Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Autor Wiadomość
swat86 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #316
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Scott kto jest przełożonym katolika??
Jezus wysłał wprawdzie apostołów do głoszenia Słowa Bożego i udzielania sakramentów, ale z biegiem lat powstała organizacja z której nie byłby dumny. Tam gdzie jest wyzysk nie ma Boga.
...
Komunia na rękę to świętokradztwo i to nie podlega dyskusji.
Wczoraj na klęcząco i do ust. Dzisiaj na stojaco i na rękę, a co jutro??
Może jak na zachodzi automaty z komunikantami.
a pojutrze dodatkowo coca-cola, batoniki, prezerwatywy i gazety, może jeszcze piwo, żeby młodzież mogła przy czym tańczyć i klaskać.
...
opamiętajcie się wreszcie
...
Scott o jakim Bożym Porządku w Kościele piszesz?? Nie sądzę by Jezus był dumny z tego jak wygląda Jego Kościół w którym przez wieki biskupi i kardynałowie uczynili cyrk
28-03-2012 02:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #317
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
No ale o czym Ty do mnie mówisz? O tym co czujesz i co subiektywnie uważasz. Konkret bo ja się bawić nie zamierzam.

Kolejność historyczna jest inna: przedwczoraj Komunia do rąk[Jezus rozdawał na leżąco więc postawa nie ma znaczenia]>wczoraj na do ust [bo Arianizm]>dziś do ust i do rąk.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
28-03-2012 06:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #318
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
(28-03-2012 02:08 )swat86 napisał(a):  Scott kto jest przełożonym katolika??
Jezus wysłał wprawdzie apostołów do głoszenia Słowa Bożego i udzielania sakramentów, ale z biegiem lat powstała organizacja z której nie byłby dumny. Tam gdzie jest wyzysk nie ma Boga.

Swat - pozwól że odpowiem za Scotta.
- Kościół nie jest jakąś organizacją, jest rzeczywistością bosko-ludzką, niebiańsko - ziemiańską, jest Ciałem mistycznym Jezusa Chrystusa w której On sam jest głową, a w rzeczywistości ziemskiej Jego Namiestnik - Piotr.
- Skąd masz taką wiedzę, że Jezus nie jest dumny ze swojego Kościoła?
Ja myślę, że ty przypisujesz Mu swoje cechy i swoje rozumienie i swój ogląd świata. Czyli czynisz Jezusa Chrystusa i Jego Kościół na swój obraz i swoje (swata) podobieństwo. Usiłujesz go zamknąć w swoim rozumie, ale uwaga Swat, - gdyby On tam się zmieścił, nie byłby Bogiem, tylko jakąś twoją projekcją. Także ostrożnie z takimi deklaracjami.
Cytat:Komunia na rękę to świętokradztwo i to nie podlega dyskusji.
Wczoraj na klęcząco i do ust. Dzisiaj na stojaco i na rękę, a co jutro??
Może jak na zachodzi automaty z komunikantami.
a pojutrze dodatkowo coca-cola, batoniki, prezerwatywy i gazety, może jeszcze piwo, żeby młodzież mogła przy czym tańczyć i klaskać.
...
A skąd ci przychodzi do głowy, że to świętokradztwo i że nie podlega dyskusji? Bo tylko to jest dobre, co mieści się w twojej główce?
Toż takie coś nazywa się pychą, która niejednokrotnie doprowadzała do rozłamów i wojen religijnych. nie jesteś pierwszy.
Swat - opamiętaj się wreszcie - jesteś tylko człowiekiem, nie Bogiem. Nie ty jesteś kreatorem rzeczywistości.
Cytat:Wczoraj na klęcząco i do ust. Dzisiaj na stojaco i na rękę, a co jutro??

Chłopie- proponuję uzupełnić wiedzę na ten temat, albo nie wypowiadać się w tematach, o których nie masz zielonego pojęcia.
Wczoraj - to było (jak na Ost. Wieczerzy i we wspólnotach rzymskich - zgodnie z kulturą jaka wtedy panowała) - w pozycji półleżącej, następnie aż do Xw. przyjmowono na rękę, dopiero na przełomie tysiącleci z pewnych względów (nie pora teraz o nich mówić) wprowadzono zwyczaj przyjmowania bezpośrednio do ust, a jeszcze później na klęcząco.
Ale to było uwarunkowane czasami i rozumieniem takim a nie innym.
Dzisiaj wraca się powoli do pewnych i sprawdzonych praktyk, bo wróciły czasy jakie były w późnej starożytności. Mamy również wiedzę jak przeżywano to w pierwotnym Kościele. Wraz z upływem czasu było wiele niezporozumień w tym temacie i wprowadzono pewne praktyki dla pewnych ułatwień technicznych zgodnie ze swoim rozumieniem. I to było wtedy dobre - zresztą tak zdecydował Kościół. Historia zatoczyła koło. Dzisiaj znamy lepiej sens pierwotnej Eucharystii, jej korzenie i powody dla których tak a nie inaczej wyglądały pewne ryty i znaki, lepiej niż w średniowieczu i dlatego możemy powoli odkrywać je ponownie. Obecnie zgodnie z wytycznymi Episkopatu w naszym kraju wydanymi w jedności z Watykanem i Piotrem w Polsce zarówno przyjmowanie komunii do rąk, jak i bezpośrednio do ust są równoprawne. Natomiast postawa na klęczkach kłóci sie trochę z sensem komunii jako takiej. Ale do tego by to wyjaśnić potrzebna jest głębsza katecheza na którą nie ma teraz ani czasu ani miejsca. Może kiedyś spróbuję coś napisać o tym. Jednakże jest tu watek o tej tematyce i proponuję ci poszperać, coby się nie powtarzać.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2012 08:31 przez Sant.)
28-03-2012 08:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #319
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Myślę że dla tradycjonalistów obraz rozdzielania Eucharystii przez Jezusa byłby równie gorszący jak dla żydów całe Jego życie.

Tradycjonaliści zrobili sobie z tradycji to samo co faryzeusze - taki Talmud, przy których ludzka tradycja wypierała Boga. Nie dziwie się już słowom Jezusa kiedy mówił do faryzeuszów "wy mnie chcecie zabić". Jezus nie patrzał na to co powierzchowne, na to co mu chcieli pokazać, przepisy, modlenie się nie wiadomo jak pobożne, zwracanie uwagi wydawałoby się na rzeczy najdrobniejsze...Patrzał na to co człowiek ma w sercu, to Go interesowało.

Dla tradycjonalistów inaczej- potrafia się nawet oddzielić, wejść w konflikt z Kościołem, być w ekskomunice jak Lefebryści- ale nie zmienią się.

Na koniec, nie można też ulegać pozorom że walczymy z człowiekiem jak to noone pisze bardzo często. Biblia mówi z kim walczymy- z mocami i zwierzchnościami.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2012 15:45 przez Scott.)
28-03-2012 15:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #320
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Cytat:JEZUS: Kiedy Mnie przyjmujesz myśl o Mnie, a nie o modlitwie i nie o kapłanie, przed którym klękasz. Myśl o Mnie, bo Mnie przyjmujesz. Ja wchodzę do twojego serca i twojej duszy. Ty Mnie nosisz tak, jak Moja Matka nosiła Mnie w sobie, więc miej świadomość tej wielkiej łaski.

To Ja sam Bóg Przenajświętszy wstępuję z Nieba w ciebie i mieszkam w tobie, więc zachowuj się godnie i pamiętaj o tym cały czas. Nie zdajesz sobie sprawy jak wielka jest to łaska. Twoja dusza rozświetla się Moim Światłem, pełna jest jasności niebieskiej, a Moi aniołowie otaczają cię i adorują Mnie w tobie. Czy wiesz jak wielką łaskę ci dałem? I nie mówię teraz tylko do ciebie. Ty Mnie kochasz, choć nie ze wszystkiego jeszcze zdajesz sobie sprawę. Ja to mówię do wszystkich, którzy Mnie przyjmują.

Klęknijcie na kolana, bo oto Ja, Bóg Wszechmogący schodzę z Nieba do małej Hostii św. i poprzez Nią wstępuję w człowieka, żeby go prowadzić. Ja wiem jak słabi jesteście. Ja was za rękę prowadzę. Zamieszkałem w was, żeby was wzmacniać, żebyście mi znów nie pobłądzili, ale kto doceni te łaski? Nie dajcie sobie wmówić, że Bogu jest wszystko jedno czy stoicie czy klęczycie, czy na rękę, czy do ust. Dzieci, Ja jestem Światłością świata. Gdybyście mogli ujrzeć prawdziwy stan rzeczy, z jaką Chwałą zstępuję z Nieba w Hostię Przenajświętszą padalibyście przede Mną na twarz, a wy nawet przyklęknąć nie chcecie. Kochane dzieci, co mam począć tak szykanowany i wypychany z Mojego Ołtarza?

Czy niedługo w krużgankach każecie Mi konać? Czym jest Mój Kościół jeśli nie Domem Mojej Chwały, to czym? Po co do Mnie przychodzicie skoro nie chcecie Mnie czcić? Ja jestem Chwały Najgodniejszy, Syn Boży umęczony dla Was. A teraz godzę się pokornie na to co ze Mną robicie, ale już nie długo! Ja nie chcę wam odbierać Mojego Sakramentu, bo poginiecie beze Mnie, ale też Ojciec Mój nie może już ścierpieć tego braku czci dla Mnie w Moim własnym Domu, w Moim Kościele. A co mam powiedzieć jeszcze o niegodnych rękach rozdających Mnie?! Jak Mnie to boli! Jakie ja cierpię katusze kiedy bezmyślnie idziecie za nową modą, szatańską modą uwłaczania Mi. Czemu mu służycie? Opamiętajcie się. On Mi się w Twarz śmieje z waszej głupoty. Cóż z tego dziecko, że jest pokonany, kiedy wy jego łgarstwo wybieracie? Ja za was umarłem, a wy wciąż lgniecie do niego, nie do Mnie. Jak szkaradne są jego łapy, którymi was nęci. Dzieci Moje umiłowane, co mam z wami począć? Tak Mi was żal, że wciąż nie słuchacie.

http://www.duchprawdy.com/agnieszka_euch...kolana.htm
04-04-2012 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #321
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Jestem katolikiem noone, nie mów do mnie objawieniami nie uznanymi przez KK bo ich nawet nie czytam.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2012 15:17 przez Scott.)
04-04-2012 15:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #322
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
I dwie oliwki stoją, jedna z prawej strony, a druga z lewej strony zbiornika (Za 4:2-3). …z których złotymi rurkami płynie złota oliwa (Za 4:12). To są dwaj pomazańcy, którzy stoją przed Panem całego świata (Za 4:14). Oni są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, co stoją przed Panem ziemi (Ap 11:4). Nie siła, nie moc, ale Duch mój [dokończy dzieła] - mówi Pan Zastępów (Za 4:6). Siedem owych [lamp] to oczy Pana, które przypatrują się całej ziemi (Za 4:10). Dlatego też powiedziała Mądrość Boża: Poślę do nich proroków i apostołów, a z nich niektórych zabiją i prześladować będą (Łk 11:49). Kto przyjmuje proroka, jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego, jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma (Mt 10:41). I wyleję potem Ducha mego na wszelkie ciało, a synowie wasi i córki wasze prorokować będą, starcy wasi będą śnili, a młodzieńcy wasi będą mieli widzenia (Jl 3:1). Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich (Jn 17:26).

MATKA BOŻA w objawieniu "Prawdziwe Życie w Bogu" mówi: (18.08.94) Vassulo, tym, którzy twierdzą: «Żadne prawo kanoniczne nie zobowiązuje nas do słuchania jakichkolwiek proroctw»,[26] przekazuj następujące słowa z Pisma, które nigdy nie kłamią i mówią: «Strzeżcie się, abyście nie stawiali oporu Temu, który do was przemawia. Jeśli bowiem tamci nie uniknęli kary, ponieważ odwrócili się od Tego, który na ziemi mówił, o ileż bardziej my, jeśli odwrócimy się od Tego, który z Nieba przemawia. Głos Jego wstrząsnął wówczas ziemią, a teraz obiecuje mówiąc: Jeszcze raz wstrząsnę nie tylko ziemią, ale i niebem» (Hbr 12,25-26).
Przypis: [26] Maryi chodzi tu o proroctwa dawane w naszej epoce.

Cytat:JE Rudolf Graber biskup Regensburg
„Odrzucamy z całą stanowczością mylną tezę, jakoby Bóg zakończył swoje Objawienie wraz ze śmiercią ostatniego z Apostołów w taki sposób, że w następnym historycznym okresie nie stałaby MU – prawie że na deistyczny sposób – żadna możliwość do bezpośredniej ingerencji... Musimy liczyć się z wkraczaniem Ducha świętego i nie wolno nam oczeki-wać wszystkiego tylko od naszego rozumu. Ta ingerencja DUCHA odbywa się na wiele sposobów, także poprzez anio-łów i świętych, a przede wszystkim poprzez objawienia Matki Bożej, która, używając słów Synodu: 'dla pielgrzymują-cego Ludu Bożego jest znakiem pewnej nadziei i pocieszenia, poprzedzającym nadejście Dnia Pańskiego'”.

Cytat:Papież Urban VIII o objawieniach „prywatnych”
„W podobnych przypadkach lepiej jest wierzyć niż nie wierzyć, gdyż jeżeli wierzymy i zostanie udowodnione jako prawdziwe – będziemy szczęśliwi, że uwierzyliśmy, gdyż o to prosiła Matka Najświętsza. Natomiast jeśli wierzycie i to okaże się fałszywe, otrzymacie wszystkie łaski, jakby to było prawdziwe, gdyż uwierzyliście, że to było prawdziwe”.

Papież Benedykt XIV o objawieniach „prywatnych”
„Kto odrzuca całkowicie objawienia prywatne, ten nie grzeszy przeciw wierze, ale postępuje nierozważnie”.

Cytat:Papież Benedykt XVI
poruszył sprawę prywatnych objawień w ogłoszonej posynodalnej adhortacji apostolskiej Verbum Domini.
„Synod zalecił «pomaganie wiernym we właściwym rozróżnianiu słowa Bożego i objawień prywatnych», których rolą „nie jest (…) „uzupełnianie” ostatecznego Objawienia Chrystusa, lecz pomaganie w pełniejszym przeżywaniu go w jakiejś epoce historycznej”. Wartość objawień prywatnych różni się zasadniczo od jedynego Objawienia publicznego: to ostatnie wymaga naszej wiary; w nim bowiem ludzkimi słowami i za pośrednictwem żywej wspólnoty Kościoła przemawia do nas sam Bóg. Kryterium prawdziwości objawienia prywatnego jest jego ukierunkowanie ku samemu Chrystusowi. Jeśli oddala nas ono od Niego, z pewnością nie pochodzi od Ducha Świętego, który jest naszym przewodnikiem po Ewangelii, a nie poza nią. Objawienie prywatne wspomaga wiarę i jest wiarygodne właśnie przez to, że odsyła do jedynego Objawienia publicznego. Stąd kościelna aprobata objawienia prywatnego zasadniczo mówi, że dane przesłanie nie zawiera treści sprzecznych z wiarą i dobrymi obyczajami; wolno je ogłosić, a wierni mogą przyjąć je w roztropny sposób. Objawienie prywatne może wnieść nowe aspekty, przyczynić się do powstania nowych form pobożności lub do pogłębienia już istniejących. Może mieć ono pewien charakter prorocki (por. 1 Tes 5, 19-21) i skutecznie pomagać w lepszym rozumieniu i przeżywaniu Ewangelii w obecnej epoce; dlatego nie należy go lekceważyć. Jest to pomoc, którą otrzymujemy, ale nie mamy obowiązku z niej korzystać. W każdym razie musi ono być pokarmem dla wiary, nadziei i miłości, które są dla każdego niezmienną drogą zbawienia”

http://adam-czlowiek.blogspot.com/p/wypo...awien.html


nie ignoruj bracie Słowa Boga i Jego Dzieła
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2012 15:31 przez noone.)
04-04-2012 15:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #323
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Noone, masz się za jakiegoś guru którego treści mamy przyjąć bezkrytycznie bo"ty tak mówisz"? Podawaj źródło, będzie łatwiej zweryfikować co piszesz, pisano Ci przecież o tym wiele razy i dalej robisz to samo.

Dostałeś już ostrzeżenie za manipulowanie słowami Urbana VIII właśnie tym bzdurnym cytatem, szkoda że na miesiąc, teraz będzie na czas nieokreślony. Jeśli nie podasz miejsca z którego wziąłeś cytaj BXVI że odrzucając objawienia postępuje się nierozważnie dostaniesz koleje ostrzeżenie.
bp Graber mówi o działaniu Boga w naszym życiu a nie o nowych objawieniach. Naucz się czytać ze zrozumieniem w końcu.

BXVI cytujesz adhortacje[w koncu zrodlo] ale widzę chrzanisz całkowicie co ma do przekazania.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2012 22:25 przez Scott.)
04-04-2012 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #324
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
dziękuję za baty (sama przyjemność) Uśmiech


a tu ciekawostka :
"Kard. Ranjith: Komunia św. tylko na klęcząco i do ust; przywrócić w kościołach balaski "

http://www.bibula.com/?p=54763
05-04-2012 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #325
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Podawaj źródła i nie przypisuj bzdur papieżowi.A robienie z siebie cierpiętnika jest naprawde żenujące.

KK nie wykluczył nigdy intronizacji więc daruj sobie kłamstwa że tak jest. Wykluczył fałszywy obraz Jezusa. A jeśli byście mieli prawdziwe objawienia i prawdzie obietnice Jezusa by było jak w przypadku >>http://misericordiadei.eu/pag.08.html << sióstr które wyczytały w dzienniczku że będzie kolejne zgromadzenie, że będzie w domku z paprociami i koło Kościoła z ołtarzem opisanym w Dzienniczku. Dzwonili biskupi z Niemiec, Francji i nie było żadnego oporu, bo jak Jezus chce to na 100% wykona. I znalazły Kościoł opisany przez Faustyne dziesięciolecia temu a wykonczony w sposób jaki opisała na przełomie XX wieku! Zgromadzenie założone zostało w 2001, i nikt nie oponował. To są prawdzie objawienia.
Siostry zastanawiały się nawet czy ten opis z dzienniczka domu i kościoła brać tak dokładnie. Ale znalazło się, a na miejsce zabrał je biskup łomżyński.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2012 16:55 przez Scott.)
05-04-2012 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #326
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
stronka o deptaniu Tradycji, o GW, co sie wyprawia w Portugalii, Niemczech, Austrii, o dyskotekach w Kościołach, smazonych swiniach w Katedrze + parę innych bluźnierstw
jak Ty Jezu cierpisz w dzisiejszych czasach..

http://signum-dei.blogspot.com/search/label/PROFANACJE
11-04-2012 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #327
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Wypadałoby najpierw sprostować kłamstwa zarzucane Kościołowi, z których to wynika wojna jaką z KK toczysz. Nie wiem co chcesz osiągnąć tym co robisz? Wybielić się? Tak jak faryzeusz w świątyni w stosunku do celnika?

Na stronce znajdują się rażące w oczy przekłamania i fałszerstwa. To naprawdę żenujące jak daleko można się posunąc w kłamstwach żeby bronić swoich teorii, z zakłamywaniem historii i faktów jak teksy papieży, ojców Kościoła, świętych włączenie. >> http://signum-dei.blogspot.com/2012/02/t....html#more

To gdzie są kłamstwa pisałem już wielokrotnie i tam Cię noone odeśle.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2012 20:45 przez Scott.)
11-04-2012 20:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #328
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
dziesiątki razy powtarzałem
nie walczę z Kościołem lecz z antykosciołem w Kosciele
dlaczemu cięzko to zrozumieć czytelnikowi np o nicku scott ?

wskaż te przekłamania i fałszerstwa z tej stronki


nie rozumiem zacietrzewienia w stos do mojej osoby, przy wskazywaniu "wyczynów" zdrajców Kościoła
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2012 20:53 przez noone.)
11-04-2012 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #329
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Zacznij mniej pienić, więcej odpowiadać NA pytania a nie OBOK nich i jest szansa że zmienisz własny wizerunek.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-04-2012 21:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #330
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Jesteś zwykłym antyklerykałem tylko że przyszminkowanym, co robi antyklerykał?- wyszukuje coraz to nowe tematy o złu, ale nie po to żeby Kościół oczyścić, iść z tym doksiędza, może biskupa, albo i nawet do Watykanu. Siedzi w fotelu, rozprowadza to innym, błyszczy wiedzą o tym, i w ten sposob siebie"wybiela", inna sprawa że tematów jest mało to też diabeł tak podsyca to ego że taki ktoś nawet jak coś wymyśla to uważa że robi to w dobrej intencji. Jak panowie Urban, Kotalinski choćby. Nie interesuje Cię Biblia i KKK, wykazywałeś się nieznajomością jednego i drugiego. Wyszukujesz coraz to nowo opracowane kłamstwa albo źle interpretujesz to co czytasz i wychodzi fałszywy misz-masz. Walczysz z Kościołem wszedzie tam gdzie Kościół mówi co innego niż Ty, a jeśli mi mówisz że przeglądałeś- to może przeczytaj w końcu raz ale ze zrozumieniem, wtedy zrozumiesz dużo włącznie z tym jak żyli chrześcijanie w pierwszych wiekach.

Fałszerstwa są takie że stronka buduje tezy że chrześcijanie na początku to nie przyjmowali Komunii do rąk. Nie podpierając się żadnym tekstem źródłowym autorów z tych wieków na których się powołuje. Mamy za to teksty i to konktetne mówiące o tym że jest przeciwnie. Logicznie nie może być fałsz i prawda, wiec stronka musi kłamać, innej opcji nie ma.

Nie będe komentować robienia z siebie cierpiętnika na każdym kroku- już to zrobiłem.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2012 21:47 przez Scott.)
11-04-2012 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów