH napisał(a):Takie sondaże to mnie osobiście śmieszą.
zgadzam się,że niektóre sondaże zasługują na śmiech,( a może na płacz).
Wyatarczy dobrać sobie odpowiednią próbę badawczą, sformułować pytanie w określony sposób czy też użyć jakiejs innej techniki, o której nie wiem.
Jednak jak było w tym przypadku, na jakim poziomie rzetelnosci mieścił się ten konkretny sondaż, nie wiem. W kazdym razie wskazuje na dość pozytywny, z punktu widzenia katolika, obraz rzeczywistości.


- Ks.Marek - 12-11-2006 22:45

Myszkunia napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Takie sondaże to mnie osobiście śmieszą.
zgadzam się,że niektóre sondaże zasługują na śmiech,( a może na płacz).
Wyatarczy dobrać sobie odpowiednią próbę badawczą, sformułować pytanie w określony sposób czy też użyć jakiejs innej techniki, o której nie wiem.
Jednak jak było w tym przypadku, na jakim poziomie rzetelnosci mieścił się ten konkretny sondaż, nie wiem. W kazdym razie wskazuje na dość pozytywny, z punktu widzenia katolika, obraz rzeczywistości.

Słuchajcie moi mili - Gość Niedzielny to poważna firma i zajmuje się poważnymi sprawami, bo istnieje dla poważnych ludzi. Zatem tu bym się nie doszukiwał żadnej amatorszczyzny.


- to Ja :) - 12-11-2006 23:58

Myszkunia napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Takie sondaże to mnie osobiście śmieszą.
zgadzam się,że niektóre sondaże zasługują na śmiech,( a może na płacz).
Wyatarczy dobrać sobie odpowiednią próbę badawczą, sformułować pytanie w określony sposób czy też użyć jakiejs innej techniki, o której nie wiem.
Jednak jak było w tym przypadku, na jakim poziomie rzetelnosci mieścił się ten konkretny sondaż, nie wiem. W kazdym razie wskazuje na dość pozytywny, z punktu widzenia katolika, obraz rzeczywistości.
:| a wystarczyło tylko wklikać adres strony internetowej Gościa Niedzielnego, potem poszukać w archiwum by dowiedzieć się jak były przeprowadzone badania do tej ankiety. Ponieważ ks.Marek też się nie wysilił mimo, że to on zakładał ten temat, wyręczyłam go, prosze o to informacje o tym jak były robione sondaże. :arrow: http://goscniedzielny.wiara.pl/index.php?grupa=6&cr=0&kolej=0&art=1157354920&dzi=1104780517&katg=


- Ela - 13-11-2006 04:48

cytat z artykulu:
Cytat:Zlecone przez „Gościa” badania przeprowadziła sopocka Pracownia Badań Społecznych (PBS DGA), od 18 do 20 sierpnia 2006, na reprezentatywnej próbie Polaków

nic mi to nie mowi, a szczegolnie jaka to jest "reprezentatywna proba Polakow"???


- to Ja :) - 13-11-2006 09:34

Ela napisała,
Cytat:szczegolnie jaka to jest "reprezentatywna proba Polakow"???
gdybyś wczytała się uważnie w tekst zauważyłabyś, że pisze tam:
Cytat:wśród kobiet 96 proc., a wśród mężczyzn 89,7.
Cytat: Największy odsetek takich „niezainteresowanych” przypada na osoby w przedziale wiekowym 18–24 lata.
i
Cytat: młodzieży w wieku 15–17 lat.
więc są to osoby w każdym wieku, chyba nie oczekiwałaś, że podadzą imię i nazwisko, zajmowaną pozycję społeczną itp.? :-k
Dodam jeszcze, że
Cytat: Wszystkie uzyskane wyniki dotyczą więc ludzi wierzących, a ponadto tych, którzy chcą mówić o swojej wierze.
i nie wiem czy to coś da ale
Cytat:Ankietowani katolicy



- Ela - 14-11-2006 02:24

Dalej to do mnie nie przemawia. Ja pojade na poludnie ty na polnoc Polski i kazdy z nas by mial ankiete do przeprowadzenia i wyniki byly by rozne, bo srodowiska rozne,
takie ankiety, to dla mnie zaden wykladnik. Wazne jest tez to jaka firma przeprowadza te ankiety, czy jest wiarygodna?
Jesli ankieta byla przeprowadzana w np: w Gdansku, to te wyniki dotycza Gdanska. itd...


- to Ja :) - 14-11-2006 22:56

no to poszukaj coś o tej firmie, która przeprowadzała te ankiety i bedziesz wiedzieć czy są to wyniki wiarygodne czy nie, proste


- Ks.Marek - 15-11-2006 22:36

Kobietki, tylko nie dajcie się ponieść emocjom. Bądźcie lepsze ode mnie Duży uśmiech
A firma sondażowa jest wiarygodna, bo często prowadzi badania dla Kościoła. A Kościół nie karmi trolla. :roll2:


- to Ja :) - 15-11-2006 22:45

Cytat:A firma sondażowa jest wiarygodna, bo często prowadzi badania dla Kościoła
taak? a dla mnie nie przeprowadzili żadnej ankiety :hm:


- Ks.Marek - 15-11-2006 22:52

to Ja :) napisał(a):
Cytat:A firma sondażowa jest wiarygodna, bo często prowadzi badania dla Kościoła
taak? a dla mnie nie przeprowadzili żadnej ankiety :hm:

Wir sind Kirche! Panienko Edyto Duży uśmiech . Prosze pamietaj o tym :roll: