Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Gdzie - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Gdzie (/showthread.php?tid=1823)

Strony: 1 2


Gdzie - m-s47 - 24-11-2006 20:17

Gdzie szukać Boga w którego wierzycie a w którego mi kazano wierzyć ?? Skąd mam mieć pewność ze On jest że naprawdę troszczy się o mnie i nie olewa mnie.( to drugie jest mi bliższe) Szukam ale nie wiem gdzie Smutny


- Offca - 24-11-2006 20:23

m-s47 napisał(a):Gdzie szukać Boga w którego wierzycie a w którego mi kazano wierzyć ??
Najbliżej? W sobie.
m-s47 napisał(a):Skąd mam mieć pewność ze On jest że naprawdę troszczy się o mnie i nie olewa mnie.
Gdyby tego nie robił, podejrzewam, że nie byłoby Ciebie, mnie, ani nikogo z tego forum Oczko

[ Dodano: Pią 24 Lis, 2006 19:24 ]
m-s47 napisał(a):Szukam ale nie wiem gdzie
"Szukajcie, a znajdziecie" Uśmiech


- Ks.Marek - 24-11-2006 21:45

m-s47 napisał(a):1 Gdzie szukać Boga w którego wierzycie
2. a w którego mi kazano wierzyć ??

Ad 1 Szczerze mówiąc, ja Pana Boga nie szukałem. Nie musiałem, bo był cały czas przy mnie. Potem troszkę się od Niego odsunąłem, ale mnie sam On znalazł, uwiódł mnie Swą miłością i tak to sie teraz jakoś w mym życiu dzieje nadal, ciągle uwodzony...
Ad 2 To nie prawda, że ktos może komuś w Boga kazać wierzyć. Każdy wierzy w takiego Pana Boga, jakiego przyjmie do swego życia. To tak, jak z gościem, który ciebie chce nawiedzić, a ty go potraktujesz z "buta" albo odwrotnie: otoczysz go życzliwością.


- to Ja :) - 24-11-2006 21:47

m-s47 napisał/a,
Cytat:w którego mi kazano wierzyć ??
na siłe nic nie da się zrobić, szczególnie w sferze wiary


- Ks.Marek - 16-12-2006 19:10

Cytat:na siłe nic nie da się zrobić, szczególnie w sferze wiary
A to już Edyto inna para kaloszy. Przypomnij sobie ową scenę z ewangelii, kiedy gościa przez dach Panu Jezusowi podsuwają, by On zdziała cud. Zresztą chyba więcej by się takich obrazów podobnych zebrało. 8)


- Natalia - 16-12-2006 20:08

Gdzie szukać Boga? W Kościele, modlitwie, miłości, w drugim człowieku, radości, cierpieniu... i tak można wymieniać i wymieniać... może trochę trudne to szukanie Boga, ale jak się chce to na pewno się znajdzie... może dopiero po jakims czasie, ale jednak.


- RySia :) - 16-12-2006 21:59

m-s47 napisał(a):Gdzie szukać Boga w którego wierzycie a w którego mi kazano wierzyć ??
Kochana...szukaj Go tam gdzie nikt odnaleźć nie może... Uśmiech Poszukaj GO tam gdzie nikt by sie tego nie spodziewał...
m-s47 napisał(a):Skąd mam mieć pewność ze On jest że naprawdę troszczy się o mnie i nie olewa mnie.
...mam pewność, ze się o mnie troszczy...bo nie dał mi kiedyś umrzeć za wcześnie.... czuwał nade mną i mi pomógł...i wciąż mi pomaga...

A może m-s47 spróbuj...wejść do pustego KOściółka...i tak poprostu poaptrzeć na Najświętszy SAkrament...i pomyslec...nie musisz o Bogu..ale np ogólnie o swoim życiu...o tym co się ostatnio wydarzyło...tylko nie idx z jakimś takim negatywnym nastawieniem...ale wtedy jak będziesz spokojna...radosna... i posiedź chwilke... może anuż ktoś się do Ciebie odezwie/??/ Przytulanie
Życzę powodzenia Uśmiech :*


- ddv - 16-12-2006 22:07

Ja "odnalazłem" Go dość niespodziewanie - poprzez dość bezstronne i rzetelne głębsze przyjrzenie się logicznemu wymiarowi skutków działania Wiary - i odrzucenia Boga przez ludzi ...


- Kyllyan - 17-12-2006 10:48

Jęsli naprawdę chcesz Go znaleść, to Go znajdziesz. A raczej On pochyli się nad Tobą. Ale jeśli chcesz Go szukac aktywnie, to się módl.


- Daisy - 17-12-2006 14:50

Bóg jest wszędzie:
w uśmiechu drugiej osoby,
w deszczu,
w wiatwrku,
w żdżble trawy,
w spadającym liściu,
w wodzie jeziora,
w pyskatej sąsiadce, której nikt nie lubi,
w małym dziecku,
w staruszce o laseczce....
BÓG jest wszędzie tylko, żęby Go zauwazyć w takiej postaci trzeba chcieć i sie dużo modlić... Uśmiech


- Natalia - 17-12-2006 15:09

A może cała sztuka nie polega na tym, żebyśmy to my szukali Boga, ale żebyśmy po prostu sami dali Mu się odnaleźć...


- Daisy - 17-12-2006 15:56

Natalia napisał(a):ale żebyśmy po prostu sami dali Mu się odnaleźć...
owszem :krzywy: ale jak owiele przyjemniej sie jedzie autobusem na uczelnie patrząć na wszystko do okoła i ciesząc sie jak głupi, że to jest Boga i od Boga :wink: w uśmiechu ludzi dostrzec to, że to On sam sie do Nas uśmiecha Duży uśmiech


- Polak06 - 23-12-2006 15:41

szukaj go w sobie ale nie daj sobie wmówić że ktoś wie lepiej bo tacy wciągną cię zawsze w jakąś organizację służącą im samym np Kościół katolicki


- Anonymous - 23-12-2006 18:24

hmm wiesz, taki jest cel wszystkich organizacji żeby sobie na wzajem w tej organizacji służyć i pomagać... jak zapiszesz się do Elbląskiego Kółka Wedkarzy to chyba właśnie po to, żeby w obrębie tego kółka sobie na wzajem pomagać, więc cemu w KK miało by być inaczej?


- Polak06 - 23-12-2006 18:31

no ale elbląskie kółko wędkarzy nie buduje budynków za kilkanaście milionów w centrum miasta po prostu umawiają się chłopoaki na ryby i już.Nie próbują mi wmawiać że chodzenie na ryby jest święte. Wiesz co, ja widzę różnicę pomiedzy kółkiem wędkarzy a kościołem w polsce