Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Zabić za niemoralną TV - Oczywiście! - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Zabić za niemoralną TV - Oczywiście! (/showthread.php?tid=3886)



Zabić za niemoralną TV - Oczywiście! - Ks.Marek - 15-09-2008 21:36

Cytat:Jeśli kanały tv zawierają programy „niemoralne”, „słuszne jest zabicie” ich właścicieli i wydawców, gdyż są one sprzeczne z surowymi normami etycznymi islamu - to stanowisko szejka Salih ibn al-Luhajdana, wpływowego sędziego Sądu Saudyjskiego.
Powstanie i szerzenie się sieci telewizji satelitarnej w świecie arabskim doprowadziło do szybkiego wzrostu liczby nadajników i kanałów, mogących odbierać i przekazywać sygnał z satelity na całym Bliskim Wschodzie. A ponieważ oglądają je codziennie miliony muzułmanów, przywódcy religijni śledzą uważnie, jakie programy są nadawane i w jakim stopniu uwzględniają one wartości islamu.
http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1221499068
Ach, ten Islam...
Wiedzą, czego chcą, przynajmniej czasem mam takie wrażenie. A wy?


- o. Pacyfik - 15-09-2008 22:47

zabić ich - śmiechem.... Szczęśliwy

ukarze ich biczem satyry.... :gitarka:


- Ks.Marek - 15-09-2008 22:50

Nie rozumiem, Padre, o co ci chodzi. Wg mnie, coś w tym jest z surowości ST i radykalizmu NT.


- o. Pacyfik - 15-09-2008 22:53

tak sobie mysle...
na ile ewangeliczne jest "zabijanie"?
na ile etyczna jest nienawisc w Imie Boga?
jakie sa granice? :roll:


- Ks.Marek - 15-09-2008 23:04

A ja sobie tak myśle, że Ojciec powinien zaczać spoglądać z punktu widzenia dialogu międzyreligijnego i tego co nas, chrześciajn łączy z innymi religiami monoteistycznymi: Prawo Naturalne.


- Rachel - 15-09-2008 23:04

A co da zabicie ? Wzburzenie i agresje.
Też sami oglądający muszą dać jakiś sygnał, że nie chcą takich programów. Czyli walka poprzez nie-oglądanie tego. :mrgreen:


- Cichociemny - 16-09-2008 07:27

A co to drogi księże marzy ci się powrót do przeszłości ? Wszak to już było w jakże burzliwej historii kościoła ... krwawe rozprawianie się z nieprawomyślnymi w imię obrony czystośi wiary i nie pamiętam by to miało jakikolwiek pozytywny wpływ na wierzące owieczki a raczej nie wpłynęło jakoś znacząco na ich rozwój duchowy .... chyba :-k


- o. Pacyfik - 16-09-2008 08:03

Patrze na kościół w Szwecji - (ten protestancki).
Właśnie tu spalono najwięcej czarownic (tak - zrobili to protestanci)...
Dziś kościół to nie Kosciol - a raczej zwiazek wyznaniowy. Mentalna i moralna ruina....
Nie ma co "palić i zabijać".... Dziela Boże ostoja się same, a jeśli nie sa Boże - upadną i tak... :coo:


- Cichociemny - 16-09-2008 08:45

o. Pacyfik napisał(a):Patrze na kościół w Szwecji - (ten protestancki).
Właśnie tu spalono najwięcej czarownic (tak - zrobili to protestanci)...

Czy ja mówię że nie ? Wszak nie pisałem o KRK (tylko) żeby nie było , ale o tych co się za takowy kościół uważali [-X


- o. Pacyfik - 16-09-2008 09:11

a ja opisuje moje spostrzeżenia... zero ładunku emocjonalnego ... :-$


- Ks.Marek - 16-09-2008 09:19

Ciekaw jestem, skąd się bierze u niektórych myśl, że jestem zwolennikiem uśmiercania tych, którzy tak samo jak i ja, i każdy inny podlegają prawu naturalnemu :-k


- Myszkunia - 16-09-2008 09:27

Może do samego artykułu... Niezły straszak. Jeżeli coś jest pod karą śmierci i wiadomo,że się nie ukryje przed władzami, to raczej takowych programów nie bedą robic w ogóle. Ale jak to będzie z kanałami spoza wpływów władz muzułmańskich?
Takie chronienie wartości religijnych, biorąc pod uwagę mentalność wyznawców islamu, jeszce jest "na miejscu"( bo myślę,że to się zmieni), ale w innych religiach by się nie sprawdziło.