Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Od ilu lat ??? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Pozostałe (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Wątek: Od ilu lat ??? (/showthread.php?tid=40)

Strony: 1 2 3 4


- Ks.Marek - 04-04-2007 20:20

Offca napisał(a):Pewnie się zgadali
Znam przypadek, że poszedł w szmaty ksiądz i 60 osobowa wspólnota OWDŚ do zielonych.


- Offca - 04-04-2007 20:30

Też to znam. Wszędzie zdarzają się odstępstwa. To widoczny sygnał, że w tej wspólnocie było cos nie tak.


- Annnika - 04-04-2007 21:03

W tej konkretnej. Żeby znowu nie było nalotu na nurt jako taki Smutny

U nas w Gorzowie w ogóle jest śmiesznie, bo mamy kilka zborów protestanckich, w tym 3 "zielone". Mojej grupy, i poprzedniej i obecnej "zieloni" nie cierpieli, nie trawią bo są ściiiiiśle z KrK te grupy związane, a są charyzmaty i jest radość z bycia z Bogiem, wiec "zieloni" tracą argument, żeby do nich przyjsć - ogólnie do ruchu zielonoświatkowego nic nie mam, ale ten gorzowski był dość agresywny i nieprzyjemny dla innowierców.


- Ks.Marek - 04-04-2007 21:08

Annnika napisał(a):ogólnie do ruchu zielonoświatkowego nic nie mam, ale ten gorzowski był dość agresywny i nieprzyjemny dla innowierców.
U mnie w mieście był czas, że zieloni łapali ludzi na paczki świąteczne. A w paczkach były na przykład oryginalne Adidasy xD


- czarek - 04-04-2007 21:49

Offca napisał(a):Pewnie się zgadali
A tak na serio, to ściśle określone granice wieku naprawdę nie zawsze są przestrzegane. Może się to zdarzyć albo z czystego przymróżenia oka ("jak przyszedł to go nie wywalimy"), albo w przypadku gdy ktoś kompetentny, a najlepiej chyba osoba duchowna może zaświadczyć z czystym sumieniem, że ta osoba, która ma mniej niż 18 lat nadaje się na te rekolekcje czy do tej wspólnoty, bo jej duchowość, życie i dojrzałość religijna są już na odpowiednim poziomie i są odpowiednio ukształtowane.
W sam raz te osoby o których mówisz być może takiej dojrzałości nie posiadały...
To było tak, że przed tym seminarium we wspolnocie było już trzech 18-latków... i ich niestety (po roku w Odnowie) dopuszczono do wszelkiego rodzaju posługi i wogóle, a ich zdanie było tak samo ważne jak ksiedza. No i właśnie oni zaświadczyli o "dojrzałości" 16-latków... A że była to grupa znajomych z jednej szkoły, to kiedy owa trójca zdecydowała się na zmiane kościoła, to reszta poszła jak owieczki za nimi... :|
sorry za nieskładność zdań :krzywy:
Ks.Marek napisał(a):Znam przypadek, że poszedł w szmaty ksiądz i 60 osobowa wspólnota OWDŚ do zielonych.
Mówi x o wspólnocie z Kalisza??Też słyszałem. :cry:


- Ks.Marek - 04-04-2007 22:30

czarek napisał(a):Mówi x o wspólnocie z Kalisza??Też słyszałem. :cry:
NIe. To akurat było w mojej diecezji.