Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PROROCTWA OSTATNICH LAT
Autor Wiadomość
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Droga Anies,

Dziekuje Ci za odpowiedz.
Ocena PANA BOGA rozni sie od naszych ocen i dla wielu z nas moze byc bardzo bolesna.

Czy ocena w tym Proroctwie jest inna od ocen w SLOWIE BOZYM?

Zobaczmy na ponizszy fragment z ksiegi Proroka Malachiasza:

Cytat:Teraz zaś do was, kapłani, odnosi się następujące polecenie: 2 Jeśli nie usłuchacie i nie weźmiecie sobie do serca tego, iż macie oddawać cześć memu imieniu, mówi Pan Zastępów, to rzucę na was przekleństwo i przeklnę wasze błogosławieństwo*, a przeklnę je dlatego, że sobie nic nie bierzecie do serca. 3 Oto Ja odetnę wam ramię* i rzucę wam mierzwę w twarz, mierzwę waszych ofiar świątecznych - i położę was na niej. 4 Przekonacie się, że istotnie wydałem co do was to postanowienie dla podtrzymania mojego przymierza z Lewim, mówi Pan Zastępów. 5 Przymierze moje z nim było [przymierzem] życia i pokoju. Nałożyłem na niego obowiązek czci i okazywał Mi cześć, i korzył się przed mym imieniem. 6 Wierność wobec Prawa była w jego ustach, a niegodziwości nie znaleziono na jego wargach. W pokoju i prawości postępował ze Mną i wielu odciągnął od grzechu. 7 Wargi kapłana bowiem powinny strzec wiedzy, a wtedy pouczenia będą szukali u niego*, bo jest on wysłannikiem Pana Zastępów. 8 Wy zaś zboczyliście z drogi, wielu doprowadziliście do sprzeniewierzenia się Prawu, zerwaliście przymierze Lewiego, mówi Pan Zastępów. 9 A przeto z mojej woli jesteście lekceważeni i macie małe znaczenie wśród całego ludu, ponieważ nie trzymacie się moich dróg i stronniczo udzielacie pouczeń.
Podobnie w powyzszym wyjatku z Pisma Swietego, ocena jest trudna dla nas. A jednak PAN BOG jest sprawiedliwy i nalezy sie z osadem JEGO zgodzic.

Ja sadze, iz na Sadzie Ostatecznym, wielu z nas bedzie zdumionych, gdyz nasz ludzki poglad nie jest daleki od sprawiedliwosci BOZEJ. Na Sadzie BOZYM wyjdzie wszystko, co bylo ukrywane, czy nam sie to podoba czy tez nie.

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
25-08-2006 15:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
Nie chodzi o to że ja boję się cierpkich słów, bo wiem, że kapłani tak samo błądzą, jednak w przypadku Jana Pawła II, jego życie śmierć i świadectwo wiary i pojednania nie jest sprawą demonów, o tym jestem przekonana. Pozatym Bóg nigdy w proroctwach świętych nie kazał opuszczać swego Kościoła, ale modlić się, pościć, zmieniać działać. Patrz proroctwa z Medjugorcje.
Jezus mówił o fałszywych prorokach i nie wiem czy to właśnie nie jest taki przypadek...

Jakiego jesteś wyznania?

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
25-08-2006 15:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
Droga Anies,

Poruszylas tu temat kosciola, falszywych prorokow i mojego wyznania.

Zacznijmy sprawe mojej pracy misjonarskiej, wyznania i kosciola.

Ja oddalem sie w rece JAHUSZUA (JEZUSA CHRYSTUSA) w 1993 roku i od tamtego czasu moja cala uwage spedzam czyniac prace misjonarska, tzn. prace okreslona przykazaniami Ewangelii Swietej. Sednem tej pracy jest zakup i rozprowadzanie Biblii Swietych dla osob potrzebujacych, wspomaganie osobistym udzialem organizacji charytatywnych, ktore zywia biednych, spiewanie piesni ewangelicznych w miejscach publicznych i dla organizacji chrzescijanskich, w tym od 14 lat dla Food On the Corner (organizacja ta zywi biednych na ulicy od 24 lat), ciaglym sludiowaniem Biblii Swietej, wspomaganie finansowe Prorokow i misji sluzacych PANU BOGU.

Ja naleze do kosciola CHRYSTUSA (ktorego prawdziwe imie jest JAHUSZUA). Jest to kosciol okreslony w Liscie do Efezjan, rozdzial 5 jako:

Cytat:24 Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom - we wszystkim. 25 Mężowie miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, 26 aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo*, 27 aby osobiście stawić przed sobą Kościół jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany*.
Jest to kosciol okreslony rowniez w ksiedze Apokalipsy, rozdzialy 7 i 14. Mam uzasadniona nadzieje na Zbawienie i miejsce miedzy wybranymi Chrystusa nazywanymi Oblubienica.

Wyznaje prawde zawarta w calej Biblii Swietej, sluzac PANU BOGU wedlug JEGO zasad okreslonych w Biblii Tysiaclecia. Caly moj zarobek z pracy poswiecam na swoje skromne utrzymanie i reszte oddaje na prace misjonarska. Swoja sluzbe PANU BOGU prowadze niezaleznie od organizacji religijnych. Tak wyglada moj kosciol i wyznanie.

Przedstawilem sie Tobie chociaz w omawianiu Proroctw nie powinno to miec zadnego znaczenia.

Jesli chodzi o falszywych Prorokow, to znam pouczenie PANA JAHUSZUA (JEZUSA), ktory poucza w Ew. Sw. Mateusza, rozdz. 7, ze poznamy ich po owocach. Ja stosuje w praktyce to pouczenie jak rowniez sprawdzam Ducha Proroctwa. I na Twoje zyczenie moge Ci przedstawic szczegoly dotyczace Proroczyni Elisabeth Elijah Nikomia.

Dziekuje Ci za pytania. =D>

Czy masz sama jakies ciekawe Proroctwo do podzielenia sie z nami?

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
26-08-2006 06:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Anies
Cytat: Pozatym Bóg nigdy w proroctwach świętych nie kazał opuszczać swego Kościoła, ale modlić się, pościć, zmieniać działać. Patrz proroctwa z Medjugorcje.
Jezus mówił o fałszywych prorokach i nie wiem czy to właśnie nie jest taki przypadek...

Anies powiadasz ,ze Bóg nie nakazał opuszczać Swego Zboru ,ale Bóg mówił o Swoim
Zborze -a nie to co człowiek zgromadzi i czerpie z tego korzysci .

Powołujesz sie na Meczugorje , a ile to było z tym problemów jeden mówił tak inny inaczej
przecież wiesz?

Pozatym na kogo powołoje sie mówiacy na czyje imie ,dla kogo pokłon ma byc oddany
dla kogo chwała?
Kto jest tu wywyższony -- widzisz pytan jest wiele.

Co do Elizabeth - to też bym chciała zapytać-
Paweł powiada ,że zanim bedzie Pochwycenie ,musi byc zmartwychwstanie ,bo oni bez nas nie pójda .
Zatem jak to jest z Pochwyceniem bez Zmartwychwstania.
Adamie czy jestes - pewny?

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
14-09-2006 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
zacz dziwny język, archaiczny zdźebko - choć może to zmyłka ... ?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
14-09-2006 18:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
Droga Oliwko, dobre pytanie. Zobaczmy najpierw co mowi cytat Apostola Pawla do ktorego prawdopodobnie sie odwolalas:

Pierwszy List Apostola Pawla do Tesalonian, rozdzial 4:
"15 To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli*. 16 Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi*. 17 Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem*."

Ten opis wskazuje na wniebowziecie zmarlych i zywych. Jednakze pamietajmy, ze jest jeszcze inny bardzo ciekawy opis Wniebowziecia przedstawiony w Ewangelii Sw. Mateusza, rozdzial 25, wiersze 1 do 13. Jest to przypowiesc PANA naszego o Dziesieciu Pannach. Piec madrych zostaje porwanych, a natomiast piec nieroztropnych zostaje pominietych.

Ja nie zauwazylem zadnego odnosnika, ktory by wskazywal, ze to jest opis tego samego wydarzenia. Jednoczesnie, te opisy roznia sie znacznie. Dlatego moj wniosek jest taki, ze dotycza one dwoch roznych wydarzen.

Proroctwa otrzymane przez Elisabeth wskazuja na dwa odmienne Wniebowziecia. Na pierwsze wedlug Ewangelii Sw. Mateusza, rozdzial 25: 1-13, oraz na drugie opisane wedlug Listu Apostola Pawla do Tesalonian.

Jednoczesnie czytamy w Proroctwach otrzymanych przez Elisabeth, ze jestesmy juz bardzo blisko tego pierwszego Wniebowziecia. Wnioskuje, iz bedzie ono malo widoczne, tak jakby niespodziewane porwanie przez PANA MLODEGO tych co naleza do JEGO wybranej Oblubienicy.

Proroctwa wskazuja, ze to drugie Wniebowziecie bedzie w trakcie Wielkiego Ucisku i ze bedzie Ono na znacznie wieksza skale. Bedzie Ono polaczone ze zmartwychwstaniem zmarlych i Wniebowzieciem tych zmarlych, co naleza do PANA. Tyle rozumiem na dzisiaj. A rowniez ciekawostka inna: Proroctwa otrzymane przez Siostre Elisabeth wskazuja, ze w Drugim Wniebowzieciu beda te Piec Nieroztropnych Dziewic, ktore tym razem beda juz mialy lampy wypelnione olejem i beda gotowe do wniebowziecia.

Polskie tlumaczenia Proroctw otrzymanych przez siostre Elisabeth znajduja sie na nastepujacej stronie internetowej:
http://www.amightywind.com/prophecy/prophlanguages.htm


Bedzie rowniez ciekawe, jakie nowe szczegoly objawia nam nastepne Proroctwa.
Bardzo dobre pytanie Oliwko. :roll:

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
17-09-2006 13:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
No cóz znowu mam dylemat
Cytat:Adam pisze ze
Proroctwa wskazuja, ze to drugie Wniebowziecie bedzie w trakcie Wielkiego Ucisku i ze bedzie Ono na znacznie wieksza skale. Bedzie Ono polaczone ze zmartwychwstaniem zmarlych i Wniebowzieciem tych zmarlych, co naleza do PANA. Tyle rozumiem na dzisiaj. A rowniez ciekawostka inna: Proroctwa otrzymane przez Siostre Elisabeth wskazuja, ze w Drugim Wniebowzieciu beda te Piec Nieroztropnych Dziewic, ktore tym razem beda juz mialy lampy wypelnione olejem i beda gotowe do wniebowziecia.

Ap.Paweł powiedział ze my ich nie wyprzedzimy byc moze był to tylko taki sobie zwrot,ale jesli nie to czy uważać ,że ON był w Pannie nieroztropnej skoro bedzie drugie pochwycenie

poprzedzone ,zmartwychwstaniem?

No niewiem ,niewiem, ale moze masz racje.

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
17-09-2006 20:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
Adam Momot napisał(a):Tomasz32, poznanie prawdziwego proroka nie jest proste i uwazam, ze musi byc rozwazone uwaznie
Może i tak, ale nie znów tak zawiłe, by sprawiało wielkie trudności. Podstawowe kryterium intepretacji i odczytywania proroctw to odniesienie a i zarazem zgodnośc z Pismem Świętym, z Tradycją oraz z Magisterium Kościoła.
Daisy napisał(a):W/g Bóg to taki fajowy facet który tak bardzo ukochał człowieka pomimo jego grzechów, że dał zabić własnego najkochańszego Syna, aby zbawic takich nędznych grzeszników jak my!! Po to tylko żebysny nie umarli, ale mieli życie wieczne
Daisy Szanowna. Już kiedyś gdzieś pisałem, iż Bóg jest Tym, o którego płciowośc nie pytamy, ponieważ On sam jest jej stwórcą. Nie można Boga "zamykać" w płciowość ponieważ istnieje zagrożenie, iż w dalszym toku popadniemy w bałwochwalstwo. To tylko dla ludzkiej "wygody" i jasności relacji, czy różnorodności w jedności, jaką jest człowiek, Bóg człowieka wyposaża w płeć.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-10-2006 19:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Ks. Marek napisal:
Cytat:Może i tak, ale nie znów tak zawiłe, by sprawiało wielkie trudności. Podstawowe kryterium intepretacji i odczytywania proroctw to odniesienie a i zarazem zgodnośc z Pismem Świętym, z Tradycją oraz z Magisterium Kościoła.

Czy powyzsze stwierdzenie jest zgodne z Pismem Swietym?

Czy PAN BOG podal nam w Biblii Swietej kryterium rozpoznawania prawdziwych proroctw i prawdziwych prorokow? :roll:

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
11-12-2006 14:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #55
 
Ale ty chłopie usiłujesz szukaćdziury w cały...

Nie skądże znowu, Pan Bóg wyraźnie tam napisał że jak coś się kłóci wyraźnie z nauczaniem Kościoła który sam prowadzi, założył i namaszcza Duchem, to na pewno prawda :hahaha:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-12-2006 17:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Annnika napisał(a):Ale ty chłopie usiłujesz szukaćdziury w cały...

Nie skądże znowu, Pan Bóg wyraźnie tam napisał że jak coś się kłóci wyraźnie z nauczaniem Kościoła który sam prowadzi, założył i namaszcza Duchem, to na pewno prawda :hahaha:

A o jaki ko,sciół chodzi ,który w swych załozeniach bo samych katolickich jest chyba 5?

Powiadasz ,że powołał sie na kosciół ,ze tak powiem z Imienia i Nazwiska?

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
11-12-2006 17:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #57
 
Oliwka napisał(a):A o jaki ko,sciół chodzi ,który w swych załozeniach bo samych katolickich jest chyba 5?
Ta? A protestanckich tyle, ze nikt zliczyć nie potrafi.

Chodzi o Kościół Powszechny, założony przez Chrystusa. Tak dla informacji.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-12-2006 20:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
no tak a protestanckich jak maku nasiał.

Kechila musi mieć nazwę no napewno nie chrystusowy musi jakoś inaczej.

My jako Kamienie bydujemy sie w Dom ale jak to z tymi kamieniami?

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
11-12-2006 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #59
 
Oliwka, umiesz pisać po polsku w zrozumiały sposób? Nie? To prosiłabym, żebyś się może podszkoliła, bo Twoje posty są po prostu nie do zrozumienia.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-12-2006 21:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
Oliwka napisał(a):1. Kechila musi mieć nazwę no na pewno nie chrystusowy musi jakoś inaczej.
2. My jako Kamienie bydujemy sie w Dom ale jak to z tymi kamieniami?
Na co
Offca napisał(a):Oliwka, umiesz pisać po polsku w zrozumiały sposób?
Zatem wyjaśniam:
1. Kechila - kahal, ecclesia=kościół.(dokładnie: zwołanie; zgromadzenie)
2.Tak? Doprawdy? A wyobraź sobie kobieto, ze MY jesteśmy jeno kamieniami, cegiełkami, które przez Pana są wykorzystywane w tworzeniu Mystici Corporis Christi

[ Komentarz dodany przez: Offca: Pon 11 Gru, 2006 21:36 ]
Wiem co to Kechila. Chodzi o sposób pisania postów.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-12-2006 21:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów