Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samookaleczanie - daj sobie pomóc
Autor Wiadomość
tubogdan Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #256
 
aga napisał(a):Taaa.... najpierw ktoś na mnie napada, że jestem najgorsza, za chwilę ktoś inny mówi coś zgoła odwrotnego. To ja już nie wiem, o co chodzi? Co za ludzie...
Spokojnie.. Przytulanie

Twoje wypowiedzi wydają mi się właśnie rozsądne i można tam znaleźć wartościowe uwagi. Niestety gorzej z odbiorem, a ze zrozumieniem to już całkiem.. Ale nie dziwiłbym się temu, gdyż rzeczywiście są to sprawy trudne, delikatnej i skomplikowanej natury. Delikatnej w tym sensie, że osoba mająca takie problemy, często nie dopowiada do końca o ewentualnych źródłach ich powstawania, ponieważ z reguły są to sprawy osobiste, nie nadające się na publiczne forum - wstydliwe albo intymne. Osoba taka usiłuje koniecznie wtedy przedstawić się jako ktoś lepszy niż w rzeczywistości, podświadomie chcąc odsunąć od siebie podejrzenia o niewłaściwe myśli. Ba, będzie się zapierać i upierać, że właśnie jej myśli są właściwe, a inni się tylko czepiają. Różnice zdań jakie w konsekwencji wynikają, mogą być bardzo pouczające i uważam, że akurat z tej dyskusji można wyciągnąć sporo konkretnych wniosków, a niektóre wypowiedzi dają dużo do myślenia przy odrobinie dobrej woli.
ps.
Odnośnie pomocy innym ludziom: trzeba to dobrze rozumieć! Czasem szczery gest czy słowo mają nieocenioną wartość!
(Czy mógłby ktoś rozdawać biednym ciężko zapracowane pieniądze podczas gdy jego własne dzieci przymierałyby głodem? Lub prowadzić dobroczynność cudzym kosztem? Albo zacząć uprawiać miłość bliźniego w knajpie? Musiałby być nieźle skrzywiony..)
04-12-2008 18:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #257
 
Tak, masz dużo racji w tym, co piszesz. No a człowiek może nawet być nieświadomy tego, że się czegoś zapiera. Też powinnam to zrozumieć.
04-12-2008 18:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tubogdan Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #258
 
aga napisał(a):No a człowiek może nawet być nieświadomy tego, że się czegoś zapiera. Też powinnam to zrozumieć.
Tak! Prawdopodobnie nieania to taki przypadek nieświadomości, bo o złą wolę jej nie podejrzewam. Oczko

Dziś preferuje się bezstresowe wychowanie i nikogo tknąć nie można nie tylko czynem ale i słowem. Dzieci maja pretensje do rodziców, a więc tym bardziej do wszystkich! Same oczywiście są samymi brylantami..
Wyobraźmy sobie, że Nieanię spotyka jakiś młodzieniec i proponuje jej narkotyki. Każdy normalny człowiek staje w takiej chwili przed decyzją, której nikt za niego nie podejmie i przyjmuje na siebie konsekwencje takowej. Nooo, ale Nieania podejmuje decyzję i nie widzi, że źle postąpiła, lecz domaga się od Pana Boga ukarania tego kogośtam za własną głupotę! Kuriozalne!

Zwrócenie komuś uwagi na ten prymitywny błąd w egoistycznym rozumowaniu nie może nikomu zaszkodzić!

Nieaniu nie tylko Tobie - życzę powodzenia :jupi:

'
04-12-2008 21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #259
 
Ja zwróciłam nieani uwagę na coś dlatego, że sama niedawno reprezentowałam na forum coś podobnego. Łatwiej jest mi pewne rzeczy dostrzec, bo niejako znam je z autopsji. Po prostu trzeba przeczekać.
Nieaniu, nie miej żalu, niczego Tobie tutaj nie wypominam ani nic, więc spokojnie. Naprawdę wiele rzeczy rozumiem i nie jestem potworem, za którego niektórzy chcieliby, bym uchodziła Oczko
04-12-2008 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #260
 
Aga, bardzo ładnie ujmujesz problem/y. Uważam, że zachowujesz się asertywnie/poprawnie.
Cóż, gdy głosi się prawdę, to niestety... "gdzie drwa się rąbie, tam wióry lecą" Duży uśmiech

Poza tym, jeśli chcemy mieć przyjaciół, to musimy liczyć się z pojawieniem się "nieprzyjaciół". O tym mówił ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym z ostatnich kazań.
Uśmiech

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
05-12-2008 00:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #261
 
Rozmowy bez innego punktu widzenia, bez odmiennych twierdzeń, zdań nie byłyby wartościową rozmową. Rozmowa to konfrontacja,a także wypowiadanie się - czasem przeciwnie do adresata. Pochlebianie sobie i pisanie "tak masz rację" do niczego nie prowadzi.
05-12-2008 00:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #262
 
Problem w tym, że nie wzięłaś pod uwagę tego jak ja mogłam się poczuć... a czułam się jakbyś próbowała mi wmówić, że mam problemy z czymś, z czym już sobie poradziłam, że wiesz lepiej co ja czuję, co ja myślę, jak żyję - i chodzi mi tu o sferę duchową.

Nie mam problemu i to nie mi jest tu potrzebna pomoc. Bo wybaczcie, ale ja na tym forum nigdy nie zapierałam się swoich realnych problemów... i gdy je miałam, to otwarcie o nich pisałam, szukałam pomocy (którą faktycznie odrzucałam) no ale. Moje wypowiedzi były zupełnie inne.

Czułam się urażona tym, że ktoś mój stan psychiczny ocenia na podstawie jakichś słów, które zostały wyrwane z kontekstu... bo do tej pory nie wiem na czym Aga oparła swoje domysły.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
05-12-2008 01:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tubogdan Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #263
 
nieania napisał(a):bo do tej pory nie wiem na czym Aga oparła swoje domysły.
Słowa słowa słowa.. . Przytulanie
05-12-2008 03:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #264
 
nieania napisał(a):Nie mam problemu i to nie mi jest tu potrzebna pomoc
Nieaniu, forum, to nie miejsce w którym się udziela pomocy. Są od tego odpowiedni ludzie i odpowiednie placówki.
nieania napisał(a):Czułam się urażona tym, że ktoś mój stan psychiczny ocenia
radzę się trochę wyluzować, drugi raz napiszę to samo: to tylko forum, a czy to zdanie nie podważa powyższego? Jako osoba będąca w świetnej formie psychicznej przejęłaś sie,( bo napisałaś "czułam się urażona") zwykłym postem? eeee. Głowa do góry, to, jak napisałam - tylko forum.
05-12-2008 07:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #265
 
Kiedy ktoś cierpi i jest bardzo wrażliwy,i ma kłopoty, to słowo moze zranić bardzo, bo się je przyjmuje często jako atak.
I czasem słowa ( nawet wyrażające prawdę samą ) a przekazane w nieodpowiedni sposób zamiast pomóc - ranią i przeszkadzają...
Bardzo trudno jest wyczuć, czy słowa pomogą, dlatego uważam,że aga swój post
aga napisał(a):Nieaniu, nie miej żalu, niczego Tobie tutaj nie wypominam ani nic, więc spokojnie. Naprawdę wiele rzeczy rozumiem i nie jestem potworem, za którego niektórzy chcieliby, bym uchodziła
napisała pięknie po prostu!!! Uśmiech

[Obrazek: mysz4.gif]
05-12-2008 11:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #266
 
Ale do zadań nadwrażliwców należy praca nad sobą :mrgreen:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-12-2008 22:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #267
 
Annnika napisał(a):Ale do zadań nadwrażliwców należy praca nad sobą :mrgreen:

Zgadza się - ciężka i długotrwała praca.
05-12-2008 22:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #268
 
Z tym, że te przeprosiny są dla mnie śmieszne... bo nieszczere.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
05-12-2008 23:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #269
 
nieania napisał(a):Z tym, że te przeprosiny są dla mnie śmieszne... bo nieszczere.

A ta znowu swoje! Tragedia, nieaniu... Smutny Niech ktoś ten temat :close: bo dziewczyna się zadręczy Smutny
05-12-2008 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #270
 
aga napisał(a):bo dziewczyna się zadręczy
spokojna głowa, Nieani jak coś nieodpowiada wstawia "ignora", nie czyta większości postów, ciekawam powodu.
06-12-2008 07:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów