Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
czy ktoś kto podpisał cyrograf z szatanem może być zbawiony? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: czy ktoś kto podpisał cyrograf z szatanem może być zbawiony? (/showthread.php?tid=2862)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


czy ktoś kto podpisał cyrograf z szatanem może być zbawiony? - Anonymous - 14-10-2007 11:52

mam znajomego który sprzedał swoją dusze diablu. czy on mże byc zbawiony??


- Rachel - 14-10-2007 12:03

agacias napisał(a):mam znajomego który sprzedał swoją dusze diablu. czy on mże byc zbawiony??
napewno może, ale musi rozpocząć poważną walke aby wyrwać się z podpisanej umowy z diabłem. A to nie jest taka prosta, sprawa diabłem nie oddaje tak łatwo swej zdobyczy. A on wogóle zdaje sobie sprawe co tak na serio uczynił ? Czy chce wyrać się z tego ?
Ludzie nie zdają sobie do końca sprawy z konsekwencji podpisanywania umów.


- duszyczka - 14-10-2007 12:49

czy mogła bym sie dowiedziec na czym polega takie coś nie chce tego napisac ale chce się o tym czegos dowiedziecOczko


- Rachel - 14-10-2007 12:54

Hmm duszyczka, tak w skrócie... masz umowe, jedna ze stron podpisuje chcąc pracować, czy też wykonywać inne zobowiązania względem przcodawcy. Niestety osoba podpisująca częściej jest w trudniejszej sytuacji aniżeli pracodawca który korzysta z pracownika.
Odnośnie podpisania cyrografu, człowiek oddaje siebie, dusze Smutny diabłu który bardzo sprytnie to wykorzystuje. Człowiek ,w tej sytuacji jest mocno poszkodowany, najczęsciej z własnej głupoty i lekkomyślności.Może to pomoże, jak co to tylko schemat.


- gradzia - 14-10-2007 17:15

to jest analogicznie do sytuacji kiedy mówisz Jezu chcę Cię kochać, oddaję Ci każdy dzień swojego życia, oddaję Ci całą/całego siebie. I o ile Jezus sprawia ze człowiek staję się szczęśliwy to Szatan i cyrograf to źródło wielkiego zła, i zagubienia człowieka.
A co do pytania na poczatku...hmmm można sprzedać duszę diabłu przez odrzucenie Boga, ale tak jak to bywa w zwykłej sprzedaży można sprzedaną rzecz zastąpić nowa, tak i ten człowiek może zrozumieć swój błąd i wrócić do Boga. Bóg walczy cały czas więc jak wygra będzie zbawiony, a czy wygra to zależy od decyzji tego człowieka.


- Anonymous - 17-10-2007 11:21

To proste, trzeba tylko udowodnić że szatan nie zrealizował zobowiązań umowy - przez to stanie się nieważna.
Ewentualnie trzeba odwołać się do odpowiedniego organu celem anulowania zobowiązań - czy myślicie że trzeba od razu do Sądu, czy wystarczy zwykły arbitraż???


- Rachel - 17-10-2007 11:24

Tylko on wywiązuje się wyśmienicie....reklamacji raczej nie chce przyjąć i tutaj sie problem.


- Anonymous - 17-10-2007 11:34

Napisałem to humorystycznie.

Czyny świadczą za człowieka, nie deklaracje.

Można mieć Boga na sztandarach i czynić zło. Sytuacje odwrotne też się zdarzają.

Intencje grają w tym pewną rolę, ale najważniejsze jest to co się robi i jaki to ma skutek.

Uważam że większe szanse na "zbawienie" ma osoba która "podpisała" cyrograf z "szatanem" niż ktoś kto zabił drugiego człowieka.


- Rachel - 17-10-2007 11:45

Twoja wypowiedz raczej wskazuje jakbo trwały sztywne schematy...i tylko ten ma szanse a ten zapewne nie. A chodzi o intencje, nie zawsze jestśmy zdolni w pełni ją zrezlizować, anie znaczy ze te osoby są gorsze. Generalizowanie nie ma sensu.


- jonasz 33 - 18-10-2007 19:16

Uważam, że KAŻDY kto wzywa imienia Naszego Pana Jezusa Chrystusa będzie zbawiony , ale czy ten kolega chce tego ???? :coo: :coo: :coo: :coo:


- Ks.Marek - 18-10-2007 20:15

Cytat:To proste, trzeba tylko udowodnić że szatan nie zrealizował zobowiązań umowy - przez to stanie się nieważna.
Sęk w tym, ż eon dotrzymuje warunków umowy, tym bardziej ze swej strony. Jak łape połozy na kimś/czyms, to już jego...


- Scott - 19-10-2007 22:44

Cyrograf był jest i będzie formą która prowadzi do najpoważniejszego zniewolenia demonicznego - opętania. Nie ma formy przez którą człowiek może mocniej oddać się Szatanowi. W prawdzie coś może i otrzymuje[ za nic by na to nie poszedł] ale w zamian Zły doprowadza go do męczarń na poziomie piekła po śmierci.


- Polonium - 20-10-2007 12:20

Właśnie.Na forum pisują różne osoby,więc lepiej nie narażać ich na szwank. Jak ktoś chce coś podpisywać to niech się podpisze lepiej pod "Przymierzem na rzecz cywilizacji miłości" i w ten sposób zadeklaruje chęć pomocy bliźnim. Bo to o wiele lepsze niż dawać egzorcystom pełne ręce roboty.I czy zdaje sobie ktoś sprawę jak bardzo wyczerpujący jest taki jeden egzorcyzm dla samego egzorcysty ?


- heysel - 20-10-2007 23:48

agacias napisał(a):mam znajomego który sprzedał swoją dusze diablu. czy on mże byc zbawiony??
Całkiem, całkiem ... Szczęśliwy ;P
Powiedz tylko znajomemu, że jak zgodził się na prawdziwe więzy, a nie tylko zabawiał się "podręcznikiem młodego satanisty" to niech uważa, bo może skończyć na Wodociągowej i na nic mu wtedy zbawienie ;P .


- Kyllyan - 21-10-2007 11:28

a co jest na Wodociągowej? ja akurat jestem z Gdańska. Ale moja wrodzona inteligencja mi podpowiada, ze pewnie psychiatryk?
No i jeszcze mi powiedzcie jaki interes miałby szatan z takim cyrografem. Znowu moja wrodzona inteligencja mi podpowiada, ze raczej kiepski