Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Spoczynek w Duchu Świetym - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Odnowa w Duchu Świętym (/forumdisplay.php?fid=14)
+---- Dział: Charyzmaty (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Wątek: Spoczynek w Duchu Świetym (/showthread.php?tid=381)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


- motylek - 08-12-2007 16:40

to nie jest żadna sztuczka to po prosu Duch Święty, on przychodzi w różny sposób Uśmiech
jest Bogiem, a Boga nie da się zamknąć w ramki więc nigdy nie wiadomo jak przyjdzie
ciesze się, że twoja mama jest zdrowa


- Annnika - 08-12-2007 18:32

Bóg uzdrawiając czasami posyła "Spoczynek w Duchu, żeby w tym stanie zaprowadzić w organizmie porządek Oczko


- heysel - 08-12-2007 22:05

Witek napisał(a):odczułem silny powiew ciepłego WIATRU, powiew MOCY - a przecież byliśmy w pomieszczeniu zamkniętym i wiatr nigdzie nie wiał; w każdym bądź razie owoce "tego tchnienia mocy" były JEDNOZNACZNIE DOBRE
No to bardzo fajnie ... Nie ma co ...
Zgłupieję do reszty ...


- Marek MRB - 08-12-2007 22:37

Annnika napisał(a):Bóg uzdrawiając czasami posyła "Spoczynek w Duchu, żeby w tym stanie zaprowadzić w organizmie porządek Oczko
Jakie są podstawy tego mniemania ?

Co do uzdrowień - czemu się dziwicie że w wyniku modlitwy Bóg uzdrawia ? I co to ma wspólnego z charyzmatami ?


- Annnika - 08-12-2007 22:53

Doświadczenie poslugi, nie tylko moje ale wieloletnie, innych też. Wraz z opiniami lekarzy.


- Marek MRB - 08-12-2007 22:56

Annnika napisał(a):Doświadczenie poslugi, nie tylko moje ale wieloletnie, innych też. Wraz z opiniami lekarzy.
Czyli twórcom Dokumentów z Malines zabrakło "doświadczenia posługi" ?
A co z identycznymi zjawiskami w religiach naturalnych ?


- Rachel - 09-12-2007 00:06

Może chodzi o tę kwestie, że tutaj człowiek bezpośrednio, świadomi otwiera się na Boga, pozwala Mu działac. Jednak spotkania odnowowe maja to w sobie, że człowiek jakiś "dziwy"się staje Uśmiech


- Polonium - 11-12-2007 14:40

W tej Odnowie z którą jestem związany spotkałem autentyczny "spoczynek w Duchu". Nad osobą się modlono,nie robiono żadnych kół rękoma a osoba się nie obracała, czyli wszystko przebiegało właściwie.Hipnozy więc tu nie było. Poza tym "spoczynku w Duchu" doświadczała jedna osoba.Co do ostrzeżeń to musimy obserwować, czy nad osobą omadlaną nie czyni się jakichś dziwnych gestów i czy sama ta osoba ich nie wykonuje. Nade mną też nikt żadnych kół rękoma nie robił,ani sam się nie obracałem. Nie było wydziwiania.


- Marek MRB - 11-12-2007 20:21

Na jakiej podstawie twierdzisz o autentyźmie owego "spoczynku w Duchu" ?
W ogóle skąd pomysł że jest taki charyzmat ?!


- Polonium - 12-12-2007 12:29

Odpowiedzi na pierwsze pytanie udzielić się nie da z ludzkiego punktu widzenia. Jedynie mi wiadomo, że ta osoba nie pobłądziła i dalej kroczy drogą wiary. Po owocach się poznaje, tak jak mówi to Ewangelia.

Co do charyzmatu, to jest on potwierdzony. Tu też chodzi o owoce, jakie są wydawane. "Po owocach ich poznacie". Po owocach zatem poznamy autentyczność charyzmatu, wspólnoty i samego charyzmatyka.


- grape - 12-12-2007 22:37

z tego co ja wiem to spoczynek w Duchu Świętym to dar Uśmiech


- Marek MRB - 13-12-2007 00:15

Polonium napisał(a):Odpowiedzi na pierwsze pytanie udzielić się nie da z ludzkiego punktu widzenia. Jedynie mi wiadomo, że ta osoba nie pobłądziła i dalej kroczy drogą wiary. Po owocach się poznaje, tak jak mówi to Ewangelia.
To że "nie pobłądziła" niczego jeszcze nie zmienia. Ja tu nie rozpatruję imitacji szatańskiej, tylko imaginację ludzką.
Co do owoców, to nic innego się w tym czasie przypadkiem w życiu tej osoby nie działo ? Żadnej ewangelizacji itd ? Było tylko owo zdarzenie które nazywasz "upadkiem w Duchu" ?
Cytat:Co do charyzmatu, to jest on potwierdzony.
Przez co ?
grape napisał(a):z tego co ja wiem to spoczynek w Duchu Świętym to dar
Skąd wiesz ?


- gradzia - 13-12-2007 23:59

Marek MRB napisał(a):grape napisał/a:
z tego co ja wiem to spoczynek w Duchu Świętym to dar
Skąd wiesz ?
bo spoczynek w Duchu to poddanie się Miłosci Boga bez żadnych ale....a takie zaufanie jest dla nas ludzi bardzo trudne do osiągnięcia wlasnymi silami, więc jest dla nas darem od Boga, jeśli się pojawia. Uśmiech


- Marek MRB - 14-12-2007 00:03

Gradziu, nie żartuj - ja naprawdę chciałbym dojść skąd taki pomysł że to padanie to charyzmat ? Skąd w ogóle pomysł że ma to cokolwiek wspólnego z Duchem Świętym ?


- gradzia - 14-12-2007 00:23

Marek MRB napisał(a):Gradziu, nie żartuj - ja naprawdę chciałbym dojść skąd taki pomysł że to padanie to charyzmat ? Skąd w ogóle pomysł że ma to cokolwiek wspólnego z Duchem Świętym ?
nie żartuję, ten uśmiech na końcu to nie żadna ironia czy zart, tak tylko się usmiecham do Ciebie. a po czym poznajemy że to Duch?? myślę ze po owocach, po odczuciach jakie temu towarzyszą, spokój, ciepło w sercu, i jeszcze to że gdy osoba pada nic jej się nie dzieje, jakby ktoś ją podtrzymywał. - nie mówię na podstawie swojego doświadczenia, tak opisywaly to osoby które tego doświadczyly. Mozna oczywiscie załozyć że to zbiorowe klamstwo caly ten spoczynek ale jakos mi trudno w to uwierzyć.