Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Bunt. Sprawa Litwinienki - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Bunt. Sprawa Litwinienki (/showthread.php?tid=3722)

Strony: 1 2


Bunt. Sprawa Litwinienki - M. Ink. * - 29-06-2008 12:22

... jw. tu macie linka, którego niedawno dostałem (sorki, jeśli po kimś powtarzam):

http://video.google.pl/videoplay?docid=-9044191819795497173

ciekawy dokument, daje interesujący obraz układów rosyjskich


- Ks.Marek - 30-06-2008 01:55

Zacząłem, ale jakos nie zdążyłem całego obejrzeć. A co do tematu, warto zerknąc do najnowszej Frondy.


- Mordimer_Madder - 17-07-2008 08:46

Hmm - może warto popatrzyć na temat chłodnym okiem, bez emocji i podtekstów politycznych... Ja widzę w tym przesłanie: "Jeśli zdradzasz swój kraj, nie będziesz znał dnia ani godziny kary, która dosięgnie cię wszędzie!"

Zdrada jest zawsze zdradą bez względu na ideologię... i dlatego od lat żaden żyd nie zdradził Izraela, bo przed Mosadem nie można się ukryć... i dlatego nie prędko zapewne znajdzie się kolejny Litwinienko... każda zdrada powinna wiązać się z nieuchronną karą Pomysł


- Ks.Marek - 17-07-2008 15:02

Hmmm...
Pośród drapieżników, manipulatorów i zbrodniarzy pojawia się w pewnym momencie ktoś, kto zaczyna rozumieć, że był trybikiem w maszynie zła, terroru i śmierci na zamówienie. Zaczyna o tym mówić, rozwiewać mroczne tajemnice ociekające krwią niewinnych. Kogo zdradził? Chyba tylko siebie samego i poniósł stratę... największą z możliwych cen zapłacił za to, że tak właściwie to ujawnił tylko źródło dochodów kolegów z FSB.


- M. Ink. * - 17-07-2008 19:50

Mordimer_Madder napisał(a):Hmm - może warto popatrzyć na temat chłodnym okiem, bez emocji i podtekstów politycznych... Ja widzę w tym przesłanie: "Jeśli zdradzasz swój kraj, nie będziesz znał dnia ani godziny kary, która dosięgnie cię wszędzie!"

Zdrada jest zawsze zdradą bez względu na ideologię... i dlatego od lat żaden żyd nie zdradził Izraela, bo przed Mosadem nie można się ukryć... i dlatego nie prędko zapewne znajdzie się kolejny Litwinienko... każda zdrada powinna wiązać się z nieuchronną karą Pomysł
makiawelizm to w sumie też ideologia... :/ widzę, że masz ciekawe zapędy Mordimer_Madderze... takie deczko stalinowskie chyba jeszcze, zwane także "zamordyzmem" :? wyraźnie czerwony smród nadal nie wywietrzał po minionej epoce ... Smutny


- Mordimer_Madder - 17-07-2008 19:51

Nie ważne kto i kogo zdradził - ważny jest sam akt zdrady... spłycając i przerysowując: moja żona była zła, okłamywała i oszukiwała innych - wiec poszedłem do żony sąsiada :twisted:


- Ks.Marek - 17-07-2008 19:58

Mordimer_Madder napisał(a):Nie ważne kto i kogo zdradził - ważny jest sam akt zdrady...
Sorry, Winnetou, ale to twój chleb powszednił był a dla kolegów twych nadal jest...
...Masa i jemu podobni, świadkowie koronni i inni zdrajcy opryszego świata...


- M. Ink. * - 17-07-2008 20:06

Mordimer_Madder napisał(a):Nie ważne kto i kogo zdradził - ważny jest sam akt zdrady... spłycając i przerysowując: moja żona była zła, okłamywała i oszukiwała innych - wiec poszedłem do żony sąsiada :twisted:
państwo to nie żona - nigdy nie ślubowałem mu wierności :twisted:


- Mordimer_Madder - 18-07-2008 20:22

NiePłacącySkładekNaRadioMaryja napisał(a):[...]ale to twój chleb powszednił był a dla kolegów twych nadal jest...
Owszem... chleb powszedni... ale;

- primo: dla wyższych celów,
- secundo: im się nie podaje ręki...
- tertio: też krótko żyją i marnie kończą Pomysł


- Ks.Marek - 19-07-2008 18:27

Mordimer_Madder napisał(a):- primo: dla wyższych celów,
Litwinienko też to dla wyższych celów zrobił, nie dla korzyści swojej/czyjejś lecz dla powszechnej prawdy o UBekach ruskich.
Mordimer_Madder napisał(a):- secundo: im się nie podaje ręki...
Jakoś nie zauważyłem, by ktoś Litwinience dłoń podał - przeciwnie, cały czas obrywał po łapach...
Mordimer_Madder napisał(a):- tertio: też krótko żyją i marnie kończą
KOledzy?


- Mordimer_Madder - 20-07-2008 01:59

Ks.Marek napisał(a):KOledzy?
Kwestia nomenklatury... powtórzę: zdrada to zawsze zdrada - ktoś zdradza i kogoś zdradzają... i nie da się do tego dorobić ideologii, bo to suma relacji między zdradzającym a zdradzanym... układ naczyń połączonych Pomysł

Czyż jest istotne, że dla Iskarioty istniał argument srebrników... że były one "ponad"... zdradził i kropka! Argumenty są płynne, ulegają wypaczeniu przez formacje społeczno-ekonomiczne, moralność, pożądanie, światopogląd i emocje... zdrada się nie zmienia - ona trwa, znajdując coraz to inne usprawiedliwienia :!:


- Ks.Marek - 20-07-2008 11:42

Mordimer_Madder napisał(a):Czyż jest istotne,
Jest.
Mordimer_Madder napisał(a):powtórzę: zdrada to zawsze zdrada - ktoś zdradza i kogoś zdradzają..
Zdradą jest trwanie w zakąłmaniu, złu, etc. Przechylenie szali prawdy to nie zdrada, tylko krok ku prawdzie właśnie.
Mordimer_Madder napisał(a):Argumenty są płynne
Dla ciebie, być może. Ale nie dla mnie. Nie dla Litvinienki również....


- Mordimer_Madder - 20-07-2008 16:19

Dla Litwinienki również - zapłacił za zdradę... a tkwienie w zakłamaniu nie jest zdradą, gdyż zdrada wymaga podmiotu... podmiotu spersonifikowanego... tak myślę :roll:


- Ks.Marek - 20-07-2008 16:44

No więc właśnie. Jeśli Litvinienko przerwał zaklęty krąg zakłamania, a więc coś uprzedmiotowionego, to nie da się zaklasyfikować jego czynu jako zdrady. Wyrwał mur zła, by ci, co za murem stali, mogli choć cień światła ujrzeć.


- M. Ink. * - 20-07-2008 20:34

zdrada zdrajcy zdradą...?