Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Święci o walce duchowej
Autor Wiadomość
Moria Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
To ja jeszcze podam link:

"Szatan istnieje naprawdę. Spotkałem go" Ojciec Benignus
http://www.katolik.pl/index1.php?st=ksia...68&id=2148

[ Dodano: Nie 27 Wrz, 2009 17:21 ]
św. Paweł od Krzyża (†1775)

"Kiedy idzie się do ogrodu, to nie po to aby zbierać liście, ale owoce; podobnie w świętym ogrodzie modlitwy, nie należy zabawiać się liśćmi uczuć i wrażliwego pocieszania, ale zbierać owoce męstwa Jezusa Chrystusa."

"W Sercu Jezusa, zachowujcie bez przerwy wewnętrzną kontemplację, żadna oschłość nie może się tam stać przeszkodą. Nie ma znaczenia posiadanie uczucia i smaku Boskiej obecności, ale znaczenie ma przebywanie w tej obecności przez czystą wiarę, pozbywając się własnej satysfakcji."


[ Dodano: Nie 04 Paź, 2009 19:17 ]
z życia św. Pawła od Krzyża (†1775):

Często był osaczony tłumami które gromadziły się na jego naukach, czasami ludzie przychodzili i przynosili do niego uciemiężonych i opętanych przez demona. W swoim oddaniu naszej Błogosławionej Matce, święty Paweł od Krzyża zwykł przykładać różaniec dookoła szyi tych osób nękanych przez demony i robiąc to mówił do osób stojących obok "Nie martwcie się. On/a jest chroniony/a przed demonami teraz. Jeśli modlimy się do Niej, nasza Błogosławiona Matka będzie go chronić." Potem, jeśli była taka potrzeba, asystował, pomagał w uwalnianiu tej osoby przez zwykłe sposoby Kościoła.
Nauką którą Święty Paweł dawał było oczywiście modlić się na różańcu do naszej Matki, prosząc Ją o opiekę i pomoc w walkach duchowych.

[ Dodano: Czw 05 Lis, 2009 18:31 ]
Z życia św. Jana Marii Vianney'a (†1859)

To jakie były jego kazania można chociażby wywnioskować ze słów opętanej:„Czemu nauczasz w tak prosty sposób. Uchodzisz za nieuka. Czemu nie głosisz w wielkim stylu , jak to robią w miastach. Ach jakże podobają mi się te wielkie kazania , które nikomu nie przeszkadzają”.

[ Dodano: Pon 30 Lis, 2009 08:10 ]
św. Ludwik Maria Grignion de Montfort (†1716)

„Ja pokładam w Niej [Maryi] ufność, mimo warczenia diabła i świata i mówię za św. Bernardem: W Niej położyłem bezgraniczną ufność, Ona jest całą podstawą mej nadziei. (…) Przez Maryję będę szukał i znajdę Jezusa. List do mieszkańców Montbernage (fragment)

św. Paweł od Krzyża (†1775)

Z tej doliny łez zwróć spojrzenie stale na Boga, wciąż oczekując momentu kiedy będziesz zjednoczony z Nim w niebie. Często kontempluj niebo i żarliwie wykrzyknij: "O jak piękne mieszkanie jest tam na górze! Jest ono naszym przeznaczeniem!"

bł. Matka Teresa z Kalkuty († 1997)

Nie pozwólcie nigdy, aby smutek was ogarnął do tego stopnia, abyście zapomnieli o radości Chrystusa Zmartwychwstałego. Wszyscy pragniemy nieba, gdzie przebywa Bóg, ale mamy możność już teraz znaleźć się w niebie; wystarczy być z Nim szczęśliwym w chwili obecnej


św. Jan Maria Vianney (†1859)

Miłość lepsza jest niż trwoga. Dzieci drogie, są tacy, którzy kochają Boga, lecz w wielkiej trwodze. Budują oni życie tak nieszczęśliwe, tak cierniem wypełnione, że wzbudzają litość; idą do nieba, lecz nie trzeba postępować jak oni. Bóg jest dobry i zna naszą biedę. Trzeba, abyśmy Go kochali, byśmy chcieli zrobić wszystko, by Jemu się podobać.

Gdy idziemy się wyspowiadać, musimy zrozumieć, co w ten sposób zrobimy. Można powiedzieć, że wyjmiemy gwoździe ukrzyżowanemu Panu.

Gdy modlimy się do Jezusa za grzeszników, wówczas Chrystus rzuca na nich promienie światła, aby im wyjawić ich nędzę i nawrócić ich.


św. Franciszek Salezy (†1622)

Trwaj w pokoju, cierp w pokoju, czekaj w pokoju. Bóg zaś, który jest Bogiem pokoju, olśni cię swą chwałą wśród zamętu tego ludzkiego bojowania. Zbieraj bogate żniwo póki po temu pora, gromadząc skrzętnie błogosławieństwo przeciwności. W ten sposób w jeden dzień skorzystasz więcej, niżbyś o innej porze skorzystała w dni dziesięć.
Bóg przemówi za tych, którzy milczą, zwycięży za tych, którzy się trudzą, cierpliwość zaś uwieńczy zbawiennym wynikiem.
List do pani de Ballon, 1620 r.

Zachowaj zawsze świetą, serdeczną wesołość, która krzepi siły ducha i buduje bliźniego.

bł. Kolumban Marmion (†1923)

Dla możliwie najpełniejszego otrzymania owoców Krwi Jezusa stosuj następującą praktykę: każdego ranka łącz się z Jezusem, by razem z Nim ofiarować Ojcu Krew Chrystusa, która będzie ofiarowywana we wszystkich Mszach odprawianych danego dnia. Dokonuj jednak tego aktu z bardzo intensywną wiarą i miłością: w ten sposób będziesz uczestniczyć możliwie najpełniej w kielichu Jezusa, bo Krew Jego jest ofiarowywana we wszystkich Mszach „pro nostra omniumque salute” („Za nasze i wszystkich zbawienie” – por. modlitwę na ofiarowanie kielicha w kanonie Mszy świętej)

św. Jan Bosko (†1888)

„Drodzy młodzi, macie wielkie wsparcie, potężną broń przeciwko zasadzkom szatana w nabożeństwie do Najświętszej Maryi”.

"... W pokusach uciekajcie się środka, który ja wypróbowałem w mojej długiej praktyce i uznałem za potężny w zwalczaniu szatana: ucałować medalik Maryi Niepokalanej ..."

"... Jeśli się spostrzeżesz, że jesteś kuszony, zabierz się od razu do jakieś pracy i wzywaj Niepokalanej Maryi Wspomożycielki. Skromność i bezczynność nie mogą żyć razem ..."


Jezus do św. Faustyny († 1938):

"Prędzej niebo i ziemia obróciłyby się w nicość, aniżeli by duszę ufającą nie ogarnęło Miłosierdzie Moje."

bł. Michał Sopoćko (†1975)

"Jezu, ufam Tobie! ; to akt strzelisty, który winniśmy powtarzać w najtrudniejszych okolicznościach, wyryć go w sercu swoim głęboko."

św. Paweł od Krzyża
Różaniec rodziców za dzieci
03-09-2009 12:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Święci o walce duchowej - Moria - 25-10-2008, 14:49
[] - Ks.Marek - 25-10-2008, 20:00
[] - Moria - 25-10-2008, 21:24
[] - Rachel - 25-10-2008, 21:28
[] - Moria - 26-10-2008, 08:01
[] - rlisik1 - 18-05-2009, 22:47
[] - Moria - 29-05-2009, 08:40
[] - Soltys - 01-09-2009, 22:18
[] - Annnika - 01-09-2009, 22:33
[] - Soltys - 02-09-2009, 16:59
[] - omyk - 02-09-2009, 19:19
[] - Moria - 03-09-2009 12:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów