Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polski Kościół „przyczyną homofobii”
Autor Wiadomość
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Polski Kościół „przyczyną homofobii”
Opublikowane ostatnio przez portal Wikileaks przecieki z amerykańskiej ambasady w Polsce z 2009 roku wskazują, że przedstawiciele administracji Baracka Obamy skarżyli się, iż nauczanie Kościoła w Polsce jest głównym źródłem homofobii w kraju zdominowanym przez katolików – donosi portal LifeSiteNews.

Więcej na ....http://info.wiara.pl/doc/939202.Polski-Kosciol-przyczyna-homofobii

Tak czy inaczej - walka o rząd DUSZ się nasila.... i to z skąd.... - ano z purytańskiej Ameryki.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
08-09-2011 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Polski Kościół „przyczyną homofobii”
(08-09-2011 21:43 )Wojtek37 napisał(a):  Opublikowane ostatnio przez portal Wikileaks przecieki z amerykańskiej ambasady w Polsce z 2009 roku wskazują, że przedstawiciele administracji Baracka Obamy skarżyli się, iż nauczanie Kościoła w Polsce jest głównym źródłem homofobii w kraju zdominowanym przez katolików – donosi portal LifeSiteNews.
a uważasz, że ich obserwacje są nieprawdziwe, nietrafione, bezpodstawne czy jak bo nie rozumiem ?

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
09-09-2011 19:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Polski Kościół „przyczyną homofobii”
(09-09-2011 19:11 )Dezerter napisał(a):  
(08-09-2011 21:43 )Wojtek37 napisał(a):  Opublikowane ostatnio przez portal Wikileaks przecieki z amerykańskiej ambasady w Polsce z 2009 roku wskazują, że przedstawiciele administracji Baracka Obamy skarżyli się, iż nauczanie Kościoła w Polsce jest głównym źródłem homofobii w kraju zdominowanym przez katolików – donosi portal LifeSiteNews.
a uważasz, że ich obserwacje są nieprawdziwe, nietrafione, bezpodstawne czy jak bo nie rozumiem ?

No, chyba nie może być tak, że jakiś promil "kochających inaczej" Plask będzie narzucał Kościołowi, co ma czynić na polu wiary..... i moralności....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
09-09-2011 19:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #4
RE: Polski Kościół „przyczyną homofobii”
(09-09-2011 19:31 )Wojtek37 napisał(a):  
(09-09-2011 19:11 )Dezerter napisał(a):  
(08-09-2011 21:43 )Wojtek37 napisał(a):  Opublikowane ostatnio przez portal Wikileaks przecieki z amerykańskiej ambasady w Polsce z 2009 roku wskazują, że przedstawiciele administracji Baracka Obamy skarżyli się, iż nauczanie Kościoła w Polsce jest głównym źródłem homofobii w kraju zdominowanym przez katolików – donosi portal LifeSiteNews.
a uważasz, że ich obserwacje są nieprawdziwe, nietrafione, bezpodstawne czy jak bo nie rozumiem ?

No, chyba nie może być tak, że jakiś promil "kochających inaczej" Plask będzie narzucał Kościołowi, co ma czynić na polu wiary..... i moralności....
Nie odpowiadasz na moje pytanie
Nie ustosunkowujesz się do tego co zaobserwowali Amerykanie
Nie promil tylko procent (ok5%)
Cytat:narzucał Kościołowi, co ma czynić na polu wiary..... i moralności....
a to to skąd i o czym? amerykanie tak mówili, ja czy geje, czy ty tak postulujesz - żeby KRK dał gejom nieomylność w sprawach wiary i moralności... bo się gubięO matko
znasz znaczenie słowa homofobia?
jesteś homofobem?

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
09-09-2011 20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Polski Kościół „przyczyną homofobii”
jeśli uważasz, że wojtek nie zna znaczenia słowa homofobia to jak go możesz pytać czy jest homofobem?
poza tym, nie bądź jak dziwolągi z parad, szafujące słowem homofobia w sposób bezrozumny i niezgodny z jego znaczeniem. to, że ktoś jest przeciwny legalizacji związków homo itp. nie wyjaśnia jeszcze motywów dlaczego chce to zrobić. kościół jasno przedstawia swoje motywy i nie wynikają one z lęku, stąd badania albo raczej wyciągnięte z nich wnioski pt. kościół generuje homofobię są durne i podważają kompetencje tego kto je wysnuwa.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
09-09-2011 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Polski Kościół „przyczyną homofobii”
Po pierwsze w jaki sposób KRzK w Polsce miałby być "homofobiczny" - Twoim zdaniem... bo broni zasad moralności utrwalonej przez wieki, i na kartach Biblii....?.

Moim zdaniem, to swoiste odwrócenie pojęć, sterowane przez lobby homoseksualne i tyle...

Wiem czym jest homofobia, więc nie wysilaj się....

Cytat:Homofobia
(przedrostek homo- "taki sam, podobny, analogicznej budowy" z greki ὁμόιος homoios "jednakowy, tożsamy, podobny" i sufiks -fob "w złożeniach: osoba odczuwająca uprzedzenie, niechęć" z nowołac. phobia "stany lęku u neuropatów", od gr. φόβος phóbos "strach", patrz: fobia) – postawa antyspołeczna charakteryzująca się uprzedzeniem, nienawiścią, i wrogością wobec przedstawicieli mniejszości seksualnych, dyskryminowaniem ich. Niektórzy łączą też pojęcie heteroseksizmu i heteronormatywności z genezą postawy homofobicznej.

Homofobią określa się zarówno antyspołeczne uprzedzenie awersyjne względem osób homoseksualnych jak i samo zaburzenie lękowe, którego obiektem lękowym są te osoby. Jak zauważa Logan, Schiffman to pierwsze jest bardziej dominujące wśród homofobów, zaś drugie w postaci fobii zgodnej ze ścisłą definicją medyczną występuje rzadko. Niektórzy psycholodzy i psychiatrzy postulują dodanie homofobii wprost do klasyfikacji DSM, jednakże obecnie homofobia nie jest rozpoznaniem psychiatryczny.. Zamiast tego, częściej jest ona objawem zaburzenia psychicznego występującego u osoby przejawiającej cechy osobowości autorytarne

Tak być może że jestem gościem który może mieć zaburzenia psychiatryczne....hehehe. Bo nie zgadzam się z zasadami gejowskimi...!?

Proszę porównać sobie "parady równości" gdzie golizna, obsceniczność oraz szkalowanie Kościoła jest nagminne, choćby te ich przebrania za zakonnice czy papieża, z procesjami np. Bożego Ciała, czy to jest "katolikofobia" ....?.

PS pracowałem kiedyś z gejem.... i to ciekawe agresja była, zawsze z jego strony.

Jako potencjalny homofob zacytuję to co Kościół mówi ustami krd. Franciszka Macharskiego
Cytat:Kościół dostrzega w homoseksualiźmie poważny nieład moralny, zaś akty homoseksualizmu z samej swojej natury uznaje za nieuporządkowane i sprzeczne z prawem naturalnym. W żadnym wypadku nie mogą zostać zaaprobowane, choć są trudnym doświadczeniem pewnej liczby kobiet i mężczyzn. Powinno się je traktować z należnym szacunkiem i unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji (por. Katechizm Kościoła Katolickiego, n.2357-9). Czym innym jest jednak tak rozumiana tolerancja, a czym innym byłoby żądanie akceptacji określonych zachowań.

A Pan Biedroń "naczelny gej Polski" mówi mi że ...

Cytat:Jednym z głównych celów kampanii prowadzonej w Polsce przez środowiska gejowskie jest przekonanie społeczeństwa, że ich orientacja seksualna jest normalna. Robert Biedroń mówi: - Każdy związek dwóch dorosłych osób jest związkiem normalnym. Jeżeli dwie dorosłe osoby, świadome pełni swojego jestestwa, kochają się, czy pozostają w związku, to uważam, że jest to związek normalny.

- A jutro, kto to wie, będą walczyć o legalizację zoofilii, bo czemuż by nie?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2011 07:55 przez Wojtek37.)
10-09-2011 07:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Polski Kościół „przyczyną homofobii”
Cytat:- A jutro, kto to wie, będą walczyć o legalizację zoofilii, bo czemuż by nie?.
to trzeba będzie dorzucić ustawę regulującą pełnoletniość i małoletniość zwierząt, bo pan B. mówił o związkach między dorosłymi

natomiast tak... jeden stereotyp mówi, że ludzie o orientacji homo zwykle są szczególnie wrażliwi i ponadprzeciętnie inteligentni. a z drugiej strony czytam teksty takiego pana B. np. ta definicja normalności i aż podziw bierze jak można mieć ciasny ogląd zjawisk.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
10-09-2011 14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #8
RE: Polski Kościół „przyczyną homofobii”
(09-09-2011 22:19 )spioh napisał(a):  jeśli uważasz, że wojtek nie zna znaczenia słowa homofobia to jak go możesz pytać czy jest homofobem?
Śpiochu - pobudka!
jeśli pytam go czy "znasz znaczenie słowa homofobia?" - to wcale nie uważam, że nie zna! gdybym tak uważał to bym nie pytał - to takie logiczne i oczywiste by się zdawało...

Cytat:poza tym, nie bądź jak dziwolągi z parad, szafujące słowem homofobia w sposób bezrozumny i niezgodny z jego znaczeniem
to do mnie?!? - a na podstawie jakiej mojej wypowiedzi (zacytuj) to piszesz ... albo wycofaj to

Cytat:kościół generuje homofobię są durne i podważają kompetencje tego kto je wysnuwa.
Nie zgodzę się. Oficjalne stanowisko/głos KRK jest mądre, wyważone, biblijne i w pełni się z nim zgadzam - dzięki Wojtku za podanie go: "ustami krd. Franciszka Macharskiego ".
Ale tam jest mowa o :
-poważny nieład moralny
-nieuporządkowane
-trudnym doświadczeniem
Ale wyraźnie tam pada:
"Powinno się je traktować z należnym szacunkiem i unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji (por. Katechizm Kościoła Katolickiego, n.2357-9). Czym innym jest jednak tak rozumiana tolerancja"
Czy ludzie kościoła z takim szacunkiem i tolerancją podchodzą do gejów i lesbijek?
Z moich obserwacji - nie za często!
w tym króciutkim wątku znajduje sprzeczne z tymi zaleceniami wypowiedzi członków KRK:
Cytat:dziwolągi z parad
porównanie homoseksualizmu do zoofilii (gejów do zwierząt ) O matko
-
Cytat:będą walczyć o legalizację zoofilii, bo czemuż by nie?
Cytat:regulującą pełnoletniość i małoletniość zwierząt, bo pan B. mówił o związkach między dorosłymi
a u mojego proboszcza słyszałem "tych zboczków", o zboczeńcach słyszałem od "prominentnego" członka (wspaniałej skądinąd ) wspólnoty Mamre...
każdy z nas mógłby znaleźć w swej pamięci kilka takich zawstydzających krd. Franciszka Macharskiego tekstów - sprzecznych z nauczaniem Kościoła
I o tym pewnie pisali amerykanie - a nie o oficjalnym nauczaniu KRK w Polsce, które homofobiczne nie jest.
Ja staram się podchodzi do gejów z "szacunkiem i tolerancją", ale lekko nie jest Oczko, ale skoro Kościół każe , a Bóg ich takimi stworzył to trzeba się starać
czego i wam życzę

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2011 20:12 przez Dezerter.)
10-09-2011 20:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Polski Kościół „przyczyną homofobii”
Dezerterze - co się tyczy owej liczebności homoseksualistów, to przyjrzyj się badaniom w Wielkiej Brytanii w zeszłym roku....
Cytat:Badania wskazują, że w Wielkiej Brytanii jest o wiele mniej homoseksualistów niż sądzono

Z pierwszych w historii oficjalnych badań preferencji seksualnych Brytyjczyków wynika, że zaledwie 1,3 proc. mężczyzn uważa się za gejów, 0,6 proc. kobiet za lesbijki, a 0,5 proc. to osoby biseksualne. W sumie za mniejszość seksualną uznaje się 1,5 proc. z 61-milionowego społeczeństwa. To o wiele mniej, niż twierdziło lobby homoseksualne szacujące liczbę gejów i lesbijek na 7 proc. populacji

za http://www.wykop.pl/ramka/477083/ilu-jes...sualistow/

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
10-09-2011 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #10
RE: Polski Kościół „przyczyną homofobii”
(10-09-2011 22:52 )Wojtek37 napisał(a):  Dezerterze - co się tyczy owej liczebności homoseksualistów,
Drogi Wojtku - im ich mniej, tym większym "szacunkiem i tolerancją" powinieneś ich otaczać - tak mówi nasz KRK
saalom

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
12-09-2011 19:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Polski Kościół „przyczyną homofobii”
(12-09-2011 19:57 )Dezerter napisał(a):  
(10-09-2011 22:52 )Wojtek37 napisał(a):  Dezerterze - co się tyczy owej liczebności homoseksualistów,
Drogi Wojtku - im ich mniej, tym większym "szacunkiem i tolerancją" powinieneś ich otaczać - tak mówi nasz KRK
saalom
Czyli co , mam przyjmować z szacunkiem i tolerancją, to co pokazują na 'paradach gejowskich" - nazwanych -ihmo- "paradami równości" kiedy szargają świętościami, nie tyko dla chrześcijan.....?

Kościół mówi, za Biblii wyraźnie,

J 8:11 BT
"A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. - Idź,a od tej chwili już nie grzesz!».
"

Czego nie można stwierdzić u "wojujących" z Kościołem aktywnych homoseksualistów, - rozumiem, że Ty ich rozgrzeszasz ..... z ich czynów ... ja nie jestem Prezbiterem, bym tym mógł się zająć....ale Ty jak widzę łatwo w to wchodzisz....

PS.
Może jasno określisz, co jest, owym szacunkiem i tolerancją wobec homoseksualistów dla nas chrześcijan....może w swej odpowiedzi uwzględniłbyś "jazdę", "wolnych od wszelkiej religii" agresji względem chrześcijan w Hiszpanii, podczas ostatniej wizyty tam Benedykta XVI ...?


News z ostatniej chwili ... to jest przykład tolerancji w wydaniu HOMO......

Lesbijska para – rodzina zastępcza - przebierała swojego 6-letniego wychowanka w sukienki, po czym publikowała poniżające zdjęcia chłopca na Facebooku – donosi australijski The Daily Telegraph. Dziecko zostało odebrane kobietom. Jak to możliwe, że chłopiec trafił do takiej rodziny?

za.... http://kobieta.wp.pl/kat,65524,title,Les...&_ticrsn=3

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2011 07:18 przez Wojtek37.)
12-09-2011 21:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
karol1058 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Polski Kościół „przyczyną homofobii”
Ja uważam, że to prawda. Od zawsze Kościół uczył nietolerancji wobec homoseksualistów, ale też i innych.

Tabletki Vigrax!
31-01-2015 02:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Polski Kościół „przyczyną homofobii”
Piszesz o całym kościele, czy o gronie księży którzy wyznają zasadę Rzym daleko a prawo stanowię tu ja?

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
02-02-2015 11:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wladimir3 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
Post: #14
RE: Polski Kościół „przyczyną homofobii”
Ja nigdy nie lubiłem kościoła za względu na to co tam się wyprawia... a my słyszymy bardzo mało tak naprawdę to znacznie więcej dzieje się za naszymi plecami to jest okropne.

co zrobić żeby włosy szybciej rosły
13-06-2015 13:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
makatka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Polski Kościół „przyczyną homofobii”
Kosciół katolicki mimo swojego "miłosierdzia" nie jest tolerancyjny. I zawsze tak było. krzyzacy narzucali wiarę, misjonarze tak samo. mezczyzna jak zdradził to było normalne, kobieta była ladacznicą. Pary homoseksualne tez sa złe. Tylko moje pytanie brzmi...dlaczego decyduja o tym ludzie, którzy nie maja rodzin, dzieci ani zwiazków?
16-06-2015 11:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Wróć do góryWróć do forów