Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Jan Paweł II świętym. - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Jan Paweł II świętym. (/showthread.php?tid=2177)

Strony: 1 2


Jan Paweł II świętym. - Harpoon - 06-04-2007 10:19

Zastanawia mnie fakt, że ludzie już teraz modlą się do papieża Polaka zamiast modlić się za niego. Ostatnio nawet ktoś zapytał mnie, czy rocznica śmierci Jana Pawła II jest świętem narodowym czy kościelnym... Dziwne pytanie, ale tak było.
Co sądzicie o tym, że papieża ludzie JUŻ wynieśli sobie na ołtarze?
Jak na coś takiego patrzeć?
I w ogóle, ostatnio w oczy rzucił mi się artykuł na temat pewnej zakonnicy, która ponoć została uzdrowiona po modlitwie do Karola Wojtyły.
Co o tym myśleć?

Ps. Szukałam, ale podobnego tematu nie znalazłam. Jeśli był, to przepraszam.


- Ks.Marek - 06-04-2007 10:41

Harpoon napisał(a):Co sądzicie o tym, że papieża ludzie JUŻ wynieśli sobie na ołtarze?
Jak na coś takiego patrzeć?
Najprościej - rozsądź wg własnego sumienia.


- Harpoon - 06-04-2007 10:50

Moim zdaniem to nie jest dobra postawa, ale chciałam znać opinię innych - bardziej kompetentnych osób Oczko


- Offca - 06-04-2007 12:22

Mnie zawsze zastanawiały te całe kanonizacje, beatyfikacje... Przecież tak naprawdę to Bóg decyduje kto pójdzie do nieba i tym samym zostanie świętym, a nie człowiek na ziemi. W niebie wszyscy są święci, więc nie rozumiem takiego "wywyższania" jednych nad drugimi. Jak dla mnie wynoszenie na ołtarze przez Kościół jest po prostu takim uhonorowaniem jakiejś osoby, która szczególnie zasłużyła się dla Kościoła, ludzi itd. Uważam, że to wcale nie od kanonizacji zależy czy dany człowiek jest już świętym czy nie. Jeśli jest w niebie, jest tym świętym na pewno i już. Jakiś Jan Kowalski, którego nie znamy też jest pewnie świętym i chociaż go może nie kanonizowali to jest świętym i już, skoro przebywa w królestwie niebieskim.
Być może właśnie JPII jest już w niebie, a więc jest już świętym. Stąd te uzdrowienie zakonnicy.


- Mnichu - 06-04-2007 14:33

Offca napisał(a):W niebie wszyscy są święci, więc nie rozumiem takiego "wywyższania" jednych nad drugimi.
A skąd wiesz kto jest już w niebie, a kto w czyśću, czy piekle? Przyjęłaś jakieś swe kryterium?


- Offca - 06-04-2007 14:46

Cytat:A skąd wiesz kto jest już w niebie, a kto w czyśću, czy piekle? Przyjęłaś jakieś swe kryterium?
A skąd wie to Kościół na ziemi??? Poza tym przeczytaj dokładnie mojego posta, bo widzę, że zrobiłeś to niedokładnie i nie zrozumiałeś o co mi chodzi.


- alus - 06-04-2007 16:47

"Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie" (Mt 5,16)...to nie osąd człowieka czy JPII jest w niebie decyduje, ani fanaberie Kościoła, ale jego życie jest świadectwem - światłem, które ludzie dostrzegają, stąd "Santo subite".
Uzdrowienie zakonnicy:
http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34180,4027015.html|


- Aristojos - 06-04-2007 20:15

Cytat:to nie osąd człowieka czy JPII jest w niebie decyduje, ani fanaberie Kościoła

To już trochę herezja Uśmiech no ale polski katolicyzm ma specjalne przywileje.


- Ks.Marek - 07-04-2007 00:08

Aristojos napisał(a):To już trochę herezja
Absolutnie się nie zgadzam. Radze poczytać coś z zakresu teologii fundamentalnej oraz dogmatyki katolickiej. Prawo kanoniczne też nie zaszkodzi.


- Mnichu - 07-04-2007 08:19

Offca napisał(a):A skąd wie to Kościół na ziemi??? Poza tym przeczytaj dokładnie mojego posta, bo widzę, że zrobiłeś to niedokładnie i nie zrozumiałeś o co mi chodzi.
Owszem przeczytałem dokładnie i wnikliwie.


- Ks.Marek - 07-04-2007 08:22

Mnichu napisał(a):A skąd wiesz kto jest już w niebie, a kto w czyśću, czy piekle? Przyjęłaś jakieś swe kryterium?
Ew. Mateusz napisał(a):18,18 Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.



- Mnichu - 07-04-2007 08:33

Ojcze ten cytat to chyba powinien być kierowany do Offcy.


- Ks.Marek - 07-04-2007 08:40

Mnichu napisał(a):Ojcze ten cytat to chyba powinien być kierowany do Offcy.
Ona o tym doskonale wie. Jej wątpliwość,czy raczej zamyślenie dotyczyło zupełnie innej kwestii.


- Offca - 07-04-2007 11:46

He? :coo: Znowu jakąś herezję palnęłam?


- Ks.Marek - 07-04-2007 14:31

Offca napisał(a):He? :coo: Znowu jakąś herezję palnęłam?
Absolutnie nie. To Mnichu coś uskutecznia, ale sam nie wiem o co jemu chodzi. Bardzo go proszę, aby jasno i wyraźnie napisał, w czym rzecz.