Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Zmarł Vonnegutt - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Zmarł Vonnegutt (/showthread.php?tid=2203)



Zmarł Vonnegutt - Ks.Marek - 12-04-2007 14:38

Pisarz, Autor co najmniej 19 powieści i wielu opowiadań, esejów i sztuk dramatycznych, w większości groteskowo-katastroficznych, regularnie występował z wykładami, na których prezentował słuchaczom swój sprzeciw wobec konsekwencji rozwoju technicznego oraz instytucji, które jego zdaniem prowadzą do dehumanizacji człowieka.


- Offca - 12-04-2007 14:44

Nie czytałam jeszcze Vonnegutta, kiedyś przymierzałam się do "Rzeźni nr 5", ale akurat w bibliotece nie było.


- Jólka - 12-04-2007 16:24

ja cos jego kiedys zaczynalam czytac, bo mi polecila przyjaciolka, ale jakos nie moglam przez to przejsc.


- Terebint - 13-04-2007 22:35

Tak, słyszałem, szkoda. Smutny Ale cóż, i wielcy mistrzowie są wzywani przed tron Najwyższego.
Offca napisał(a):Nie czytałam jeszcze Vonnegutta, kiedyś przymierzałam się do "Rzeźni nr 5", ale akurat w bibliotece nie było.
Warto się zmobilizować i zaatakować bibliotekę jeszcze raz. Trochę podobne do „Ptaśka” Whartona, tylko, że napisane takim bardziej sztywnym językiem.


- Rachel - 13-04-2007 22:37

Terebint napisał(a):„Ptaśka” Whartona
przeczytałam tylko część bo komuś spodobało wyrwać dużą część kartek z ksiązki [ w środku brakowało dużo stron ] Smutny