Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
neokatechumenat - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Inne wspólnoty (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: neokatechumenat (/showthread.php?tid=1982)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


- alus - 01-04-2008 20:57

To ma znaczyć...że Jan Paweł II wiedział za jakie winy Kościoła przeprasza.
Ktoś, kto jest członkiem Kościeła od urodzenia i od lat interesuje się historią swojego Kościoła, świetnie wie, że tzw. "miliony ofiar Inkwizycji i palenia czarownic na stosach" to wredna manipulacja wrogów Kościoła.
P. Łysiak, który milczał w latach PRL, gdy jego socjalistyczni mecenasi "dorabiali gębę Kościołowi", prowokowali, prokurowali oskarżenia, mordowali kapłanów, po 20 latach od upadku komuny "odkrywczo" wyjaśnia historie Inkwizycji :diabelek:
Zdecydowanie wolę czytać historię Kościoła z książki Vittorio
Odpowiedziałam Zoltanowi, że Jan Paweł II przeprosił za zapędy Zoltana palenia "heretyków" na stosie Duży uśmiech to on zaserwował mi Łysiaka i InkwizycjęDuży uśmiech


- Marek MRB - 01-04-2008 21:08

Widzę że nie lubisz Łysiaka. Ja tez nie (choć pewnie z innych powodów).
Ale co do Inkwizycji miał rację - zresztą pisał mniej-więcej to co Vittorio (a także to co Ziemkiewicz http://www.mateusz.pl/czytelnia/rz-stosy.htm
a nawet ja Duży uśmiech http://www.analizy.biz/marek1962/inkwizycja.htm


- alus - 01-04-2008 21:29

Pisałam wcześniej, że dość dobrze znam Neo, choć sama nie potrafiłam się odnależć w tej wspólnocie (zasadą w Neo jest udział małżonków, mój mąż jest już kilka lat na Drodze). Ale to co wypisuje Zoltan to jawna walka, która pośrednio godzi w Kościół....podważa mimowolnie kompetencję hierarchii Kościoła.


ps.nie chodzi osobiście o samego Łysiaka - ja nie lubię "odważnych nawróconych" po 1989r, gdy już można być bezkarnie odważnym....gdyby wszyscy Polacy byli podobnie "odważn" nadal obchodzilibyśmy kolejną rocznicę Wielkiej Sojalistycznej - parodii raju na ziemi :diabelek:
Ziemkiewicz jest uczciwy - nie dorabia sobie biografii męczennika PRLu.


- alus - 02-04-2008 10:08

W dziale "wolne forum" wyłuszczyłam swoje racje odnosnie p. Łysiaka.

Na marginesie - Jan Paweł II "Elementarz etyzmu" - "Jeśli człowiek "walczy" o cnotę, czyli "walczy" o Boga, to nigdy nie walczy z innymi ludxmi jako przeciwnikami"...a Ty "wojowniku Boży" non stop prowadzisz osobiste wycieczki pod moim adresem, kwestionując stan mojego umysłu, wiedzę...i co jeszcze? po jaki "oręż" sięgniesz?

Aby w danej diecezji powstały wspónoty Neo wymagana jest zgoda ordynariusza diecezji...Zoltan traktujesz zatem biskupów za niedouczonych heretyków????


- Talmid - 02-04-2008 10:54

alus napisał(a):Aby w danej diecezji powstały wspónoty Neo wymagana jest zgoda ordynariusza diecezji...Zoltan traktujesz zatem biskupów za niedouczonych heretyków????
Otóż to , gdy ktoś ma jakieś zastrzeżenia do jakieś katolickiej wspólnoty to powinien zgłosić je do właściwej kurii.

A swoją drogą dlaczego tutaj nikt z neonów nie pisze obecnie w tym wątku?


- alus - 02-04-2008 11:01

Pisali...ale jak długo można udawadniać, że nie jest się wielbłądem??? Uśmiech


- Talmid - 02-04-2008 11:26

A ile jest osób w neo w całej Polsce?

A to jak nie ma statutu to nie ma podstawy do kierowania zastrzeżeń?
Nie bardzo rozumiem?

A z tego co mi wiadomo to neo to prywatne stowarzyszenie wiernych na prawach otrzymanych od stolicy apostolskiej, a czegoś takiego nie jest łatwo otrzymać i pewnie bez statutu też by nie dali.


- Ks.Marek - 02-04-2008 11:33

Proszę o trzymanie się tematu. Już jedno ostrzeżenie poszło, jak dalej pójdzie, to sie posypią kolejne!!!


- alus - 02-04-2008 11:43

Lista wspólno Neo w parafiach w Polsce - niw wiem czy aktualna na 2007r Uśmiech
http://www.zyweslowo.waw.pl/pliki/listaneo.doc


Wyrzucił ksiądz posty Zoltana i wychodzi, że uprawiam monolog Uśmiech


- Zoltan - 02-04-2008 13:24

Neosi sa wielbłądami, bo nie maja statutu!!!
Poza tym:



http://forums.v3v.org/userdata/Czy_Droga_Neokatechumatu_Jest_Prawowierna.rtf




Zoltan

[ Dodano: Sro 02 Kwi, 2008 13:31 ]
alus napisał(a):Czyżby chrześcijaństwo oparte było na statutach nie na Ewangelii????

Alus!
To co ty mówisz to typowo luterańskie podejście do sprawy.
W Kościele Katolickim jest Kadeks Prawa Kanonicznego. Wola papieża -wola Boga.
Poza tym w KK jest Tradycja apostolska + Pismo Święte , które sie wzajemnie uzupełniają.

Martin Luther byłby z ciebie dumny ! Skończ z ta herezja protestancka!

Zoltan


- alus - 02-04-2008 14:06

Dobrze...z Jana Pawła II, Benedykta XVI, ze wszystkich biskupów którzy wydali zezwolenie dla wspólnot Neo, kapłanów celebrujący Eucharystię we wspólnotach Neo, kapłanów i seminarzystów z Redemptoris Mater dumny jest Luter :diabelek:
A dla Ciebie Pan Bóg przygotuje oddzielne niebo....biedactwo - przeciez nie potrafiłbyś doświadczać w pełni Miłości Boga wespół z neonkami, protestantam Duży uśmiech


- syn marnotrawny - 02-04-2008 14:15

alus napisał(a):A dla Ciebie Pan Bóg przygotuje oddzielne niebo....biedactwo - przeciez nie potrafiłbyś doświadczać w pełni Miłości Boga wespół z neonkami, protestantam Duży uśmiech

Jest też druga strona medalu - niektórzy protestanci widząc po śmierci katolika byliby przekonani, ze trafili do piekła Uśmiech


- alus - 02-04-2008 14:17

I to jest smutne...modlitwy Jezusa "Aby byli jedno..." wielu chrzescijan "nie dostrzega".
A Pan Bóg wyznawcom innych religi ukazuje swoje oblicze, a ich modlitw nie odrzuca
http://www.goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6&art=1207047316&dzi=1104764436&idnumeru=1206744356


- sachmiel - 02-04-2008 17:57

alus napisał(a):Pisali...ale jak długo można udawadniać, że nie jest się wielbłądem??? Uśmiech
jeśli chodzi o wpisy członków neo w tym wątku, to z tego co zauważyłem skończyły się krótko po tym jak minął pięcio-letni statut dla nich.

alus napisał(a):I to jest smutne...modlitwy Jezusa "Aby byli jedno..." wielu chrzescijan "nie dostrzega".
A Pan Bóg wyznawcom innych religi ukazuje swoje oblicze, a ich modlitw nie odrzuca
czyli chcesz przez to powiedzieć, że nie trzeba być katolikiem i przestrzegać zasad ustalonych przez kościół żeby żyć blisko Boga?


- alus - 02-04-2008 18:54

sachmiel...nic nie zrozumiałeś z tego świadectwa Smutny ...szkoda
Chyba, że nie chciało Ci się przeczytać i nie wiesz o czym piszesz - tez szkoda Smutny