Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #1
ezoteryka
Po głębokich rozmyślaniach,doszłam wniosku, że orientacjami seksualnymi, powinien zająć
się egzorcysta bo wygląda na to,że na osoby poszkodowane działają dwie odmienne dusze, czyli damska i męska ...
08-10-2011 09:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Homoseksualne rodziny zastępcze?
Lidio
Egzorcysta może sie tylko modlić, ale tutaj nie chodzi tylko o kwestie duchową, ale o strone fizyczna człowieka na która składa się psychika człowieka, emocjonalność i inne cynniki i tutaj bardziej potrzeba pomocy psychologa czy jakieś terapii - to jest konkretne działanie, które ma pomagać takim ludziom w wyjściu z takiego problemu.
I to nie tylko egzorcysta może sie modlić, ale każdy, kto widzi w swoim otoczeniu takich ludzi lub można się modlić za wszystkich takich ludzi, aby Bóg pomógł im wyjść z tego problemu. Ale takim osobom potrzebna jest konkretna tez pomoc a nie tylko sama modlitwa.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
08-10-2011 10:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Homoseksualne rodziny zastępcze?
Tomaszu, egzorcysta przede wszystkim jest od tego by uwalniał ludzi od złych mocy i jeśli ta zła moc działa na człowieka
bo zaakceptował ją to myślę, że efekt powinien być dobry, trzeba pamiętać też o tym, że niektóre duchy wypędza się modlitwą i postem,
przez poszkodowanego. Wiem, że to trudne do zrozumienia dla wielu ludzi ale, myślę, że wielu też pojmuje to o czym piszę ...

Mk 9, 14-29
Cytat:14 Gdy przyszli do uczniów, ujrzeli wielki tłum wokół nich i uczonych w Piśmie, którzy rozprawiali z nimi. 15 Skoro Go zobaczyli, zaraz podziw ogarnął cały tłum i przybiegając, witali Go. 16 On ich zapytał: «O czym rozprawiacie z nimi?» 17 Odpowiedział Mu jeden z tłumu: «Nauczycielu, przyprowadziłem do Ciebie mojego syna, który ma ducha niemego. 18 Ten, gdziekolwiek go chwyci, rzuca nim, a on wtedy się pieni, zgrzyta zębami i drętwieje. Powiedziałem Twoim uczniom, żeby go wyrzucili, ale nie mogli». 19 On zaś rzekł do nich: «O plemię niewierne, dopóki mam być z wami? Dopóki mam was cierpieć? Przyprowadźcie go do Mnie!» 20 I przywiedli go do Niego. Na widok Jezusa duch zaraz począł szarpać chłopca, tak że upadł na ziemię i tarzał się z pianą na ustach. 21 Jezus zapytał ojca: «Od jak dawna to mu się zdarza?» Ten zaś odrzekł: «Od dzieciństwa. 22 I często wrzucał go nawet w ogień i w wodę, żeby go zgubić. Lecz jeśli możesz co, zlituj się nad nami i pomóż nam!». 23 Jezus mu odrzekł: «Jeśli możesz? Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy». 24 Natychmiast ojciec chłopca zawołał: «Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu!» 25 A Jezus widząc, że tłum się zbiega, rozkazał surowo duchowi nieczystemu: «Duchu niemy i głuchy, rozkazuję ci, wyjdź z niego i nie wchodź więcej w niego!». 26 A on krzyknął i wyszedł wśród gwałtownych wstrząsów. Chłopiec zaś pozostawał jak martwy, tak że wielu mówiło: «On umarł». 27 Lecz Jezus ujął go za rękę i podniósł, a on wstał. 28 Gdy przyszedł do domu, uczniowie Go pytali na osobności: «Dlaczego my nie mogliśmy go wyrzucić?» 29 Rzekł im: «Ten rodzaj można wyrzucić tylko modlitwą <i postem>».
08-10-2011 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Homoseksualne rodziny zastępcze?
lidio, co to znaczy (to co napisałaś), że na człowieka homoseksualnego działają dusze damska i męska? bo nijak tego zdania zrozumieć nie mogę...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
08-10-2011 14:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #5
RE: Homoseksualne rodziny zastępcze?
Lidio, to co napisałaś to zwykła ezoteryka, jakie wpływy dwóch dusz? :O:O:O

