Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
neokatechumenat - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Inne wspólnoty (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: neokatechumenat (/showthread.php?tid=1982)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


- Zoltan - 18-01-2008 22:34

Tylko zapomniałes msg, ze to Kosciół Katolicki jest Mistycznym Ciałem Jezusa Chrystusa i "bramy piekielne go nie przemogą"
A Neokatechumenat nie jest niestety od ponad pół roku w KRK. Działają na "kartę rowerową". Jest duzo przypadków odejść do "zielonych" i ADS podobnie jak w OwDŚ.
Neokatechumenat to przecież nie kościół.
Wole byc "zamotany" w KRK niż poza KRK jako heretyk.


- Ks.Marek - 19-01-2008 00:05

Zoltan napisał(a):A Neokatechumenat nie jest niestety od ponad pół roku w KRK
A skąd te rewelacje masz? Może się podzielisz źródłami?
Zoltan napisał(a):Wole byc "zamotany" w KRK niż poza KRK jako heretyk.
Zamotany=Heretyk


- Rachel - 19-01-2008 00:11

Zoltan napisał(a):A Neokatechumenat nie jest niestety od ponad pół roku w KRK
To wychodzi, że biskup siedlecki działa przeciw KRK :hahaha: :lol2:
Gdyż sam mocno działa w neo, plus je promuje w diecezji. no to rewelacje... :diabelek:


- Zoltan - 21-01-2008 11:45

Ks.Marek napisał(a):
Zoltan napisał(a):A Neokatechumenat nie jest niestety od ponad pół roku w KRK
A skąd te rewelacje masz? Może się podzielisz źródłami?

W rozumieniu KPK DN jest stowarzyszeniem. Wszystkie wspólnoty muszą być zatwierdzane przez Kościół i działajać w ramach prawa kanonicznego.
Wspólnota nieuprawomocniona względem KPK formalnie nie istnieje.


w Neo brak jest statutu od 29.06.2007.




KODEKS PRAWA KANONICZNEGO

Kan. 304
§ 1. Wszystkie stowarzyszenia wiernych, zarówno publiczne, jak i prywatne, niezależnie od tego, jaki noszą tytuł lub nazwę, powinny mieć własne statuty, które określają cel stowarzyszenia, czyli przedmiot społeczny, siedzibę, zarząd i warunki wymagane do uczestnictwa w nich i którymi też określone są sposoby działania, uwzględniające jednak potrzeby lub korzyści czasu i miejsca.
§ 2. Powinny one obrać sobie tytuł czyli nazwę, dostosowaną do zwyczajów czasu i miejsca, a szczególnie związaną z celem, do którego zmierzają.


Kan. 314 - Statuty każdego publicznego stowarzyszenia, a także ich odnowa lub zmiana, wymagają aprobaty władzy kościelnej, która jest kompetentna do erekcji stowarzyszenia według przepisu kan. 312, § 1.


Kan 322-§ 2. Żadne stowarzyszenie prywatne wiernych nie może uzyskać osobowości prawnej, jeśli jego statuty nie zostały zatwierdzone przez władzę kościelną, o której w kan. 312, § 1; zatwierdzenie zaś statutów nie zmienia prywatnej natury stowarzyszenia.




http://www.archidiecezja.lodz.pl/czytelni/prawo/l1t5r3.html
http://www.archidiecezja.lodz.pl/czytelni/prawo/l1t5r2.html

A może ks.Marku KPK nie obowiazuje Neo. Może oni są ponad prawem !
Wytłumacz mi to drogi księże. A może KPK stworzyli tylko ludzie , a neo obowiązuje "prawo boskie", bo tak w neo tłumaczą brak statutu. W konfrontacji z wieloma probaszczami zauważyłem, że zachowują się jak terroryści lub sekciarze, którzy nie potrzebują hierarchii kościelnej , bo Kościół jest ich a nie hierrarchii.


- Ks.Marek - 22-01-2008 02:10

Aleś teraz dowalił bracie. Totalna kompromitacja i to na prawdę, totalna...
http://www.camminoneocatecumenale.it/pl/statuti8.asp
Czyli zarzucasz JPII, że pisal do krasnali?
http://www.opoka.org.pl/struktury_kosciola/wspolnoty/ z tym tez sie zapoznaj.


- Kyllyan - 22-01-2008 06:55

JPII zatwierdzil statuty tymczasowo na 5 lat i ten okres minal. Obecnie Neokatechumenat nie ma statutu, więc jego status kanoniczny jest niejasny.. Dle mnie to nie jest jednak najwazniejsze. Jeśli się zarzuca ŚJ psychomanipulacje i "pranie mózgów" to w neo jest tego duzo wiecej.

ps. mialem pacjentów - członków neo, bywałem zapraszany na Liturgię. Co nieco widzialem i słyszałem.


- Zoltan - 22-01-2008 10:48

Ks.Marek napisał(a):Aleś teraz dowalił bracie. Totalna kompromitacja i to na prawdę, totalna...
http://www.camminoneocatecumenale.it/pl/statuti8.asp
Czyli zarzucasz JPII, że pisal do krasnali?
http://www.opoka.org.pl/struktury_kosciola/wspolnoty/ z tym tez sie zapoznaj.

Nie wiem kto tu sie skompromitował, ale chyba ks.Marek nie wie ,że statut neokatechumenatu został zatwierdzony czasowo do dnia 29.06.2007.
Papież Benedykt XVI po wielu negocjacjach z Kiko nie podpisał nowego statutu Neo i nie przedłużył starego statutu.
Teraz to ten ich "statut" jest dla krasnoludków jak to określił ks.Marek.
Krasnoludki jednak są na świecie. Dzięki ks.Marku za uświadomienie mi tego!
Od dnia 30.06.2007. Neo w świetle KPK nie istnieje. KPK jest bardzo jednoznaczny!
Proszę ks.Marka o przeproszenie się z faktami i nieużywanie inwektyw.
Krasnoludki może są na świecie ks.Marku, ale garbatych aniołków nie ma i nie będzie!


Czy KPK obowiązuje Neo???
Czy Neo obowiązują Księgi Liturgiczne???
Czy jest jakiś "ryt neoński"???

Zoltan


- Ks.Marek - 22-01-2008 13:52

To, że statutu nowego nie ma, nie oznacza wcale, że Neokatechumenat jest zdelegalizowany. Jeśli nie potrafisz tego zrozumieć, to cóż...
...masz problem.
xxxxx napisał(a):W tym Statucie Droga Neokatechumenalna nie jest rozważana ani jako stowarzyszenie, ani jako ruch czy też typ zrzeszenia osób ustanawiających między sobą jakiś rodzaj więzi formalnej, dla osiągnięcia określonych w Kościele celów. Kto zna Drogę ten wie dobrze, że nic z tego nie odpowiada rzeczywistości jej doświadczenia apostolskiego; a co więcej, kto jest dobrze poinformowany rozumie, że w tym konkretnym przypadku jakaś opcja kanoniczna typu stowarzyszeniowego zafałszowałaby podstawowe elementy Drogi, narażając istotne aspekty jej dynamizmu apostolskiego. Dlatego Statut ten zamiast wskazywać na jakąś figurę jurydyczną, już skodyfikowaną w prawie Kościoła, ogranicza się do przedstawienia prawnego ujęcia rzeczywistości przeżywanej na Drodze, naturalnie w kontekście postulatów i odpowiednich wymagań struktury Kościoła i jego porządku kanonicznego.
Stary statu o ile mi wiadomo nie został zdelegalizowany, zatem należy oczekiwać jego odnowienia.

[ Dodano: Wto 22 Sty, 2008 12:53 ]
http://www.camminoneocatecumenale.it/pl/STATUTO.pdf


- Zoltan - 22-01-2008 13:54

A tak poza tym ks.Marku!
Kotlet, który odgrzałes jest nieświerzy .

I poczytaj sobie w spokoju to:

http://forums.v3v.org/userdata/Czy_Droga_Neokatechumatu_Jest_Prawowierna.rtf


- Ks.Marek - 22-01-2008 13:56

Cytat:Kotlet, który odgrzałes jest nieświerzy .
To ty odgrzewasz temat, który dla średnio zaawansowanego katolika jest jak najzupełniej oczywisty.


- Zoltan - 22-01-2008 16:47

Ot księże Marku!
Krużewniki to dla Kargula i Pawlaka.
Ja natomiast od kapłana katolickiego wymagam, by umiał czytać KODEKS PRAWA KANONICZNEGO.
Stary statut się przeterminował dnia 29.06.2007. i ten kotlet niestety śmierdzi niemiłosiernie. Ty natomiast mówisz mi, że on pachnie i tylko na marginesie wspominasz , że ten zapach jest niepiękny.
A ja mówię ,że to cuchnie.
Stary statut nie musi być zdelegalizowany.Wystarczy, że się przeterminował.

przeterminowany statut=brak statutu


KODEKS PRAWA KANONICZNEGO

Kan. 304


§ 1. Wszystkie stowarzyszenia wiernych, zarówno publiczne, jak i prywatne, niezależnie od tego, jaki noszą tytuł lub nazwę, powinny mieć własne statuty, które określają cel stowarzyszenia, czyli przedmiot społeczny, siedzibę, zarząd i warunki wymagane do uczestnictwa w nich i którymi też określone są sposoby działania, uwzględniające jednak potrzeby lub korzyści czasu i miejsca.
§ 2. Powinny one obrać sobie tytuł czyli nazwę, dostosowaną do zwyczajów czasu i miejsca, a szczególnie związaną z celem, do którego zmierzają.



W rozumieniu KPK DN jest stowarzyszeniem, choć jej statut o tym nie mówi. Charakter wspólnoty określa instancja nadrzędna a nie jej liderzy. Równie dobrze mogliby się określić w statucie "Klubem miłośników Kiko", ale to i tak nie zmieniłoby jej charakteru stowarzyszenia w perspektywie KPK. Wszystkie wspólnoty zatwierdzane przez Kościół działają w ramach prawa kanonicznego. Wspólnota nieuprawomocniona względem KPK formalnie nie istnieje.

Kan. 314 - Statuty każdego publicznego stowarzyszenia, a także ich odnowa lub zmiana, wymagają aprobaty władzy kościelnej, która jest kompetentna do erekcji stowarzyszenia według przepisu kan. 312, § 1.


Kan 322-§ 2. Żadne stowarzyszenie prywatne wiernych nie może uzyskać osobowości prawnej, jeśli jego statuty nie zostały zatwierdzone przez władzę kościelną, o której w kan. 312, § 1; zatwierdzenie zaś statutów nie zmienia prywatnej natury stowarzyszenia.


Także skończ ks.Marku twoje chodzenie po cienkim lodzie tłumaczenia prawa. Nie da się ukryć, że jesteś całkowitą słabizną pod tym względem.


- alus - 22-01-2008 18:11

Kyllyan...a ja znam osobiście osoby, którym medycyna nie była w stanie pomóc (depresja) a uleczenie znalazły w Neo.
Troche wiem o Neo - ja nie należą, bo z moją skrytą naturą nie potrafiłam się w Neo odnaleźć.
Należy tu przytoczyć słowa Prymasa Tysiąclecia - Stefana Wyszyńskiegi:
- "Tyle jest możliwości i dróg do Boga ile jest ludzi. Bo Bóg ma inna drogę dla kazdego człowieka".


- Ks.Marek - 22-01-2008 23:32

Jakie masz kwalifikacje prawne, że tak "wymiatasz" kanonami? Może jak Kinsey, jesteś zoologiem, i to cię uprawnia do zajmowania głosu w sprawie niniejszego wątku?


- Zoltan - 23-01-2008 11:44

Ks.Marek napisał(a):Jakie masz kwalifikacje prawne, że tak "wymiatasz" kanonami? Może jak Kinsey, jesteś zoologiem, i to cię uprawnia do zajmowania głosu w sprawie niniejszego wątku?

A z wykształcenia jestem biochemikiem.
I nie mów mi, że trzeba być prawnikiem, żeby rozumieć prawo.

Żeby być wierzącym trza być teologiem??? Na pewno nie!


- Rachel - 23-01-2008 12:45

Zoltan napisał(a):Żeby być wierzącym trza być teologiem??? Na pewno nie!
a to może zaskoczę ciebie, ale teoglogia może doprowadzic do zwątpienia szybciej aniżeli wiary. Takie słowa dość czesto słyszę z ust osob, które poszły na teo.