Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
Autor Wiadomość
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
Drogi Scott"cie nikt nie jest doskonały jak Ojciec niebieski, więc sam rozumiesz..

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
16-12-2011 17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #17
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
Literalnie to sekty jak śJ interpretują takie fragmenty. Chodzi o to żeby nieustannie dążyć do świętości, mając naturę zranioną przez grzech pierworodny, upadając nieustannie powstawać. Ale przede wszystkim być na Drodze którą jest Jezus, nie jedną nogą tu drugą na poboczu jak to piszesz.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-12-2011 19:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #18
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
panowie, zdaje się że to temat dla pań o tym jak wykroić wśród licznych obowiązków czas na głębsza modlitwę osobistą, a nie przepychanki o szufladkach, sektach czy w ogóle filozoficznym powątpiewaniu w sens modlitwy. ad rem Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-12-2011 20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #19
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
Scott nie pisałem, że jedną noga jestem na poboczu.Napisałem po części co nie znaczy ,że jakąkolwiek z nauk Jezusa odrzucam, znaczy to, że były jeszcze inne postacie które również mówiły mądre rzeczy i z których nauk korzystam.
Spioh sory ide robić już do kuchni wódkę jarzębinówkę bo święta niedługo a w sklepach nie ma.Ale dzięki Bogu można kupić jeszcze owoce jarzębiny!

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
16-12-2011 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #20
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
Owoce są dokładnie takie same jeśli miksujesz. No ale EOT.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-12-2011 20:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #21
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
No i masz ci los. Przyszły się baby powspierać nawzajem, umacniać, dzielić... A tu nagle z tematu psinco wyszło. Dyskutujemy znowu we własnym sosie.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-12-2011 18:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #22
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
Agulinka:
Cytat:No i właśnie u mnie tej podstawy zabrakło, a nie się zatrzymało. I jestem przekonana, że nie masz racji, że jeśli ktoś naprawdę dużo czasu spędza na modlitwie osobistej to nigdy się na tym nie zatrzymuje, bo wtedy daje czas Panu Bogu aby Ten mu pokazał, czego oczekuje, co ma robić itd. Nie znam nikogo naprawdę rozmodlonego, kto by nie służył. Natomiast znam wielu ludzi czyniących dobro, ale pomijajacych modlitwę...
Argument, że ktoś rozmodlony daje Panu Bogu czas na cokolwiek jest nie trafiony. Stwórca wie i nas o tym powiadamia, że jako nasz Ojciec tylko On zna nasze myśli, pragnienia i kaprysy. Tak, bo jesteśmy kapryśni, i tylko Bóg jest cierpliwy nede wszystko i nas wszystkich oraz każdego z osobna cierpliwie wysłuchuje.
Jeśli chodzi o tych, co czynią dobro, jak mówisz, ale pomijają modlitwę, cóż zdarza się to tylko ludziom. Szczególnie zalatanym, zapracowanym, których głównym grzechem jest brak modlitwy i tym właśnie grzeszą. W tym kieracie życiowym, gdzie jest czas na wszystko tylko nie na modlitwę ludzie oszukują siebie i swoich bliskich. Starają się znaleźć usprawiedliwienie dla swoich czynów, potem usprawiedliwiają swoje dzieci, którym dawali przez lata całe zły przykład. I w ten sposób bardzo źle czynią sobie i dzieciom.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
17-12-2011 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
goshya Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #23
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
co do modlitwy, to ja właśnie widzę u siebie, że wszelkie inne grzechy wynikają właśnie z BRAKU MODLITWY Smutny albo traktowania jej po macoszemu Smutny

ps fajne to forum Oczko i fajni z Was ludzieUśmiech
17-12-2011 22:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Agulinka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 1
Post: #24
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
(17-12-2011 22:35 )goshya napisał(a):  co do modlitwy, to ja właśnie widzę u siebie, że wszelkie inne grzechy wynikają właśnie z BRAKU MODLITWY Smutny albo traktowania jej po macoszemu Smutny
o dokładnie tak. Bardzo wyraźnie widzę, że kiedy modlę się wytrwale, codziennie, to życie moje jest lepsze. A kiedy zaniedbuję modlitwę- wszystko inne też zaczyna się sypać. Tylko dlaczego tak trudno się zebrać w sobie i po prostu codziennie mimo wszystko znaleźć te pół godziny dla Boga???
17-12-2011 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
goshya Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #25
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
(17-12-2011 23:24 )Agulinka napisał(a):  o dokładnie tak. Bardzo wyraźnie widzę, że kiedy modlę się wytrwale, codziennie, to życie moje jest lepsze. A kiedy zaniedbuję modlitwę- wszystko inne też zaczyna się sypać. Tylko dlaczego tak trudno się zebrać w sobie i po prostu codziennie mimo wszystko znaleźć te pół godziny dla Boga???

no właśnie, często trudno- chyba jednak bardziej ze zmęczenia- znaleźć ten czas, ale tak analizując, to chyba taki właśnie czas jest jeszcze bardziej wartościowy Uśmiech bo to taka ofiara... jak mi się już nie chce... ale jednak idę do Pana Uśmiech idę Uśmiech

tak ciągle powracam do takiego postanowienia, bo różaniec mówić codziennie... tak bym chciała... ale właśnie... ciężko się zabrać, ale muszę już chyba jakoś podejść trochę dyscyplinarnie do siebie, bo potrzebuję tej modlitwy, ja i moja rodzina, szczególnie rodzice moi...
18-12-2011 19:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #26
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
(17-12-2011 22:35 )goshya napisał(a):  co do modlitwy, to ja właśnie widzę u siebie, że wszelkie inne grzechy wynikają właśnie z BRAKU MODLITWY Smutny albo traktowania jej po macoszemu Smutny
Oj - chyba jednak nie
-Brak modlitwy raczej nie jest grzechem. Oczywiście modlitwa pomaga nie grzeszyć, ponieważ w trakcie modlitwy trudno jest grzeszyć, jednakże jej brak nie powoduje grzechu. Nie brak modlitwy jest źródłem grzechu. Modlitwa jest pewnym narzędziem, natomiast wszelkie grzechy wynikają z pychy. Brak modlitwy świadczy o braku wiary, wynika z pychy, czyli z tego co nazywamy grzechem pierworodnym.
Grzech pierworodny polega właśnie na pysze- człowiek chce być jak Bóg, nikt nie może mu niczego narzucić, bo go to ogranicza w jego wolności. Chce sam decydować co jest dobre a co złe, itd.... Reszta jest tego konsekwencją, pochodną.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2011 09:29 przez Sant.)
19-12-2011 09:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agaja Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #27
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
(17-12-2011 22:35 )goshya napisał(a):  co do modlitwy, to ja właśnie widzę u siebie, że wszelkie inne grzechy wynikają właśnie z BRAKU MODLITWY Smutny albo traktowania jej po macoszemu Smutny

ps fajne to forum Oczko i fajni z Was ludzieUśmiech
mam tak samo Smutny
sant, a modlitwa wynika z pokory - i kółko sie zamyka

Kiedy Bóg przekona się, że kochamy go nad życie i że jesteśmy gotowi na wszystko, wtedy nie ma już przed nami żadnych tajemnic. Naprawdę niczego przed nami nie ukrywa, trzeba tylko nauczyć się Go rozumieć. - Jakub Kołacz SJ
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2011 11:52 przez agaja.)
19-12-2011 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #28
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
Ja pamiętam jak wziąłem do ręki rechunek sumienia po tym jak byłem kilka lat z boku Kościoła. I na początek czytam-odrzucanie łaski Bożej... No i faktycznie, źródłem tego że pobłądziłem aż tak było właśnie to.

A tak o samym temacie to skojarzyły mi się słowa księdza Fedorowicza kiedy go spytano kiedy jest z Bogiem, [może nie zacytuje dosłownie] ten zdziwony -jak to kiedy zawsze, co prawda kiedy jem myśle o jedzeniu, ale z Bogiem jestem zawsze.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
19-12-2011 12:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #29
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
Sant - a ja się nie zgodzę. Albo zgodzę się "pośrednio" Oczko Oczywiście, że grzechy wynikają z pychy, podobnie jak z innych grzechów głównych, a w szczególności z pychy i lenistwa - to jakby korzenie reszty. Sama natomiast kiedyś odkryłam, że w okresach szczególnego rozkwitu życia modlitewnego było u mnie o niebo lepiej z grzechami, które wcześniej były nawykowe. To modlitwa naprawdę uwalnia od wszystkich przywar, a w szczególności od grzechów związanych ze swoją wadą główną. Wiem to na pewno, że kiedy człowiek nauczy się naprawdę modlić nieustannie, wszystkim co robi - pozbędzie się znakomitej większości swoich grzechów, a na pewno wszystkich grzechów ciężkich. Do takiej świętości jesteśmy przecież wezwani Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-12-2011 17:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agaja Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #30
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
gorzej ze te lekkie wloka sie za czlowiekiem jak ogon Smutny

Kiedy Bóg przekona się, że kochamy go nad życie i że jesteśmy gotowi na wszystko, wtedy nie ma już przed nami żadnych tajemnic. Naprawdę niczego przed nami nie ukrywa, trzeba tylko nauczyć się Go rozumieć. - Jakub Kołacz SJ
19-12-2011 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Wróć do góryWróć do forów