Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rastafarianie
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #16
Ostatni post;)
Przyjacielu... Wszystko można, a nawet trzeba łączyć. Oczywiście, że Kościół nie jest tylko instytucją, ale tak postrzega go wielu młodych ludzi - otrzymują ją odgórnie-przez chrzest, którego nie są przecież świadomi, a kolejne sakramenty przyjmują czasem tylko pod presją społeczną [bo co ludzie powiedzą]. Takie są realia i każdy o tym wie.

Dlatego nie jest dziwne, że młody człowiek, szukający swojego ja, pragnący się wyrazić chce znaleźć coś dla siebie- i czasami jest to rastafarianizm w formie mniej lub bardziej poważnej.

Ja jestem jak najbardziej za uniwersalizmem, dlatego powtarzam-trzeba szukać tego co łączy ideologie, a w przypadku rastafarianizmu i chrześcijaństwa różnic jest mało.
Nie jestem ekspertem, i nie wypieram się swojej religii, bo Bóg osadził mnie w tym a nie innym kraju, ale nie da się ująć człowieka w ramy jednej ideologii-zawsze będzie ją jakoś przekraczał. Może byćOczko ?

Mistyka nie ma nazw. Unosi się w powietrzu.

Pozdrawiam. UR.mp3.wp.pl
14-02-2008 17:28
Odpowiedz cytując ten post
nietoperz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #17
 
Sivis Amariama napisał(a):ale konkretnie poproszę: czy jest coś okultystycznego w tych złączonych rastafariańskich kolorach? Jeśli tak, to co?

tak po prawdzie to jest flga panstwa znanego wszem i wobec pod nazwa Etiopia. nic okultystycznego w tym nie ma. rownie dobrze oreła naszego albo nasza flage mozna jakos naciagnac do okultyzmu
18-04-2008 13:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Mnie ten ruch kojarzy się od razu z jedną z książek Małgorzaty Musierowicz, gdzie bohaterowie - jak to u niej bywa - zostali bardzo wesoło i sympatycznie przedstawieni.

A tak w ogóle to ja mam blade pojęcie o wszelkich ruchach religijnych, więc dobrze, że jest tutaj taki dział.
18-04-2008 14:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rastek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #19
 
Pozdrawiam
Ja chciałbym tylko zaznaczyć ,że Rastafari to nie sekta jak ktoś nie wie co to sekta to odsyłam do http://www.wikipedia.pl (już ktoś to napisał ale ja tak przy okazji Uśmiech ) oraz to że Rastafari pisze się razem lub chce się napisać o Ras Tafarze. No to tyle.
Bless

Jeden Bóg, jeden cel, jedna reggae rodzina
Pochwali si? wiedz? i pomó? http://www.freerice.com
10-09-2008 18:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krk Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #20
prośba o materiały
witam, pisze teraz prace licencjacka o rastafarai i chcialem sie zapytac czy macie jakss wiedze i (zrodla do tego by zrobic przypisy) na temat szamanizmu w rastafarianizmie, medytacjach zwiazanych z marihuana i innych praktykach czy koncepcjach filozoficznych z ktorych czerpie rasta? pozdrawiam
14-04-2009 15:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oświecony Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 1
Post: #21
RE: Rastafarianie
Według mnie przyjazny nurt.Wezmę go pod uwagę kiedy będę pisał swój własny.
Jest pokojowy i wgl nie potępia innych religii.
Opowiada też o miłości do bliźniego.W każdym razie jest powiązany silnie z Reggae która właśnie o tym opowiada.
Ale jest też powiąząne z Marihaną której nie mam nic przeciwko ale kościół dla takich środków mówi nieOczko
09-02-2012 18:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #22
RE: Rastafarianie
Krk - ta wiedza jest dostępna na wyciągnięcie ręki. Wujek google, wikipedia, najbliższa biblioteka, biblioteki uniwersytetów (szczególnie teologicznych), księgarnie, zagraniczne fora rastafariańskie... Trzeba tylko ruszyć głową. Chyba nie narzucali Ci obcego dla Ciebie tematu, a praca licencjacka to już nie przedszkole, żeby odpisywać zadanie domowe od kolegów.

Oświecony - Krk pytał o:
1) szamanizm w rastafari
2) medytacje pod wpływem marihuany i inne tego typu praktyki
3) koncepcje filozoficzne będące podłożem rastafari

Ty odpisałeś o czymś zupełnie innym. O swoich marzeniach dotyczących własnego nurtu filozoficzno-religijnego, o swoich nieprawidłowych wyobrażeniach o rastafari, o tym, co sądzisz o MJ.
Zauważasz, że mijasz się z tematem o jakieś 3-4 mile morskie?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-02-2012 19:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oświecony Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 1
Post: #23
RE: Rastafarianie
Nie odpisałem do Krk napisał po prostu w temacieDuży uśmiech
Czym to dla mnie jestDuży uśmiech
O tych 'marzeniach'<lol2> wspomniałem w jednym zdaniu aby podkreślić to, że się z tym nurtem zgadzam.A czemu błędne?
09-02-2012 19:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #24
RE: Rastafarianie
Poczytaj o "pierwszym rasta", Leonardzie Howellu.

M.in.:
Cytat:Leonard Howell the father of the Rastafarian movement.

In 1933, Leonard Howell gave the Rastafarians six principles:

(1) hatred for the White race

(2) the complete superiority of the Black race

(3) revenge on Whites for their wickedness
Tłum.:
Leonard Howell - ojciec ruchu rastafari

W 1933 roku Leonard Howell dał rastafarianom 6 podstawowych zasad:

1) nienawiść do białej rasy
2) absolutna wyższość czarnej rasy
3) zemsta na białych za ich niegodziwość


źródło: http://www.rastafarispeaks.com/cgi-bin/f...ead=102787

Taka to właśnie religia pokoju Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-02-2012 20:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oświecony Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 1
Post: #25
RE: Rastafarianie
Widziałem to.
Katoliccy papierze też nie byli lepsi a jednak, uważa się to z religię szanującą innych itp.
Jednak z tego co sam widzę i czytam o teraźniejszym rasta to jest całkiem inaczej.
np:
Rastafarianie głoszą równość wszystkich ludzi; ich zdaniem powinny zostać zniesione wszelkie różnice klasowe i rasowe, protestują przeciwko wszelkim formom zniewolenia człowieka.

"To Dla CIEBIE PANIE MÓJ..." Anioł
LD-55 Serce
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2012 20:59 przez Oświecony.)
09-02-2012 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #26
RE: Rastafarianie
(09-02-2012 20:57 )Oświecony napisał(a):  Widziałem to.
Katoliccy papierze też nie byli lepsi a jednak, uważa się to z religię szanującą innych itp.
Jednak z tego co sam widzę i czytam o teraźniejszym rasta to jest całkiem inaczej.
np:
Rastafarianie głoszą równość wszystkich ludzi; ich zdaniem powinny zostać zniesione wszelkie różnice klasowe i rasowe, protestują przeciwko wszelkim formom zniewolenia człowieka.
"Jesteś młody przeto ci wybaczę" znasz ten cytat?
nie wiesz w oficjalne deklaracje - wiesz ile zbrodniczych ideologii miało piekne i szczytne założenia ideowe?
wiesz jak piękną mieliśmy konstytucje w PRL-u , była tam wolność, równość, prawo do wyrażania opinii, prawo do wolności wyznania i takie tap piękne pustosłowie
inny przykład rewolucja francuska - startowała z hasłami Wolność Równość, Braterstwo - prawda, że piękne i szczytne hasła - a w praktyce były:
gilotyny, prześladowanie chrześcijan, terror i ludobójstwo

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2012 21:15 przez Dezerter.)
09-02-2012 21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #27
RE: Rastafarianie
Tyle, że widzisz Dezerter - papież nie jest w katolicyzmie wyrocznią. Prywatnie papież może mieć błędne poglądy na wiele spraw, może też mówić i robić głupoty, bo przecież jest tylko grzesznym człowiekiem. Sednem katolicyzmu jest Pismo Święte i Tradycja - a one nigdy nie nawoływały do segregacji rasowej ani nienawiści. Papież jest nieomylny tylko i wyłącznie na mocy przywileju danego od Ducha Świętego, z którego może korzystać w bardzo wyjątkowych przypadkach - kiedy naucza ex cathedra: "Ex cathedra - tzn. gdy [papież] sprawując urząd pasterza i nauczyciela wszystkich wiernych, swą najwyższą apostolską władzą określa zobowiązującą cały Kościół naukę w sprawach wiary i moralności" (z wikipedii) - czyli musi spełnić pewne kryteria: 1) wypowiadać się jako pasterz całego Kościoła, a nie np. jako biskup lokalny Rzymu; 2) zobowiązuje cały Kościół; 3) wypowiada się w kwestii wiary lub moralności
Dotychczas papież skorzystał z tego przywileju tylko raz (Pius XIII, dogmat o Wniebowzięciu NMP) - przez ponad 2000 lat.
Był jeszcze jeden taki przypadek, który niektórzy zaliczają do ex cathedra (dogmat o Niepokalanym Poczęciu), ale ten dogmat był sformułowany przed sformułowaniem dogmatu o nieomylności papieża w przypadku nauczania ex cathedra - czyli nie mogło to być świadome użycie nieomylności na podstawie dogmatu o niej.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-02-2012 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #28
RE: Rastafarianie
(09-02-2012 22:39 )omyk napisał(a):  Tyle, że widzisz Dezerter - papież nie jest w katolicyzmie wyrocznią. Prywatnie papież może mieć błędne poglądy na wiele spraw, może też mówić i robić głupoty, bo przecież jest tylko grzesznym człowiekiem. Sednem katolicyzmu jest Pismo Święte i Tradycja

I tu mi jesteś siostrą w wierze - takiego omyka to ja lubię
ale
Cytat:Leonard Howell - ojciec ruchu rastafari
- też nie jest wyrocznią w ruchu rasta - byłem rasta z rok i o gościu nigdy nie słyszałem

Cytat:Pismo Święte i Tradycja - a one nigdy nie nawoływały do segregacji rasowej ani nienawiści.
z takimi tekstami bym ostrożnie na twoim miejscu wyjeżdżał - ja nic nie na pisze bo "zły to ptak co swe gniazdo kala"
Nigdy dość tłumaczyć znaczenia "nieomylności papieża", ale z tą ilością to jakiś skrajny minimalizm z twojej strony...

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2012 23:54 przez Dezerter.)
10-02-2012 23:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #29
RE: Rastafarianie
Dezerter - to chyba ten Twój rastafarianizm był mało świadomy Oczko
Ludziom się wydaje, że rasta to peace, jointy, medytacje, odjazdy, brak podziałów rasowych... To bzdura Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-02-2012 23:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #30
RE: Rastafarianie
(10-02-2012 23:57 )omyk napisał(a):  Dezerter - to chyba ten Twój rastafarianizm był mało świadomy Oczko
Ludziom się wydaje, że rasta to peace, jointy, medytacje, odjazdy, brak podziałów rasowych... To bzdura Uśmiech
Dziecko, jak ja słuchałem reggae i byłem rasta to ciebie jeszcze na świecie nie było, więc nie uświadamiaj mnie - proszę
rasta reggae to:
braterstwo wszystkich ludzi - katolików, niewierzących, buddystów , czarnych i białych jak w zespole Izrael
http://www.youtube.com/watch?v=pvPENhj7sSY

wolność i pokój
http://www.tekstowo.pl/piosenka,izrael,wolnosc.html

pokoju i wiary
http://www.tekstowo.pl/piosenka,izrael,wolnosc.html

równe prawa, dla wszystkich dzieci Bożych
http://www.youtube.com/watch?v=KeTbhFTlt...re=related

ale prawdą jest, że rasta to nie ciepłe kluchy, tylko wojownik, z grzywą lwa, gotowy zawsze stanąć do walki
http://www.youtube.com/watch?v=JLYOOezs3...ure=relmfu

medytacja nigdy z rasta się nie kojarzyła a "odjazdy" to każdy ma takie jakie ma i ja nie wiem gdzie ty myślami odjechałaś Oczko

a podziałów rasowych nie ma bo przecież ...wszyscy wywodzimy się z Afryki

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2012 02:17 przez Dezerter.)
11-02-2012 02:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Wróć do góryWróć do forów