Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #1
Seks
Mam dość konkretne pytanie odnośnie seksu w małżeństwie.
Chciałbym stosować naturalne metody planowania rodziny czyli jeśli nie bylibyśmy gotowi na dziecko to byśmy kochali się jedynie w dni niepłodne - metoda NPR. Jednak wiem, że jest możliwe uzyskanie orgazmu bez wytrysku. Załóżmy, że sprawdza się to w 100%. Posiadając tą zdolność moglibyśmy się kochać również w dni płodne. Wątpliwość mam tylko jedną: stosunek powinien wynikać z miłości i być prokreacyjny. Ale również w czasie niepłodnym Kościół nie zabrania kochania się (metoda NPR jest akceptowana) czyli nie jest zachowywany prokreacyjny charakter seksu.
Jeśli z jakiś względów powyższa metoda jest niemoralna, nie widzę problemu kochania się jedynie w dni płodne. Tylko chciałbym poznać argument przeciw, jeśli istnieje. Byłbym wdzięczny również do odwołania mnie do lektury w tym temacie.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
22-07-2007 22:25
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
kaktusssek napisał(a):Jednak wiem, że jest możliwe uzyskanie orgazmu bez wytrysku.
Wiesz to z wlasnego doświadczenia, czy masz na to medyczne potwierdzenie?

kaktusssek napisał(a):Załóżmy, że sprawdza się to w 100%
Myślę, że nie ma co tu zakładać.

kaktusssek napisał(a):eśli z jakiś względów powyższa metoda jest niemoralna, nie widzę problemu kochania się jedynie w dni płodne. Tylko chciałbym poznać argument przeciw, jeśli istnieje
A mógłbyś troszkę bardziej to rozwinąć, bo chyba nie zakumałam o co dokładnie chodzi... :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-07-2007 22:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #3
 
Jest to oparte na seksie taoistycznym. Można też się spotkać z pojęciem wielokrotnego orgazmu.
Nie chciałbym tutaj dywagować, czy jest możliwe czy nie.
Generalnie chodzi mi o to, czy czy jeśli udałoby mi się tą umiejętność osiągnąć, czy mógłbym to bez wyrzutów sumienia stosować w dni płodne.
22-07-2007 22:40
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
kaktusssek napisał(a):czy mógłbym to bez wyrzutów sumienia stosować
Myślę, że nie. Kościół nie przewiduje tego typu udziwnień taoistycznych. Zastanów się czy jesteś katolikiem, czy taoistą.

Poza tym zapytam: Twoja własna prostata Ci nie miła? Albo czy z NPR chcesz antykoncepcję w ten sposób zrobić?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-07-2007 22:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #5
 
Dlaczego uważasz, że jak Kościół czegoś nie przewidział tzn że jest temu przeciwny? Nie bardzo rozumiem...Dlaczego też uważasz, że nie można być katolikiem i nie można czerpać pewnych elementów z taoizmu?
Tekstu z prostatą niestety nie rozumiem, musisz rozwinąć wątek. Co rozumiesz pod pojęciem antykoncepcja?
22-07-2007 23:05
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
kaktusssek napisał(a):Dlaczego uważasz, że jak Kościół czegoś nie przewidział tzn że jest temu przeciwny?
Jezus też nie mówił nic o antykoncepcji, a jednak jest ona przez Kościół potępiana. A co mam na myśli mówiąc, że z NPR można zrobić bardzo łatwo antykoncepcję, proponuję zapoznać się z niniejszym wątkiem tego forum:
http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/....php?t=622
Temat był tam wielokrotnie poruszany, podobnie jak w innych wątkach związanych z NPR lub współżyciem. Polecam skorzystanie z wyszukiwarki na forum. Nie będę pisać po raz 10 tego samego.

kaktusssek napisał(a):Dlaczego też uważasz, że nie można być katolikiem i nie można czerpać pewnych elementów z taoizmu?
Dlatego, że albo jesteś katolikiem, albo taoistą. Nie rób sobie mieszanek wybuchowych, bo może Ci to tylko zaszkodzić.

kaktusssek napisał(a):Tekstu z prostatą niestety nie rozumiem, musisz rozwinąć wątek.
O szczegóły spytaj Scotta. Swego czasu wyczytał, że ów bezwytryskowy taoijski seks szkodzi prostacie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-07-2007 23:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
kaktusssek napisał(a):Dlaczego też uważasz, że nie można być katolikiem i nie można czerpać pewnych elementów z taoizmu?
Bo alboś poganin albo Katolik.

kaktusssek napisał(a):Tekstu z prostatą niestety nie rozumiem, musisz rozwinąć wątek.
Sztuczne za3mywanie wytrysku [nie wnikam czy reką czy dzieki jakimś kultom poganśkim] zawsze sie kończy chorobami prostaty. Prawdopodobnie już Cie czeka.

kaktusssek napisał(a):Co rozumiesz pod pojęciem antykoncepcja?
To samo co encyklopedia pewnie. zajrzeć nie zaszkodzi.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
22-07-2007 23:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #8
 
Ale jak zauważyliście, te elementy taoizmu nie dotyczą religii. Więc nie bardzo rozumiem Twoich wniosków. Wyjaśnij, bo na razie mam wrażenie, że jak coś jest obce i nieznane to lepiej powiedzieć, że jest złe.
O jakich kultach pogańskich Ty mówisz? Czy nie uważasz, że jak się nie jest w temacie to nie powinien człowiek się wypowiadać? Twoja wiedza na temat tao jest żadna, a mimo to masz na ten temat pogląd. Skąd o się bierze?
Jako katolik dążę cały czas do szukania prawdy. Jeśli mam w jakimś punkcie wątpliwości, dążę, żeby je rozwiać. Nie chcę pozostawiać sobie pytań bez odpowiedzi.
Nie rozumiesz mojej intencji. Chciałem wiedzieć co uważa się w tej dyskusji za antykoncepcję, żebyśmy nie mieli mylnych pojęć. Inna definicja kluczowych słów rozmówców jest jedną z przyczyn błędów komunikacji. Nie chciałbym, żeby takie się pojawiały.
22-07-2007 23:37
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Człowieku, jeśli mówisz, że coś się wywodzi z taoizmu (seks taoistyczny), to bez wątpienia ma wiele wspólnego z tą filozofią, więc nie pleć farmazonów, że tak nie jest. Albo się trzymasz tej katolickiej, albo innej. Dwom panom służyć nie możesz - słowa Jezusa.
Po cholere chcesz to mieszać?! Dni płodne, to dni płodne, koniec kropka. Chcesz mieć dziecko, współżyjesz w te dni, chcesz odłożyć poczęcie, nie współżyjesz. Nie wiem co w tym trudnego. Cieżko Ci wytrzymać, że się pchasz w jakiś taoistyczny seks?! Seks bez wytrysku?! UDOWODNIJ MEDYCZNIE powtarzam, że jest to takie dobroczynne i zdrowe dla organizmu i że w ogóle ma rację bytu. Jeśli uważasz, że jest to do osiągniecia to w jaki sposób? Przez jakieś medytacje? Mechanicznie ręką? Zatem to już nie jest tylko taoistyczny seks, ale wkraczasz w tym momencie w taoistyczną filozofię.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-07-2007 23:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #10
 
Dobrze. Zapomnijmy o taoizmie. Jest zwykła książka jakieś seksuolog, że jest możliwe osiągnięcie wielokrotnego orgazmu (bo faktycznie istnieją takie książki i nie ma w niej mowy o filozofii czy religii). Bo nie chcę wchodzić w dyskusje z Wami na ten temat. Nie wiem skąd Ci przychodzą do głowy takie myśli, że mam innych Bogów?
W takim razie zmienię swoje pytanie: dlaczego Kościół akceptuje NPR, skoro seks powinien opierać się na miłości partnerów i BYĆ PROKREACYJNY? Dlaczego Kościół odstępstwo od tej zasady. Jakie argumenty za tym przemówiły?
Moje drugie pytanie: co myślicie na temat sztuki walki tai chi, jodze i kamasutrze? Czy katolik musi się trzymać od tego z daleka?
23-07-2007 08:01
Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
kaktusssek napisał(a):Jest zwykła książka jakieś seksuolog, że jest możliwe osiągnięcie wielokrotnego orgazmu (bo faktycznie istnieją takie książki i nie ma w niej mowy o filozofii czy religii).
A jest tam mowa o jakże mondrym zatrzymywaniu wytrysku? Sobie poczytaj czym jest ejakulacja wsteczna do której sam genialnie doprowadzasz i jeszcze sie z tego cieszysz. Bo plemniki nie znikają.
Cytat:ejakulacja wsteczna - zastawka u podstawy pęcherza nie zamyka się podczas wytrysku i nasienie jest przepchnięte wstecznie do pęcherza; wzwód i zadowolenie seksualne są zachowane.


OBJAWY:


* do wytrysku nie dochodzi pomimo normalnego wzwodu.

LECZENIE OGÓLNE:
w razie wytrysku wstecznego może być pomocne wypełnienie pęcherza.


PRZYCZYNY:

wytrysk wsteczny:

* leki,
* zabiegi chirurgiczne w obrębie miednicy, narządów moczowo-płciowych,
* zaburzenia neurologiczne.

http://www.info-med.pl/katalog/rodzinna/...lacja.html
Cytat:Najczęstszymi wskazaniami do wykonywania zabiegów inseminacji nasieniem partnera są:

1) niemożność złożenia nasienia do pochwy (psychogenna lub organiczna impotencja, spodziectwo znacznego stopnia, ejakulacja wsteczna, dysfunkcja pochwy). 2) niepłodność spowodowana czynnikiem męskim, gdy w nasieniu stwierdza się nieprawidłowości dotyczące ilości plemników (oligospermia), ich ruchliwości (astenospennia), lub ich morfologii (teratospermia). 3) niepłodność spowodowana czynnikiem szyjkowym, nie poddająca się leczeniu zachowawczemu.

http://www.libramed.com.pl/wpg/NumeryArc...05/03.html
kaktusssek napisał(a):Bo nie chcę wchodzić w dyskusje z Wami na ten temat.
To po coś zaczynał?

kaktusssek napisał(a):Nie wiem skąd Ci przychodzą do głowy takie myśli, że mam innych Bogów?
Bo krzywdzenie samego siebie poprzez zatrzymywanie ejakulacji jest niszczeniem sobie zdrowia to raz. A dwa że zakorzenione jest to w religi wschodu.

kaktusssek napisał(a):Moje drugie pytanie: co myślicie na temat sztuki walki tai chi, jodze i kamasutrze? Czy katolik musi się trzymać od tego z daleka?

1. New Age, wybitnie szkodliwy.Jeśli masz do tego "telent", dobrze sobie w tym radzisz to jest bardziej szkodliwy od satanizmu. Tutaj są przypadki że i egzorcyści nie mogą już pomóc człowiekowi i rozkładają bezradnie ręce. Znam jeden osobiście.
2. New Age
3. New Age
4. Tak musi sie 3 mać z daleka.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
23-07-2007 09:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
kaktusssek napisał(a):dlaczego Kościół akceptuje NPR, skoro seks powinien opierać się na miłości partnerów i BYĆ PROKREACYJNY?
Dlatego, że rodzina katolicka może posiadać tyle potomstwa, ile jest w stanie utrzymać i zapewnić przyzwoite warunki bytowe. Nigdzie nie jest napisane w Biblii, ani w Katechizmie, że katolik ma płodzić dzieci za każdym razem jak się zbliży do swojej żony, albo ma płodzić dzieci jedno po drugim bez przerwy, ile się tylko da. Możliwości faceta to jedno, a zdrowie kobiety to drugie. Kobieta też ma swoją fizyczną wytrzymałość, a każda ciąża mocno organizm wyniszcza i wycięcza. Było już wiele przypadków, że kobieta po dziesiątej czy piętnastej ciąży (sic!) po prostu umarła bo jej organizm nie wytrzymał kolejnego wysiłku.
Funkcja prokreacyjna zatem nie jest jedyną funkcją seksu, ale jedną z. NPR daje jednak otwartość na nowe życie, czego nie daje mechaniczna czy chemiczna antykoncepcja. Z NPR też niestety można zrobić antykoncepcję, kiedy człowiek za wszelką cenę stosując NPR unika poczęcia dziecka, mimo iż ma warunki i możliwości by je przyjąć.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-07-2007 12:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
jednym slowem katolik musi sie od wszystkiego 3mac z daleka :roll:

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
23-07-2007 12:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Kumbaja powstrzymaj się od tych złośliwości, bo zarobisz kolejne ostrzeżenie.

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Pon 23 Lip, 2007 22:14 ]
I w ten sposób Offieczka wzbudziła w sobie ducha prorockiego :diabelek:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-07-2007 13:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
kumbaja napisał(a):jednym slowem katolik musi sie od wszystkiego 3mac z daleka
Zgadzam się w 100%.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
23-07-2007 21:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów