Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imie do bierzmowania
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #76
 
wybrałam pustelnice i wychodzi że pasuje jak ulał do mnie :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-12-2007 15:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Śliweczka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #77
 
moja patronka z bierznowania jest św. Nina Uśmiech
http://www.imiona.net.pl/pokaz.php?id=58...N&jacy=all
w czasie kiedy wybierałam sobie patronke do bierzmowania ( a napwrdę dlugo szukałam Jej. Uśmiech ) była dla mnie bardzo istotnę, ze świeta Nina NIE była męczennicą...,. a św. Nina włąsnie poporzez żywa wiare i piekna postawę potrafiła pokazywać błacacym drogę do Boga Uśmiech dodatkowo jest Ona patronka Gruzji i Armenii a moje moja rodzina we wczesniejszych pokoleniach wąłsnei z tamtych regionów pochodziła Uśmiech

" Uczyniłeś Panie nas przyjaciółmi Boga..." Uśmiech
11-01-2008 14:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiunia7 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #78
 
ja wzięłam sobie Weronikę. Nie wiem czemu jakoś tak poprostu wyszło Uśmiech nie cierpię takiego podejścia do bierzmowania jak niektórzy moi znajomi, którzy wzięli sobie jakieś imiona, że tak powiem dla jaj (jakieś śmieszne,dziwne).
24-01-2008 23:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #79
 
A moją patronką jest św. Agnieszka z Asyżu - młodsza siostra św. Klary Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
25-01-2008 00:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Natajla Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #80
 
kasiunia7 napisał(a):(jakieś śmieszne,dziwne).
Moi znajomi celowo wybierali imiona takie jak Henryk, Ambroży, Franciszek czy Klemens :krzywy: I chodziło tylko o to, żeby było zabawnie :krzywy:

Moje imię z bierzmowania to Łucja. Fakt faktem, od zawsze podobało mi się to imię i nadal mi się podoba. Kiedyś moja córka będzie mieć tak na imię. :mrgreen:
W wyborze patronki nie kierowałam się jednak tym, czy dane imię jest ładne czy nie. Zachwycił mnie życiorys św. s. Faustyny i chciałam, żeby to ona została moją Patronką z bierzmowania. Później dzięki wstawiennictwu św. Łucji otrzymałam pewną łaskę i to sprawiło, że szczególnie zainteresowałam się Jej życiem. No i zdecydowałam się na Łucję Oczko
I tak oto zostałam Natalią Antoniną Łucją Uśmiech
Za drugie imię miałam zawsze żal do rodziców Język Teraz już mi przeszło. Język

Uważam, że wybór Patrona tylko ze względu na Jego imię jest głupotą.

Ap 21, 4
11-02-2008 12:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #81
 
Natajla napisał(a):Uważam, że wybór Patrona tylko ze względu na Jego imię jest głupotą.

Wiesz nie zawsze, ja wybierając imię dla mego szkraba, kierowałam się znaczeniem imienia.
Oczywiście zapoznałam się życiorystem patronki. Ale dla mnie znaczenie miało znaczenie imienia i tak wyszło, że jest on Poświęcona Panu i radosną,szczęsliwą Panią :mrgreen:

Odnośnie bierzmowania ważne biografia. Ale też tam była nutka złośliwości ;P
Ale cieszę sie, że trafiło na tę świętą a nie inną.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-02-2008 22:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #82
 
Rachel napisał(a):Wiesz nie zawsze, ja wybierając imię dla mego szkraba, kierowałam się znaczeniem imienia.

Podobnie jak ja. Znaczenie imienia ma dla mnie teraz większe znaczenie niż patron dla dziecka, którego zawsze mozna sobie wybrać, gdyż grono świetych i błogosławionych w niebie jest tak ogromne, że napewno z tym problemu nie będzie. A po za tym każda osoba wynoszona na ołtarze jest taka sama jak inne, gdyż Bóg wszystkich traktuje jednakowo - kocha każdego taką samą miłością.

Ja akurat, gdy wybierałem imie do bierzmowania wziąłem sobie za patrona św.Marka Ewangelistę - wtedy podobało mi się to imię i sam patron był bliski Chrystusowi.
Jednak wtedynie kierowałem sie jeszcze znaczeniem imienia, kto wie - może dzisiaj byłoby to inne imię. Napewno moje dzieci będa mogły już sobie sami imie do bierzmowania wybrać, narazie wybieramy z żoną takie, które mogą oddawać Bogu to, co sam nam daje.
Dlatego też dzieci noszą imiona mające konkretne znaczenie odnoszące się do Boga: Dorota, Dominik, Daniel. Przypadek sprawił, że wszystkie imiona rozpoczynają się na literę D. A może tak właśnie miało być, wkażdym bądź razie znaczenie imienia może być naprawdę wspaniałym podziekowaniem BOgu za dar zycia.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-02-2008 15:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gatkaaa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #83
 
Ja św. Małgorzatę.. to imie mojej siostry blizniaćzki.. Ona wziela moje imie.. UśmiechI wg mnie to nic zlego... :aniol:

"Niech mnie unosi... "

"Chwy? mnie i nie?... niech niebo bli?ej b?dzie... "

"Ka?d? chwil?... ka?dy gest Jemu powierzam.. bo On kocha mnie... "
30-03-2008 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #84
 
Cytat:Ja św. Małgorzatę..
A która dokładnie?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-03-2008 22:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gatkaaa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #85
 
Alacoque.. :aniol: Nie wiedzialam ze jest kilka...

"Niech mnie unosi... "

"Chwy? mnie i nie?... niech niebo bli?ej b?dzie... "

"Ka?d? chwil?... ka?dy gest Jemu powierzam.. bo On kocha mnie... "
30-03-2008 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #86
 
gatkaaa napisał(a):Nie wiedzialam ze jest kilka...
np. św.Małgorzata Szkocka

A tę św.Małgorzatę od wizytek bardzo lubię Uśmiech widziałam piękny obra ją przedstawiajacy w czasie aktu objawienia. Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-03-2008 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hailee Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 126
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #87
 
a ja jestem Kinga Maria Magdalena Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
24-06-2008 19:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rodzyna Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 127
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #88
 
a ja Daria Anna Kinga. ;P

"I to jest prawdziwe przesłanie wolności: mieć najważniejszą rzecz na świecie, ale jej nie posiadać."
25-06-2008 01:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #89
 
rodzyna napisał(a):Kinga
Moja siostra, wybrała też tą patronkę na bierzmowaniu. Wogóle, obecnie w diecezji siedleckiem, zostało wprowadzone przez Biskupa, że kandydaci do bierzmowania nie wybierają nowego imienia,patrona.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
25-06-2008 08:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rodzyna Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 127
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #90
 
ja słyszałam, że w niektórych diecezjach imiona sa narzucane, a niektórzy muszą wybrać swoje pierwsze imię jako do bierzmowania ....

"I to jest prawdziwe przesłanie wolności: mieć najważniejszą rzecz na świecie, ale jej nie posiadać."
25-06-2008 13:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów