Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Granice napominania ( wydzielony)
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Palmer_Eldrith napisał(a):
M. Ink napisał(a):i zaczyna panu Palmerowi brakować argumentów
Nie,po prostu nie lubię się powtarzac.Dwie magiczne literki załatwiają sprawę,nie muszę tego samego pisac X razy
rzeczywiście - to wygodne, tylko, że żaden to argument

Palmer_Eldrith napisał(a):
M. Ink napisał(a):bzdury? co masz na myśli?
To co pisales w temacie o masturbacji na przykład.Nie tylko zresztą ty
jeśli potrafisz dowieść, że moje poglądy religijne są - jak to nazwałeś - "bzdurami", to dowiedź tego; jeśli nie potrafisz, to bądź tak miły i nie łam przysługującego mi prawa do tolerancji religijnej i poszanowania przekonań religijnych

Palmer_Eldrith napisał(a):
M. Ink napisał(a):nie odwracam; wykazałem powyżej, że Twoje wymaganie od nas powstrzymania się od nachalności jest pozbawione, skoro sam zachowujesz się nachalnie
I tak bedziemy odbijac piłeczkę do usr... smierci

znów wulgaryzm ...

Palmer_Eldrith napisał(a):Moja nachalnośc,jesli ma miejsce jest wynikiem nachalnosci pewnych osób wyznania katolickiego
obarczasz odpowiedzialnością za swoje czyny inne osoby; to tak jakby ktoś w sądzie stwierdził: uważam, że jestem niewinny kradzieży, bo inni też kradną

Palmer_Eldrith napisał(a):W zasadzie katolicyzm jako taki mi nie przeszkadza,do czasu kiedy jego wyznawcy zaczynają NACHALNIE włazić w moje zycie i mowić mi np.co jest dobre a co złe.Paniał?

yhy

Palmer_Eldrith napisał(a):
M. Ink napisał(a):zamiast się - jak to powiedziałeś - "chlastać", proponuję zrezygnować z używania słów wulgarnych i częściej korzystać ze słowników pisanych przez mądrzejsze od Ciebie osoby
Nie,no robisz sie juz naprawde NUDNY

możliwe, ale to mój problem, a nie Twój, więc oszczędź sobie - z łaski swojej - takich uwag; a jeśli nudzą Cię moje posty, to po co je czytasz?

Palmer_Eldrith napisał(a):Użyłem JEDNEGO slowa

w tej rozmowie rzeczywiście zauważyłem to jedno słowo - więc wybacz liczbę mnogą w poprzedniej wypowiedzi; ilość nie zmienia jednak faktu użycia tego słowa

Palmer_Eldrith napisał(a):które od biedy można by uznać za lekko dosadne ale na pewno nie wulgarne,a Ty z tego robisz nie wiadomo co
nie Palmer, nie "od biedy lekko dosadne"; widzę, że nie trafiają do Ciebie logiczne argumenty ... niestety zmuszasz mnie w ten sposób do powracania do tego zagadnienia - nie miej do mnie pretensji; ja trzymam się faktów, a Ty pomniejeszasz znaczenie użytego wulgaryzmu;

dla uzasadnienia swego argumentu przytoczę określenie, jakie nadano w fachowej literaturze użytemu przez Ciebie słowu - uznanego przez Ciebie za 'na pewno nie wulgarne':
Palmer_Eldrith napisał(a):Czyli wpieprzać się w zycie
M. Grochowski pisze [Grochowski. Słownik polskich przekleństw i wulgaryzmów. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN 1995 s. 159]: "wpieprzyć [...] rodzaj wulgaryzmu systemowego [właściwego] [...] eufemizm [...]"

czy nadal twierdzisz, że to nie jest wulgaryzm?

Palmer_Eldrith napisał(a):Ciekaw jestem czy jako osoba powiązana z muzyką punkową- na codzien tez jesteś taki grzeczniutki i uzywasz wyłącznie pięknej literackiej polszczyzny
na co dzień studiuję na KULu, gdzie raczej nie mam okazji używać wulgaryzmów [dlaczego uważasz, że jestem związany z muzyką punkową?]; natomiast, jeśli użyłem gdzieś tutaj wulgaryzmu - znajdź i postaw mi to przed oczy

M. Ink napisał(a):myślę, że oddaje to przede wszystkim Twoje odczucia - a te uważam za nieadekwatne
Palmer_Eldrith napisał(a):Czyli malo wiesz o tym co się dzieje w naszym kraju
M. Ink napisał(a):Twój wniosek jest nielogiczny
Palmer_Eldrith napisał(a):Logiczny jak najbardziej,tylko widocznie ty tego nie potrafisz zrozumiec
cóż ... nie twierdzę, że jestem geniuszem - mogłem nie zrozumieć; bądź tak dobry i wytłumacz mi jak z mojego twierdzenia o Twoich odczuciach wyprowadzasz wniosek o mojej niewiedzy co do sytuacji w kraju

Palmer_Eldrith napisał(a):
M. Ink napisał(a):fakt - dlatego niesłusznie wymagasz od nas, abyśmy ich nie mieli [czyt. żebyśmy nie byli nachalni]
Ach,czyli nie zaprzeczasz ze jestescie czasami nachalni?
czyżbym twierdził gdzieś, że wśród katolików nie ma osób postępujących w sposób nachalny?

Palmer_Eldrith napisał(a):
M. Ink napisał(a):to nie jest nasz język - nie utożsamiamy wady z grzechem
Na jedno wychodzi

ależ skąd - to dwa różne pojęcia

Palmer_Eldrith napisał(a):
M. Ink napisał(a):to proste: nie umiejąc odpowiedzieć [argument ad rem] rzeczowo na argument, obrażasz [argument ad personam] adwersarza; jak to kiedyś u Schopenchauera obnażono taki 'argument': "Sokratesie twoje poglądy są równie obrzydliwe, jak Twoja twarz"
niczego w podobnym stylu nie napisałem
przykład argumentu ad personam jest tu celowo przejaskrawiony dla uwypuklenia jego istoty

Palmer_Eldrith napisał(a):zwrócilem jedynie uwagę ze się powtarzasz,wyrażając to słowami"A ten ciągle swoje"

dla pełnej jasności przypomnijmy dokładnie użyte słowa:

Palmer_Eldrith napisał(a):
M. Ink napisał(a):rzeczywistość naszego kraju nie zmienia faktu, że pewne wyrażenia są po prostu wulgarne
A ten ciągle swoje...

i znów powracamy do faktu, którego uporczywie nie chcesz uznać: jak wykazałem powyżej - powołując się na definicję M. Grochowskiego - użyłeś wulgaryzmu;

nie chcąc się do tego przyznać [a przede wszystkim do tego, że nie masz racji] zacząłeś zasłaniać się 'rzeczywistością naszego kraju', która rzekomo mogłaby usprawiedliwić użycie wulgaryzmu; gdy delikatnie zwróciłem Ci na to uwagę, zaatakowałeś mnie [a nie mój argument] - co jest przez m.in. Schoppenhauera określane mianem argumentu ad personam;

nie wykazałeś, że słowo to nie jest wulgaryzmem, zamiast tego obraziłeś mnie

Palmer_Eldrith napisał(a):Co w tym niekulturalnego?Naprawde nie wiem
poczułem się urażony; spodziewałem się dyskusji opartej na argumentach, a nie na obrażaniu mnie

Palmer_Eldrith napisał(a):
M. Ink napisał(a):brak Ci argumentów i wolisz mnie obrazić, niż przyznać się do porażki
Gdzie ja cię obrażam?
j.w.

Palmer_Eldrith napisał(a):I czy ja ciągle jak powtarzam jedno i to samo czy ty?
nawet jeśli powtórzyłem jakieś zdanie, to cóż z tego ?

Palmer_Eldrith napisał(a):Komu tu brakuje argumentów?
na początek rozpatrzmy solidnie jeden argument ...

Palmer_Eldrith napisał(a):Wracaj do dyskusji a nie pisz ciągle o moim rzekomym braku kultury,bo to jest własnie ucieczka od argumentów i próba zdyskredytowania mnie a nie rzeczowa dyskusja
1. na początku mnie zaczepiasz:
Palmer_Eldrith napisał(a):
M. Ink napisał(a):nasz Pan nakazał nam upominać grzesznych
Czyli wpieprzać się w zycie "niewiernych" buciorami ,tak? A potem się dziwią ze antykatolicyzm i antyklerykalizm w narodzie szerzy,ech...
2. używasz przy tym wulgaryzmu:
Palmer_Eldrith napisał(a):Czyli wpieprzać się w zycie
3. obrażasz mnie:
Palmer_Eldrith napisał(a):
M. Ink napisał(a):rzeczywistość naszego kraju nie zmienia faktu, że pewne wyrażenia są po prostu wulgarne
A ten ciągle swoje...
4. zmuszasz mnie do pisania rozbudowanych postów, bo nie chcesz uznać, że użyłeś wulgaryzmu:
Palmer_Eldrith napisał(a):lekko dosadne ale na pewno nie wulgarne
5. choć fakty przeczą Twoim opiniom:
M. Grochowski napisał(a):[Grochowski. Słownik polskich przekleństw i wulgaryzmów. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN 1995 s. 159]: "wpieprzyć [...] rodzaj wulgaryzmu systemowego [właściwego] [...] eufemizm [...]"
6. chcesz mi wmówić, że staram się Ciebie zdyskredytować:
Palmer_Eldrith napisał(a):to jest własnie ucieczka od argumentów i próba zdyskredytowania mnie a nie rzeczowa dyskusja
7. i jeszcze nakazujesz mi, żebym 'wracał do dyskusji':
Palmer_Eldrith napisał(a):Wracaj do dyskusji a nie pisz ciągle o moim rzekomym braku kultury
Twoja kultura, Palmerze jest mi całkowicie obojętna; jednak skoro mnie zaczepiasz swoimi postami, to nie licz na to, że je przemilczę; a jeśli przy tym sugerujesz, że moi współwyznawcy nie umieją się zachować, to normalne, że biorę 'pod lupę' Twoje zachowanie na forum i nie znajduję go idealnym;

Palmer_Eldrith napisał(a):
M. Ink napisał(a):a tak na marginesie ... zastanawiam się czy po raz kolejny napiszesz: j.w.
Jeśli zajdzie taka potrzeba(czytaj jeśli będe musiał powtórzyć coś ci pisałem akapit wcześniej) to owszem
ciekawe czy równie często będziesz używał określenia: "paniał" widzę, że lubisz to słowo ...
Palmer_Eldrith napisał(a):
M. Ink napisał(a):no ... chyba, że potrafisz udowodnić, że nie używasz wulgarnego i obraźliwego języka -
Hm,ale zaraz,to tematem dyskusji jest język jakim sie posługuję?
tematem? nie ... to tylko argument; tematem jest podejście katolików do sekty FNORD


Palmer_Eldrith napisał(a):
M. Ink napisał(a):no, ale skoro łatwiej mi odpowiedzieć, że w kółko gadam to samo
Bo tak niestety jest
ponieważ nie przyjmujesz prawd najoczywistszych [faktów = użycia wulgaryzmu 'wpieprzyć']; to czuję się zmuszony do przeciwstawienia błędnej opinii i wykazania jak się sprawy mają; oszczędziłbyś nam tego stwierdzając: 'rzeczywiście, użyłem wulgaryzmu'

Palmer_Eldrith napisał(a):
M. Ink napisał(a):a jednak, Twoje wrażenie jest błędne; nie drążę wątku, lecz wykazuję na konkretnym przykładzie, że Twoje wymaganie od kogoś dobrego zachowania [rezygnacji z nachalności] nie jest oparte na racjonalnej podstawie, skoro sam zachowujesz się w sposób godny pożałowania
Przepraszam,czyli wedle twojego rozumowania :"Palmer jest chamem ,mozemy mu nachalnie włazić z buciorami w jego zycie,nie moze od nas wymagać zebyśmy sie od niego odczepili,bo to skończony cham?".Tak?
nie wmawiaj mi, czegoś, czego bym nie pomyślał; szanuję Ciebie, ale bardziej szanuję Prawdę, dlatego nie ustąpię dopóki widzę, że jest ona przekręcana

Palmer_Eldrith napisał(a):I zrozum wreszcie:jesli moja nachalnośc ma miejsce,to JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE EFEKTEM NACHALNOSCI KATOLIKÓW
rozumiem, że drażni Cię zachowanie katolików, ale ...

... dokończę mataforą: ale gdyby Zidane nie uległ prowokacji Materacciego, to nie dostałby w finale czerwonej kartki;


Palmer_Eldrith napisał(a):Jest efektem coraz większej ekspansji jedynie słusznej religii we wszelkie aspekty zycia w naszym kraju.I wedle twojego rozumowania-Wy możecie być nachalni a ja mam siedziec cichutko i potulnie jak mysz pod miotłą?
nie, nie uważam, że katolicy mogą być nachalni; osobiście uważam, że wielu katolików potrzebuje poprawy/naprawy/nawrócenia - czy jak zwał; nie jest dla mnie istotne czyja jest to nachalność - jest ona równie godna potępienia u katolika i u ateisty[/quote]


Palmer_Eldrith napisał(a):I wtedy dopiero będe mógł wymagać zebyscie przestali być nachalni?Tak?
nie;

wmawiasz mi coś, czego nie pomyślałbym; zaczepiłeś mnie na tym forum - w tym temacie i zacząłeś pisać o nachalności katolików; więc ja prawem reakcji odpisałem, że ...

... znów przenośnia: lekarzu ulecz najpierw siebie

przy okazji zaprzeczałeś oczywistym faktom [nieszczęsny wulgaryzm] więc poczułem się w obowiązku naświetlić sprawę;

wreszcie - masz do mnie pretensje o nachalność katolików i zmuszasz mnie do bronienia się przed Tobą [przypomnę, że to nie ja zacząłem tę dyskusję - ja odniosłem się na początku do słów Elthera, a nie do Twoich]; nie rozumiem dlaczego mam obrywać za to, że ktoś zachował się w stosunku do Ciebie nachalnie


Palmer_Eldrith napisał(a):
M. Ink napisał(a):ja Tobie również - gdyż łatwiej jest wymagać od innych niż od siebie
No własnie,panie inkwizytor.Brawo,wręcz podlozyleś mi się tym tekstem
nie sądzę bym był nachalny - w tej dyskusji stoję ciągle w defensywie;

poza tym określenie: "podłożyłeś mi się" jest według mnie rynsztokowe i wolałbym, żebyś go nie używał w odniesieniu do mnie

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
18-08-2006 03:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - M. Ink. * - 15-08-2006, 00:56
[] - Palmer_Eldritch - 15-08-2006, 01:07
[] - Anonymous - 15-08-2006, 01:25
[] - Ks.Marek - 15-08-2006, 09:23
[] - TOMASZ32-SANCTI - 15-08-2006, 19:33
[] - M. Ink. * - 15-08-2006, 20:49
[] - Palmer_Eldritch - 15-08-2006, 21:32
[] - M. Ink. * - 16-08-2006, 13:35
[] - Palmer_Eldritch - 16-08-2006, 17:31
[] - M. Ink. * - 17-08-2006, 00:15
[] - Palmer_Eldritch - 17-08-2006, 00:55
[] - Anonymous - 17-08-2006, 16:49
[] - M. Ink. * - 18-08-2006, 00:08
[] - Palmer_Eldritch - 18-08-2006, 00:39
[] - M. Ink. * - 18-08-2006 03:39
[] - M. Ink. * - 18-08-2006, 20:54
[] - Palmer_Eldritch - 18-08-2006, 21:20
[] - don Corleone - 18-08-2006, 22:11
[] - M. Ink. * - 19-08-2006, 01:24
[] - Palmer_Eldritch - 19-08-2006, 12:13
[] - M. Ink. * - 20-08-2006, 02:27
[] - Palmer_Eldritch - 20-08-2006, 21:37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów