Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
>>>>>>Młode małżeństwa<<<<< - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Rodzina Katolicka (/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Wątek: >>>>>>Młode małżeństwa<<<<< (/showthread.php?tid=3005)



>>>>>>Młode małżeństwa<<<<< - AlMuDeNa - 03-12-2007 00:27

Po święceniach kapłani mają przez rok lub dwa lata studium (czy jak to się tam nazywa), a czy młode małżeństwa mogą na liczyć na coś podobnego (oczywiście z uwzględnieniem ich powołania)? Bo sam kurs przedmałżeński nie wystarczy. W jakiej formie miałoby to być i jaka tematyka? A może Ktoś z Was ma już podobne doświadczenie? Pozdrawiam


- sasankja - 03-12-2007 08:58

nie ma formalnego wymogu prowadzenia studium
natomiast ci, którzy chcą, na pewno mogą chodzić do ośrodkó gdzie istnieje duszpasterstwo związków małżenskich, np. w Warszawie na Skaryszewskiej
pozdrawiam


- AlMuDeNa - 03-12-2007 09:05

Ja wiem, że nie ma takiego wymogu. Chciałem podać taki przykład. Interesuje mnie jedynie, czy byłoby zainteresowanie taką formacją (nieważne czy to miałby być kurs, grupa modlitewna, czy grupa wsparcia . Ogromna większość młodych małżeństw pojawi się w Kościele dopiero na chrzcie swojego dziecka, a później na I Komunii. A gdzie takie ośrodki są? Przykłady????

[ Dodano: Pon 03 Gru, 2007 08:07 ]
Nie doczytałem. Jest Skaryszewska w Warszawie. Może coś więcej na ten temat? (może mają www?)


- alus - 03-12-2007 10:55

W każdej diecezji, przy różnych parafiach istnieją "Wspólnoty Rodzin" - stała formacja, rekolekcje, przygotowanie do czrześcijańskiego życia w rodzinie.
Wystarczy, że popytasz w swojej parafii i napewno dadzą Ci namiary, kontakt do moderatorów.
Albo poszukaj n mecie, wiele jest stron tych wspólnot.