Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oliwka vs MInk'y
Autor Wiadomość
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Cytat:M. Ink. *"]
myślę, że oprócz Boga czcisz wątpliwe tajemnice w stylu 'bina'łaska ostatecznie jest samodarowaniem [obecnością] Boga; pozostaje pytanie czym ona jest nie-ostatecznie
Wątpliwe?jak mozesz tak mówic o tym co Jezus Sam daje problem w tym kto przyjmie.
Cytat:
Oliwka napisał(a):nie odnosze tej teorii tylko do księzy ,ale do tych Uczonych w Piśmie różnych gałezi denominacji.
tak czy inaczej: rzeźbisz spiskową teorię dziejów a la kod leonarda
Oby mi rzeźba dobrze wyszła ,a kodu nie znam.
Cytat:
Oliwka napisał(a):co jest ta Tajemnicą WIARy/?
np. wcielenie, odkupienie, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie
duzo tych tajemnic ,ale o ile wiem tajemnice są Objawiane świętym Jego ,wiec aż dziw ,że to tak długo trwa?
Cytat:
Cytat:
Oliwka napisał(a):obstaje ,że to człowiek decyduje
skoro uważasz, że to człowiek decyduje, to polecam fragment Mt 25,31-46
tak ,to człwiek decyduje ,kto ma być na ołtarzu jako świety a ów fragment? no cóz wtedy sie okarze to co powiedziałam.
Cytat:
Oliwka napisał(a):Dobry chwyt na zapore ;nie wysilaj sie bo i tak nie poznasz "
a jednak Pan JAHszua/Jezus powiedział ;Poznacie Prawde i Prawda was Wyzwoli.
a ten Lud jest głupi i nic o mnie nie wie.-
czy mówił, że poznamy całą prawdę i że będziemy mieli wiedzę równą Bogu? :-k z tego co wiem, to nie

Pan Jezus wiedział co mówi?- wiedział ,czy zniechęcał? - nie, On nie mówił tak jak to się słyszy ,od róznych"madrych"tego świata Ja ufam Jemu!
Jego Słowo jest DECYDUJACE ! choćby anioł przyszedł i mówił inaczej ,niech bedzie zniszczony.
Cytat:poza tym Paweł doda: po części tylko poznajemy, po części prorokujemy [1Kor 13,9]

więc Poznajmy Cząstke , ale bądźmy gnusni ,że KTOŚ za nas wie lepiej i bedzie mnie zniechęcał do Poznania, jak powiedział Jeremiasz - "pasterze o swoje owce nie dbaja ,sami spijaja smietane"

Cytat:
Oliwka napisał(a):jezus powiedział ;oj wy ograniczeni wy myslicie ,że możecie poznac Prawde ! na co wy sie porywacie to nie dla takich głupków jak wy to dla warstw wysoko postawionych inteligentnych ,a wy do roboty"--brrr
a tu o co Ci chodzi? czyżby próba ironii z próżności ludzkiej? :-k
DOKŁADNIE ,ironia cała geba.
Cytat:
Oliwka napisał(a):jaki chrzest masz na mysli ? czy pokropienie woda niemowlaka?
niemogacego powiedziedzieć ,--jestem swiadomy swego istnienia---
ty mówisz ,ze jesteś świadomy , ale nie wiesz czy jeseś Wolny od niebycia?--
Cóz daje chrzest ,czy daje zanurzenie w śmierć Jezusa .Czy zanurzony jest Świadomy w co sie zanurza po co i co ZYSKA?
chodzi o sakrament chrztu gładzący grzech pierworodny i włączający we wspólnotę Kościoła Chrystusowego;
sakra ,czyli znowu tajemnica ? to zdaje sie zwrot wojskowy?
chrzest -gładzi grzech? to poco Jezus Umierał w tak podły sposub na krzyzu hańby ,posmiewiska ,wysmiany opluty. Po co? Wystarczyło zapędzic wszystkich do wody tak jak to zrobiono Polakom =chrzest Polski i po kłopocie .NIC z tego łowco letnich i gnuśnych, jesli wchodzisz do wody jako stare stworzenie to wychodzisz z wody stare mokre stworzenie NIC sie nie zmieniło. Hindusi maja swój chrzest taplaja sie w wodzie mnie pokropil i co? ano Stare to stare .Musicie sie na Nowo Narodzic ,by pojać o czym Jezsus mówi.Mamy byc Oczyszczeni kapielą Wodną PRZEZ Słowo .To Słowo Zywe i kuteczne ma dokonac Oczyszenia ale z grzechu Krew Jego oczyszcza i uświęca przez posłuszeństwo Prawdzie.
Cytat:działanie chrztu dotyczy osoby; oczywiście istniejącej osoby, gdyż nie chrzci się osób nie istniejących; jeśli uważasz, że istnienie jest zależne od jego świadomości, to odmawiasz prawa do istnienia większej części istniejącego wszechświata [który nie jest świadomy swego istnienia]

sam to wymysliłeś - nie - powtarzasz po nauczycielu swoim ja po Swoim - kwestia jest --kto jest TYM nauczycielem.
chrzcili mnie jako niepotwierdzajaca istnienie swojej osoby nikt mnie o zdanie nie pytał
Odmówiono mi prawa do istnienia - zadecydowali za mnie.

Cytat:
Cytat:jesli gałęzie są świate mocą chrztu to poco człowiek Rozważa o świetości innych
po to ma rozum, żeby rozważać
A wiec skorzystałam z Jego Rozumu ,rozważyłam w Jego Łasce Jego Słowo i pozwoliłam by Jego Duch Prawdy mnie uczył i prowadził jako SAM chce.
Cytat:
Oliwka napisał(a):Moze ten powrót do grzechu jest najbardziej kontrowersyjny , no bo jak to jest skoro został ZGŁĄDZONY ,to skad sie wziął ponownie?
Jan powie, że jeśli twierdzimy, iż nie mamy grzechu to sami siebie oszukujemy i nie trwamy w prawdzie [por. 1J 1,8]

Jan powiedział ,ale do kogo ? Jan również powiedział ;kto w NIM mieszka NIE grzeszy/osmielisz sie to poważyc?/ Jan powiedział ;KTO grzeszy , nie widział Go ani nie Poznał "/osmielisz sie to powazyc?/ Jan powiedział ,kto grzeszy z diabła/szatana jest/co ty nato? podważasz?/
Co za paradoks jak mozna grzeszyc i trwaś/stac w Prawdzie ,właśnie Prawda Wyzwala od mocy grzeszenia daje siłe , ale grzch to BIZNES i to jaki? #-o
Cytat:chrztem zgładzony został grzech pierworodny, nie została zgładzona skłonność do grzechu [pożądliwość], nie zostały zgładzone pokusy, nie zostały zgładzone grzechy osobiste popełnione po chrzcie;

Skoro nie gładzi skłonnosci dogrzechu to znaczy ,że nie jest tym czym winien byc ,Prawda daje Wolność i niszczy skłonność co to za chrzest co zostawia człowieka w jeszcze gorszym stanie? #-o popatrz dookoła ,co widzisz ,parodie ?bezsens, tragedie? szeroka droga na zagłade .grzechy osobiste po chrzcie ? Człowiek potrzebuje CAŁKOWITEJ Wolności ,bo potrzebuje wejść do Miejsca Najswiętszego za Zasłone a nie wejdzie jesli nie jest Obleczony w Szaty kapłańskie ,a Szaty jego są takie same jak Zasłona. Pomysł
Cytat:gdyby jakikolwiek grzech został całkowicie zgładzony to nie byłoby dziś sensu mówić o walce duchowej...

ha,czyli to zwykła przebiegłosć? zostawmy sobie grzech bo cóz bedziemy robic bez niego?
Walka duchowa to jest włąśnie to , duchy na powietrzu przeciwstawiaja sie Prawdzie po to by ludzie nie mogli dojsć do Poznania Prawdy i do Wolnosci .Jest Wielki bój duchowy kłamstwo i Prawda .Walka jest przekonanie ludzi ,ze Jezus DAŁ nam Wszystko bysmy byli Wolni ,ale Krew jest czynna przez Wiare, a bez Wiary jesteś popychadłem.[/b
Cytat:]
Oliwka napisał(a):cię rozumieć bez domysłów , prosze rozwiń Obraz i Rzeczywistosć.
w kontekście naszej dyskusji:
obrazem jest ciało ludzkie
rzewistością jest Bóg i Lud Boży pielgrzymujący stale ku Niemu
[b]
nadal nie bardzo ,łapie ,ale Lud moze i pielgrzymuje ,tylko ,że my mamy byc W NIM w Namiocie z Nieba ,chodzic w Świetle by Krew czyniła łaske.
Cytat:
Oliwka napisał(a):właśnie tak ,a ty mówisz tez o grzechu.
oczywiście, zgodnie ze słowami:
Cytat:KKK 1426
Nowe życie otrzymane w sakramentach wtajemniczenia chrześcijańskiego nie wyeliminowało jednak kruchości i słabości natury ludzkiej ani jej skłonności do grzechu, którą tradycja nazywa pożądliwością. Pozostaje ona w ochrzczonych, by podjęli z nią walkę w życiu chrześcijańskim z pomocą łaski Chrystusa

Widzisz trzymasz sie słów człowieka grzesznego i jest tak jak napisałam wyzej ,to jest ta Walka i to Wielka bo ojciec kłamstwa nie odda tak łatwo miesa? to jest takie terefere/bez urazy :wink: jeśli to wszystko na co cie stac to :cry:
JHVH Sam zwraca na to uwagę On SAM mówi -od ICHCAKA potomstwo moje."--dlaczego kładzie taki nacisk na Icchaka ,Paweł mówi o tym ,ale umyka to Biblistom .[/quote]
Cytat:dla chrześcijan NT jest ważniejszy niż ST
Bóg 'wskazywał' [wybierał] różne osoby - w tym Izaaka; jednak Izaak nie jest aż tak ważną postacią w Biblii; o wiele ważniejsi są Abraham, Jakub, Józef Egipski, Mojżesz, Dawid, Salomon i wielu innych;

Icchak jest bardzo wazna OSOBĄ ,ale jak dotąd ,trzymana w cieniu jednak zobacz co mówi Paweł jest to powiazanie z listem do rzym powazane też i z grzechem.i z potomstwem
Nie bede podważac ważności wymienionych przez ciebie osób ,ale bede sie trzymać Słowa
od Icchaka bedzie Potomstwo Moje , czyli nie od Abrahama ,chociaz w nim są Błogosławione wszystkie narody i On jest ojcem wielu ale DZIEDZICAMI sa ci od Icchaka
Cytat:
Izaak właściwie nie zrobił niczego nadzwyczajnego; po prostu jest synem i ojcem istotnych postaci w procesie kształtowania narodu izraelskiego
Icchak nie zrobił ,to fakt . Ważne jest to co JHVH ZROBIŁ ,a Icchak jest Słowem-Obietnica.
Nawet nie wiesz jak pomniejszasz to co JHVH Wywyższył.
Oliwka napisał(a):Sara i Abraham sa wazni ze wzgledu na Icchaka i tu mozna by powiedzieć ,że Sara jest nad Abrahamem ,ponieważ to Icchak jest tym decydujacym z Sary a nie inna kobieta Abrahama .
Cytat:Abraham jest wyżej stawiany od Izaaka - to on jest nazywany ojcem narodu, a nie Izaak; poza tym również syn Izaaka jest istotniejszą postacią w życiu narodu, gdyż to on - Jakub - dał początek dwunastu plemionom Izraela; i to właśnie on został nazwany Izraelem;

no tak Jakub, ale berło nie bedzie odjęte od JUDY ,a o nim jakos wszyscy zapomnieli ?-wszyscy?nie pomijaj Icchaka , on jest tym ,który zapoczątkował to jest ŚWIADECTWO ,Samego JHVH.
Cytat:
Izaak to właściwie postać drugoplanowa; w dodatku ukazany jest jako niezdara, którego własny syn wystrychnął na dudka "kradnąc" błogosławieństwo pierworodnego
Smutne ,ze tak mówisz ,no ale uczen swiadczy o nauczycielu.Ezaw był pierworodnym ,ale Plan Bozy był inny .Paweł mówi ze tak jak Ezaw prześladował Izraela ,tak cielesny prześladuje Zrodzonego z Ducha JHVH. więc nie jest to tak jak by co niektórzy chcieli - i biadaja ,ze to Ezaw poszkodowany.Pozatym Ezaw jest symbolem człowieka cielesnego ,który sprzeciwia sie Woli Boga jest to przeciwienstwo człowieka narodzonego z Ducha -Nowego Adama ,który jest Doskonały.[/b
Cytat:a Twoje wypowiedzi [b]rzeczywiście noszą znamiona chaotyczności; choć należy jednocześnie podkreślić, że z postu na post jest coraz to lepiej

widać jestem nieudaczna jak Icchak ,zresztą tak mówi Paweł ;popatrzcie na siebie ilu was jest - bogatych ,z nazwiskiem ,uczonych ,mądrych - ale To co u świata jest takie, to włąśnie Wybrał Bóg, by zawstydzić tych mądrych.
znoscie jedni drugich w miłosci :roll:

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
02-11-2006 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Oliwka vs MInk'y - M. Ink. * - 28-10-2006, 01:14
[] - Ks.Marek - 28-10-2006, 01:24
[] - M. Ink. * - 28-10-2006, 01:29
[] - Oliwka - 28-10-2006, 13:39
[] - Ks.Marek - 28-10-2006, 15:57
[] - Oliwka - 28-10-2006, 19:18
[] - Ks.Marek - 28-10-2006, 19:22
[] - M. Ink. * - 28-10-2006, 20:55
[] - Oliwka - 28-10-2006, 20:56
[] - Annnika - 28-10-2006, 21:23
[] - M. Ink. * - 28-10-2006, 21:44
[] - M. Ink. * - 28-10-2006, 21:47
[] - M. Ink. * - 29-10-2006, 00:31
[] - Oliwka - 29-10-2006, 14:41
[] - M. Ink. * - 29-10-2006, 20:13
[] - Oliwka - 29-10-2006, 21:16
[] - Ks.Marek - 29-10-2006, 22:20
[] - M. Ink. * - 29-10-2006, 22:25
[] - Ks.Marek - 29-10-2006, 22:28
[] - M. Ink. * - 29-10-2006, 23:05
[] - M. Ink. * - 29-10-2006, 23:07
[] - Ks.Marek - 30-10-2006, 23:13
[] - Oliwka - 31-10-2006, 14:29
[] - Oliwka - 31-10-2006, 14:44
[] - Ks.Marek - 31-10-2006, 15:30
[] - Oliwka - 31-10-2006, 16:20
[] - M. Ink. * - 01-11-2006, 01:09
[] - M. Ink. * - 01-11-2006, 01:27
[] - Oliwka - 01-11-2006, 17:31
[] - M. Ink. * - 02-11-2006, 00:48
[] - Oliwka - 02-11-2006 14:51
[] - M. Ink. * - 02-11-2006, 22:11
[] - Oliwka - 03-11-2006, 15:40
[] - M. Ink. * - 04-11-2006, 01:00
[] - Oliwka - 04-11-2006, 14:37
[] - Ks.Marek - 04-11-2006, 21:15
[] - M. Ink. * - 04-11-2006, 21:25
[] - Oliwka - 05-11-2006, 15:08
[] - Ks.Marek - 05-11-2006, 15:25
[] - M. Ink. * - 05-11-2006, 22:40
[] - Ks.Marek - 05-11-2006, 22:49
[] - M. Ink. * - 05-11-2006, 22:50
[] - Ks.Marek - 05-11-2006, 22:55
[] - M. Ink. * - 05-11-2006, 23:01
[] - Ks.Marek - 06-11-2006, 00:57
[] - Oliwka - 06-11-2006, 14:59
[] - Ks.Marek - 06-11-2006, 17:27
[] - M. Ink. * - 06-11-2006, 17:27
[] - M. Ink. * - 07-11-2006, 02:34
[] - Oliwka - 07-11-2006, 21:49
[] - M. Ink. * - 07-11-2006, 22:47
[] - Oliwka - 08-11-2006, 12:57
[] - M. Ink. * - 08-11-2006, 13:56
[] - Ks.Marek - 08-11-2006, 16:27

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów