Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
czy ktoś kto podpisał cyrograf z szatanem może być zbawiony? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: czy ktoś kto podpisał cyrograf z szatanem może być zbawiony? (/showthread.php?tid=2862)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


- heysel - 21-10-2007 11:45

Kyllyan napisał(a):No i jeszcze mi powiedzcie jaki interes miałby szatan z takim cyrografem. Znowu moja wrodzona inteligencja mi podpowiada, ze raczej kiepski
Biorąc na siebie więzy dajesz "czemuś" z czym zawierasz umowę dostęp do siebie. Skutki takie czasami mogą być, że wylądujesz na zakładzie zamkniętym ;P .


- Scott - 21-10-2007 12:00

heysel napisał(a):Biorąc na siebie więzy dajesz "czemuś" z czym zawierasz umowę dostęp do siebie.
Komuś.


- heysel - 21-10-2007 12:13

No fakt, można i dać się spętać człowiekowi.


- Kyllyan - 21-10-2007 12:18

Scotowi pewnie chodzi o to, że szatan to ktoś, a nie coś


- Scott - 21-10-2007 12:23

Kyllyan napisał(a):Scotowi pewnie chodzi o to, że szatan to ktoś, a nie coś
Dokładnie.

Cytat:No fakt, można i dać się spętać człowiekowi.
Biorąc pod uwagę że jednym z podziałów w kulcie demonów jest :
*racjonalistyczny (inaczej bezosobowy): wychodzi z założenia, że szatan nie istnieje, że jest jedynie symbolem sił tajemnych, dlatego nie należy się go bać np. New Age)
* lucyferystyczny: satanizm właściwy zwalcza Chrystusa i Kościół jako elementy przeciwne swej ideologii.

Zakładam że chodzi Ci o bardziej ten pierwszy sposób pojmowania tego co napisałem. Dlatego od razu odrzucasz to co piszę.


- heysel - 21-10-2007 12:37

Scott napisał(a):Zakładam że chodzi Ci o bardziej ten pierwszy sposób pojmowania tego co napisałem.
Chodziło mi o sytuację, kiedy człowiek za zgodą nakłada więzy na innego człowieka. Wtedy rzeczywiście wydajesz siebie komuś, nie czemuś.


- Anonymous - 22-10-2007 11:26

Zgodnie z obyczajem, to właściwie wszystko zapewnia szatan. I tutaj bym się obawiał, gdyż zgodnie z prawem umowa powinna powstać w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach. Tradycja nic jednak o tym nie mówi, diabeł zawsze pojawia się z jednym egzemplarzem - to jedno wystarczyłoby już do unieważnienia umowy. Cała reszta, podpisanie krwią, spotkanie diabła na rozstaju dróg itd. to już detale...


Re: czy ktoś kto podpisał cyrograf z szatanem może być zbawi - Anonymous - 04-03-2008 16:58

agacias napisał(a):mam znajomego który sprzedał swoją dusze diablu. czy on mże byc zbawiony??

Kazdy może zostać zbawiony,nawet najgorszy szatanista, tylko musi się nawrócić.
Lecz podpisanie paktu z szatanem blokuje możliwość nawrócenia, tym bardziej podpisanie cyrografu... Można mieć wiele trudności z wejściem na drogę zbawienia.


- omyk - 04-03-2008 17:45

Mogę zagwarantować, że może. Znałam taką osobę.
Żyje obecnie z Bogiem Uśmiech


- Talmid - 04-03-2008 18:01

Też to znam niestety z własnego doświadczenia. Ale zazwyczaj bez egzorcyzmów się nie obejdzie. Oczywiście może być zbawiony jak każdy.


- omyk - 04-03-2008 19:59

Tak, to prawda, ta osoba również była egzorcyzmowana. Podpisanie takiego cyrografu wiąże się z dobrowolnym oddaniem się mocom złego, a to jest zazwyczaj równe opętaniu.

Talmid - więc jesteś przykładem, że można odnaleźć Boga Uśmiech Chwała Panu za to, że pozwolił ci się odnaleźć! Uśmiech


- grape - 08-04-2008 21:37

:shock: :shock: to jakieś żarty są... co niektórzy z Was sobie myślą :?: :!: :!: że to jakaś zabawa w podpisywanie umów :?: :!: :shock: sorrry ale mój dobry przyjaciel właśnie walczy na egzorcyzmach, bo mu się "zabawy" zechciało...
aż mi się płakać chce jak czytam takie rzeczy... dramat...


- Rachel - 09-04-2008 00:34

aga napisał(a):Kyllyan napisał/a:
A czy mógłby ktoś podac mi instrukcję "krok po kroku" jak to zrobić? - to znaczy podpisac cyrograf.


Świetnie, to ja chętnie skorzystam
A może też odrazu telefon do egzorcysty ?

Podpisanie cyrografu, czy też wypowiedzenie nie jest rzeczą trudną.
Ale napewno jest przykładem ludzkiej głupoty. Zwłaszcza wydaniu chrześcijanina.


- dziadu - 01-05-2008 13:31

Cytat:Cyrograf był jest i będzie formą która prowadzi do najpoważniejszego zniewolenia demonicznego - opętania.
omyk napisał(a):Podpisanie takiego cyrografu wiąże się z dobrowolnym oddaniem się mocom złego, a to jest zazwyczaj równe opętaniu.
hmm... ja mysle ze niekoniecznie... jesli człowiek podpisze ale niedlugo zrozumie ze zrobil glupote, wyspowiada sie i nie zaglebia w satanizm to chyba nie potrzebuje zadnych egzorcyzmow i jest ok.... no chyba ze opetanie moze byc jakies ukryte, ale nie sądze :roll:

a mam pytanie: umowa, pakt, cyrograf ---> czy to sie czyms rózni, czy to po prostu synonimy?


- aga - 01-05-2008 13:36

Umowa, pakt to synonimy, cyrograf - umowa, pakt z szatanem.