Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odpusty dla chorych i ich opiekunów.
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Odpusty dla chorych i ich opiekunów.
Ludzie chorzy oraz osoby im posługujące będą mogli uzyskać 11 lutego odpust zupełny. W Watykanie opublikowano dekret Penitencjarii Apostolskiej o odpustach, których Benedykt XVI udzielił w związku z obchodzonym w najbliższą niedzielę 11 lutego XV Światowym Dniem Chorego. Jest on w tym roku w sposób szczególny poświęcony osobom nieuleczalnie i terminalnie chorym.

Odpust zupełny otrzymuje się pod zwykłymi warunkami. Są nimi spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się z przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można uzyskać uczestnicząc 11 lutego w głównych uroczystościach Dnia Chorego w stolicy Korei – Seulu lub w nabożeństwach odprawianych z tej okazji w innych miejscach wyznaczonych przez władze kościelne. Kto z powodu przynajmniej kilkugodzinnej opieki nad chorymi w szpitalu czy domu nie może w tym dniu wziąć udziału w takim nabożeństwie, również będzie mógł otrzymać odpust zupełny. Konieczne są odpowiednia dyspozycja ducha i chęć spełnienia innych warunków odpustu. Tak samo osoby, które z powodu choroby, wieku czy innych tego rodzaju przyczyn nie będą mogły uczestniczyć we wspomnianych nabożeństwach, mogą uzyskać odpust zupełny. Konieczna jest modlitwa za chorych, ofiarowanie Bogu swych cierpień oraz gotowość spełnienia innych warunków, gdy tylko to będzie możliwe.

Dekret Penitencjarii Apostolskiej dotyczy też odpustów cząstkowych, których Ojciec Święty udziela z okazji Dnia Chorego. Od 9 do 11 lutego mogą je uzyskiwać wszyscy wierni, ilekroć ze skruchą w sercu modlić się będą za chorych.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-02-2007 15:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kowal Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ks.Marek napisał(a):osobom nieuleczalnie
jak to nie uleczalnie, przecież bóg może ich uzdrowić, wystarczy tylko że go poprosza, przecież jest on tak miłosierny że nie odmówi im.

Ucz si? od nas obracaj dzi? co?, zamiast si? podda? skumuluj z?o?? i zamie? j?, zamie? j? w si?? do dzia?ania bo jeszcze nikt nie wyzdrowia? od narzekania.

Dlaczego widzisz wroga w mej osobie ?
11-02-2007 00:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #3
 
WOW i myslisz że jesteś ironiczny... jak ktos utknął z wiedza i wiarą na etapie przedszkola to tak mysłi. Przykro mi i szkoda mi ciebie Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-02-2007 00:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kowal Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Annnika napisał(a):WOW i myslisz że jesteś ironiczny... jak ktos utknął z wiedza i wiarą na etapie przedszkola to tak mysłi. Przykro mi i szkoda mi ciebie Uśmiech

szkoda to może być najwyżej mi i to Ciebie, robisz sobie złudzenia dziewczynko,
pozwalasz sobą manipulować, pozwalasz sobie podawać gotowe rozwiązania [-X ,
nie zauważyłaś że wiara katolicka nie pozwala człowiekowi myśleć, dale mu juz gotowe rozwiązania nakazy, rób tak a tak a będzie tak, 0 własnego myślenia,

to co teraz piszesz też nie pochodzi od Ciebie, jest to wynik tego co usłyszałaś od rodziców i na maszach swiętych, w szkolach na lekcji religii,

politowania godne,

z wyrazami szacunku,

Kowal

Ucz si? od nas obracaj dzi? co?, zamiast si? podda? skumuluj z?o?? i zamie? j?, zamie? j? w si?? do dzia?ania bo jeszcze nikt nie wyzdrowia? od narzekania.

Dlaczego widzisz wroga w mej osobie ?
11-02-2007 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #5
 
Bądź łaskaw nie mówić za mnie.

Moje poglady z rodzicami nie mją nic wspólnego, nie znasz ich. T oco myśleto efekt mojego doświadczenia. Nie masz prawa go negować.

Co do ograniczania wolnosci myślenia w Krk... widze że jednak wolisz wierzyc w to co ktoś ci kiedys powiedizał. Jakis antyklerykał coś powiedział i powtarzasz jak katarynka - mam ci odpowiadać jakty mi :?: Po co :?:

***

Koniec offtopu :!:

Przypomina mże jst to forum należące i założone przez katolickaOdnowę i zgodnie z regulaminem uprasza sie o szacunek do Kościolą i jego członków. :!:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-02-2007 16:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
"wiara katolicka nie pozwala człowiekowi myśleć" - ta opinia, jednoznacznie świadczy, że nie znasz katolicyzmu....Pismo św. definiuje - "Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść" (1 Kor 6,12)....do katolika zatem należy wybór, a nikt nie dokona właściwego wyboru bez logicznego myślenia Duży uśmiech
11-02-2007 20:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kowal Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Annnika napisał(a):widze że jednak wolisz wierzyc w to co ktoś ci kiedys powiedizał. Jakis antyklerykał coś powiedział i powtarzasz jak katarynka - mam ci odpowiadać jakty mi

może i możesz mi odpowiedzieć tak,
ale w moim otoczeniu to ja jestem największym antyklerałem, i ateistą, więc twoja teoria odpada, poprostu z własnego doświadczenia zauważyłem ze to co kościół głosi nie zgadza się z nim samym,

Annnika napisał(a):Moje poglady z rodzicami nie mją nic wspólnego, nie znasz ich. T oco myśleto efekt mojego doświadczenia.

gdybyś się wychowała w islamskiej rodzinie, w islamskim kraju teraz wierzyłabyś w allaha więc nie mów mi takich bzdur że to twój wybór, to otoczenie na tobie wywiera taka presje a ty jak jesteś słaby ulegasz jej albo starasz się z nią walczyć,
"Ucz się odemnie obracaj dziś coś, zamiast się poddać skumuluj złość i zamień ją, zamień ją w siłę do działania, bo jeszcze nikt nie wyzdrowiał od narzekania."

[ Dodano: Nie 11 Lut, 2007 19:45 ]
alus napisał(a):wiara katolicka nie pozwala człowiekowi myśleć" - ta opinia, jednoznacznie świadczy, że nie znasz katolicyzmu....Pismo św. definiuje - "Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść" (1 Kor 6,12)....do katolika zatem należy wybór, a nikt nie dokona właściwego wyboru bez logicznego myślenia Duży uśmiech

i dlatego żeby wierny się nie męczył myśląc kościół daje im gotowe rozwiązania, jak dla ułomnych nie potrafiących samodzielnie myśleć(ciach), a może kościół się boi że wierni dojdą do innych wniosków niż on im narzuca ?

z wyrazami szacunku,

Kowal

[ Komentarz dodany przez: Offca: Nie 11 Lut, 2007 19:53 ]
Nie radzę Ci przy mnie i na tym forum w taki sposób odnosić się do pewnej grupy ludzi.

Ucz si? od nas obracaj dzi? co?, zamiast si? podda? skumuluj z?o?? i zamie? j?, zamie? j? w si?? do dzia?ania bo jeszcze nikt nie wyzdrowia? od narzekania.

Dlaczego widzisz wroga w mej osobie ?
11-02-2007 20:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
"kościół daje gotowe rozwiązania"....państwo daje gotowe rozwiązania: prawo cywilne, prawo karne, przepisy ruchu drogowego, prawo pracy....traktuje zatem obywateli w kategoriach matołów nie potrafiących samodzielnie myśleć??.
95% ludzi myślących wybiera co im przynosi korzyść...ci bezmyślni zapełniają więzienia, tracą zdrowie lub życie, w wypadkach samochodowych.
Chrześcijan wie, że:
- "Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności" (Ga 5,13).
- "Ku wolności wyswobodził was Chrystus" (Ga 5,1)
Prawdziwa wolność oznacza możliwość nieprzymuszonego wyboru dobra - Chrystus mówił: "Jeśli chcesz..." i Kościół nie mówi nic nadto - proponuje, nie narzuca, szanuje wybory człowieka.
11-02-2007 21:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kowal Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
alus napisał(a):....państwo daje gotowe rozwiązania: prawo cywilne, prawo karne, przepisy ruchu drogowego, prawo pracy....traktuje zatem obywateli w kategoriach matołów nie potrafiących samodzielnie myśleć??.

ty chyba żartujesz,

alus napisał(a):95% ludzi myślących wybiera co im przynosi korzyść
dokładnie można obiecać im gruszki na wierzbie, i co dziwne oni w to wierzą!!, bo gdyby nie obietnica życia wiecznego nie byłoby kościoła
alus napisał(a):"Ku wolności wyswobodził was Chrystus" (Ga 5,1)
tak samo jak napis na bramach oświęcima, "PRACA CZYNI WOLNYM"
alus napisał(a):"Jeśli chcesz..."
a jak nie chcesz to będę Cie torturował po wieki i będziesz smażył się w piekle,

Ucz si? od nas obracaj dzi? co?, zamiast si? podda? skumuluj z?o?? i zamie? j?, zamie? j? w si?? do dzia?ania bo jeszcze nikt nie wyzdrowia? od narzekania.

Dlaczego widzisz wroga w mej osobie ?
11-02-2007 21:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Nie "będę Cie torturował po wieki i będziesz smażył się w piekle"...lecz - "Wybrałeś a Ja respektuję wasze wybory".
Przyrównanie cytatu z Ewangelii do napisu w Oświęcimiu eliminuje dalszą dyskusję...nie schodze do takiego poziomu.

[ Dodano: Nie 11 Lut, 2007 21:02 ]
Nie "będę Cie torturował po wieki i będziesz smażył się w piekle"...lecz - "Wybrałeś a Ja respektuję wasze wybory".
Przyrównanie cytatu z Ewangelii do napisu w Oświęcimiu eliminuje dalszą dyskusję...nie schodze do takiego poziomu.
11-02-2007 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kowal Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
alus napisał(a):Przyrównanie cytatu z Ewangelii do napisu w Oświęcimiu eliminuje dalszą dyskusję...
ale ten napis jest dziwnie podobny,
można go podobnie odebrać,

alus napisał(a):Nie "będę Cie torturował po wieki i będziesz smażył się w piekle"...lecz - "Wybrałeś a Ja respektuję wasze wybory".
tzn nie bedzie się czepiał do tego co robie i da mi żyć spokojnie nie skazując mnie dlatego że go nie wybrałem na piekło ?
jak tak to ja wchodze w to

szkoda że tak szybko się poddałeś,
twoja teoria nie trzyma się kupy to dlatego,

Ucz si? od nas obracaj dzi? co?, zamiast si? podda? skumuluj z?o?? i zamie? j?, zamie? j? w si?? do dzia?ania bo jeszcze nikt nie wyzdrowia? od narzekania.

Dlaczego widzisz wroga w mej osobie ?
11-02-2007 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
On Cię nie skaże - to Ty zadecydujesz i wybierzesz.
11-02-2007 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kowal Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
alus napisał(a):On Cię nie skaże - to Ty zadecydujesz i wybierzesz.

ale ksiądz mi inaczej mówi,

jeżeli wybiorę własna drogę zostanę zesłany na wieczne potępienie, więc jak tu jest ? Duży uśmiech

Ucz si? od nas obracaj dzi? co?, zamiast si? podda? skumuluj z?o?? i zamie? j?, zamie? j? w si?? do dzia?ania bo jeszcze nikt nie wyzdrowia? od narzekania.

Dlaczego widzisz wroga w mej osobie ?
11-02-2007 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Nie "zostaniesz zesłany" - "...kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc.." (Pwt 30,19)...."jeżeli wybiorę własną drogę" - jeśli wybierzesz drogę prowdzacą na wieczne potępienie, to sam dojdziesz - "I pójdą ci na mękę wieczną" (Mt 25,46).
11-02-2007 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kowal Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
alus napisał(a):Nie "zostaniesz zesłany" - "...kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc.." (Pwt 30,19)...."jeżeli wybiorę własną drogę" - jeśli wybierzesz drogę prowdzacą na wieczne potępienie, to sam dojdziesz - "I pójdą ci na mękę wieczną" (Mt 25,46).

to się nie zgadza z przesłaniem kościoła, przecież bez powodu by nie prowadził wojny krzyżowych z nie wierzącymi, widze że kościół się zmienia specjalnie po to żeby więcej wiernych mieć,

ja naprawdę chce tylko żeby zniknęły te fałszywe twarze, skończcie te przedstawienie, daj spokój człowieku nie prorokuj, ja mówie prawdę, ty okłamujesz siebie,

z wyrazami szacunku,
Kowal

Ucz si? od nas obracaj dzi? co?, zamiast si? podda? skumuluj z?o?? i zamie? j?, zamie? j? w si?? do dzia?ania bo jeszcze nikt nie wyzdrowia? od narzekania.

Dlaczego widzisz wroga w mej osobie ?
12-02-2007 08:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów