Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Uroki miejscowości z których pochodzimy - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Pogaduchy na LUZIE (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Wątek: Uroki miejscowości z których pochodzimy (/showthread.php?tid=3039)



Uroki miejscowości z których pochodzimy - duszyczka - 15-12-2007 17:22

Duży uśmiech nO wiec wpadłam na pomysł abysmy pokazali miejscowoci z których pochodzimyOczko


no wiec ja tak szczerze eychowałam sie w 3 miejscach zalicze jeszcze 4


pierwsze to miejscowosc z której pochiodze czyli mała wioska na warmi Januszewo{kliknij} tu mozan powiedziac stawiałam sowje pierwsze krokiOczko Tu mieszkam w weekendy

Kolejną miejscowścia jest tu chodziłam przez 9 lat do szkoły codzieniie oprócz weekendów i wakacji i jakis innych przerw uczyłam sie.


Tu w mieszkam w tygodniu uwazam ze to jedno z piekniejszych miejsc w polsce. Duży uśmiech



Duży uśmiech Iławie[kliknij] susz[kliknij]




No i zostałysiemiany[kliknij]


tu spędzam wiele czasu wielefotek z siemian moza zobaczyć na pomi pb http://www.martac.fbl.pl


apraszam inne osobyOczko


- nieania - 15-12-2007 19:49

No uroki mojej rodzinnej miejscowości oddaje trochę strona parafialna http://www.poryte.4lomza.pl Uroku Wykrotu nie mogę oddać, bo aktualnie nie mam przy sobie albumów ze zdjęciami... Ale może po świętach coś wrzucę... no i urok Myszyńca trochę oddaje trochę galeria parafii http://www.zdzislawmikolajczyk.webpark.pl/galeria.htm (A ks. Zdzisław Mikołajczyk już nie żyje Smutny )


- kasiunia7 - 21-01-2008 22:26

o mojej miejscowości i parafii możecie sobie poczytać tutaj
http://www.fajslawice.boo.pl
taka mała, ale bardzo fajna i ładna miejscowość. Ma swój urok. Niestety na zdjęciach na stronie mało widać, ale lepsze to niż nic Język


- aga - 17-05-2008 10:52

Ja nie będę żadnych linków podawać, ale opiszę Wam "moją" wieś, tj. miejsce, gdzie zazwyczaj przebywają moi rodzice.

Głęboczek to taka wioska, w której domy są nieco od siebie oddalone. Nasz całkowicie jest w izolacji, gdyż, skręciwszy z głównej drogi, wjeżdża się w długą aleję, a w oddali widać nasze budynki. Po obu stronach tej alejki są tereny bagienne, porośnięte różnorodną roślinnością. Pasą się tam krowy, z których każda ma swoje imię Uśmiech . I tak jest Biała, Ruda, Kropka, Muuu i inne, których imion nawet nie znam. Dziś do rzeźni został wywieziony byk Goliat :krzywy: Po lewej stronie posadzony jest las, w którym za kilka lub kilkanaście lat będzie można zbierać "własne" grzyby. Na razie drzewka są małe, ale już świetnie się prezentują. Przed domem jest staw z dopływem rzeki Noteć. Można na nim pływać kajakiem lub rowerem wodnym. Podwórko jest duże, biegają po nim kury, które hałasują niesamowicie. A w oborze mieszkają krowy. Są jeszcze dwa pieski. Dawniej był indyk, którego bardzo się bałam, ale jest już zjedzony Duży uśmiech . Posadzony jest także sad i tam latem zrywam owoce. Wokół domu, w którąkolwiek stronę by popatrzeć, wszędzie są łąki. Spacerują po nich krowy, a do miejsca ich wypasu także prowadzi długa aleja, specjalnie do tego celu wyodrębniona z gąszcza zieleni. Tam z kolei już z daleka zachwycają pięknem wysokie drzewa. Widoki w Głęboczku i okolicach są przepiękne.


- Rachel - 17-05-2008 11:18

U nas uroku dodają nam Bory Tucholskie Duży uśmiech
a w okolicy zamki Uśmiech


- aga - 26-01-2009 12:45

Zielona Góra jest fajna, bo jest zielona :mrgreen: i ciągle albo się schodzi z górki, albo pod górkę wchodzi. Pewnie dlatego nazywa się "zielona" i "góra". Jest położona na iluś tam wzgórzach eeee.... Język


- Helmutt - 26-01-2009 13:08

Co jest ładne w Lublinie?
- mimo wszystko ładna Starówka, ostatnio trochę ruszyło z remontami, więc coraz mniej mamy się czego wstydzić
- piękne Górki Czechowskie i stary poligon - kto jeszcze nie był tam - mało czasu zostało, bo chcą tam budowac jakiś masowy pierdolnik (akfapark, market hiper czy coś)
- niepowtarzalny klimat miasta "na wzgórzach" - takie niemal San Francisco Uśmiech
- plac Litewski - prawdziwe centrum miasta
- zalew Zemborzycki i las Dąbrowa
- trolejbusy - mamy je tylko my, Gdynia i Tychy
- miasto pięciu uniwersytetów
- słynna Archikatedra
- zamek, baszta i Kaplica Trójcy (kręcono tam m.in. "Ogniem i Mieczem")
- urokliwy ogród botaniczny
- Skansen
- muzeum na Majdanku - które każdy powinien odwiedzić, niezależnie od orientacji politycznej i poglądów
- itd.


- Rachel - 26-01-2009 13:19

A unas wszystko jest ładne Duży uśmiech Wszędzie lasy, jeziora, zierzyna Duży uśmiech


- Polonium - 26-01-2009 13:33

Górki Czechowskie niech zostawią w spokoju. Mieszkańcy Lublina korzystają z nich zimą i nie tylko. Niech zbudują hipermarket na terenie po poligonie.


- Helmutt - 26-01-2009 13:38

Polonium napisał(a):Górki Czechowskie niech zostawią w spokoju. Mieszkańcy Lublina korzystają z nich zimą i nie tylko. Niech zbudują hipermarket na terenie po poligonie.
Powiedz to tym darmozjadom z ratusza. Zresztą oni robią na tym jakieś kanty, bo już kilka przetargów unieważniono. Szkoda Górek, ale.... już chyba wydano na nie wyrok.

Jeśli zas chodzi o minusy Lublina - to jakoś nigdy nie grzeszył dobra władzą samorządową - jak nie POdróżnik Pruszkowski to hiPOkryta Wasilewski.


- omyk - 26-01-2009 14:57

Gliwice...
*radiostacja! Duży uśmiech cały świat wie: prowokacja gliwicka 8)
*bardzo ładny rynek, wieczorami centrum życia towarzyskiego
*sukcesywnie odnawiana starówka, jeśli miasto się szarpnie i odnowi wszystko, to będzie bardzo atrakcyjnie
*architektoniczne pozostałości po zamierzchłych czasach Oczko gotycki ratusz z XV wieku
*neogotycka stara poczta miejska (ok. 1905r., właściwie: styl historyzmu w połączeniu z neogotykiem, cokolwiek to pierwsze oznacza Oczko dla mnie po prostu: neogotyk) i katedra (od 1886)
*słynny Haus Oberschlesien (1928)
*cmentarz żydowski (a nawet dwa: http://www.gliwiczanie.pl/Albumy/kirkuty/index1.html)
*pozostałości po murach miasta
*stary kościół Wszystkich Świętych (1520), z parafią powstałą z chwilą powstania miasta Gliwice
*najstarszy kościółek na ziemi gliwickiej: tzw. "mały" Bartłomiej (XIII wiek, legenda mówi, że wybudowali go templariusze 8) )
*latem można skorzystać z kilku kąpielisk, w tym leśne, wśród gliwiczan słynne i odremontowane niedawno
*CH Forum Uśmiech nie uważam go za "market hiper" jak napisał Helmutt, ale jako dobre wykorzystanie przestrzeni w centrum miasta. Jak się okazało - to CH było w tej lokalizacji bardzo potrzebne i dobrze spełnia swoją rolę. Stanęło na miejscu, gdzie długo wcześniej był pusty, straszący plac w centrum miasta.
*Stara huta (1867!!!) -> obecnie pozostanie z niej tylko frontowa ściana budynku dyrekcji (budowanego od 1905), która posłuży za... fragment elewacji nowego Focus Parku, czyli kolejnego, nieco udziwnionego centrum handlowego :roll:
W dodatku położonego tuż obok Forum -> nonsens.


- Annnika - 27-01-2009 00:17

U nas - kilkadziesiąt przepięknie odnowionych odrestaurowanych przedwojennych kamienic z początku ubiegłego wieku Uśmiech


- kredka198 - 27-01-2009 00:31

Zamość :)miasto renesansu ,Perła Północy,Padwa Północy,Miasto Idealne..wpisane na listę Światowego dziedzictwa UNESCO , odwiedzone przez JP II w 1999 w czerwcu Uśmiech
co mam powiedzieć-jestem regionalną patriotką (i w ogóle to też)więc nie będę skromna co do opisywania mojego miasta... nie wiem czy dało by się je zamknąć w słowach "przepiękne" Uśmiech oczywiście ma swoje wady...ale nie sposób ominąć Starego miasta: Ratusz...jedna z nielicznych w europie Katedr Renesansowych ,Kamieniczki ,Rotunda, Mury i bramy ,Nadszaniec ,Pałac Zamoyskich i wiele wiele innych -cały czas remontowane-powstają nowe deptaki ,ma to być miasto turystyczne w 100%.Oprócz tego liczne miejscowości turystyczne blisko miasta jak Zwierzyniec,- rezerwat pozostałości po tarpanach czyli Koniki Polskie ,Szczebrzeszyn (tak ,ten od chrząszcza ,jest nawet statu łka),Majdan Sopocki (rezerwat rosiczek i wiele wiele innych) ,Susiec i szlak na czartowe pole wraz z szlakiem nad szumy... wiele tego... . zachęcam wszystkich do zwiedzania -niedrogo a ślicznie Uśmiech szczególnie złotą jesienią i wiosnąUśmiech

[ Dodano: Pon 26 Sty, 2009 23:33 ]
Helmutt, lubię bardzo Lublin... te Górki Czechowskie ...hymm...sentyment mam do nich Uśmiech