Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
co zrobili nam z mózgu - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: co zrobili nam z mózgu (/showthread.php?tid=3136)



co zrobili nam z mózgu - M. Ink. * - 27-05-2008 23:54

film nie chciał mi sie otworzyć w Mozilli, natomiast otworzył się w Internet Explorerze

film jest produkcji - chyba - polsko angielskiej (zdjęcia były kręcone i tu, i tu)

trwa około pół godziny

według mnie kończy się dobrze Oczko

acha... to film dokumentalny, wypowiada się w nim wielu ludzi nauki, ale wierzcie mi - nie przynudzają

a zatem... zobaczcie co nam zrobili z mózgu... :diabelek:

http://nnk.art.pl/kgsp/twozywo/bnw/brand_new_world.wmv


- Ks.Marek - 28-05-2008 00:28

Zanosi sie na kapitalny materiał pod dyskusję. Obejrzałem z 10 minut, ale mi się już styki przepalają po całym dniu. Po Mszy porannej ciąg dalszy.


- Talmid - 28-05-2008 11:32

Naiwny ten film.
A rozwiązaniem ma być zniszczenie tv kineskopowego.
Wygląda na reklamę LCD lub plazmy.
Nigdy nie wiadomo? :wink:

No i totalna krytyka marketingu, krtóry sam w sobie nie jest zły tylko zazwyczaj do promocji konsumpcji jest wykorzystywany. Smutny

Ale tam padło takie zdanie, że do pewnej grupy ludzi bez stosowania marketingu się nie dotrze.
I to prawda. Uśmiech

A tak na marginesie ja tv nie oglądam.
Uśmiech


- Ks.Marek - 28-05-2008 11:35

Film jest kapitalny! Zero tendencyjności, tylko nagie fakty.

Krótko, za Huxleyem: Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania, Talmidzie...


- Talmid - 28-05-2008 11:57

Ks.Marek napisał(a):Film jest kapitalny! Zero tendencyjności, tylko nagie fakty.

Krótko, za Huxleyem: Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania, Talmidzie...
Kapitalny to on może być, ale dla osób nie z branży o której tu mowa. :wink:

A o jakie fakty konkretnie chodzi, bo ja się do żadnych jak na razie nie odnosiłem. :?:
Zresztą nie zauważyłem, żeby w tym filmie jakieś kłamstwa na poziomie faktów były, no ale może nie uważnie słuchałem i coś przeoczyłem.

Chodziło mi raczej o ogólne przesłanie, które jest naiwne bo i tak przecież wiadomo, że ludzie tv nie przestaną oglądać Smutny , pomimo tego, że ja nie robię tego od kilkunastu lat. Jakoś dziwnie mnie nie słuchają i nie biorą ze mnie przykładu. Smutny Niegrzeczni. [-X

A tak poważnie to kulture należy zmieniać, a nie niszczyć, albo od niej uciekać do pobliskiego zagajnika. Smutny


- M. Ink. * - 28-05-2008 12:16

dla mnie ten film ma wymiar wybitnie punk rockowy:

system jest zły :twisted:


- Talmid - 28-05-2008 12:52

M. Ink. * napisał(a):dla mnie ten film ma wymiar wybitnie punk rockowy:
A no właśnie punkowy to znaczy naiwny. Coś dla gimnazjalistów, a potem się z tego wyrasta. Uśmiech


- M. Ink. * - 28-05-2008 15:37

Talmid napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):dla mnie ten film ma wymiar wybitnie punk rockowy:
A no właśnie punkowy to znaczy naiwny. Coś dla gimnazjalistów, a potem się z tego wyrasta. Uśmiech
czy punkowy = naiwny i czy punk jest dla gimnazjalistów - to juz osobny temat, dlatego odpowiadam na Twojego posta tutaj: http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic.php?p=112337