Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bóg w promocji
Autor Wiadomość
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Bóg w promocji
Artrykuł z "Przekroju"
http://przekroj.pl/index.php?option=com_...&Itemid=62
i co o tym sądzicie ?

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
07-07-2007 03:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
jakos jeszcze nie widzialam zadnej reklamy w TV, ktora by reklamowala "kosciol "

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
07-07-2007 04:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Cytat:Konserwatywny Kościół katolicki nieśmiało sięga po reklamę, bo boi się ryzykować swój tradycyjny wizerunek, nawet gdyby miało mu to przysporzyć wiernych.
najwyraźniej "Przekrój" lepiej zna motywy działania Kościoła niż sam Kościół

niedługo, kiedy biskup nie będzie mógł zrozumieć własnych myśli będzie chodził po poradę do Najsztuba - bo ten będzie wiedział lepiej Szczęśliwy

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
07-07-2007 10:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Andr2ej napisał(a):jakos jeszcze nie widzialam zadnej reklamy w TV, ktora by reklamowala "kosciol "
Cytat:najwyraźniej "Przekrój" lepiej zna motywy działania Kościoła niż sam Kościół
Cytat:Zamożne, dobrze ubrane małżeństwo z nastoletnią córką zajmuje miejsca w kościelnej ławie. Rodzina nie ma jednak szansy się skupić. Kościelną ciszę przerywa płacz dziecka, które bezskutecznie próbuje uspokoić samotna ciemnoskóra kobieta. Po chwili czyjaś dłoń naciska duży czerwony guzik i matka z dzieckiem wylatują z kościoła jak z katapulty. Ten sam los spotyka też objętą parę gejów i siedzącego nieopodal mężczyznę o latynoskich rysach twarzy.
Ta scena to tylko fragment filmu reklamowego zrealizowanego w ubiegłym roku na zlecenie Zjednoczonego Kościoła Chrystusa. W 2006 roku ten protestancki Kościół, jedna z największych liberalnych wspólnot religijnych w USA, przeznaczył na promocję 30 milionów dolarów.


[ Dodano: Sob 07 Lip, 2007 13:02 ]
Prawie jak Kościół...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-07-2007 13:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
A ja bym chciał widywać reklamy religijne.
Zwłaszcza takie (jest też artykuł - wystarczy kliknąć "powrót do artykułu") Duży uśmiech
Ks.Marek napisał(a):Prawie jak Kościół...
Prawie robi wielką różnicę.
Nie mogłem się powstrzymać Duży uśmiech

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
08-07-2007 00:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Teofil Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 114
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Cytat:
Cytat:Zamożne, dobrze ubrane małżeństwo z nastoletnią córką zajmuje miejsca w kościelnej ławie. Rodzina nie ma jednak szansy się skupić. Kościelną ciszę przerywa płacz dziecka, które bezskutecznie próbuje uspokoić samotna ciemnoskóra kobieta. Po chwili czyjaś dłoń naciska duży czerwony guzik i matka z dzieckiem wylatują z kościoła jak z katapulty. Ten sam los spotyka też objętą parę gejów i siedzącego nieopodal mężczyznę o latynoskich rysach twarzy.
Ta scena to tylko fragment filmu reklamowego zrealizowanego w ubiegłym roku na zlecenie Zjednoczonego Kościoła Chrystusa. W 2006 roku ten protestancki Kościół, jedna z największych liberalnych wspólnot religijnych w USA, przeznaczył na promocję 30 milionów dolarów.

Prawie jak Kościół...
W UCC jest też konserwatywna reakcja, która organizuje swoje własne zebrania synodalne, ma swoje władze, odrębne zbory itp. Nie chcą z niego oficjalnie wystąpić, bo to Kościół ściśle związany z historią Nowej Anglii i mają nadzieję, że kiedyś sytuacja się zmieni.

Zresztą wcale bym się nie zdziwił, jeśli niedługo reklamować się w tym stylu nie zaczął Kościół Episkopalny Stanów Zjednoczonych. Choć zresztą media same robią mu reklamę.
08-07-2007 00:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lapsi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Teofil napisał(a):Choć zresztą media same robią mu reklamę.
Tak, to prawda... Media w ogóle to sa super w kreowaniu bohaterów mimo woli...
08-07-2007 00:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
[Obrazek: z2693836X.jpg]
To jest super.
I zgadzam się z Biomanem, jak prawie nigdy...
Powinny pojawiac sie takie reklamy, może by cos ruszyło sie w tych sumieniach ludzkich...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-07-2007 00:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
Cytat:Zamożne, dobrze ubrane małżeństwo z nastoletnią córką zajmuje miejsca w kościelnej ławie. Rodzina nie ma jednak szansy się skupić. Kościelną ciszę przerywa płacz dziecka, które bezskutecznie próbuje uspokoić samotna ciemnoskóra kobieta. Po chwili czyjaś dłoń naciska duży czerwony guzik i matka z dzieckiem wylatują z kościoła jak z katapulty. Ten sam los spotyka też objętą parę gejów i siedzącego nieopodal mężczyznę o latynoskich rysach twarzy.
Musiałem ją znaleźć Duży uśmiech . Co za reklama :roll2: Prawie jak lewitacja
A to druga bardzo znana reklama, która dostała nagrodę "Outstanding 2004 Commercial" - została przyznana za pozytywne nastawienie w stosunku do homoseksualistów, biseksualistów i transseksualistów.
I wszyscy są happy 8-[ .
Jaki ten Zjednoczony Kościół Chrystusa jest "pięknie" liberalny. Rzekłbym, że aż do bólu 8-[ .
Żeby trzymać homoseksualistów w takiej iluzji normalności, brrr ... #-o
[Obrazek: 48.gif]
Ks.Marek napisał(a):I zgadzam się z Biomanem, jak prawie nigdy...
Pse ksiedza, a myślałem, że prawie zawsze się zgadzamy Duży uśmiech . Znów zostałem wyrwany z iluzji :wink: .

