Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polemika na temat chrześcijaństwa i pogaństwa
Autor Wiadomość
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Polemika na temat chrześcijaństwa i pogaństwa
cytat
Cytat:Jeśli pytanie było skierowane do mnie to wybacz, ale nie rozumiem.

Pytam w co wierzysz ..?? Jesteś ateista gnostyk , agnostyk a może inny światopogląd..
Pytam bp nie wiem jak podejść do Twoich wypowiedzi
Pozdrawiam

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
13-01-2006 10:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #2
 
Wierzę w równowagę między dobrem a złem, dlatego jak słyszę o (tylko) dobrym Bogu rzygać mi się chce.

Wierzę (albo wiem- mam pewnośc) , że człowiek to największa pomyłka przyrody, dlatego jak słyszę, że Bóg stworzył człowieka na swe podobieństwo to rzygać mi się chce.

Jak słyszę, że człowiek z woli Boga ma panować nad światem, że ziemia ma mu podlegać to też rzygać mi się chce (te same zdanie o przyrodzie/świecia miał Marx).

Z całego serca pragnę by coś/ktoś załatwiło chrześcjaństwo tak jak chrześcjaństwo załatwiło pogaństwo i pogan.

Może się nawrócę na rodzimowierstwo? Mam wrażenie, że ze wszystkich religii do tej mi najbliżej.
13-01-2006 17:14
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Cóż za pobożne życzenia :roll2:
Może się pomódl do Dadźboga-Swarożyca... hmmm... a może do Mokosza? Nie, lepiej do Roda... tudzież Dziewanny...albo Marzanny? Szczęśliwy No cóż, trudny wybór. Nie wiem, który z tych bogów mógłby spełnić Twoje marzenia. Naprawdę trudny wybór. Może drzewo za Twoim oknem? Hmmmm... Spytaj, może odpowie Szczęśliwy

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-01-2006 17:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
A czy ci kiedykolwiek odpowiedzało drewno na ołazu w Twoim kosciele to ktore krztaltem przypomina ukrzyzowanego człeka ???
13-01-2006 17:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
My się nie modlimy do drewna, o czym dobrze wiesz, ale zło, które mieszka w tobie, skłoniło cię do wypisywania takich bredni.
13-01-2006 18:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
no tak a dobro mieszkajace w tobie skłoniło cie do napisanie tej prawdy

Czemo uwazaz ze jakiekolwiek zlo kieruje mna . Ja nikogo nie zabilem ani nie mam zamiaru staram sie sznowac ludzi przynajmiej tych ktorzy mnie szanuja i nie wydaje mi sie ze jestem zły i ze zło kierowalo mie do tej wypowiedzi.

Starałem sie szyderczo odpowiedziec na szydercza wypowiedz Offcy.
13-01-2006 19:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #7
 
Offca napisał(a):Cóż za pobożne życzenia lolo
Może się pomódl do Dadźboga-Swarożyca... hmmm... a może do Mokosza? Nie, lepiej do Roda... tudzież Dziewanny...albo Marzanny? Rozweselony No cóż, trudny wybór. Nie wiem, który z tych bogów mógłby spełnić Twoje marzenia. Naprawdę trudny wybór. Może drzewo za Twoim oknem? Hmmmm... Spytaj, może odpowie


Świętowit jest jeden, a ty czego się brechtasz? A sama to opcykana z niepoliczoną hałastrą świętych? hordami beneduktunów Janów i Stefanów. Też jest w czym wybierać

A drzewo za oknem jest przynajmniej żywe a nie jak dwie dekski z lalkami wiszące w kościołach.

A drzewo IMHO za moim oknem zasługuje na większy szacunek niż wszyscy święci razem wzięci . I nie musi odpowiadać. Wystarczy, że stoi.
13-01-2006 19:16
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
semper_malus napisał(a):Wierzę w równowagę między dobrem a złem, dlatego jak słyszę o (tylko) dobrym Bogu rzygać mi się chce.

Wierzę (albo wiem- mam pewnośc) , że człowiek to największa pomyłka przyrody, dlatego jak słyszę, że Bóg stworzył człowieka na swe podobieństwo to rzygać mi się chce.

Jak słyszę, że człowiek z woli Boga ma panować nad światem, że ziemia ma mu podlegać to też rzygać mi się chce (te same zdanie o przyrodzie/świecia miał Marx).

Przyjacielu Ty to tak nie rzygaj nam co i rusz bo się odwodnisz :mrgreen: i będziesz zmuszony poprosić tych paskudnych chrześcijan żeby się modlili o uzdrowienie i będzie ci głupio :mrgreen: . :-

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
13-01-2006 19:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #9
 
A to dlaczego mi ma być głupio? To nie ja robię z siebię idiotę nie? Jak ktoś potrzebuj pomocy to pomagam, jak ktoś nie chce, żeby mu pomóc to nie pomagam i nie dorabiam do tego mętnych ideolo
13-01-2006 19:39
Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Semper, mam jedno pytanie, czy Twoja obecnośc na forum ma jakiś inny cel poza jednym a mianowicie drwienie sobie ze wszystkiego i ze wszystkich??

Bo nie przypominam sobie ani jedenej konstruktywnej wypowiedzi, kojarzę tylko drwienie z innych, czepienie się itp.

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
13-01-2006 19:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #11
 
Moniczka napisał(a):Semper, mam jedno pytanie, czy Twoja obecnośc na forum ma jakiś inny cel poza jednym a mianowicie drwienie sobie ze wszystkiego i ze wszystkich

Owszem, ma .Wyobraź sobie,że drwienie nawet nie jest celem najważniejszym.


Moniczka napisał(a):Bo nie przypominam sobie ani jedenej konstruktywnej wypowiedzi, kojarzę tylko drwienie z innych, czepienie się itp.

Nie bardzo rozumiem co ma wspómlego Twoja pamięć z moimi postami. Co ja na to mogę odpowiedzieć? Jedz orzechy bo zwierają dużo Mg ?

A co do drwin to zauważ, że nie ja jeden rtylko drwię, co innym wolno a mnie nie?
13-01-2006 20:03
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
semper_malus napisał(a):A to dlaczego mi ma być głupio? To nie ja robię z siebię idiotę nie?

Wszystko jest względne to zapewne wiesz :hm:
Mat. 7:2
(...), i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą.


semper_malus napisał(a):Jak ktoś potrzebuj pomocy to pomagam, jak ktoś nie chce, żeby mu pomóc to nie pomagam i nie dorabiam do tego mętnych ideolo

Zaciekawiłeś mnie z jakich pobudek i jak pomagasz innym .......???
Jakie ideolo dorabjasz ty ..... (bo co dobry z ciebie chłop , przecierz napisałeś że człowiek to najwieksza pomyłka przyrody ......a może to ty anioł jesteś a to przepraszam .....)

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
13-01-2006 20:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
przeczytałam chyba ze dwadzieścia Waszych ostanich postów - temat sie wyczerpał???bo nie tego w co wierzy semper czy lewiatan dotyczy ten temat!


semper_malus napisał(a):Wierzę w równowagę między dobrem a złem, dlatego jak słyszę o (tylko) dobrym Bogu rzygać mi się chce.

Bóg jest dobry , szatan zły, a więc masz dobro i zło - fakt zło jest skazane na porażkę, więc równowagi nie będzie

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
13-01-2006 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #14
 
Cichociemny napisał(a):Zaciekawiłeś mnie z jakich pobudek i jak pomagasz innym .......???
Bardzo egoistycznych i dlatego bo np. mam na to ochotę a nie zpowodu, że ktoś zawsł na krzyżu albo w jakiejs ksązce napisano, że kiś bóg jest dobry i on tak każe.


Cichociemny napisał(a):o co dobry z ciebie chłop , przecierz napisałeś że człowiek to najwieksza pomyłka przyrody

bo jest bajwiększą pomyłką. A ja jestem człowiekiem i też się w tej pomyłce zawieram.

[ Dodano: Pią 13 Sty, 2006 20:19 ]
Lola napisał(a):akt zło jest skazane na porażkę, więc równowagi nie będzie

Cóż mam inną opinię. Truimf "dobra" w moim odczuci byby równie paskudny jak triumf "zła".
13-01-2006 20:49
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
semper_malus napisał(a):. mam na to ochotę a nie zpowodu, że ktoś zawsł na krzyżu albo w jakiejs ksązce napisano, że kiś bóg jest dobry i on tak każe.


No widzisz jak ty mało wiesz o chrześcijanach :mrgreen: większość wcale nie pomaga bliźniemu bo Bóg tak karze albo ze względu na to ,że jak to ująłeś "ktoś tam na krzyżu zawisł" pomagają bo mają taką potrzebę serca ,a że są chrześcijanami to są bardziej wrażliwsi na bliźniego i potrafią się nad nim pochylić ponieważ kiedyś ktoś się nad nimi pochylił.
Dlaczego tak wielu alkoholików porzuciwszy nałóg pomaga innym wyleczyć się dlaczego tworzą grupy wsparcia , czy robią to bo im ktoś kazał albo przeczytali to w jakiejś ksiązce czy dlatego ,że im ktoś pomógł i mają taką wewnętrzną potrzebę i tak zapewne jest z wieloma chrześcijanami Jezus okazał nam miłość i łaskę i mamy wewnętzrną potrzebę w tym się realizować 8)

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
13-01-2006 21:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów