Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
neokatechumenat - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Inne wspólnoty (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: neokatechumenat (/showthread.php?tid=1982)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


- Rachel - 31-03-2008 13:50

Dotego to nie jest taka stara diecezja, bo pewna grupa kapłanów z drohiczyńskiej przychodzi do seminarium siedleckiego Uśmiech


- alus - 31-03-2008 14:08

Nie ma znaczenia czy drohiczyńska czy katowicka - w całej polsce jest spadek powołań. Sachmiel - sam piszesz, że jesteś "cienki bolek" Uśmiech ...to skąd twoje twierdzenie, że w Neo "zaszczepia się jawny i bezkarny sprzeciw Kościołowi?
Zoltan nie mówi w imieniu Kościoła - to jego zdanie - ma prawo.
Mamy papieża, kardynałów, biskupów, kapłanów - i to oni decydują kto sieje sprzeciw i rozłam w Kościele.
Benedykt XVI gdy jeszcze był abp w Niemczech, zainicjował i umacniał Neo w Niemczech...a wtedy jeszcze nie było żadnych zalążków Statutów :aniol:


- sachmiel - 31-03-2008 14:41

alus napisał(a):Sachmiel - sam piszesz, że jesteś "cienki bolek" Uśmiech ...to skąd twoje twierdzenie, że w Neo "zaszczepia się jawny i bezkarny sprzeciw Kościołowi?
no właśnie dlatego że nie wiem dopytuję się. Dlatego żeby się dowiedzieć czy są posłuszni władzy kościelnej pytam ponownie: czy na mszach DN faktycznie są łamane przepisy liturgiczne??
alus napisał(a):Mamy papieża, kardynałów, biskupów, kapłanów - i to oni decydują kto sieje sprzeciw i rozłam w Kościele.
i też oni (a przynajmniej niektórzy) decydują komu przyznać statuty.

powtarzam sie ale trudno. jestem prostym człowiekiem który chce służyć Panu. Szukam sposobu w jaki mógłbym to robić najlepiej. Myślałem, że neo będzie tą drogą niestety (albo stety) zmieniłem zdanie. Dzisiaj o 19 zaczynają się u nas katechezy. Może mi to ktoś jeszcze wyjaśni, jeśli nie to je sobie odpuszczam.

edit:
aa i jeszcze jedno
alus napisał(a):Zoltan nie mówi w imieniu Kościoła - to jego zdanie - ma prawo.
ale osoby które popierają Neo też nie mówią tego w imieniu Kościoła - to ich zdanie - oczywiście mają do tego prawo - czyż nie mam racji?


- Zoltan - 31-03-2008 14:43

alus napisał(a):Nie ma znaczenia czy drohiczyńska czy katowicka - w całej polsce jest spadek powołań. Sachmiel - sam piszesz, że jesteś "cienki bolek" Uśmiech ...to skąd twoje twierdzenie, że w Neo "zaszczepia się jawny i bezkarny sprzeciw Kościołowi?
Zoltan nie mówi w imieniu Kościoła - to jego zdanie - ma prawo.
Mamy papieża, kardynałów, biskupów, kapłanów - i to oni decydują kto sieje sprzeciw i rozłam w Kościele.
Benedykt XVI gdy jeszcze był abp w Niemczech, zainicjował i umacniał Neo w Niemczech...a wtedy jeszcze nie było żadnych zalążków Statutów :aniol:


NEO JEST POZA PRAWEM: BRAK STATUTU !

Tak kolego mówi Kodeks Prawa Kanonicznego!c I tego Zoltan nie wymyslił .

[ Dodano: Pon 31 Mar, 2008 14:47 ]
A tak poza tym jak się nie ma statutu to nie mozna organizować rekolekcji. Jest to bezprawne i to poważne naduzycie. Jako prywatne osoby , przygotowanie rekolekcyjne i za pozwolenie biskupa to i owszem, ale inaczej nie!


- alus - 31-03-2008 14:53

To idź na przynajmniej jedną katechezę i zobaczysz czy odnajdziesz się w Neo.
Czy są łamane przepisy liturgiczne....ja byłam na Eucharystii Neo - wolę, (może kwestia przyzwyczajenia) liturgię "normalną" tzn w moim kościółku.
Nie prawda, że spowiedź jest publiczna.
Jest za to tzw, "Echo" - podczas którego, kto zechce mówi o swoich problemach w wierze.
Mój mąż jest na drodze - ja nie potrafiłam się tam odnaleźć.
Ale nie ze względu na litrurgię - jestem raczej introwertykiem, więc siedziałabym jak mumia - bo napewno nie mówiłaby w grupie o moich relacjach z Bogiem.
Ale powiem szczerze - mój mąż ma większość ufność Bogu niż ja ;( ...i zawdzięcza to bezapelacyjnie Neo :aniol:
Zoltan wypowiada się jako osoba prywatna - Neo prowadzą kapłani - bez kapłana nie ma Neo.
[ Dodano: Pon 31 Mar, 2008 14:54 ]
Zoltan - chrześcijaństwo przez 3 wieki BYŁO POZA PRAWEM.


- sachmiel - 31-03-2008 15:09

alus napisał(a):Czy są łamane przepisy liturgiczne....ja byłam na Eucharystii Neo - wolę, (może kwestia przyzwyczajenia) liturgię "normalną" tzn w moim kościółku.
to akurat nie jest odpowiedź Uśmiech
alus napisał(a):Zoltan wypowiada się jako osoba prywatna - Neo prowadzą kapłani - bez kapłana nie ma Neo.
ale są też kapłani którzy krytykują neo, więc to nie jest argument. A wręcz przeciwnie Neo w tym przypadku dzieli a nie łączy.


- alus - 31-03-2008 15:58

Nie ma w łonie Koscioła wspólnoty, któraby nie była krytykowana przez malkontentów.
Wskaż mi taką...może Zoltan pomoże Duży uśmiech
Istotne co mówił i jak traktował Neo Jan Paweł II I Benedykt XVI
o seminariach RM
http://www.redemptorismater.pl/rm.php


- Kyllyan - 31-03-2008 16:17

alus napisał(a):Nie ma w łonie Koscioła wspólnoty, która by nie była krytykowana przez malkontentów. Wskaż mi taką...
Na przykład "moja" Duży uśmiech
A przysłowie mówi; "na krzywe drzewo wszystkie kozy skaczą"


- Zoltan - 31-03-2008 16:38

Jak chcecie wyprodukować kolejnego GIT(arowego) katolika to niech idzie do Neo. A widac ,ze chłopakowi na czym innym zależy niż być GITOWCEM.



http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic.php?p=97576&highlight=#97576


- alus - 31-03-2008 16:39

Założę się, że gdybyś dobrze poszukał też znalazłbyś niezadowolonych "obrońców św. Kościoła" Duży uśmiech
Ileż to słów krytyki padło pod adresem Odnowy, Ruchu Światło-Życie Duży uśmiech....wystarczy trochę podreptać po katolickich forach :shock:
Gdy "pochyłe drzewa" wydają podobne owoce - 70 seminariów w ciagu 30 lat - to należy życzyć całej kniei takich drzew :aniol:


- Kyllyan - 31-03-2008 16:41

Bo wspólnoty o których piszesz to typowe "krzywe drzewa' Język


- Zoltan - 31-03-2008 16:46

Kyllyanie!
Wystarczy zobaczyc ile ludzi z Odnowy i Neo skończyło u heretyków typu adwentyści, zielonoświatkowcy, babtyści. Kilka lat i juz KK przestaje im sie podobac , bo hierarchia , bo skostniały, bo przepisy !

[ Dodano: Pon 31 Mar, 2008 17:17 ]
Alus jesteś z Kielc i zobacz :

http://petrus.ns.net.pl/bp-wiecz.html

Takich "wspólnot" oderwanych z odnowy, oazy czy neo jest bez liku w każdym większym mieście .


- Annnika - 31-03-2008 19:57

Zoltan napisał(a):Wystarczy zobaczyc ile ludzi z Odnowy i Neo skończyło u heretyków typu adwentyści, zielonoświatkowcy, babtyści.

Z tego co się orientuję to baptyści i inni "odszczepieńcy" Twojego języka używając pojawili się niezależnie od Odnowy i Neo Język


- alus - 31-03-2008 20:07

Sprawę Wieczernika znam od lat, wsąkły w sektę dzieci mojej sąsiadki, znajoma z pracy.
Nikt nie mówi, że nie może być schizm - tworzyły się od poczatku chrześcijaństwa.
Ale dopuki Kościół jednoznacznie nie zakaże działalności danej wspólnocie, pozostają tylko dowolne dywagacje.
Boisz się gitarowej muzyki, jak Kościół bał się pogańskich pogańskich organów do czasów papieża Witaliana (657-672), który zezwolił na użycie organów w klasztorach i kościołach.
Pierwsze organy powstały w IIIw przed n.e. i służyły np. w starozytnym Rzymie do gry w cyrkach, teatrach Duży uśmiech
Do VII wieku katolicy byli bezinstrumentowiDuży uśmiech ....a w II i III wieku zakazywano śpiewu kobietom w gminach chrześcijańskich Duży uśmiech


- Marek MRB - 31-03-2008 22:05

Zoltan napisał(a):Wystarczy zobaczyc ile ludzi z Odnowy i Neo skończyło u heretyków typu adwentyści, zielonoświatkowcy, babtyści.
Mogę prosić o więcej szczegółów ?
Poważnie, próbuję trochę katalogować zagrożenia - i o ile co do Odnowy (a szczególnie grup Odnowy spoza koordynacji, zwłaszcza jeśli są jeszcze związane z "charyzmatyczną" odnogą Ruchu Światło Życie) masz sporo racji, to jak dotąd wychodziło mi że Neokatechumenat jest raczej "dość bezpieczny" (przynajmniej od tej strony , bo w innych pbszarach problemów z Neo jest co niemiara)