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
08-10-2011 14:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #6
RE: Homoseksualne rodziny zastępcze?
Cytat:Przypuszczam że chodziło jej o transseksualizm a nie homoseksualizm, a to że ta osoba czuje sie kobietą będąc mężczyzna itd i to może wiązać się z konkretnym opętaniem
Chodziło jej o homoseksualizm, bo przecież napisała, że "orientacjami seksualnymi" powinien się zająć egzorcysta, a transseksualizm to nie jest orientacja seksualna.
No a to, że na kogokolwiek mogą oddziaływać jakieś "dusze" to jest bujda z palca wyssana...
Duszę ma człowiek. Kiedy umiera, dusza znajduje się w niebie (+czyśćcu) albo piekle. Nie ma innej opcji. Nie ma żadnych zbłąkanych dusz ani oddziaływań umarłych na żywych. Jeżeli Stwórca się zgodzi, można dostąpić objawień świętych (a więc dusz z nieba) albo kontaktu z duszami czyśćcowymi (a więc dusze z czyśćca, które i tak są przeznaczone na niebo). Takie dusze mogą prosić o modlitwę, ale na pewno nie oddziałują i nie mogą człowieka opętać.
Opętać może jedynie demon, który nie jest ludzką duszą!
To co Lidia przedstawia jako wnioski płynące z Biblii, to zwykła ezoteryka!!

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
08-10-2011 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Homoseksualne rodziny zastępcze?
Omyku i Spiohu nie dobrze jest jeśli, ktoś czegoś nie wie lub nie rozumie to nie dopuszcza do siebie, że może być inaczej niż sam myśli i od razu neguje wypowiedzi innych.
Ezoteryka Biblijna nie jest taka sobie zwykła, Jezus podaje prawdziwe przykłady w Ewangelii.
Omyku co powiesz na ten fragment z Ew. Łk 8, 30
Cytat:A Jezus zapytał go: «Jak ci na imię?» On odpowiedział: «Legion», bo wielu złych duchów weszło w niego.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2011 10:33 przez lidia.)
09-10-2011 10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Homoseksualne rodziny zastępcze?
(09-10-2011 10:31 )lidia napisał(a):  Omyku i Spiohu nie dobrze jest jeśli, ktoś czegoś nie wie lub nie rozumie to nie dopuszcza do siebie, że może być inaczej niż sam myśli i od razu neguje wypowiedzi innych.
Ezoteryka Biblijna nie jest taka sobie zwykła, Jezus podaje prawdziwe przykłady w Ewangelii.
Omyku co powiesz na ten fragment z Ew. Łk 8, 30
Cytat:A Jezus zapytał go: «Jak ci na imię?» On odpowiedział: «Legion», bo wielu złych duchów weszło w niego.

jaka ezoteryka biblijna? O matko Lidio , Gosia pisała przecież
Cytat:Opętać może jedynie demon, który nie jest ludzką duszą!"
A w podanym fragmencie Ewangelii Legion to określenie "złych duchów' - demonów

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
09-10-2011 13:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Homoseksualne rodziny zastępcze?
lidio, ezoteryka tak jak okultyzm jest grzechem przeciwko pierwszemu przykazaniu. chyba, że znów używasz nie tego słowa co trzeba i ktoś cię wyjaśni, jak poprzednio bashca. i pod tym kątem nie ma o czym dyskutować.

Cytat:Ezoteryka Biblijna nie jest taka sobie zwykła, Jezus podaje prawdziwe przykłady w Ewangelii.
mam nadzieję, że nie serwujesz takich herezji w realnym życiu, bo możesz sprowadzić wielu na błędną drogę.

natomiast z tego co widzę uparcie przytaczasz fragmenty związane z demonami i egzorcyzmami - egzorcyzmów samych w sobie (obojętnie czy w Biblii czy współczesnych) nikt nie neguje.

tak czy inaczej, jeśli uważasz tak jak cię bashca wytłumaczyła: że homoseksualizm czy transseksualizm (bo tu w końcu nie wyjaśniłaś o którą z tych dwóch zupełnie różnych chorób ci jednak chodzi) może być skutkiem opętania (przez demona, a nie przez ludzkie dusze. a co do demonów te nie mają płci) to wypadałoby to jakoś uzasadnić. fragmenty jakie przytaczasz mówią o tym tylko, że w ogólnie istnieje na świecie możliwość opętania, ale nie mają bezpośredniego związku z omawianymi tu homo czy trans. zatem nie skupiaj się jak dotąd na przytaczaniu tego, że biblia pokazuje egzorcyzm tylko wyjaśnij jaki to ma związek z tematem tych dwóch chorób i dlaczego tak uważasz.
(przypominam też, że opętanie nie działa jak katar jesienią - niby nic nie robisz a potem nagle go masz, tylko trzeba dobrowolnie wejść w kontakt z demonami)

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2011 14:04 przez spioh.)
09-10-2011 14:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Homoseksualne rodziny zastępcze?
Nie ja zaczęłam o ezoteryce ale Omyk i pomyślałam, że jakieś głupoty wypisuje ale ezoteryka, również zajmuje się rozwojem duchowym i odebrałam to słowo w dobrym znaczeniu. Najlepiej unikać takich słów, których nie zna się znaczenia.
(08-10-2011 23:05 )omyk napisał(a):  To co Lidia przedstawia
jako wnioski płynące z Biblii, to zwykła ezoteryka!!
Basiu, zastanów się nad tym co piszesz bo czytając powyższy tekst Omyka,
można zrozumieć, że wyśmiewa się z Biblii, traktuje ją jako magię...

Po to podaję cytaty z PŚ, żeby się zastanowić czy się dobrze rozumie Ewangelię.
Jak widać to cała wasza trójca, rozumie najlepiej siebie Uśmiech
09-10-2011 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Homoseksualne rodziny zastępcze?
(09-10-2011 14:45 )lidia napisał(a):  
(08-10-2011 23:05 )omyk napisał(a):  To co Lidia przedstawia
jako wnioski płynące z Biblii, to zwykła ezoteryka!!
Basiu, zastanów się nad tym co piszesz bo czytając powyższy tekst Omyka,
można zrozumieć, że wyśmiewa się z Biblii, traktuje ją jako magię...

hmm ?? może ty tak rozumiesz - ja nie.przeczytaj to sobie Lidia na spokojnie.Gosi chodziło o to, że mówiłaś o wpływach dusz ( co wiąże sie ścisle z new age które nie ma nic wspólnego z nauczaniem Kościoła Katolickiego ) W Biblii zatem nie może byc miejsca na ezoterykę

Cytat:Po to podaję cytaty z PŚ, żeby się zastanowić czy się dobrze rozumie Ewangelię.
Jak widać to cała wasza trójca, rozumie najlepiej siebie Uśmiech
czy Ci sie podoba czy nie, to co piszemy zgadza sie z nauczaniem KK.
Lidia czego konkretnie nie rozumiesz/ a czym sie nie zgadzasz?

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
09-10-2011 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Homoseksualne rodziny zastępcze?
Cytat:czy Ci sie podoba czy nie, to co piszemy zgadza sie z nauczaniem KK.
Lidia czego konkretnie nie rozumiesz/ a czym sie nie zgadzasz?
No cóż to Wam się tylko tak wydaje, że wszystko rozumiecie jak nikt inny idealnie i widzę, że zagłuszać potraficie nieźle, dlatego daremny mój trud, czuję za duży ucisk i wciskanie mi ciemnoty Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2011 15:54 przez lidia.)
09-10-2011 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Homoseksualne rodziny zastępcze?
bashca, ale to z góry by trzeba założyć, że każdy kto odkrywa u siebie taką orientację albo takie zaburzenie tożsamości płciowej wpierw trwał głęboko w grzechach nieczystości, a nie wpierw miał takie ukierunkowanie. imho to jest bezzasadne. badając poszczególne przypadki może można dojść, że jest to kwestia opętania, lub zranień, które pod wpływem modlitwy ustąpią. ale w drugą stronę? a potem co? każdemu, komu modlitwa nie pomogła nie uznać, że może jednak przyczyna jest inna tylko upierać się, że to jego wina bo widocznie chce tkwić w złu?

lidio, ty zaczęłaś ezoteryczne teorie wypisywać, gdy mówiłaś o wpływie dusz. stąd komentarz o ezoteryzmie - choć jak widać z dalszej rozmowy chodziło ci o opętanie demoniczne a nie wpływy dusz. (bo rozumiem, że przychylasz się do naszej interpretacji, że chodziło o demony a nie jakieś magiczne oddziaływania dusz). ale nie ważne kto zaczął: postawiłaś tezę, że to nie choroby tylko przejawy opętania -stąd moje ciągłe prośby byś uzasadniła tezy jakie stawiasz. ale jak grochem o ścianę jak widzę...

Cytat:Najlepiej unikać takich słów, których nie zna się znaczenia.
owszem, dlatego nie wypisuj proszę takich - za przeproszeniem - głupot, jak "ezoteryka biblijna", "wpływ dusz", mieszanie pojęć o których mówimy itd. itp.

Cytat:Basiu, zastanów się nad tym co piszesz bo czytając powyższy tekst Omyka,
można zrozumieć, że wyśmiewa się z Biblii, traktuje ją jako magię...
przeczytaj to proszę jeszcze raz co cytujesz z omyka, skonsultuj jeszcze z kimś obok... no witki opadają... jedyne co ona tam postuluje to tylko to, że twoje podejście do biblii jako źródła ezoterycznego jest naganne.
tak samo jak i próba interpretacji ezoteryzmu - z chrześcijańskiego punktu widzenia - jako wzrostu duchowego.

Cytat:Po to podaję cytaty z PŚ, żeby się zastanowić czy się dobrze rozumie Ewangelię.
więc: jeśli rozumiesz, że powyższe fragmenty mówią o opętaniu i egzorcyzmach, to tak, dobrze rozumiesz ewangelię.
natomiast jeśli widzisz tam ezoteryzm, to źle rozumiesz ewangelię.

i wracam do poprzedniego pytania: jaki związek ma to z tematem wątku czy dobrze czy źle rozumiesz teksty ewangeliczne o opętaniu?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
09-10-2011 15:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #14
RE: Homoseksualne rodziny zastępcze?
Lidio - przykro mi, ale to Ty nie znasz znaczenia słowa "ezoteryka". W Kościele nie ma dla niej miejsca, jak już to powiedziano - jest ona grzechem przeciwko 1 przykazaniu, jest bałwochwalstwem.

Co innego demony, a co innego dusze.

Przypominam regulamin forum:
reg. IV,20 napisał(a):Zabrania się propagowania - tzn. reklamowania, zachęcania i nakłaniania do wszelkiego rodzaju praktyk satanistycznych, okultystycznych, magicznych, ezoterycznych, związanych z nurtem New Age oraz innych związanych z propagowaniem zła i przemocy.
Jeszcze nie podpadasz pod ten punkt, bo nie reklamujesz ezoteryki, ale powoli zaczynasz przekonywać użytkowników, że myślenie czysto ezoteryczne jest do pogodzenia z nauką Kościoła katolickiego. Chcę w tym miejscu wszystkich ostrzec, że tak nie jest, a Ciebie Lidio poinformować, że jeżeli nadal będziesz propagować myślenie ezoteryczne w sposób który zacznie podpadać pod punkt 20. regulaminu, będą z tego wyciągane konsekwencje.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-10-2011 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Homoseksualne rodziny zastępcze?
Spiohu, nieźle namieszałaś i dalej mieszasz w takim bałaganie nie umiem się znaleźć, brak w waszych wypowiedział przejrzystości to też, dyskusja jest bez sensu.
09-10-2011 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Wróć do góryWróć do forów