[ Dodano: Nie 08 Lip, 2007 18:43 ]
Artykulik Jakby skasowali na tej stronce, to zamieszczam najważniejsze.
Cytat:"Nie będę Bożym maklerem" - Ks. Andrzej Luter o reklamach spowiedzi wielkanocnej

Jak mogłaby wyglądać reklama spowiedzi wielkanocnej, gdyby polski Kościół chciał skorzystać z usług profesjonalnych agencji? Poprosiliśmy dwie agencje reklamowe o stworzenie czterech propozycji reklam. Euro RSCG Warsaw oraz Ad Fabrika FCB zareagowały na propozycję z entuzjazmem. O ocenę ich prac poprosiliśmy ks. Andrzeja Lutra, wykładowcę religiologii i ekumenizmu w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu.

Ks. Andrzej Luter: "Nie odczuwam potrzeby posiłkowania się chwytami reklamowymi, bo kryje się za nimi zazwyczaj jakaś manipulacja, przesada, blaga, a czasami szantaż. Nie mam zamiaru wymyślać atrakcyjnych ofert, które zachęcałyby do "kupna" wiary. I nie dlatego, że ktoś mi powie: za drogo, towar wybrakowany albo zwróci mi uwagę na galopującą inflację słów. Otóż nie będę Bożym maklerem, bo nawet nie wiem, co to właściwie oznacza.

Myślę, że najlepszą "reklamą" wiary w dzisiejszym świecie rynku idei i światopoglądów jest postawa dialogu. Bez niej nie widzę możliwości pogłębienia świadomości religijnej i etycznej, szczególnie wśród młodych ludzi.

Ale jestem realistą i wiem, że tzw. promocja wiary (nie reklama) jest w dzisiejszych czasach nieunikniona i wcale nie musi być zła. Może odegrać dużą rolę preewangelizacyjną. I tylko z tej perspektywy chcę oceniać propozycje promocji - jeszcze raz zaznaczam: promocji, nie reklamy - sakramentu spowiedzi.

Przyznam, że budzą one moje wątpliwości. Autorzy plakatów zapominają, że spowiedź to sakrament pojednania z Panem Bogiem, a więc z bliźnim i ze sobą samym. Reklamują spowiedź trochę jak środek oczyszczający ("wybiel się", "czyste sumienie") bądź odciążający od zbędnego balastu grzechu (młody człowiek przywalony blokami betonu), lub nawet jako środek na kaca moralnego (spowiedź lepsza niż orzeźwiające wypicie święconej wody).

Rozumiem, że autorzy chcą nieco na luzie i ze swobodą promować dobro. I to jest w porządku. Nie powinni jednak zapominać o aspekcie religijnym. Spowiedź to więcej niż środek na oczyszczenie sumień i osiągnięcie ulgi. To wyznanie wiary w Tego, który jest władny wybaczyć nam grzechy. W proponowanych plakatach tego podstawowego aspektu nie dostrzegam, a promocja sakramentu nie może go spłaszczać do jednego tylko wymiaru."

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
08-07-2007 18:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
te reklamy sa super :roll2:

rozumiem, że to sugestia odnośnie KRK? :lol2:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
09-07-2007 06:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
M. Ink. * napisał(a):te reklamy sa super :roll2:

rozumiem, że to sugestia odnośnie KRK? :lol2:
Raczej tak Duży uśmiech Według tej rekalmy KRK "uczy latać te owieczki", a b. liberalny UCC je "łąpie" Duży uśmiech
Naprawde nie mogłem się powstrzymać przed znalezieniem tych reklam Duży uśmiech


[ Dodano: Pon 09 Lip, 2007 10:44 ]
M. Ink. * napisał(a):te reklamy sa super :roll2:

rozumiem, że to sugestia odnośnie KRK? :lol2:
Raczej tak Duży uśmiech Według tej rekalmy KRK "uczy latać te owieczki", a b. liberalny UCC je "łąpie" Duży uśmiech
Naprawdę nie mogłem się powstrzymać przed znalezieniem tych reklam Duży uśmiech
Jak chcecie jeszcze co nieco znaleźć o UCC to proszę tutaj. Może lepsze jaja znajdziecie Duży uśmiech

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
09-07-2007 10:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Bioman napisał(a):Raczej tak Duży uśmiech Według tej rekalmy KRK "uczy latać te owieczki", a b. liberalny UCC je "łąpie" Duży uśmiech
pożyjemy, zobaczymy...

...co z tego ziarna wyrośnie: kąkol czy pszenica

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
09-07-2007 11:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Reketier Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 166
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Hmm a według mnie to takie trywializowanie sakrum. Nie podoba mi się:/

Early one mornin' while makin' the rounds
I took a shot of cocaine and I shot my woman down!
Got up next mornin' and I grabbed that gun took a shot of cocaine and away I run!
10-07-2007 19:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Reketier napisał(a):Hmm a według mnie to takie trywializowanie sakrum. Nie podoba mi się:/
Każdy ma prawo do swego zdania. Wg mnie, reklamy wiary, jeśli tak mozna powiedziec, są całkiem do rzeczy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-07-2007 19:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Reketier Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 166
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
Z własnego doświadczenia wiem, że to ma odwrotny efekt. Wydaje mi się, że ludzie dzisiaj szukają właśnie sakrum, tej boskości a nie kolejnego produktu.

Early one mornin' while makin' the rounds
I took a shot of cocaine and I shot my woman down!
Got up next mornin' and I grabbed that gun took a shot of cocaine and away I run!
10-07-2007 19:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów