Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PROROCTWA OSTATNICH LAT
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #91
 
"Dlatego też nie przyjmujcie pouczeń od zjaw maryjnych" - śmieszny jesteś w tej diagnozie.
Maryja została wybrana przez Boga i uświęcona przez Jezusa, dla Ciebie jest tylko jakąś "zjawą maryjną".
A jakaś tam "siostra Elizabeth" - która nota bene nie zna, nie rozumie wcale Biblii (a wystarczy do tego, niewielka wiedza o histori Biblii, tradycjach, zwyczajach, historii, mentalności narodu wybranego)......po przeczytaniu kilku wersetów rzekomych "proroctw", dostrzec można "gołym okiem" multum błędów i totalnej nieznajomości Biblii - jest dla Ciebie nader wiarygodna :shock: :shock:
07-07-2007 13:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #92
 
Z powyzszych wypowiedzi wyraznie rysuje sie roznica spojrzenia na Proroctwa, roznica spowodowana zrodlem informacji. Jest to istotne zagadnienie. Mam zapytanie do uczestnikow forum: Czy roznice wiedzy wyniesione z roznych denominacji nie maja wplywu na odrzucanie lub akceptowanie Proroctw? A jeszcze jest inne bardziej istotne pytanie: Czy roznice miedzy nauczaniem w denominacjach religijnych i a pouczeniami biblijnymi nie wioda do pomylek w ocenianiu prawdziwosci Proroctw? :?:
Spojrzmy na interestujace przyklady:
1. Ks. Marek poucza:

Cytat:“Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę”

Czyli ks. Marek poucza, ze Kosciol Katolicki jest nasza Matka. Na dodatek w Katechizmie Kosciola Katolickiego pisze: …Maryja jest nasza Matka (KKK 2677). Czyli w tej denominacji przyznaje sie do dwoch Matek. Natomiast Biblia Swieta Tysiaclecia mowi nam co innego, mianowicie w liscie do Galatow 4:26 Apostol Pawel pisze: “Natomiast gorne Jeruzalem cieszy sie wolnoscia i ono jest nasza matka.” A teraz wyobrazmy sobie proroctwo mowiace, ze mamy tylko jedna matke i nie jest to Kosciol Katolicki, czy Anglikanski, czy Swiadkow J, itd. Czy sadzicie, ze na ambonach bedzie sie zachecac do czytania tego proroctwa, mimo, ze moze byc ono zgodne z Biblia i zawierac Slowa PANA BOGA? Jaka jest wasza opinia? :?:

Odpowiedz dla alus: Ja nie poddaje watpliwosci Maryi, ale tak oddaje jej szacunek jak Ewangelia Swieta nakazuje. Natomiast zwrot, ktorego uzylem, a mianowicie “zjawa maryjna” odnosi sie od zjaw objawiajacych sie, a nie do Maryi z Ewangelii. Zjawa maryjna przekazuje odmienne slowa niz Maryja z Ewangelii Swietej i sa one sprzeczne w czesci z Ewangelia Swieta. Przypuszczam, ze nie jest to ta sama osoba, lecz obawiam sie, iz to jest zwodniczy duch. Dlatego wstrzymuje sie od zawierzania przekazom “zjaw maryjnych”. Sadze, ze nie nalezy mylic tych dwu pojec. W sprawie Elisabeth, to nie zgadzam sie z Twoja opinia. Uwazam, ze mylisz sie i krzywdzisz Elisabeth. Jesli odwiedzajacy to forum chcieliby sprawdzic, kto ma racje, to prosze odwiedzic nastepujaca strone internetowa: Pomysł
http://www.amightywind.com/prophecy/prophlanguages.htm

Zachecam kazdego, kto by mial dostep do ciekawych Proroctw, by je lub link do nich przedstawil na tym forum. Uśmiech

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
08-07-2007 07:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #93
 
"zjawom maryjnym" towarzyszą takie cuda:
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=16...lupe#16708
http://www.katolicki.net/cuda.html
We wszystkich czytanych przeze mnie objawieniach, kierowane sa do ludzi słowa napomnienia i prośby zachęty do zmiany stylu życia, modlitwy, pokuty...i są to słowa kochajacego, litościwego Boga.
W prezentowanych przez iebie "proroctwach", bóg jest gniewny, mściwy, żądny zemsty - tak Boga postrzegały ludy pierwotne. Wiele sekt kierując sie podobnymi "proroctwami" izolowały sie, chowały, a często popełniały zbiorowe samobójstwa przed wskazanym "dniem zagłady".
Poczytaj sobie lepiej, pełne miłości i zatroskania Boga stanem współczesnej ludzkości, wizje Vassuli Ryden (nie uznane przez Kościół).
http://www.duchprawdy.com/
08-07-2007 10:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #94
 
Droga alus, ty napisalas:
Cytat:We wszystkich czytanych przeze mnie objawieniach, kierowane sa do ludzi słowa napomnienia i prośby zachęty do zmiany stylu życia, modlitwy, pokuty...i są to słowa kochajacego, litościwego Boga.
W prezentowanych przez iebie "proroctwach", bóg jest gniewny, mściwy, żądny zemsty - tak Boga postrzegały ludy pierwotne. Wiele sekt kierując sie podobnymi "proroctwami" izolowały sie, chowały, a często popełniały zbiorowe samobójstwa przed wskazanym "dniem zagłady".


Czy Ty przeczytalas uwaznie Biblie Swieta? Pytam sie, bo Proroctwa otrzymywane przez siostre Elisabeth maja charakter biblijny i jesli masz zastrzezenia, to sa to zastrzezenia do Slowa BOZEGO. Pozwol, ze przytocze Ci pare przykladow z Biblii Tysiaclecia. One rzucaja troche swiatla na charakter, Imie naszego STWORCY, PANA BOGA, WSZECHMOCNEGO OJCA SWIETEGO, ktory mowi do nas z pozycji wszechmocnego WLADCY! Pisze wprawdzie w Biblii, ze BOG jest miloscia (Pierwszy List Sw. Jana 4:16), ale rowniez pisze, ze w gniewie karze i msci sie, np.

1. W ksiedze Micheasza 5:14 pisze: “Tak w gniewie i uniesieniu dokonam pomsty na narodach, ktore nie byly MI posluszne.&#8221

......Czy ty zaliczysz Proroka Micheasza do ludow pierwotnych i sekty? :?:

2. List Apostola Pawla do Hebrajczykow 10:10-31
“Znamy przeciez Tego, ktory powiedzial: Do MNIE nalezy pomsta i JA odplace. I znowu: Sam PAN bedzie sadzil lud swoj. Straszna to rzecz wpasc w rece Boga zywego.”

………..Czy zrobisz taki zarzut Apostolowi Pawlowi i zaliczysz go do sekty lub ludu pierwotnego? :?:

3. Psalm 96:13
“…przed obliczem Pana, bo nadchodzi, bo nadchodzi, aby sadzic ziemie. On bedzie sadzil swiat sprawiedliwie, zgodnie ze swa prawda – narody.”

………..Czy zrobisz podobny zarzut krolowi Dawidowi? :?:

4. Proroctwo z ksiegi Proroka Ezechiela 7:1-27
‘Pan skierowal do mnie te slowo: “Ty zas, synu czlowieczy, powiedz: Tak mowi Pan Bog do ziemi izraelskiej: Koniec, koniec nadchodzi dla czterech krancow ziem. Teraz przychodzi kres na ciebie. Wysylam gniew moj przeciwko tobie, aby cie osadzic wedlug twoich drog i ciebie uczynic odpowiedzialna za wszystkie twoje obrzydliwosci. Oko moje nie okaze litosci dla ciebie i nie ominie cie, ale ciebie uczynie odpowiedzialna za twoje drogi, a twoje obrzydliwosci beda posrod ciebie ujawnione, i poznacie, ze Ja jestem Pan. Tak mowi Pan Bog: Oto nadchodzi jedno nieszczescie za drugim. Koniec nadszedl, nadszedl koniec dla ciebie, oto nadszedl. Nadszedl dla ciebie zgubny los, o ty, mieszkancu ziemi! Nadszedl czas, bliski jest dzien utrapienia, a nie radosnych plasow na wzgorzach. Teraz wyleje moj gniew na ciebie i moja zapalczywosc usmierze na tobie. Bede cie sadzil wedlug twoich drog, obciazajac cie wszystkimi twymi obrzydliwosciami. Oko moje nie okaze litosci, nie bede oszczedzal, ale wedlug twojego postepowania otrzymasz odplate, a twoje obrzydliwosci beda posrod ciebie ujawnione i poznacie, ze Ja jestem Pan, ktory uderza.”
…miecz na zewnatrz, a glod i mor wewnatrz. Kto znajdzie sie na polu, zginie od miecza, a tego, co w miescie pozostanie, glod i mor pochlona. …Wszyscy beda jeczec, kazdy z powodu swej niegodziwosci….Ich drogocenna ozdoba posluzyla im ku pysze i z niej uczynili sobie swoje ohydne obrazy, swoje bozki. Dlatego zamienie je dla nich w nieczystosc. Wydam je w rece cudzoziemcow na lup, a miejscowym zloczyncom na grabiez, aby je zbezczescili. I odwroce od nich oblicze moje, moj skarb zostanie zbezczeszczony. Wtargna do niego zbojcy aby go zbezczescic….Poloze kres pysze moznych, a swietosci ich zostana zbezczeszczone. Nadchodzi groza. Beda szukac ratunku, a nie znajda go. Kleska za kleska spada, wiesc okrutna nadchodzi jedna za druga….Postapie z nimi wedlug ich drog i na podstawie ich praw sadzic ich bede. I poznaja, ze jestem Pan.

……..Czy uczynisz taki zarzut Prorokowi Ezechielowi i zaliczysz go do sekty? :?:

5. Ewangelia Sw. Mateusza 23:29-33
“Biada wam, uczeni w Pismie i faryzeusze obludnicy…..weze, plemie zmijowe, jak wy mozecie ujsc potepienia w piekle?

………Czy uczynisz podobny zarzut PANU JAHUSZUA (JEZUSOWI CHRYSTUSOWI)? :?:

6. List Apostola Pawla do Rzymian 12:19
“Umilowani, nie wymierzajcie sobie sami sprawiedliwosci, lecz pozostawcie to pomscie Bozej. Napisano bowiem: Do mnie nalezy pomsta, Ja wymierze zaplate – mowi Pan….

……….Czy znowu oskarzysz Apostola Pawla za pisanie Prawdy, ktora nie podoba Ci sie, bo mowi o mszczacym sie BOGU? Czy Ty czytasz tylko Proroctwa o milosci BOGA, wyselekcjonowane lub cenzurowane? :?:

Teraz powiedz, czy postawilas sluzny zarzut Proroczyni Elisabeth? PAN BOG jest ten sam dzisiaj, jaki byl i w przeszlosci. [-X



Dla odwiedzajacych to forum, mam uwage ta, ze trudno jest rozpoznac prawdziwosc Proroctw wspolczesnych bez znajomosci Proroctw dawniejszych, ktore sa w Biblii Sw. Pomysł

A oto dla przykladu urywek Proroctwa otrzymanego przez siostre Elisabeth:

Cytat:Grzech nie ma wzgledu na osoby. Grzech jest we wszystkich narodach od najmniejszego kraju. Prowincje, miasta, miasteczka, niektore tak male, ze nie maja nawet nazw, ale grzech jest taki sam.

JA jestem TYM, ktory slyszy cichy placz MOICH dzieci, tych ktorzy nigdy nie mieli szansy nabrania pierwszego oddechu. Wy nie tylko zwykle zabijacie je…wy morderczy rzeznicy! Wy torturujecie je! JA umieszcze doly pod klinikami aborcyjnymi, by sie zapadly. Linie uskokow gruntowych juz sa gotowe. Sa one niewidoczne dla oka, ale w MOIM czasie bedzie tak, jakby gigantyczna reka wylonila sie z ziemi, i zaprawde jak powiedziala MOJA sluzebnica, zostana oni wciagnieci do wnetrza piekla i ziemia pokryje ich! Wszyscy grzesznicy beda w nich! Rowniez wasze budynki, ktore zachecaja do grzesznego stylu zycia, ktory jak wiecie odraza MNIE. Czy chcecie wiedziec, co to jest? To przeczytajcie MOJE Pismo Swiete. JA uczynie to samo z wami! Uskoki gruntowe na trzesienie ziemi juz sa gotowe, ale nie myslcie, ze kiedy to sie zdarzy w okreslonym rejonie, to jakikolwiek grzesznik ucieknie, gdyz oni pojda w dol i to bede JA , ten WIELKI BOG, JA JESTEM, ktory bedzie ich deptal pod ziemia!

Ale prawi, ktorzy wystepuja w MOIM Imieniu, ktorzy nie wstydza sie szanowac MOICH dni Szabatu i przestrzegaja je jako Swiete, ci ktorzy wiedza, ze milowanie MNIE wyraza sie posluszenstwem wobec MNIE, ci ktorzy miluja MOJE Pismo i chowaja to Slowo w swoich sercach – ci sa tymi, ktorzy buduja swoje domy na solidnej SKALE i oni nie ugrzezna w piasku.

Gdyz, JA wstrzasam tym swiatem w MOIM gniewie, i w nadchodzacych dniach zobaczycie trzesienia ziemi niespotykane nigdy przedtem, gdyz beda trzesienia ziemi w wielkiej skali - to tak jak rodzic, ktory stracil panowanie nad soba i potrzasa dzieckiem…w taki sposob bede trzasl ta Ziemia i bede mowil: “Obudzcie sie, obudzie sie, obudzcie sie!”
Jak dlugo, jak dlugo, jak dlugo musicie probowac cierpliwosc STWORCY, musicie probowac cierpliwosc ODKUPICIELA?

Ale zwroc uwage na ten urywek ktory mowi o wielkiej milosc naszego BOGA JAHWEH! Dlaczego nie wspominasz o tych urywkach w swojej opinii, dlaczego?

Cytat:Wiec teraz juz, MOJE dzieci, badzcie gotowi! JA przypominam wam, wy jestescie opiekunem waszego brata. Gdyz ci z was, ktorzyscie opiekowali sie, gdy widzieliscie waszego brata lub siostre w potrzebie pamietajcie, ze JA zauwazylem i ktos inny bedzie wzbudzony, kiedy wy bedziecie w potrzebie. Gdyz ci z was, ktorzyscie zamkneli oczy i uszy na placz brata lub siostry, pamietajcie po prostu to… JA wzgardze pewnego dnia waszymi placzami i modlitwami! Wy byliscie sprawdzani i JA wiem, ktorzy zdali egzamin. Oh, jakze JA martwie sie o tych z was, ktorzy twierdzicie, ze nalezycie do MNIE, kiedy JA sprawdzalem wasza milosc i wspolczucie! JA uzywalem ta Misje podobnie jak i innych wielokrotnie…i jak dotad, wy okazaliscie sie niezadowalajacymi – chciwi, samolubni, dbajacy tylko o swoje wlasne potrzeby. Ale teraz przekonacie sie jak to bedzie – kiedy wy bedziecie sie modlic, Niebiosa nie beda sluchac waszych

Badzcie gotowi, MOJE dzieci! Tylko nie bojcie sie. Nadstawiajcie waszych uszow, MOJE dzieci, na kazde Slowo, ktore JA mowie. Rozrozniajcie Ducha, ktory mowi, gdyz wielu falszywych Prorokow powstalo i zapewniaja was falszywymi przekazami o powodzeniu, ktore nadejdzie do narodu, panstwa, lub stanu, ktore nienawidzi i wyrzucilo ze szkol, rzadow i praw wszystko, co JA oglosilem Swietym.

Dalej alus napisala:
Cytat:"zjawom maryjnym" towarzyszą takie cuda:
http://forum.wiara.pl/vie...guadelupe#16708
http://www.katolicki.net/cuda.html

........Droga alus, czynienie znakow nie swiadczy koniecznie o swietosci i BOZYM dzialaniu. Przeczytaj ostrzezenie PANA JAHUSZUA (JEZUSA CHRYSTUSA) w Ewangelii Sw. Mateusza 24:24. PAN nasz powiedzial: Powstana bowiem falszywi mesjasze i falszywi prorocy i dzialac beda wielkie znaki i cuda, by w blad wprowadzic, jesli to mozliwe, takze wybranych.
Ja pamietam o pouczeniu Apostola Pawla, ktory w Liscie do Galatow 1:8 napisal: Ale gdybysmy nawet my lub aniol z nieba glosil wam Ewangelie rozna od tej, ktora wam glosilismy - niech bedzie przeklety! Dlatego sadze, ze slowa i czyny zgodne z Biblia Swieta moga jedynie potwierdzic prawdziwosc, a nie cuda! :roll:

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
09-07-2007 07:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #95
 
Jeśli fałszywi prorocy potrafią speparować takie fenomeny jak obraz w Guadelupe - to chwała Bogu za takich Proroków!
W przytoczonych przez Ciebie cytatach Bóg jest mściwy i pała nienawiścią do grzeszników, których z lubością wtrąci do piekła.....kliniki aborcyjne zapadną się pod ziemię - słowa pełne miłości Duży uśmiech
09-07-2007 15:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #96
 
Droga alus, mam dla Ciebie wersety z Ewangelii Swietej:

Ewangelia Sw. Mateusza 7:21-23
Nie kazdy, kto mowi Mi: "Panie, Panie!", wejdzie do krolestwa niebieskiego, lecz ten, kto spelnia wole mojego Ojca, ktory jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowalismy moca Twego imienia i nie wyrzucalismy zlych duchow moca Twego imienia, i nie czynilismy wielu cudow moca Twego imienia?" Wtedy oswiadcze im:"Nigdy was nie znalem. Odejdzcie ode Mnie wy, ktorzy dopuszczacie sie nieprawosci."

Ewangelia Sw. Mateusza 13:41-42
Syn Czlowieczy posle aniolow swoich: ci zbiora z Jego krolestwa wszystkie zgorszenia oraz tych, ktorzy dopuszczaja sie nieprawosci, i wrzuca ich w piec rozpalony: bedzie tam placz i zgrzytanie zebow.

Alus napisala:
Cytat:Poczytaj sobie lepiej, pełne miłości i zatroskania Boga stanem współczesnej ludzkości, wizje Vassuli Ryden (nie uznane przez Kościół).
http://www.duchprawdy.com/

Dziekuje za link. Oczywiscie przeczytam. :roll:

Chwala niech bedzie PANU BOGU JAHWEH, SYNOWI JAHUSZUA (JEZUS CHRYSTUS) i DUCHOWI SWIETEMU (RUACH HA KODESZ w oryginalnym brzmieniu) Pomysł

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
09-07-2007 18:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #97
 
Ten werset tyczyć może "prorokini" Elazabeth...ona też własnie może zapytać "Panie, Panie, czy nie prorokowałam mocą twego imienia..."
Skąd masz przekonanie, że będzie inaczej?....bo uwierzyłeś? inni wierzą w UFO - tez niesprawdzalne....a obrazu MB w Guadelupe, czy kwiatów w grudniu jak w Bra, nikt nie potrafi spreparować.
09-07-2007 20:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #98
 
Cytat:Nadprzyrodzone doznania zwykle nie stanowiły dla Kościoła problemu, jeżeli dotyczyły - jako szczególna łaska życia kontemplacyjnego - indywidualnego rozwoju duchowego. Liczyły się wtedy kryteria subiektywne. Zarówno św. Teresa, jak i św. Katarzyna wskazują na owoce objawienia. Jeśli wizja ostatecznie przynosi pokój i "głód cnoty" - pochodzi od Boga. Jeśli wizjonera z początku opanowuje radość, "która przechodzi w zamęt i ciemność duchową" - to znak, że Bóg nie jest źródłem wizji. Duch Święty jest często "imitowany" przez złego ducha, co dotyczy najczęściej osób pobożnych, ale nie zawsze pokornych. Problem leży więc w pokorze.
źródło: http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ...d=my61.txt

[ Dodano: Wto 10 Lip, 2007 11:59 ]
I jeszcze to:
Ks. Seweryniak napisał(a):"Objawienie" oznacza stopniowe odsłanianie się i zbawcze darowanie się Boga ludziom. Dokonywało się ono w historii narodu wybranego, a swoją pełnię uzyskało w Jezusie Chrystusie. Nazywamy je słowem Bożym, gdyż wszystko, co zostało objawione i jest konieczne dla naszego zbawienia, natchnieni autorzy spisali w Piśmie Świętym. Stanowi ono niejako konstytucję Kościoła, ale także coś więcej - ani Papież, ani Sobór, ani nikt inny, tym bardziej pojedynczy chrześcijanin, nie może go zmieniać, nie może z niego wybierać pewnych prawd, a innych pomijać, nie może do niego nic dodawać. Może jednak i powinien nim żyć, głębiej w nie wnikać oraz przekazywać, uświadamiając innym, że człowiek niszczy siebie, gdy stawia siebie na miejscu Pana Boga, gdy kryje się przed miłosierdziem Bożym, gdy nie przeżywa właściwie dnia świętego.
Źródło: http://www.katecheza.plock.opoka.org.pl/...admore=104

[ Dodano: Wto 10 Lip, 2007 12:08 ]
I wreszcie na koniec:
Konct. Dogm. O Bożym Objawieniu napisał(a):KO 4. Skoro zaś już wielokrotnie i wielu sposobami Bóg mówił przez Proroków, "na koniec w tych czasach przemówił do nas przez Syna" (por. Hbr 1,1-2). Zesłał bowiem Syna swego, czyli Słowo odwieczne, oświecającego wszystkich ludzi, by zamieszkał wśród ludzi i opowiedział im tajemnice Boże (por. J 1,1-18). Jezus Chrystus więc, Słowo Wcielone, "człowiek do ludzi" posłany, "głosi słowa Boże" (por. J 3,34) i dopełnia dzieła zbawienia, które Ojciec powierzył Mu do wykonania (por. J 5,36, 17,4). Dlatego Ten, którego gdy ktoś widzi, widzi też i Ojca (por. J 14,9), przez całą swoją obecność i okazanie się przez słowa i czyny, przez znaki i cuda, zwłaszcza zaś przez śmierć swoją i pełne chwały zmartwychwstanie, a wreszcie przez zesłanie Ducha prawdy, objawienie doprowadził do końca i do doskonałości oraz świadectwem bożym potwierdza, że Bóg jest z nami, by nas z mroków grzechu i śmierci wybawić i wskrzesić do życia wiecznego. Ekonomia więc chrześcijańska, jako nowe i ostateczne przymierze, nigdy nie ustanie i nie należy się już spodziewać żadnego nowego objawienia publicznego przed chwalebnym ukazaniem się Pana naszego Jezusa Chrystusa (por. 1 Tm 6,14 i Tyt 2,13).

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-07-2007 11:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #99
 
Pierwszy List Apostola Pawla do Tesaloniczan 5:19-21:
Cytat:Ducha nie gascie, Proroctwa nie lekcewazcie. Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie.

Kochani, jesli natkneliscie sie na wazne Proroctwa, to podzielcie sie z nami. :forum:

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
11-07-2007 06:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #100
 
Adam Momot napisał(a):Ducha nie gascie, Proroctwa nie lekcewazcie. Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie.
No właśnie, a co szlachetne zachowujcie...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-07-2007 11:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #101
 
Dla przypomnienia podaje adres internetowy do Proroctw otrzymanych przez Elisabeth Elijah Nikomia, kobiete z rodziny izraelitow, mieszkajaca w USA. Sa to Proroctwa w duchu biblijnym. Sa one zgodne z cala Biblia, wlacznie z Ewangelia Swieta. :roll:

http://amightywind.com/prophecy/prophlanguages.htm

Chwala niech bedzie BOGU OJCU JAHWEH, SYNOWI JAHUSZUA (Znany w Polsce jako JEZUS CHRYSTUS z tlumaczenia greckiego) i DUCHOWI SWIETEMU :!:

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
18-07-2007 11:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasankja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #102
 
te proroctwa nie mają nic z ducha chrześcijańskiego, są bełkotem "para-testamentalnym"

by?am ale si? zmy?am
19-07-2007 10:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #103
 
sasankja napisał(a):te proroctwa nie mają nic z ducha chrześcijańskiego, są bełkotem "para-testamentalnym"
O, dziękuje ci bardzo. Sam bym tego lepiej nie ujął. Powstrzymywalem się z takim oddaniem sprawy, by nie zostać nazwanym gorszycielem i szatanem.

[ Dodano: Czw 19 Lip, 2007 12:52 ]
A, jeszcze taki mały cytacik z "Raportu o stanie wiary" kard. Ratzingera:
Vittorio Messori, Raport Ratzingera (San Francisco: Ignatius Press, 1986) str. 111-112. napisał(a):... znakiem czasu są dziś masowe doniesienia o ‘objawieniach Maryjnych’ na całym świecie... Dobrym sprawdzianem ... jest oddzielenie aspektów prawdziwej lub rzekomej ‘nadprzyrodzoności’ objawień od ich duchowych owoców. Pielgrzymki starożytnego Chrześcijaństwa koncentrowały się wokół miejsc, których tradycje z punktu widzenia dzisiejszego krytycznego spojrzenia na świat przerażają niedostatkiem ‘naukowej prawdy’. Mimo to, ówczesne pielgrzymki przynosiły wspaniałe owoce, obfitowały w błogosławieństwa i odgrywały istotna rolę dla życia Chrześcijan.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-07-2007 12:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #104
 
Cytat:Wizja św. Jana Bosko

Zdumiewającej aktualności nabiera słynna wizja św. Jana Bosko, mówiąca o przyszłych dziejach Kościoła. Oto jak opowiada ją on swym przyjaciołom, zapraszając i nas do uczestnictwa w spełniającym się proroctwie:

"Wyobraź sobie, że jesteś ze mną na brzegu morza, albo lepiej na samotnej skale i że nie widzisz żadnego skrawka ziemi poza tym, jaki masz pod stopami. Na rozległej toni morskiej dostrzegasz niepoliczoną flotyllę okrętów ustawionych w szyku bojowym. Ich dzioby są podobne do ostrych zakończeń włóczni, tak że w cokolwiek uderzą, przebijają to na wylot i całkowicie niszczą. Okręty te są wyposażone w armaty, na ich pokładach jest wiele karabinów, są materiały zapalające i broń wszelkiego rodzaju, a także książki. Zbliżają się one w stronę okrętu o wiele większego i wyższego od nich i starają się uderzyć weń swymi dziobami. Próbują też go podpalić albo w jakikolwiek inny sposób go zniszczyć.

W eskorcie tej pełnego majestatu okrętu płyną liczne mniejsze statki, które otrzymują rozkazy za pomocą sygnałów i dokonują manewrów mających udaremnić ataki ze strony floty nieprzyjaciela. W pośrodku nieskończonej przestrzeni morskiej górują wysoko dwie kolumny, znajdujące się jedna niedaleko od drugiej. Na szczycie pierwszej znajduje się figura Niepokalanej Dziewicy, u której stóp widnieje duża tablica z napisem Auxilium Christianorum - Wspomożenie chrześcijan. Na drugiej, wiele wyższej i potężniejszej, umieszczona jest Hostia proporcjonalna w swej wielkości do kolumny, a poniżej widnieje inna tablica i słowa Salus Credentium - Zbawienie wiernych.

Dowódcą okrętu jest Najwyższy Pasterz. On to, widząc wściekłość nieprzyjaciół i złych duchów, wśród których się znaleźli Jego wierni, decyduje się zebrać przy sobie kapitanów mniejszych jednostek, aby naradzić się, jak postąpić.

Wszyscy kapitanowie wchodzą na pokład i stają przy Papieżu. Naradzają się, ale w międzyczasie zrywa się gwałtowny wiatr, który podnosi fale, tak więc dowódcy zostają odesłani z powrotem, by zająć się swymi okrętami. Sztorm na chwilę ucisza się i Papież zbiera kapitanów po raz drugi; tymczasem okręt flagowy płynie cały czas swoim kursem. Lecz przerażający sztorm ponownie uderza. Papież staje przy sterze i wszystkie siły poświęca sterowaniu okrętu ku dwóm kolumnom, z których szczytów zwisają liczne kotwice i haki połączone łańcuchami.

Wszystkie okręty nieprzyjaciela ruszają do ataku, usiłując za wszelką cenę zatrzymać okręt i zatopić go: jedni rzucają weń książkami i zapalnymi materiałami, których posiadają mnóstwo. Inni strzelają z karabinów i dział. Walka robi się coraz bardziej zacięta. Dzioby nieprzyjaciół uderzają gwałtownie, ale ich wysiłki i ciosy okazują się nieskuteczne. Próżne są ich wysiłki, przy których tracą siły i amunicję; wielki okręt płynie bezpiecznie i spokojnie swoją drogą. Czasem zdarza się, że pod strasznymi uderzeniami w jego burtach pojawiają się głębokie dziury. Ale w tej samej chwili łagodna bryza zaczyna wiać od dwóch kolumn, pęknięcia zasklepiają się, a przecieki natychmiast ustają.

Tymczasem wybuchają działa napastników, psują się strzelby i inne rodzaje broni, łamią się dzioby i wiele okrętów rozsypuje się na kawałki i tonie w morzu. Wówczas oszalali nieprzyjaciele rzucają się do walki wręcz, uderzają pięściami, bluźnierstwami i przekleństwami.

Nagle Papież pada ranny. Natychmiast ci, którzy są wokół niego, spieszą mu z pomocą i podnoszą go. Papież zostaje trafiony po raz drugi, znowu pada na pokład i umiera. Wśród nieprzyjaciół wybucha zwycięski, pełen radości okrzyk; z ich okrętów słychać nie do powtórzenia wyzwiska.

Ale ledwo Papież umarł, już drugi zajmuje jego miejsce. Kapitanowie zebrawszy się razem wybrali Papieża tak szybko, że wieść o śmierci zbiegła się z wiadomością o wyborze następcy. Nieprzyjaciele zaczynają tracić ducha.

Nowy Papież zmusza nieprzyjaciół do rozproszenia się i pokonując wszelkie przeciwności, prowadzi okręt wprost na dwie kolumny i ustawia go między nimi. Zakotwicza się szybko za pomocą lekkiego łańcucha, który zwisa od dziobu okrętu do kotwicy na kolumnie zwieńczonej Hostią. Za pomocą drugiego lekkiego łańcucha, który znajduje się na rufie przywiązuje się do drugiej kotwicy, która zwisa z kolumny z Niepokalaną Dziewicą na szczycie.

W tym momencie następuje ogromne poruszenie. Wszystkie okręty walczące dotąd z Papieżem wpadają w panikę; uciekają, a w ucieczce zderzają się ze sobą, łamiąc się na kawałki. Jedne toną i próbują pociągnąć za sobą inne. Tymczasem kilka małych okrętów, które dzielnie walczyły po stronie Papieża śpieszą, by przywiązać się do kolumn. Wiele innych, przełamawszy strach przed bitwą, ostrożnie obserwuje wszystko z oddali. Gdy wraki zniszczonych okrętów unoszą się na wśród wirów morskich, te, gdy przychodzi na nie kolej żeglują w skupieniu ku dwóm kolumnom, a dopłynąwszy przywiązują się do haków z nich zwisających, tak że są bezpieczne przy flagowym okręcie, na którym stoi Papież. Nad morzem zapada wielka cisza."

http://www.jp2w.pl/index.html?id=27993&site_id=26271

Dlaczego o tym wspominam? Zamurowało mnie coś, mianowicie:


Cytat:Rok od października 2004 do października 2005 jest ustanowiony przez papieża Jana Pawła II rokiem Eucharystii, poprzedni rok był rokiem Różańca i Niepokalanego Poczęcia NMP

Podczas drogi krzyżowej w Wielki Piątek (24 marca 2005) odczytywano przemyślenia, przygotowane na tę okazję przez kard. Josepha Ratzingera, późniejszego papieża Benedykta XVI, w której sytuację Kościoła katolickiego porównał do tonącej łodzi, zagrożonej obcymi ideologiami.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wizja_%C5%9Bw._Jana_Bosko

Zresztą to że Benedykt ma racje- widzi chyba każdy.. Wizja jak dla mnie jest niesamowicie nie czasie.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
29-07-2007 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #105
 
Drogi Scott,
Mozna rozmaicie intrpretowac wyobrazenie Jana Bosko, lub Jozepha Ratzingera. Jesli oprzemy sie na przykladzie z Ewangelii Sw. Mateusza 4:18-22
Cytat:18 Gdy [Jezus] przechodził obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał dwóch braci: Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami.
19 I rzekł do nich: Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi.
20 Oni natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim.
21 A gdy poszedł stamtąd dalej, ujrzał innych dwóch braci, Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w łodzi swe sieci. Ich też powołał.
22 A oni natychmiast zostawili łódź i ojca i poszli za Nim.

to nasuwa sie sugestia aby opuszczono te lodzie i aby wierzacy poszli za ZBAWICIELEM.

W swietle cytatow nasuwa sie pytanie, czy maja one zwiazek z proroctwami? Czym jest Proroctwo?
W ksiedze Jeremiasza 23:37 pisze …Tak nalezy mowic do proroka: Co odpowiedzial ci Pan? Lub: Co mowil ci Pan?
Wiec prawdziwe Proroctwa sa slowem PANA BOGA. Potwierdza to Apostol Pawel.
W liscie do Galatow 1:12 Apostol Pawel pisze:... Nie otrzymalem jej bowiem ani nie nauczylem sie od jakiegos czlowieka, lecz objawil mi ja Jezus Chrystus. :roll:

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
26-08-2007 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów